Προς το περιεχόμενο

Mi Notebook Air από τη Xiaomi με Windows 10 και τιμές από $520


gsarig

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό με το "Linux" με εστειλε και εμενα. Λες και περπατησε το αντιστοιχο one και εχει χωρο να χωθεί και η xiaomi. Ελληνικο Marketing

Ρε παιδιά, ειλικρινά τι ζόρι τραβάτε με το Linux; Εγώ είπα ότι θα είχε ενδιαφέρον, δεν είπα ότι θα είχε επιτυχία! Είναι τόσο δύσκολο να απαντήσει κάποιος χωρίς ειρωνεία, πια, σε αυτό το forum;

 

Θα είχε ενδιαφέρον, γιατί απλούστατα αυτή τη στιγμή τα Mac/Linux έχουν πέραση σε developers (θα θυμάστε και σχετική είδηση από το παρελθόν, όταν τα Mac ξεπέρασαν σε προτίμηση το Linux που είναι κορυφαία επιλογή μεταξύ των developers). Σήμερα που το περισσότερο development είναι web/mobile, είναι απείρως πιο εύκολο να προγραμματίζεις σε Unixοειδές λειτουργικό σύστημα από ότι σε Windows, επομένως αν ήθελε να διαφοροποιηθεί η Xiaomi μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο.

 

Και προφανώς σε αυτό συμφωνεί και η Dell και γι αυτό βγάζει το XPS σε Professional Edition με Ubuntu. Εκτός αν και της Dell το marketing το κάνουν Έλληνες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει φέρνει λιιιιγο MacBook .... Όσο για τα τελωνεία που λέτε και το ποτέ θα έρθει εδώ μη μασάτε ρεεεεε !!! Τα κανόνισε ο πραιμ μινιστερ Αλεξης οταν πήγε Κίνα , με τη συμφωνία που εκανε εκεί !!! Τους είπε " γιου γοντ πορτ Πειραιάς ; Οκ ! Μπατ μπρινκ τσιπ λαπτοπς το Γκρεις!"
Είδες αν έχεις πρωθυπουργό με πυγμή !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα μα ΟΛΑ πλεον είναι αντιγραφες της Apple. Ειδικα τα κινεζικα brands. Απο σχεδιαση? Ολοιδιο απλως λείπει το μηλο. Ονομα? Mi Notebook Air. (τυχαιο) Κλαιω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ναι windows XP.Έπρεπε να βάλουν και trackball αντί για touchpad για να είναι μικρότερο και δώρο CD με drivers για windows 98....

XAXAXAXXAAXXA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, ειλικρινά τι ζόρι τραβάτε με το Linux; Εγώ είπα ότι θα είχε ενδιαφέρον, δεν είπα ότι θα είχε επιτυχία! Είναι τόσο δύσκολο να απαντήσει κάποιος χωρίς ειρωνεία, πια, σε αυτό το forum;

 

 

Και προφανώς σε αυτό συμφωνεί και η Dell και γι αυτό βγάζει το XPS σε Professional Edition με Ubuntu. Εκτός αν και της Dell το marketing το κάνουν Έλληνες.

Αν ηθελε να το χαντακωσει ετσι για να κανει πειραμα θα του το εβαζε το Ubuntu.

ΒΤW και η dell ανα 2-3 χρονια σε 1 από τα 20 μοντελα που βγαζει σου προσφερει την επιλογή Ubuntu η windows (όχι αποκλειστικα Ubuntu). Και εγω που αγορασα ένα 5547 τοτε με Ubuntu το πηρα γιατι ηταν 40 εθρω φθηνοτερο και με 3ετη εγγυηση (ηθελε να το ξεστοκαρει), η πρωτη κινηση που εκανα είναι να βαλω windows (8.1 τοτε) από τοτε εχω να δω νέο μοντελο με ubuntu από τη  dell.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μόνο το όνομα αντέγραψε...

...σχεδιαστικά καμία σχέση με το μήλο...

...εξαιρετική ιδέα η πλήρης απουσία λογότυπου στο κέλυφος...

...δεν το έκανε γιά το κόστος...

...άλλη μία πρωτοποριακή κίνηση από την απίθανη αυτή εταιρία που παραμιλάει όλος ο κόσμος...

...η apple τρώει τη σκόνη της...

...cheers...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο αρνητικο ειναι οτι εχει windows 10 ....

 Θα επρεπε να εχει windows xp η windows 7 η linux ..

 

 

Νομίζω ότι το σκέφτηκαν αλλά μάλλον 8GB και Windows XP δεν πάνε μαζί..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το σκέφτηκαν αλλά μάλλον 8GB και Windows XP δεν πάνε μαζί..

 

Τότε έπρεπε να θυσιάσουν τα 8 gb και όχι τα windows xp. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω εγώ κάτι. Σε όλα αυτά τα λεπτά laptop, είναι δυνατή η εκ των υστέρων αναβάθμιση μνήμης ή αποθηκευτικού χώρου; Ή άμα το πάρεις τέλος, δεν μπορείς πλέον να κάνεις τίποτα;

Ρωτάω γιατί μέχρι τώρα δεν υπήρξε λαπτοπ που να έχω αγοράσει και να μην του έχω κάνει τουλάχιστον μία αναβάθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μόνο το όνομα αντέγραψε...

...σχεδιαστικά καμία σχέση με το μήλο...

...εξαιρετική ιδέα η πλήρης απουσία λογότυπου στο κέλυφος...

...δεν το έκανε γιά το κόστος...

...άλλη μία πρωτοποριακή κίνηση από την απίθανη αυτή εταιρία που παραμιλάει όλος ο κόσμος...

...η apple τρώει τη σκόνη της...

...cheers...

Σχεδιαστικά καμιά σχέση? -χρηζεις οφθαλμιατρου.

 

Τι κανει η Apple? Τρώει την σκόνη της? Για κουνα λίγο το κεφαλι σου. Τα λετε και τα πιστευουν κιολας οι noobs που διαβαζουν εδω μεσα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...