Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με bootloops, στο LG G4...


Swimmer21

Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;  

265 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;

    • Ναι, σε εκδοση 505-512
    • Ναι, σε εκδοση 600+
    • Όχι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκανα και hard reset και τα ιδια.. Η CPU δεν ανεβαινει πανω απο 40-42 ακομα και σε παιχνιδι.. Τα υπολοιπα ανεβαινουν ομως κατα πολυ..

 

Γενικα κατα τη χρηση το κινητο στο πανω μερος της οθονης ειναι σιγουρα πιο ζεστο απο το υπολοιπο..

 

Θα το παω απο εβδομαδα στη Procordia να το δουνε μαλλον

ΑΝ ειναι προβλημα, κλασικα θα αλλαξουν πλακετα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Oταν βγηκα εξω ανεβηκαν κατα 10-12 βαθμους ολα . Οποτε ισως να παιζει ρολο η θερμοκρασια εκει που εισαι! Που σιγουρα παιζει... Τωρα πλησιαζει και καλοκαιρι , μη φοβασαι , δε θα ανατιναχτει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μάγκες καλημερα.. Θα ηθελα να ρωτήσω μετα απο ολα αυτα που ειδα ποιο θα ηταν να παρω καλύτερα το 601 η το 602;

Μεχρι στιγμης κατοχος του γ2 μινι και μπορω να πω πως το κινητο μου βγηκε πολυ καλο για τα λευτα του για τοτε ωστόσο και τωρα,και ηρθε η στιγμή να κανω μια κίνηση για κατι πιο γρηγορο!!,μικρο το ρισκο για αν τυχον τα προβληματα που αναφεραται παραπανω εσεις,εχω ηδη δυο ατομα που το αγωρασανε απο το συγκεκριμενο μαγαζι και το κινητο τους παει σφαιρα χωρις κανενα προβλημα, σε περιπτωση που μπορω ομως να επιλεξω αναμεσα σε 601 και 602 τι θα λεγατε εσεις; εγω το βλεπω πιο πολυ για 601 γιατι απο τι φαινετε στο 602 εχουν αυξηθη τα boot προβληματα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μάγκες καλημερα.. Θα ηθελα να ρωτήσω μετα απο ολα αυτα που ειδα ποιο θα ηταν να παρω καλύτερα το 601 η το 602;

Μεχρι στιγμης κατοχος του γ2 μινι και μπορω να πω πως το κινητο μου βγηκε πολυ καλο για τα λευτα του για τοτε ωστόσο και τωρα,και ηρθε η στιγμή να κανω μια κίνηση για κατι πιο γρηγορο!!,μικρο το ρισκο για αν τυχον τα προβληματα που αναφεραται παραπανω εσεις,εχω ηδη δυο ατομα που το αγωρασανε απο το συγκεκριμενο μαγαζι και το κινητο τους παει σφαιρα χωρις κανενα προβλημα, σε περιπτωση που μπορω ομως να επιλεξω αναμεσα σε 601 και 602 τι θα λεγατε εσεις; εγω το βλεπω πιο πολυ για 601 γιατι απο τι φαινετε στο 602 εχουν αυξηθη τα boot προβληματα!!

την 603 παρε για να χεις το κεφαλι σου ησυχο :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολες τις εκδοσεις πλεον εχει εμφανιστει το bootloop, δεν εχει να κανει. Εγω εχω 601 εδω και περιπου ενα μηνα χωρις προβληματα. Φυσικα και δε ξερεις αν θα το εμφανισει. Απλα συναρτησει των πωληθεντων συσκευων , ο αριθμος που το επαθαν , αντε να ειναι ενα 5% . Δε το λες και αντιπροσωπευτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον μάγκες καλημερα.. Θα ηθελα να ρωτήσω μετα απο ολα αυτα που ειδα ποιο θα ηταν να παρω καλύτερα το 601 η το 602;

Μεχρι στιγμης κατοχος του γ2 μινι και μπορω να πω πως το κινητο μου βγηκε πολυ καλο για τα λευτα του για τοτε ωστόσο και τωρα,και ηρθε η στιγμή να κανω μια κίνηση για κατι πιο γρηγορο!!,μικρο το ρισκο για αν τυχον τα προβληματα που αναφεραται παραπανω εσεις,εχω ηδη δυο ατομα που το αγωρασανε απο το συγκεκριμενο μαγαζι και το κινητο τους παει σφαιρα χωρις κανενα προβλημα, σε περιπτωση που μπορω ομως να επιλεξω αναμεσα σε 601 και 602 τι θα λεγατε εσεις; εγω το βλεπω πιο πολυ για 601 γιατι απο τι φαινετε στο 602 εχουν αυξηθη τα boot προβληματα!!

το 602 εχει πουλησει περισσοτερο αφου οταν επεσε η τιμη του στο σκουρτζ ολοι αγοραζαν την τελευταια εκδοση. 

Το ιδιο συνεβει και με το 600αρι... σκεψου οτι καθε μηνα περιπου αλλαζει και ενας αριθμος οπου 6 βαζεις 2016 και οπου 01,02,03 κλπ βαζεις το μηνα.. οσο πεφτει η τιμη ανεβαζει δημοτικοτητα το κινητο αρα θα συναντας περισσοτερους με προβληματα σε νεες εκδοσεις.. δηλαδη σε 4-5 μηνες μπορει να μη ξανα ακουσουμε για προβλημα με 500 σειρα... αυτο δεν συμαινει οτι θα εχουν εξαλειφθει τα προβληματα απλα θα εχει παψει να πουλαει. και οποιο ποσοστο χρηστων ειχε προβλημα το εφτιαξε με την εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε αν μπορεσω να παρω το 603 να το παρω; αλλιως να παω με το 601; δεν λεω οτι δεν εχει τυχει απλα ειναι λιγοτερες οι πιθανοτητες + οτι νταξει σον και καλα 100% δεν ειναι αλλα σε μερικους αλλα και παλι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε αν μπορεσω να παρω το 603 να το παρω; αλλιως να παω με το 601; δεν λεω οτι δεν εχει τυχει απλα ειναι λιγοτερες οι πιθανοτητες + οτι νταξει σον και καλα 100% δεν ειναι αλλα σε μερικους αλλα και παλι!!

Αν το παρεις σημερα παρε το 603. Το 601 εχει οτι εχει και το 602. Εκτος αν θεωρεις πως η lg αντι να φτιαχνει προς το καλυτερο τα νεα chips πλακετες αν μιλαμε για προβληματα hardware τα φτιαχνει χειροτερα... οποτε ουτε το 601 δεν θα σου κανει παρε 500 σειρα :P

602 εδω κανενα προβλημα με 2 μηνες + χρηση.

Οταν αγοραζεις ψαρι να αγοραζεις φρεσκο.. 

Βρουμ για 603 φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλος φιλε αν σημερα θα δω αν γινεται να μιλξσω με τον μαγαζατορα εδω πιο κατω που ειναι αν μπορει να μου παραγγειλει το 603 αλλιως να παω για το 602

Επισης διαβασα και τα προηγουμενα τι γινεται σε τετοια περίπτωση ολα good

Μια ακομα Ερώτηση απο το 600 και μετα εμφανιζει κονο software η και hardware προβληματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι εικασιες, και να πουμε οτι ειναι κατα 95% software, αφου στις περισσοτερες περιπτωσεις με hard reset "στρωνει" το πραμα... Υποθεσεις ομως ειναι :) 

Πηγαινε σε οτι βρεις πιο ελκυστικο απο θεμα τιμης ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θέμα βαπο λεφτα δεν θα εχω ειδικα σε αυτο το μαγαζι απλα ηθελα να ξερω δυο τρεια πραγματα παραπανω για το πιο να παρω καλυτερα τωρα! Ωραίος ευχαριστω

 

Τελικα μιλησα με τον μαγαζατορα και μου ειπε οτι τους φερνουν 601,602 και δεν ξερουν για 603..

Επεξ/σία από Terys M
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moλις μου συνεβη το πρωτο μου bootloop σε συσκευη που αγορασα πριν απο 5 μηνες.Μετα απο κανα μισαωρο του εκανα  hard reset  και το κινητο ανοιξε τελικα.Ερωτηση.Μετα απο hard reset δε θα επρεπε το κινητο να ξεκινουσε στην αρχικη του κατασταση χωρις κανενα προγραμμα περασμενο απο εμενα?Ρωταω γιατι η συσκευη ανοιξε με ολα οσα εχω περασει ,με τα widgets μου-κανονικα ολα.Τωρα τι να κανω?Να το στειλω για service η να περιμενω να μου ξαναμπει σε bootloop εαν μου ξαναμπει βεβαια?


Τελικα δεν εχει σημασια τα bootloops συνεχιζονται οποτε φευγει για  procordia.Γαμω την τυχη μου ευτυχως κρατησα το παλιο μου galaxy s3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...