Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με bootloops, στο LG G4...


Swimmer21

Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;  

265 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;

    • Ναι, σε εκδοση 505-512
    • Ναι, σε εκδοση 600+
    • Όχι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ η arvatto το σερβις της LG , ειναι η PROCORDIA. Χιλιες φορες εχει ειπωθει αυτο το πραγμα. Απορω με ποια λογικη ενω γραφουμε ολοι οτι δοκιμαζουμε hard reset, λεμε τον τροπο , το πας και σε κλεβουν κιολας. Δε μπορουσες να πατησεις power+vol down για να κανεις hard reset και να δεις αν θα επανελθει;

Δεν εχει νοημα να σου δωσουν νεο κινητο , η αλλαγη πλακετας ειναι νεο κινητο στην ουσια. Κανενας δε πηρε νεο κινητο με το προβλημα του boot loop οποτε δεν ειναι αναγκη να σε δυσαρεστει αυτο το γεγονος. Εμενα με δυσαρεστει που σε κλεβουν κανονικα και το δεχεσαι (γενικως μιλαω , οχι μονο εσενα).

 

Υπομονη προτεινω , και ευχομαι να μη ξαναπαρουσιαστει, οπως και να ειχες σωμενα τα δεδομενα σου. 

ωραίοι εκεί στην vodafone ούτε ποιοι κανουν σερβις δεν ξερουν παντως απο εμενα εχασαν εναν πελατη!!! προσπαθησα φυσικα εννοειται hard reset και δεν επιανε αμα επιανε δεν θα το πηγαινα εννοετιαι και το poll εντωμεταξυ το βρηκα αφου πηγα το κινητο γιατι εψαχνα κατι φθηνο να παρω γιατι εχω μεινει διχως συσκευη !!! χρηματα εννοειται δεν εδωσα ολα εγγυηση αλλα τωρα τετοια εταιρεια να μας ταλαιπωρει ας ελπισουμε αυτη τη φορα τουλαχιστον να αλλαχτει μαζι με τα ηχεια. το ξερω αλλα επρεπε να αλλαχτουν σε ολους τα ελαττωματικα ειναι αυτο συμπεριφορα εταιρειας τωρα δηλαδη?. δυστυχως δεν τα προλαβα πανε ολα τι να πω παιδια καλη μας υπομονη εγω επομενη φορα θα προτιμησω samsung sony, motorola,huawei καιτι αλλο εκτος lg παντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παλι καλα που δεν τους πληρωσες... Δεν επιανε οταν λες; Το κρατας πατημενο πολλη ωρα και αυτο δεν εκανε ή ξεκινουσε και δεν γινοταν το hard reset ? Εκανες hard reset , τους το ειπες , και παρολα αυτα σου ειπαν κουραφεξαλα για ελεγχους και 15€ ; 

 

Στην procordia σου το στελνει η LG γιατι ειναι ο επισημος συνεργατης τους. Τωρα η vodafone τι κανει ειναι αλλο καπελο. Και η arvato ειναι τραγικη, ειναι της Sony το επισημο , και μια φορα εμπλεξα μαζι τους... Δε χρειαζεται δευτερη. Ελπιζω να ειναι κομπλε με σενα. 

 

Προσωπικα προτιμησα LG γιατι δε με απογοητευσε με το LG Optimus G , και την κοπελα μου με το G2. Αλλα με το G4 εχει κανει μανταρα καποια πραγματα... Δυστυχως οταν ψαχνεις για κατι που να ειναι σε ενα συγκεκριμενο price tag, ριχνεις τις απαιτησεις σου, αλλα το G4 ακομη και με ολα αυτα ειναι εξαιρετικο τηλεφωνο.

Εγω προτεινω να το παρεις πισω απο το σερβις φτιαγμενο και να γινει η δουλεια σου, και να κρατας backup.

Επισης εκτος του οτι ησουν στο facebook εκανεις κατι αλλο οσο σου μπηκε σε bootloop κατασταση; Προηγηθηκε κατι; Μπορεις να θυμηθεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα που δεν τους πληρωσες... Δεν επιανε οταν λες; Το κρατας πατημενο πολλη ωρα και αυτο δεν εκανε ή ξεκινουσε και δεν γινοταν το hard reset ? Εκανες hard reset , τους το ειπες , και παρολα αυτα σου ειπαν κουραφεξαλα για ελεγχους και 15€ ; 

 

Στην procordia σου το στελνει η LG γιατι ειναι ο επισημος συνεργατης τους. Τωρα η vodafone τι κανει ειναι αλλο καπελο. Και η arvato ειναι τραγικη, ειναι της Sony το επισημο , και μια φορα εμπλεξα μαζι τους... Δε χρειαζεται δευτερη. Ελπιζω να ειναι κομπλε με σενα. 

 

Προσωπικα προτιμησα LG γιατι δε με απογοητευσε με το LG Optimus G , και την κοπελα μου με το G2. Αλλα με το G4 εχει κανει μανταρα καποια πραγματα... Δυστυχως οταν ψαχνεις για κατι που να ειναι σε ενα συγκεκριμενο price tag, ριχνεις τις απαιτησεις σου, αλλα το G4 ακομη και με ολα αυτα ειναι εξαιρετικο τηλεφωνο.

Εγω προτεινω να το παρεις πισω απο το σερβις φτιαγμενο και να γινει η δουλεια σου, και να κρατας backup.

Επισης εκτος του οτι ησουν στο facebook εκανεις κατι αλλο οσο σου μπηκε σε bootloop κατασταση; Προηγηθηκε κατι; Μπορεις να θυμηθεις;

ξεκινουσε το κινητο κολλουσε στην οθονη της lg και δεν εκανε ποτε hard reset με πατημενα power+vol down παρατεταμενα. οχι δεν τους ειπα για hard reset μου ειπε ο υπαλληλος καθαρα οτι ειναι η 505 ελλατωματικη παρτιδα που μου ηρθε να του πω τοτε γιατι την πουλουσατε μαλλον γιαυτο ηταν προσφορα τοτε διναν ελαττωματικα οι κυριοι. δηλαδη μ ειπαν οι μας δινεις 15 να δουμε αν ειναι software και σου δινουμε αν κριθει αντικατασταση μεχρι να φτιαχτει η δεν πληρωνεις και περιμενεις αυτη ηταν η απαντηση καπως α και τα 15 ευρω τσαμπα θα πηγαινανε αμα δεν ηταν θεμα software περιττο να πω περισσοτερος χρονος δηλαδη!!! και εγω ελπιζω να επιστρεψει σωο το κινητο και οχι με τιποτα χαρακιες στην οθονη(μου εχει τυχει). και εμενα το g3 ηταν αψογο βεβαια σε αποδοση το g4 πολυ καλυτερο σε ηχο σε οθονη σε ολα περιττο να πω. αυτο θα παρω τωρα ενα lumia 930 που εχει ο πατερας μου και θα κανω υπομονη!!! ημουν βασικα εξω το μονο που εκανα θυμαμαι ηταν facebook τιποτα αλλο φαντασου κιολας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα... Αρα παιζει γενικως να ησουν σε WiFi εξω ή σε 4G και απο 4G να πηγε σε 3G λογω σηματος; 

 

Κοιταξε πως εχει... Οταν το κινητο σου κανει νερα, επικοινωνεις με το online τμημα της LG Hellas. Τους λες το προβλημα σου, και αυτοι σε ρωτανε ΙΜΕΙ , Διευθυνση κατοικιας και στοιχεια γενικοτερα. Στελνουν εντος 2 ημερων (εαν  εισαι στην επαρχια) , κουριερ και το παραλαμβανει ΔΩΡΕΑΝ. Επισης κανουν ελεγχο στην procordia ΔΩΡΕΑΝ. Ειτε software, ειτε hardware αν ειναι το θεμα.

 

Μακαρι να στο αλλαξουν γρηγορα και να εισαι κομπλε στη συνεχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομενο βημα μετα την εγκατασταση του 6.0, να κανω hard reset και setup απο την αρχη χωρις επαναφορα δεδομενων απο Google


601 εκδοση εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει quickcharge. Εμενα αυτο δε με απασχολει. Νομιζω θελει ειδικη θηκη για QC 2.0 αλλα δεν ειμαι σιγουρος. :)

Eγω σε παροτρυνω να κανεις update απο google :P χαχαχχααχα! Εγω ετσι εκανα και ουτε μπουτλουπες ουτε τιποτα. Μετα την 6 αν το δουλεψεις στο ετσι, θα δεις οτι θα εχει λιγα κολληματα, μετα το reset στρωνει

 

Επιτέλους! Αντε καλορίζικο και χωρίς bootloop εύχομαι!   :-D cebcceb7cf84cf83.jpg

 

Αφου ο Κωνσταντινος ευχηθηκε, τοτε ολα θα πανε καλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επομενο βημα μετα την εγκατασταση του 6.0, να κανω hard reset και setup απο την αρχη χωρις επαναφορα δεδομενων απο Google

Καλά τι έκδοση το πήρες και δεν είχε ΜΜ? 505? χαχαχα Τόσο που το έχεις ψάξει πίστευα οτι θα αγόραζες s/n τουλάχιστον 604 χτεσινής κατασκευής δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τι έκδοση το πήρες και δεν είχε ΜΜ? 505? χαχαχα Τόσο που το έχεις ψάξει πίστευα οτι θα αγόραζες s/n τουλάχιστον 604 χτεσινής κατασκευής δηλαδή.

Ποιος να'φερε χτεσινο κινητο; :P 601 πηρε επειδη εχω εγω 601 και ειμαι εξαιρεση που δεν ειχε bootloop :P 

Βασικα ομως η εξαιρεση ειναι αυτος που ΕΧΕΙ το bootloop, δεν ειμαι εγω ο λωκος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τι έκδοση το πήρες και δεν είχε ΜΜ? 505? χαχαχα Τόσο που το έχεις ψάξει πίστευα οτι θα αγόραζες s/n τουλάχιστον 604 χτεσινής κατασκευής δηλαδή.

Οποιοδηποτε 600+ ηθελα και τελειως υποκειμενικα (μιας και δεν υπαρχει και τεραστιο δειγμα) δεν εχω δει 601 με προβλημα σε αντιθεση με τα 602 που γινοταν "χαμος" τις τελευταιες μερες.. Οποτε αφου ειπαν απο το καταστημα οτι εχουν 601, το πηρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος να'φερε χτεσινο κινητο; :P 601 πηρε επειδη εχω εγω 601 και ειμαι εξαιρεση που δεν ειχε bootloop :P

Βασικα ομως η εξαιρεση ειναι αυτος που ΕΧΕΙ το bootloop, δεν ειμαι εγω ο λωκος :P

Με το άγχος για bootloop που έχει ικανό τον εχω να παράγγελνε απο τα κεντρικά στην Κορέα κανένα 604 για σιγουριά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...