Προς το περιεχόμενο

Σχετικά με bootloops, στο LG G4...


Swimmer21

Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;  

265 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Το LG G4 σας παρουσίασε bootloop;

    • Ναι, σε εκδοση 505-512
    • Ναι, σε εκδοση 600+
    • Όχι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα ελπιδα οτι θα σταματησει η μαστιγα...Τι να πω.. 508 ηταν στις υποψηφιες, ετσι κ αλλιως. 

Για ανταλλακτικα, στελνεις κινητο στην προκορντια, και ...ελπιζεις... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απορώ πως ακόμα ασχολείστε με την συγκεκριμένη συσκευή και δεν έχετε πάρει τα λεφτά σας πίσω όπως έκανε ο άλλος μέσω συνήγορου του πολίτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η συσκευή δεν θα έπρεπε να πωλείται ούτε γενικά να υπάρχει στην αγορά.

 

Όσοι το έχετε δωστε το και πάρτε κάτι αξιόπιστο.

Calm Down. Μια χαρα ειναι το κινητο αν εξαιρεσεις στις παρτιδες με το bootloop, αν και στην 610 εχει διορθωθει αρκετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αμαρτία είναι οι υπόλοιποι που δεν το ξέρουν το θεμα,να πέσουν σε σκαρτο μοντέλο και να χάσουν τσαμπα τα δεδομένα τους και μετα να περάσουν ταλαιπωρία με το εν λόγω κινητό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορώ πως ακόμα ασχολείστε με την συγκεκριμένη συσκευή και δεν έχετε πάρει τα λεφτά σας πίσω όπως έκανε ο άλλος μέσω συνήγορου του πολίτη?

Εσυ γιατι ασχολεισαι ακομη; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μίλησα με lg και μου είπαν ότι ο χρόνος επισκευής είναι 2-3 εβδομάδες!

 

update:

 

Σύμφωνα με το νόμο ν.2251/94, άρθρο 5, παρ 5, αν η επισκευή κρατάει πάνω από 15 εργάσιμες, ο καταναλωτή δικαιούται να ζητήσει προσωρινή αντικατάσταση.

Έστειλα μήνυμα στην lg ζητώντας να μου δώσουν κάποιο άλλο τηλέφωνο όσο διαρκεί η επισκευή και μου απάντησαν ότι δε δίνουν.

Μίλησα με το συνήγορο του καταναλωτή και μου επιβεβαίωσαν την υποχρέωση για αντικατάσταση, αλλά πρέπει πρώτα να περάσουν οι 15 εργάσιμες. Δηλαδή 3 εβδομάδες κάθεσαι χωρίς κινητό και την επόμενη ζητάς αντικατάσταση και τότε είναι υποχρεωμένοι να σου την κάνουν.

Οπότε λογικά για αυτό δίνουν και οι άλλοι εκτιμώμενο χρόνο 2-3 εβδομάδες, για να είναι εντός των ορίων του νόμου.

Όσοι έχετε περάσει αυτό το όριο θα είχε ενδιαφέρον να ζητήσετε προσωρινή αντικατάσταση.

Επεξ/σία από naive
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok, Καλως ηρθα στο club.

 

Αγορά κάπου τον Οκτώβριο στην προσφορά της wind της Κηφισιάς.

Οταν το αγόρασα ηθελα να πιστευώ πως η LG θα είχε λύσει το συγκεκριμένο πρόβλημα τόσους μήνες

Ειναι το λευκο χρυσο G4 H815 και αν καταλαβαίνω καλα είναι σειρά 601 (τα 3 πρώτα ψηφια του serial).

Ενα μηνα το εχω δουλέψει αρκετα.Ισως μια ώρα την μερα βιντεο και σερφαρισμα + την όποια ομιλια.

Ξαφνικά σήμερα το μεσημέρι ενω έβλεπα βίντεο κώλυσε βγάζοντας σκουπίδια στην οθονη.Μπαταρια εκτος , βαζω - αναβω και bootloops.Μετα τα bootloops σταμάτησε να ανάβει και δεν υπάρχει ενδειξη φορτισης οταν το πλαγκαρω.Dead.

 

Πάω προκορντια και οταν ρώτησα για προσωρινή αντικατάσταση μου είπαν πως πρεπει να το δουν πρωτα και η επισκευή θα πάρει 15 μέρες!!!!

 


Το γελοίο της ιστορίας είναι πως κατι μέρες πριν την αγορά είχα καψει  και το Redmi note 3 pro (νερά στην πλακέτα φόρτισης/μικρόφωνου) το οποίο ακόμα περιμένω το ανταλλακτικό σε μαγαζί του κέντρου......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασες hard reset? Γιατι το πηγες αμεσως procordia ? 

601 ειναι και το δικο μου , απο το Μαρτιο το εχω. Πολυ παραπανω απο 1 ωρα τη μερα το χρησιμοποιουσα για το μεγαλυτερο διαστημα...Ακομη δεν μου το εμφανισε :P

 Η wind το εβγαλε προσφορα τον Οκτωβριο , 601 σειρα; LOL και τρισLOL. Κατι ξερανε και το εβγαλαν σε προσφορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hardreset, ναι εκανα αλλα εδω δεν είχε ένδειξη φόρτισης

 


 Η wind το εβγαλε προσφορα τον Οκτωβριο , 601 σειρα; LOL και τρισLOL. Κατι ξερανε και το εβγαλαν σε προσφορα..

 

Αυτο φοβαμαι τώρα.ΚΑτα την αγορά πιστευα πως ξεστοκάρανε λόγο G5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου το κινητο κανει bootloop, πως θα εχει ενδειξη φορτισης;;;;

 

Ε κατι τετοιο θα παιχτηκε ρε συ, δε γινεται Οκτωβριο μηνα να παιχτηκε προσφορα σε σειρα Ιανουαριου... Νταξει , στοκ τους εμεινε, γιατι τα πουλανε και με τιμες στο θεο συνηθως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το εγραψα: στο τελος , αφου ειδα πως δεν ξεκιναει με την καμμια, το αφησα 5 λεπτα χωρις μπαταρία και  αφοτου την εβαλα το πλαγκαρισα.Ουτε τοτε είχα ένδειξη φορτισης.Δεν θα έπρεπε να είχε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι νεκρό είναι και το δικό μου. Αυτό δεν είναι το τυπικό bootloop πάντως, εγώ το είχα πάθει 2 φορές και το επανέφερα με hard reset.

Αύριο θα το πάω και εγώ στο σέρβις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη τυχη στο σερβις και γενικα με το κινητο παιδες! Αν μου το παθει , δε ξερω ποσο θα μπορεσω να κρατηθω και να μη τσατιστω πολυ. Θα βγαλω το LG optimus G απο το συρταρι , να με παρηγορει :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι νεκρό είναι και το δικό μου. Αυτό δεν είναι το τυπικό bootloop πάντως, εγώ το είχα πάθει 2 φορές και το επανέφερα με hard reset.

Αύριο θα το πάω και εγώ στο σέρβις.

 

το παραλαμβάνουν με κουριερ αν θες, χωρις χρεωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...