Προς το περιεχόμενο

Kingston HYPERX Cloud Core στα 41,70 ευρώ @ Gearbest.


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι τελείως άσχετος με αγορές από εξωτερικό,πόσο μάλλον από Κίνα.Για την ακρίβεια,δεν έχω κάνει καμία συναλλαγή με PayPal.Επειδή έχω ψηθεί να τα τσιμπήσω,αλλά να βάλω κάποια prepaid με φορτωμένο το ακριβές περίπου ποσό στην PayPal,μπορείτε να μου πείτε εάν πληρώσατε σε ευρώ ή USD;Γιατί σε έναν οδηγό διάβασα ότι αυτές οι σελίδες δέχονται δολάρια,επομένως αν βάλεις το συγκεκριμένο ποσό (μαζί με μεταφορικά) στον λογαριασμό,μπορεί λόγω ισοτιμίας να μην αρκεί για την αγορά.Μπορεί κάποιος που έκανε την αγορά να με διαφωτίσει ή να με διορθώσει σε κάτι από αυτά που έγραψα; Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.Είμαι τελείως άσχετος με αγορές από εξωτερικό,πόσο μάλλον από Κίνα.Για την ακρίβεια,δεν έχω κάνει καμία συναλλαγή με PayPal.Επειδή έχω ψηθεί να τα τσιμπήσω,αλλά να βάλω κάποια prepaid με φορτωμένο το ακριβές περίπου ποσό στην PayPal,μπορείτε να μου πείτε εάν πληρώσατε σε ευρώ ή USD;Γιατί σε έναν οδηγό διάβασα ότι αυτές οι σελίδες δέχονται δολάρια,επομένως αν βάλεις το συγκεκριμένο ποσό (μαζί με μεταφορικά) στον λογαριασμό,μπορεί λόγω ισοτιμίας να μην αρκεί για την αγορά.Μπορεί κάποιος που έκανε την αγορά να με διαφωτίσει ή να με διορθώσει σε κάτι από αυτά που έγραψα; Ευχαριστώ!

 

Μπορείς κανονικά να πληρώσεις σε ευρώ μέσω Paypal. Δεν υπάρχει πρόβλημα. Και εγώ 41.76€ τα πήρα μαζί με τα μεταφορικά μέσω Paypal χωρίς κανένα πρόβλημα. Αν έχεις υπομονή να περιμένεις μάξιμουμ έως 20 μέρες για να έρθει η παραγγελία σου τότε βουρ στον πατσά!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε update εν τελη στο sky56, αλλα το τελευταιο δεν το καταλαβαίνω! Αν μπορεί κάποιος να το εξηγήσει.

************ Shipment Details
2016-08-21 13:22:00 Parcel departure in Shenzhen Sorting Centre
2016-08-22 10:50:00 Parcel departure arrive in HongKong Sorting Centre
2016-08-23 18:00:00 Parcel is leaving Hong Kong Airport
2016-08-25 19:50:00 Frankfurt Sorting Centre
2016-08-29 15:11:00 Information sent to Czech

Τι εννοει ο ποιητής με το 2016-08-29 15:11:00 Information sent to Czech
;
Τα αστεράκια είναι το tracking number. Και δηλαδή έκανε 4 μέρες να στείλει πληροφορίες στην Τσεχία; Μας δουλεύουν;

 

Έβαλα και το tracking number στο 17track.net αλλά ακόμα δε βρίσκει το πακέτο! Τι σόι πληροφορία τότε έστειλαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδοποίησαν τους τσέχους για το πακέτο και περιμένουν να το παραλάβουν οι τσέχοι.

Μέχρι να το παραλάβουν και να το κάνουν scan δεν θα εμφανίζεται στο σύστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειδοποίησαν τους τσέχους για το πακέτο και περιμένουν να το παραλάβουν οι τσέχοι.

 

Και ενώ η Τσεχία είναι δίπλα εδώ και 2 μέρες ακόμα να πάει.. Και συνολικά έχει μείνει στην Φρανκφούρτη στο κέντρο διαλογής 6 μέρες; Ρεεε αυτοί είναι χειρότεροι από εμάς!!! Χαχαχα!!!

Επεξ/σία από mistac75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω ρε πραγγειλα 5  αυγουστου και ακομη τιποτα...μπορειται να μου πειτε σε πιοα σελιδα αναζητω το τρακ ναμπερ?

δοκιμασα σε καποια και δεν μου εβγαλε τπτ στο κωδικο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω ρε πραγγειλα 5  αυγουστου και ακομη τιποτα...μπορειται να μου πειτε σε πιοα σελιδα αναζητω το τρακ ναμπερ?

δοκιμασα σε καποια και δεν μου εβγαλε τπτ στο κωδικο μου

 

Αν πέρασαν 25 μέρες φίλε μου πρέπει να επικοινωνήσεις αμέσως με το Gearbest. Τα sites είναι http://www.sky56.cn/english/track/index

και http://www.17track.net/en Το δεύτερο όταν πάει στην Ευρώπη από το update του Sky56 θα το δεις. Και αφού ενημερωθεί το ευρωπαϊκό κέντρο διαλογής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μενα αυτο λεει Information sent to Czech.

 

Λογικα στις επομενες 10 μερες θα ερθουν.

5 μέρες έκανε σε εμένα από αυτό το status και άλλες 4 από την στιγμή που μπήκε Ελλάδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 μέρες έκανε σε εμένα από αυτό το status και άλλες 4 από την στιγμή που μπήκε Ελλάδα.

 

Ότι να ναι!!! Γερμανία - Τσεχία ένα τσιγάρο δρόμος είναι και τους παίρνει 4 μέρες για να ειδοποιήσουν τα Τσέχικα ταχυδρομεία και πόσες μέρες ακόμα για να το στείλουν; Καλά μέσα Σεπτέμβρη!!! Ποιο πολύ το καθυστερούν στην Ευρώπη προς τον προορισμό του, παρά από το να έρθει από την Κίνα στην Ευρώπη!!! Χαχαχα!!!! Αν ξανά αγοράσω από Κίνα παρόλο που δεν φταίνε.... Αει στο καλό δηλαδή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι να ναι!!! Γερμανία - Τσεχία ένα τσιγάρο δρόμος είναι και τους παίρνει 4 μέρες για να ειδοποιήσουν τα Τσέχικα ταχυδρομεία και πόσες μέρες ακόμα για να το στείλουν; Καλά μέσα Σεπτέμβρη!!! Ποιο πολύ το καθυστερούν στην Ευρώπη προς τον προορισμό του, παρά από το να έρθει από την Κίνα στην Ευρώπη!!! Χαχαχα!!!! Αν ξανά αγοράσω από Κίνα παρόλο που δεν φταίνε.... Αει στο καλό δηλαδή!

ρε φιλε τι περιμενες δηλαδη να σου ερθει σε μια βδομαδα; αφου σου λεει ο κινεζος οτι καπου 20 μερες+ κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως εγραψα πιο πισω, απο Κινα με Netherlands, Sweden και Singapore Post εχω παραλαβει σε 7 εως max 22 στην Αθηνα.

Δεν ξερω τι επιλεξατε ως αποστολη αλλα η Κινα πλεον, εκτος αν παρετε unregistered Free Int'l απο Ebay, παει σφαιρα.
Η Γερμανια με την Τσεχια μπορει να ειναι ενα τσιγαρο δρομος οταν μιλαμε για απλο ταξιδι αλλα στα δεματα ειναι απολυτα λογικο να υπαρχουν πολλες διαδικασιες ωστε να περασει και να μπει στο cargo.
 

Δεν γνωριζω γιατι σας καθυστερει τοσες μερες στα sorting centers αλλα συνηθως σε 1-2 μερες εχουν φυγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε τι περιμενες δηλαδη να σου ερθει σε μια βδομαδα; αφου σου λεει ο κινεζος οτι καπου 20 μερες+ κανει.

Φιλε καταλαβε τι γραφω. Με ενδιαφερει γιατι καθυστερει τοσο που απο Γερμανια προς Τσεχία. Αυτο λεω.

 

Οπως εγραψα πιο πισω, απο Κινα με Netherlands, Sweden και Singapore Post εχω παραλαβει σε 7 εως max 22 στην Αθηνα.

Δεν ξερω τι επιλεξατε ως αποστολη αλλα η Κινα πλεον, εκτος αν παρετε unregistered Free Int'l απο Ebay, παει σφαιρα.

Η Γερμανια με την Τσεχια μπορει να ειναι ενα τσιγαρο δρομος οταν μιλαμε για απλο ταξιδι αλλα στα δεματα ειναι απολυτα λογικο να υπαρχουν πολλες διαδικασιες ωστε να περασει και να μπει στο cargo.

 

Δεν γνωριζω γιατι σας καθυστερει τοσες μερες στα sorting centers αλλα συνηθως σε 1-2 μερες εχουν φυγει.

Εμ εκει ειναι το θεμα, τι σκατα κανουν στα κέντρα διαλογής και ειδικότερα στο Κ.Δ της Φρανκφούρτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...