Προς το περιεχόμενο

Kingston HYPERX Cloud Core στα 41,70 ευρώ @ Gearbest.


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα εχω ηδη τα ακουστικα (οχι απο την προσφορα )πανω σε Sound blaster z (tip να τα βαλεις στην πισω εξοδο που εχει η καρτα για ακουστικα και οχι πανω στα ηχεια σου αν εχουν εξοδο - παιζει καλυτερα/δυνατοτερα) και παιζουν τελεια.

 

Καλοδουλευτα (σκεφτομουν να παρω και 2ο ζευγαρι για γκαβατζα αλλα μαλλον παει πολυ :) )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχω ηδη τα ακουστικα (οχι απο την προσφορα )πανω σε Sound blaster z (tip να τα βαλεις στην πισω εξοδο που εχει η καρτα για ακουστικα και οχι πανω στα ηχεια σου αν εχουν εξοδο - παιζει καλυτερα/δυνατοτερα) και παιζουν τελεια.

 

Καλοδουλευτα (σκεφτομουν να παρω και 2ο ζευγαρι για γκαβατζα αλλα μαλλον παει πολυ :) )

 

Εγώ θα τα βάλω στο XBOX One Controller που θα πάρω πολύ σύντομα. Λογικά θα δίνουν καλύτερη ποιότητα αν συνδέονται κατευθείαν στην πηγή, αλλά παίρνω τον controller για να παίζω από το κρεβάτι μου μπροστά στην tv μου!!! B) 

 

Πραγματικά τα cc έχουν χαλαρώσει, και περνάνε σχεδόν όλες οι κάρτες.Το δέμα σου το έστειλαν registered όπως φαίνεται στη φωτό που ανάρτησες. Στη σελίδα my orders του λογαριασμού σου στο gearbest, πρέπει να έχει και το tracking number.

Τα δικά μου έφτασαν Ελλάδα και λογικά αύριο παραλαμβάνω.Μόλις τα πάρω τα δοκιμάζω και γράφω εντυπώσεις. Να σημειώσω ότι έχω και εγώ τα superlux evo ,οπότε θα κάνω σύγκριση.Στο σύστημά μου έχω την soundblaster z και δεν χρειάζομαι έξτρα ενισχυτές και dacs.

 

Αφού διάλεξα unregistered και πλήρωσα μόνο έξτρα την insurance! Oh well, καλύτερα για μένα!!! Χαχαχα!!!! Πες μας εντυπώσεις φίλε.. Εμένα πάντως ακόμα να γίνει update το tracking στο sky256! Λογικά μέσα στην εβδομάδα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο στα παρελκόμενα που περιέχει η συσκευασία.Αυτά δεν περιέχουν τα βελούδινα earpads και την προέκταση του καλωδίου αν δεν κάνω λάθος.Κατά τα άλλα είναι τα ίδια ακουστικά.

 

@kukukali για να ισχύει το 36,94 μπαίνεις από αυτό το link :

http://www.gearbest.com/gaming-headphones/pp_392314.html

και μετά βάζεις στο promotion code το LHLH.

Ευχαριστω πλ για την απαντηση. Ευχαριστω κ τον TS + το παιδι με τον κωδικο.

Εκανα παραγγελια χτες, μου εστειλαν οτι εφυγαν κιολας. Ελπιζω να αξιζουν οπως λενε ολοι:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τα παρέλαβα.Οι πρώτες εντυπώσεις :  (Οι συγκρίσεις που κάνω είναι σε σχέση με τα surelux evo και τα siberia v2 gold edition που έχω στην κατοχή μου) .

   Με το που τα πιάνεις στα χέρια σου καταλαβαίνεις την ποιότητα. Αλουμίνιο ,πάρα πολύ καλή ποιότητα πλαστικών και μαλακό δέρμα σου δίνουν την αίσθηση της στιβαρότητας και πολυτέλειας και δεν θυμίζουν καθόλου ¨πλαστικούρα¨ όπως τα άλλα δυο ακουστικά που ήδη έχω.Τουλάχιστον μια κλάση ανώτερα από τα siberia και δυο από τα evo.Από πλευράς μουσικής τώρα,επειδή έχω στείλει το pc μου για σέρβις και καθαρισμό, τα δοκίμασα στο παλιό λαπτοπάκι μου .Έβαλα ένα τραγούδι από youtube και καθώς ξεκινούσε κάπως απότομα και είχα και την ένταση στο τέρμα γιατί τα ηχεία του λάπτοπ είναι σχετικά αδύναμα, πραγματικά τρόμαξα!!!!! Από την ένταση κατά κύριο λόγο αλλά και την καθαρότητα της μουσικής.Τα μπάσα σούπερ λες και ακούς sub, και πολύ δυνατά και καθαρά ψιλά και mid.Πάντα μιλάω σε σχέση με τα δυο προαναφερόμενα ακουστικά.Τουλάχιστον μια κλάση ανώτερα και από τα δυο.Μόλις παραλάβω και το pc μου από το service, θα τα κοτσάρω στην soundblaster z και θα ξαναγράψω εντυπώσεις.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τα παρέλαβα.Οι πρώτες εντυπώσεις :  (Οι συγκρίσεις που κάνω είναι σε σχέση με τα surelux evo και τα siberia v2 gold edition που έχω στην κατοχή μου) .

   Με το που τα πιάνεις στα χέρια σου καταλαβαίνεις την ποιότητα. Αλουμίνιο ,πάρα πολύ καλή ποιότητα πλαστικών και μαλακό δέρμα σου δίνουν την αίσθηση της στιβαρότητας και πολυτέλειας και δεν θυμίζουν καθόλου ¨πλαστικούρα¨ όπως τα άλλα δυο ακουστικά που ήδη έχω.Τουλάχιστον μια κλάση ανώτερα από τα siberia και δυο από τα evo.Από πλευράς μουσικής τώρα,επειδή έχω στείλει το pc μου για σέρβις και καθαρισμό, τα δοκίμασα στο παλιό λαπτοπάκι μου .Έβαλα ένα τραγούδι από youtube και καθώς ξεκινούσε κάπως απότομα και είχα και την ένταση στο τέρμα γιατί τα ηχεία του λάπτοπ είναι σχετικά αδύναμα, πραγματικά τρόμαξα!!!!! Από την ένταση κατά κύριο λόγο αλλά και την καθαρότητα της μουσικής.Τα μπάσα σούπερ λες και ακούς sub, και πολύ δυνατά και καθαρά ψιλά και mid.Πάντα μιλάω σε σχέση με τα δυο προαναφερόμενα ακουστικά.Τουλάχιστον μια κλάση ανώτερα και από τα δυο.Μόλις παραλάβω και το pc μου από το service, θα τα κοτσάρω στην soundblaster z και θα ξαναγράψω εντυπώσεις.

 

Άρα τα review δεν έλεγαν μπούρδες. Καθαρές ψιλές και mid και ωραίο μπάσο καθαρό και βαθύ! ΤΕΛΕΙΑ!!! Το μόνο μείον που βρίσκω είναι ότι δεν έχουν volume control στο καλώδιο. Αλλά κάπου διάβασα ότι είναι καλύτερα η φωνή να ελέγχεται από το μέσο στο οποίο συνδέονται τα ακουστικά! Τεσπα. Εντωμεταξύ ακόμα να γίνει κάποιο update στο tracking number!!! Άντε να δούμε. Αν μέχρι την Παρασκευή δεν έχω κάποιο update θα επικοινωνήσω με το gearbest. Άρχισα να ψιλοανησυχώ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα τα review δεν έλεγαν μπούρδες. Καθαρές ψιλές και mid και ωραίο μπάσο καθαρό και βαθύ! ΤΕΛΕΙΑ!!! Το μόνο μείον που βρίσκω είναι ότι δεν έχουν volume control στο καλώδιο. Αλλά κάπου διάβασα ότι είναι καλύτερα η φωνή να ελέγχεται από το μέσο στο οποίο συνδέονται τα ακουστικά! Τεσπα. Εντωμεταξύ ακόμα να γίνει κάποιο update στο tracking number!!! Άντε να δούμε. Αν μέχρι την Παρασκευή δεν έχω κάποιο update θα επικοινωνήσω με το gearbest. Άρχισα να ψιλοανησυχώ! :)

To update θα γίνει μόλις η παραγγελία φτάσει Ευρώπη.Μην ανησυχείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To update θα γίνει μόλις η παραγγελία φτάσει Ευρώπη.Μην ανησυχείς.

 

Αν είναι έτσι τότε εντάξει. Οπότε θέλει ακόμα για Ευρώπη... Ουουουου! Την άλλη βδομάδα λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τα παρέλαβα.Οι πρώτες εντυπώσεις :  (Οι συγκρίσεις που κάνω είναι σε σχέση με τα surelux evo και τα siberia v2 gold edition που έχω στην κατοχή μου) .

   Με το που τα πιάνεις στα χέρια σου καταλαβαίνεις την ποιότητα. Αλουμίνιο ,πάρα πολύ καλή ποιότητα πλαστικών και μαλακό δέρμα σου δίνουν την αίσθηση της στιβαρότητας και πολυτέλειας και δεν θυμίζουν καθόλου ¨πλαστικούρα¨ όπως τα άλλα δυο ακουστικά που ήδη έχω.Τουλάχιστον μια κλάση ανώτερα από τα siberia και δυο από τα evo.Από πλευράς μουσικής τώρα,επειδή έχω στείλει το pc μου για σέρβις και καθαρισμό, τα δοκίμασα στο παλιό λαπτοπάκι μου .Έβαλα ένα τραγούδι από youtube και καθώς ξεκινούσε κάπως απότομα και είχα και την ένταση στο τέρμα γιατί τα ηχεία του λάπτοπ είναι σχετικά αδύναμα, πραγματικά τρόμαξα!!!!! Από την ένταση κατά κύριο λόγο αλλά και την καθαρότητα της μουσικής.Τα μπάσα σούπερ λες και ακούς sub, και πολύ δυνατά και καθαρά ψιλά και mid.Πάντα μιλάω σε σχέση με τα δυο προαναφερόμενα ακουστικά.Τουλάχιστον μια κλάση ανώτερα και από τα δυο.Μόλις παραλάβω και το pc μου από το service, θα τα κοτσάρω στην soundblaster z και θα ξαναγράψω εντυπώσεις.

Είχα τα kraken 7.1 πριν τα cloud και θυμάμαι το ίδιο πράγμα. Είχα εντυπωσιαστεί και μόνο από την συσκευασία και την ποιότητα τους πριν καν τα ακούσω.

Το σημαντικότερο δεν ανέφερες. Για την τιμή τους, μέχρι στιγμής τα θεωρείς value, ή απλά εντάξει?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε εμένα που έφυγε από αυτούς στις 20/8 θα μου έρθει κατά τις 10/9!! Και πότε έγινε το πρώτο update όταν ήρθε Ευρώπη;

Ευτυχως που εχουμε γραψει 1-2 σελιδες πιο πισω για ΑΥΤΟ ακριβως το πραγμα.

Για αποφυγη των ιδιων ερωτησεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα τα kraken 7.1 πριν τα cloud και θυμάμαι το ίδιο πράγμα. Είχα εντυπωσιαστεί και μόνο από την συσκευασία και την ποιότητα τους πριν καν τα ακούσω.

Το σημαντικότερο δεν ανέφερες. Για την τιμή τους, μέχρι στιγμής τα θεωρείς value, ή απλά εντάξει?

Τα ακουστικά παγκοσμίως δεν τα βρίσκεις κάτω από 80 ευρώ.Στα 40 πλην, που τα αγοράζουμε εμείς,ΔΕΝ είναι VFM.ΚΛΟΠΗ είναι!!!
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως για καλό και για κακό έστειλα τον serial στην Kingston για verification και αναμένω απάντηση (μέσα σε 48 ώρες), οπότε και ενημερώνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν θα προσπαθήσω να διευκρινίσω όσο καλυτέρα μπορώ για όσους θέλουν

 

να αγοράσουν από σήμερα και μετά έως ότου δηλαδή λήξει η προσφορα

 

εγώ μόλις έκανα παραγγελια 2 τεμαχίων, με NL registered mail και insurance και μου βγήκε στα 80.89

και για να είμαι πιο ακριβής δείτε παρακάτω

 

 

dyaja8.jpg

 

 

όπως επίσης "γιαυτους" που έχουν απορία για το αν λειτουργεί ο παραπάνω κωδικός LHLH

 

 

2wrma7b.jpg

 

 

και μια φωτό από την κίνηση της κάρτας μου (δηλαδή το ποσα τραβήχτηκαν για την αγορά)

 

 

1taudj.jpg

 

 

Ι.Γ: για όσους αγοράζουν από κει πιο τακτικά, αλλα και για όσους θα ήθελαν να αγοράσουν στο μέλλον (είτε την παρόν προσφορα, είτε γενικά)

 

σας ενημερώνω ότι έχει γίνει πρόσφατη ενημέρωση η αλλαγή κάποιον πολιτικών, σε κάποια πράγματα, γενικά δεν γνωρίζω το τι ακριβώς, ένα από αυτά όμως που σας ενδιαφέρει είναι, ότι από κει που ήταν free το registered mail τώρα έχει χρέωση. όπως βλέπε και στα παραπάνω spoiler.

 

κάποιες ερωτήσεις στο livechat

 

δίνοντας τον κωδικό παραγγελίας μου με ενημερώνουν αμέσως

 

 

at 21:50, Aug 19:

One moment please. I will check it for you. Thank you.

 

at 21:53, Aug 19:

We will send you your item(s) within 2-5 business days

Once we send your order out, we will email you the tracking information and everything.

We kindly ask that you could wait a little more for the shipping information.

 

 

σε ερώτηση μου γιατί τα μεταφορικά ανέβηκαν από κει που ήταν free, και ότι τάχα ένας φίλος που αγόρασε εδώ και λίγο καιρό είχε free registered mail

 

 

 

at 21:59, Aug 19:

Your friend was right

 

at 21:59, Aug 19:

But our policy just updated few days ago

 

at 22:00, Aug 19:

Right now, only the unregistered mail shipping is free shipping

 

 

 

 

εύχομαι να σας κατατόπισα λίγο.

 

 

 

 

αν έχω κάνει κάποιο λάθος με τις φωτό ή αν δεν επιτρέπεται κάτι απ το τελευταίο μου post ας με ενημερώσει η διορθώσει κάποιος mod, ευχαριστώ.

Τις επιλογές στο 2ο spoiler για registered κλπ σε ποιό στάδιο στις εμφανίζει;Μετά απο το καλάθι αγοράς;Γιατί στο καλάθι μου βγάζει τιμή 36,39€ με το κουπόνι και όταν κλικάρω στο PayPal βγάζει τιμή 49,99€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...