Προς το περιεχόμενο

90s Αγαπημένη Περίοδος


ronaldofenomeno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 399
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

εποχές...

 

θυμάμαι πολύ μικρός δεν είχα PS1 και κάθε φορά που πήγαινα στον ξάδερφο χαιρόμουν...

 

μετά που πήρα πέρασα καλά... γαμάτες εποχές! παιχνίδια με χάλια γραφικά αλλά με πολύ ουσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι που ειχε το βαφτηστηρι της μαμας μου sega master system και καιγομασταν στο σονικ ! Μετα μου πηρε ο θειος μου sega mega drive και τερματισαμε σε ενα 6ωρο (μαζι με διαλειμματα γιατι θυμαστε : κανε διαλειμμα παιδακι μου θα κουρκουτιανεις - γκαβωθεις κλπ) το streets of rage !!! Επισης θυμαμαι την χαρα μυ οταν μου πηραν δωρο game boy και επαιζα ποκεμον ενω ήτάν τό kinitro γίά μένά κάί τον ξαδερφο να παμε αγγλικα ...μας ειπαν πατε φροντιστηριο να μαθετε ωστε να ξερετε τι λενε στα ποκεμόν ! Και το πρωινο ξυπνημα για dragonball και τα υπολοιπα εκεινης της εποχης ... οπως και το disney club που ειχε παει η ταξη μου εκδρομη επισκεψη και δεν ειχα παει γτ με ειχε πιασει κοψιμο απο τα dolca που ειχα πιει και απ τα δρακουλινια (αν θυμαμαι καλα) που χα φαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 5 μήνες μετά...

γνωριζει κανεις που μπορω να βρε επεισοδια στα ελληνικα απο τα παρακατω παιδικα καρτουν της τοτε εποχης? (κυριως απο το καναλι junior TV).

 

TMNT-Cartoon.jpeg

 

μετα, moondreamers ή ονειρουληδες στα ελληνικα τοτε...

hqdefault.jpg

 

μετα care bears ή αρκουδακια της αγαπης...

 

carestares.gif

 

μετα βαβουροπατατες...

 

potatokidspic.jpg

 

και αλλα οπως the jetsons, the flinstones, scooby doo, και αλλα τοτε της υπεροχης παιδικης εποχης 90s!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για όσους έζησαν τα 90s ως ενήλικες: Είναι αλήθεια ότι τότε το κέντρο της Αθήνας ήταν τέρμα αλητεία; Έχω ακούσει κάμποσους που παραπονιούνται ότι έχουν φλωρέψει πλέον τα πράγματα....Αλήθεια; Ψέματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για όσους έζησαν τα 90s ως ενήλικες: Είναι αλήθεια ότι τότε το κέντρο της Αθήνας ήταν τέρμα αλητεία; Έχω ακούσει κάμποσους που παραπονιούνται ότι έχουν φλωρέψει πλέον τα πράγματα....Αλήθεια; Ψέματα;

Γυμνασιο-Λυκειο πηγαινα τοτε και γυρναγα παντου. Η απαντηση ειναι οχι. Αυτα που ακους ειναι στυλ "οταν ημουν στην ηλικια σου, [insert bullshit here].

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...