Προς το περιεχόμενο

Πως παρακάμπτω το google account σε κινητό samsung j7


badbad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι παράνομο να κάνεις επαναφορά το κινητό σου; Καινούργιο είναι αυτό; 

 

http://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-j700f-galaxy-j7/

 

Κάνε οτι λεει εκει, απλά θα χάσεις τα πάντα απο μέσα.

 

Δε θα ζητήσεις απο κανένα επαγγελματία να κάνει τίποτα και δε θα πληρώσεις τίποτα. Όλοι ευτυχισμένοι.

Δυστυχώς το δοκίμασα και το πρόβλημα παραμένει. Την πιστοποίηση την κάνει on line η google. Χειρότερα απο iphone τα κάνανε.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δεν ξερω αν ειναι νομιμο αλλα μπορω να σου δωσω πληροφοριες πως να το ξεκλειδωσεις αν θες στειλε pm και ενα ταληρο (jk)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς  να βοηθήσεις ευπρόσδεκτο. Μου έχουν στείλει και άλλα παιδιά με inbox  για root αλλά δεν θέλω να καταφύγω σε αυτή την λύση. Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@badbad

 

Aπο το σεντονι κρατησα το εξης:

 

1. οτι η μητερα σου ειχε μια μικρη εξοικιωση με ανδροιδ , αλλα δεν ηξερε οτι χρειαζεται γοογλε account.Δεν το αποκλειω , μπορει καποιος να της ειχε σεταρει το προηγουμενο κινητο και να μην το ηξερε.Εσυ που το ηξερες γιατι δεν την ενημερωσες?Της ειπες απλα ποια μοντελα να ζητησει και τελος?

2.Διαπιστωνει οτι χρειαζεται google account και γιατι δεν ρωταει εσενα να χεις και τον ελεγχο του account?ο συγγενης που κολαει ?

3.Εβαλαν νεο ανδροιδ και επαναφορα ρυθμισεων.

Οσες φορες κανω το αρχικο setup σε ανδροιδ , το βημα για ρυθμιση account μπορεις να το παραβλεψεις και να το ρυθμισεις μετα , οταν πας να παιξεις με το play store.

Αν απο οσα λες οι τυποι κανανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων δεν επρεπε να υπαρχει ρυθμισμενο account..λογικα επρεπε να ειχαν σβηστει τα παντα και να ξανασεταριστει το κινητο απο το μηδεν..Γιατι εκανα προσφατως επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων σε samsung κινητο και δεν εμεινε χριστος στο κινητο.

4.Τελος αν μπεις σε recovery mode (τσεκαρε στο google για το συγκεκριμενο μοντελο) λογικα μπορεις να κανεις απο κει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και να σβηστουν τα παντα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέχνα ότι θυμώσουν με το παλιό android ... Πιθανών να μην γνωρίζεις και φυσικά ούτε εγώ το γνώριζα μέχρι προσφάτως πως στην νέα έκδοση του android marshmallow έχει προστεθεί μια ακόμα δικλείδα ασφαλείας. Έτσι δεν μπορείς να ενεργοποιήσεις την συσκευή αν δεν εχεις πρόσβαση στο ίντερνετ και αν δεν την ταυτοποιήσεις με εναν google account. Αυτό το βήμα μάλιστα δεν μπορεί να παραληφθεί και να πας παρακάτω... ΚΑΙ εγω είχα μείνει στο γεγονός πως πατας skip και οταν χρειαστεις λογαριασμό google τοτε τον σεταρεις. Τωρα πια όμως κάθε επαναφορα του τηλεφωνου απαιτει αυτο τον αρχικο λογαριασμο αλλιως δεν σε αφηνει να προχωρησεις... Ουτε μπορεις να βαλεις αλλον λογαριασμό. Η μητερα μου δεν μπορουσε να επικοινωνήσει μαζί μου για να της πω τι να βάλει, γιατί το παλιο της τηλέφωνο ειχε καταστραφει και το νεο δεν ανοιγε... Επίσης εκέινη είναι επαρχία και εγω Αθήνα..     Ειναι σαν το apple lock και αν δεν συνδεθει η συσκευή με τα κεντρικά της google για επιβεβαίωση την καθιστά άχρηστη.. Επαναφορα εργοστασιακών ρυθμίσεων εχω κάνει με hard reset. Τα εχω σβήσει όλα αλλα  αν δεν ταυτοποιηθεί μέσω google δεν ανοίγει.. H μόνη λύση που διαβάζω στο διαδίκτυο είναι μεσώ ρουταρισματος της συσκευής και πέρασμα προγενέστερης rom ...  Marshmallow και παπάρια μάντολες στην κυριολεξία.. 

Επεξ/σία από badbad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη λύση προς το παρόν που διαβάζω στο ίντερνετ είναι ρουτάρισμα και επαναφορά σε προγενέστερη rom από το marshmallow. Αν κολλήσει όμως το τηλέφωνο διακυβεύονται πολλά καθώς η συσκευή είναι ολοκαίνουργια και πληρώθηκε 329 ευρώ πριν έναν μήνα. Θα περιμένω την επίσημη απάντηση της samsung στο mail που της έχω αποστείλει.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μόνη λύση προς το παρόν που διαβάζω στο ίντερνετ είναι ρουτάρισμα και επαναφορά σε προγενέστερη rom από το marshmallow. Αν κολλήσει όμως το τηλέφωνο διακυβεύονται πολλά καθώς η συσκευή είναι ολοκαίνουργια και πληρώθηκε 329 ευρώ πριν έναν μήνα. Θα περιμένω την επίσημη απάντηση της samsung στο mail που της έχω αποστείλει.

 

329 για το J7. Ασχολίαστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

329 για το J7. Ασχολίαστο.

Καλά τα λες αλλά οι επίσημες αλυσίδες κινητής τηλεφωνίας τόσο το χρεώνουν μιας και είναι μοντέλο 2016. Το ξέρω ότι είναι κοροϊδία και πως οι τιμές στο skroutz είναι άλλες αλλά αν διαβάσεις την ιστορία παραπάνω θα καταλάβεις πως μερικοί άνθρωποι μεγάλης ηλικίας  μπορούν να κάνουν λάθος επιλογές λόγω άμεσης ανάγκης σε συνδυασμό με την μαεστρία ενός πωλητή στο να προωθήσει τις συσκευές που έχει ως στοκ στο κατάστημα του...       

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι παράνομο να κάνεις επαναφορά το κινητό σου; Καινούργιο είναι αυτό; 

 

http://www.hardreset.info/devices/samsung/samsung-j700f-galaxy-j7/

 

Κάνε οτι λεει εκει, απλά θα χάσεις τα πάντα απο μέσα.

 

Δε θα ζητήσεις απο κανένα επαγγελματία να κάνει τίποτα και δε θα πληρώσεις τίποτα. Όλοι ευτυχισμένοι.

εαν εισαι ασχετος και δεν εχεις ιδεα μην προτεινεις λυσεις που δυσκολευουν την κατασταση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν εισαι ασχετος και δεν εχεις ιδεα μην προτεινεις λυσεις που δυσκολευουν την κατασταση 

Δυσκολεύει την κατάσταση την επαναφορά δεδομένων σε μια συσκευή που έχει ήδη γίνει επαναφορά δεδομένων, πως; Ω μεγάλε σωτήρα; Αντι να κουνάς το δάχτυλο που κοντέυει να γίνει πλαστελίνη απο τα πέρα δώθε, δώσε του ανθρώπου καμια συμβουλή.

 

Ωπα σύγνώμη, έδωσες συμβουλή. "Καλα να πάθει" 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην τσακώνεστε. Υπάρχει κόσμος που δεν έχει καταλάβει τις διάφορες στην νέα έκδοση android . Στο android marshmallow έχει προστεθεί μια ακόμα δικλείδα ασφαλείας. ΔΕΝ μπορείς να ενεργοποιήσεις την συσκευή αν δεν εχεις πρόσβαση στο ίντερνετ και αν δεν την ταυτοποιήσεις με εναν google account. Αυτό το βήμα μάλιστα δεν μπορεί να παραληφθεί και να πας παρακάτω.... Τωρα πια κάθε επαναφορα του τηλεφωνου απαιτει αυτο τον αρχικο λογαριασμο αλλιως δεν σε αφηνει να προχωρησεις... Ουτε μπορεις να βαλεις αλλον λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τουτο εδω το θεμα,εχουν μπει ολα τα διαμαντια... Ο κουστουμακιας τυπος που εχει γνωση επι παντος επιστητου,αλλα δεν γνωριζει οτι το d.o.a ισχυει για 10 μερες και θελει μετα απο μισο χρονο και βαλε,να του γυρισουν τα χρηματα πισω(ξερεις εσυ...). Μπηκε και αλλος ενας (αυτο δηλωνει με το nickname του-οτι "μπηγει") ,και γραφει ο,τι ασυναρτησια θελει,περι κανονων φορουμ,περι καταστασεως της μητρος του t.s , γιατι δεν την ενημερωσε ο t.s, και αλλες ανακρισεις τυπου αστυνομος θεοχαρης. Και κανει και το ατοπημα να αναφερει οτι αυτος " προσφατα εκανε επαναφορα εργοστασιακων σε samsung, και δεν εμεινε χριστος". Helloooo, το ανδροιδ που φοραγε δεν μας ειπες μονο, γιατι ο t.s μιλαει για 6.0. Ισως δεν γνωριζεις τα features καθε εκδοσεως ,και το δεχομαι. Το να μιλας ομως και να εκτειθεσαι, σε κανει απλα ανεκδιηγητο.... Κατι επι του θεματος,περαν του να επιτιθεστε στον t.s ,εχετε να πειτε;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...