Προς το περιεχόμενο

Sea of Thieves [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, firepc είπε

δεν θελει 3 ατομα για αγκυρα... ελεος.

ετσι ειπε ο αλλος απο πανω για αυτο το ειπα...

Τεσπα ο χρονος θα δειξει,ετσι κ αλλιως πιστευω οτι το παιχνιδι ειναι καταδικασμενο μιας και βγαινει μονο σε Windows store στην καταπληκτικη τιμη των 70 ευρο...

Αν ηταν και στο steam ενα 40αρι-50αρι θα πηγαινε πολυ καλα.Εχει τρελα πραγματα να του βαλουν και ειναι αψογο το παιχνιδ αλλα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

ετσι ειπε ο αλλος απο πανω για αυτο το ειπα...

Τεσπα ο χρονος θα δειξει,ετσι κ αλλιως πιστευω οτι το παιχνιδι ειναι καταδικασμενο μιας και βγαινει μονο σε Windows store στην καταπληκτικη τιμη των 70 ευρο...

Αν ηταν και στο steam ενα 40αρι-50αρι θα πηγαινε πολυ καλα.Εχει τρελα πραγματα να του βαλουν και ειναι αψογο το παιχνιδ αλλα...

οντως αν εβγαινε στο στιμ θα ειχε πολυ περισσοτερο κοσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Τα άτιμα τα "exclusives"... 

Δεν καταλαβαίνω γιατί πηγαίνουν και στριμώχνονται έτσι στο pc. Και να πεις ότι έτρεχε άψογα στο Windows Store; Το RPS περιγράφει διάφορα θέματα απλά και μόνο για να τρέξει το παιχνίδι.

Πάντως, έχει γούστο ως ιδέα, αν και έχει τα κλασικά θέματα: πρέπει να κανονίζεις ώρα, όση ώρα παίζεις να μη σου τύχει κανένα afk κτλ. Με φίλους για χαβαλέ καλό θα ήταν.

Αν δεν ήταν XBOX και Windows Store.

Υ.Γ. Την τιμή πού την είδατε;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτή τη στιγμή στη beta υπάρχουν 3 modes. Ένα να παίξεις solo με το δικό σου καράβι, ένα με crew 2 ατόμων και ένα με 4. Ελπίζω ωστόσο να έχει και με περισσότερα άτομα όταν βγει το game γιατί ακόμα και τα 4 άτομα μου φαίνονται λίγο για crew. Έτσι κι αλλιώς διαφορετικά modes έχουν βάλει οπότε κανείς δεν θα μένει παραπονεμένος.

Η Beta όντως είναι εντελώς broken. Προχθές δοκιμάζαμε να παίξουμε και μας πετούσε συνέχεια error όταν πήγαινα να hostάρω εγώ ή φιλος. Κατά τύχη μπήκαμε σε squad με leader άλλον οπότε το παιχνίδι ξεκίνησε. Βέβαια δοκιμάζαμε διάφορα πράγματα και καταλήξαμε να κλειδωθούμε στο κελί και δεν μας ξεκλείδωναν οι συμπαίκτες οπότε βγήκαμε :P.

Χθες που ξαναμπήκαμε (έπειτα από αρκετή ώρα γιατί μου πετούσε error ότι δεν είμαι γραμμένος στη beta), καταφέραμε να hostάρουμε και παίξαμε το mode με τα 2 άτομα. Αλλά αφού ολοκληρώσαμε το πρώτο quest μετά πετούσε error μέσα ο server και δεν μπορούσαμε να αγοράσουμε άλλα quests. Κάναμε disconnect για να ξαναμπούμε και πάλι error για το ότι οι servers ήταν φουλ.

Πέρα από αυτά, το παιχνίδι έχει σοβαρό θέμα και με το performance. Ακόμα και στα τέρμα χαμηλά δεν μπορούσα να κρατήσω σταθερό 60άρι με το σύστημα της υπογραφής μου σε 1440p. Η πλάκα είναι ότι έχει 5 διαφορετικά graphical settings. Από το χειρότερο μέχρι το καλύτερο η διαφορά ήταν max 15 fps. Και την περισσότερη ώρα το παιχνίδι έτρεχε κολλημένο στα 48 (κινηματογραφικά :P) fps.

Αν φτιαχτούν όλα τα παραπάνω το παιχνίδι έχει αρκετές βλέψεις να πάει καλά. Ειδικά από τη στιγμή που θα μπει day one και στο xbox game pass. To μόνο που με ανησυχεί είναι μην φάει καμιά αναβολή μετά από μια τόσο broken beta...

Επεξ/σία από naruto14
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Snoob είπε

Υ.Γ. Την τιμή πού την είδατε;

στο store καπου το πηρε το ματι μου...και ένα κλειδαδικο στα 45 αν θυμαμαι σωστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εξωφρενική τιμή, αν πράγματι ζητήσουν τόσα, τους αξίζει να πατώσουν.

Εντωμεταξύ, τα προβλήματα που περιγράφει ο @naruto14 μου φαίνονται πολύ σοβαρά για τόσο προχωρημένο στάδιο. Δεν υποτίθεται πως κάπου τώρα ήταν να βγει από τη beta, και λόγω των προβλημάτων στις συνδέσεις με τους server έδωσαν μια μικρή παράταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι microsoft exclusive??
βγαίνει 20 Μαρτίου του 18
γιατί για preorder μόνο στο microsoft store και του xbox υπάρχει

https://www.microsoft.com/en-gb/store/r/sea-of-thieves/9MVQ2J7BXZJD?rtc=1&wa=wsignin1.0

στα 56-57€

 

μέχρι και gamepad βγαίνει

https://www.xbox.com/en-US/xbox-one/accessories/controllers/sea-of-thieves

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, privateer είπε

Με βαση τον χαμο που γινεται στο twitch το παιχνιδι θα παει πολύ καλα πιστευω. Εχει πολύ πλακα με παρεα και είναι ιδανικο για streaming.

Θυμαμαι κατι TheDivision που την πρωτη βδομαδα γινοταν χαμος και μετα πηγαν απατα...θα δειξει...Αν δεν βγει Steam και σε πιο budget τιμη εγω είμαι πολύ απαισιόδοξος για το μελλον του παιχνιδιού,και είναι κριμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...