Προς το περιεχόμενο

Sea of Thieves [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εντάξει το παιχνιδάκι έχει πλάκα με παρέα να βρίσκεις θυσαυρούς κτλπ αλλα νομίζω οτι κάτι λείπει , ίσως το κίνητρο να κάνεις κατι συγκεκριμένο στο παιχνίδι δεν ξέρω πως να το εκφράσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μια πολύ όμορφη περιγραφή ενός ταξιδιού του Alec Meer από το RPS, με δύο σωστούς συμπαίκτες.

Προφανώς η εμπειρία επηρεάζεται από την ποιότητα των συμπαικτών, αλλά και σε αυτό το -συνολικά θετικό- κείμενο επισημαίνεται η έλλειψη περιεχομένου στο παιχνίδι.

Κι αυτό καθιστά την εξωφρενική τιμή του για PC -όπου δεν υπάρχουν οι συνδρομές του ΧΒΟΧ- ακόμη σοβαρότερο μειονέκτημα.

(Στο ίδιο άρθρο υπάρχει και σύνδεσμος που οδηγεί στην περιγραφή ενός solo ταξιδιού, έχει κι αυτή ενδιαφέρον).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η MS εχει φτιαξει κανα δυνατο exclusive τα τελευταια χρονια? Ακομα και το Halo καταφεραν να το φειλαρουν.3 χρονια το καναν develop για να βγει πατατα

Το Sea of Thieves το προμοταραν παρα πολυ,αλλα ποτε δεν τρελαθηκα απο αυτα που ειχα δει και εντελει φαινετε πως βγηκε μετριο.Πραγματικα η Sony παιζει μπαλα μονη της τα τελευταια χρονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μονο τα forza και λιγο το gears of war 4 ειναι ισως τα πιο αξιολογα exclusives της εταιρειας τα τελευταια χρονια απο γνωστα ονοματα και για το πρωτο αφηνω ενα μικρο ισως λογω του forza 7 το οποιο και εκει εκαναν αλχημειες και βγηκε ψιλο οτι να ναι αλα halo 5.

Τωρα για το Sea of thieves οπως φαινεται ή το παιζει καποιος με παρεα αν εχει game pass ή απλα να μην ασχοληθει ποτε μαζι του,δεν αξιζει για κατι αλλο το παιχνιδι.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το έκανα uninstall το παιχνίδι και ευτυχώς που το δοκίμασα με το season pass , λίγο που το έπαιξα αν και είναι λίγο fun εχει την πλάκα του να βρίσκεις θυσαυρούς κτπ δεν ξέρω νομίζω οτι ειναι πολύ άδειο σαν παιχνίδια αν δεν έχεις δηλαδή παρέα και να παίξετε λίγο σοβαρά δεν αξίζει καταντάει βαρετό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.eurogamer.net/articles/2018-03-23-sea-of-thieves-will-be-down-for-hours-tomorrow

Σάββατο βρήκαν να έχουν downtime; Έβαλα δοκιμαστικό game pass και το παιχνίδι δεν σαλεύει, βγάζει temporarily unavailable. Πάλι καλά που υπάρχει τζάμπα το Rime να περάσει η ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα κι εγώ το trial game pass, έπαιξα λίγο, φαίνεται αρκετά ενδιαφέρον αλλά ως solo η εμπειρία μου μάλλον ήταν περιορισμένη.

Πάντως και το σεντούκι μου έβγαλα, και 2-3 που μου ορμήξανε καθάρισα, πλάκα είχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορω πως δεν το ποσταρατε ηδη. Τα highlights του βιντεο για μενα ειναι στο 1:05 και στο 3:35.

Αναφορά σε κείμενο

It's not just about the player,it's about the viewer too.

Μιλαμε για τρομερες ατακες. Το επομενο παιχνιδι θα σχεδιαστει με βαση και τον γειτονα απο διπλα που θα σας ακουει να παιζετε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεις ώρες άντεξα. Το μισό μόνος μου, το υπόλοιπο με άλλους τρεις σε αξιοπρεπές random party. Ένα αίσχος είναι το παιχνίδι. Το μόνο που αξίζει είναι τα γραφικά της θάλασσας. 

Πάλι καλά που στο game pass έχει και το Rise of the Tomb Raider, έχω γράψει ήδη καμιά 15αριά ώρες με δαύτο, φοβερό παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ξέρω τι είναι περισσότερο εντυπωσιακό εδώ:

Τα (πειρατικά) μούσια που υπόσχονταν τόσο καιρό; Ή το ότι νόμιζαν πως θα τη σκαπούλαραν με τα παραμύθια που έταζαν και το μπουγαδόνερο που σέρβιραν;

Βλέπεις τα βίντεο από τις διάφορες παρουσιάσεις και το συμπέρασμα προκύπτει αβίαστα: ή δεν ήξεραν τι έλεγαν ή απλά δεν υπάρχει τσίπα.

Είναι τεράστιο ευτύχημα αφενός το ότι έβαλαν μια εξωφρενικά υψηλή τιμή και αφετέρου το ότι το πήγαν για exclusive ή μέσω της φόλας του δικού τους store. Αν το είχαν βγάλει στο Steam με λιγότερο άπληστη τιμή θα είχε καεί απείρως περισσότερος κόσμος.

Θα προσπαθήσουν να το υποστηρίξουν ή θα έχουμε μια επανάληψη του Andromeda; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι ηταν απλα μια δοκιμη της microsoft να δει τι ψαρια θα πιασει με το game pass.

Μετα απορουν γιατι παιζουν μπαλα Sony και nintendo μονες τους στα exclusives.....

Σε λιγο καιρο που θα βγουν περισσοτερα γνωστα παιχνιδια να δουμε ποιος θα το θυμαται ή ποιος θα ασχολειται ακομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παρακολούθησα gameplay και το feeling που αποκόμησα (για κάποιο λόγο) ήταν ίδιο με αυτό που είχα τις πρώτες μέρες του World of Warcraft (ναι για το vanila wow μιλάω) και κάτι απο monkey island 2-3. Δήστυχώς διαβάζω ότι δεν έχει content. Κρίμα φαίνεται πάρα πολύ promising, ίσως επρεπε να το βγάλουν σαν early access σε χαμηλότερη τιμή. Ποιος ξέρει τι έχουν στο μυαλό τους για DLCs, loot boxes (treasure boxes?) κλπ.  Ελπίζω να προσθέσουν content χωρίς να κοιτάξουν να κάνουν αφαίμαξη στους players. Χρειάζεται ένα δυνατό exclusive το xbox και αυτό, άνετα θα μπορούσε να γίνει.

Επεξ/σία από shadowlike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...