Προς το περιεχόμενο

Διαφορές Elephone ELE Explorer 4K Ultra HD με Elephone EleCam Explorer Elite 4K


tziminhio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Θα συμφωνλησω με τον Andyk0555. Δεν βλέπω να κάνει κάτι. Επίσης μπορεί να μου στείλει κάποιος φωτογραφία πως είναι στο κάτω μέρος το locker (μάυρο πλαστικό που κλειδώνει την watrproof case) από κάτω? Πήρα ένα μεταλλικό και δεν κουμπώνει καλά. Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και απο εμενα για το αχρηστο stabilizer..... στις περισσοτερες περιπτωσεις ειναι παντελως αχρηστο. Εχω την YI4K, και το stabilizer ειναι μονο καπως χρησιμο αν κρατας ακινητο με το χερι σου την καμερα και θες να αποφυγεις το τρεμουλο του χεριου. Σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση απλα καταστρεφει το βιντεο, πχ για να να περπατας εστω και αργα ουτε λογος.

 

Η λυση φυσικα για μενα ηρθε μα το RIDER-M, που εκτινασει την παραγωγη :)

Έδωσες 100 ευρώ για κάμερα και 300 για rider-m;;!

 

Ή παίζει και σε πιο φτηνό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πάντως και συγκριτικά videos που έχω δει νομίζω οτι η elecam υπερέχει. Νομίζω οτι ο αισθητήρας της elecam elite ειναι καλύτερος! Επίσης παιζει να έχεις ιδέα τι παίζει με τα accessories kits γτ απ' το gear best εχω πάρει 10 διαφορετικές απαντήσεις σχετικά με το αν  elecam elite είναι συμβατή.Έχω δει αυτό http://www.gearbest.com/action-cameras-sport-dv-accessories/pp_315662.html και αυτό http://www.gearbest.com/action-cameras-sport-dv-accessories/pp_247350.html και ενώ στις φωτογραφίες φαίνονται τα ίδια άλλοι πωλητές λένε οτι είναι συμβατά με το ένα και όχι με το άλλο και άλλοι το αντίθετο. Εμένα μου φαίνονται τα ίδια και πιστεύω οτι κάνουν. Τώρα ειναι η 1η μου καμερα και δεν έχω δει ποτε τους αντάπτορες.Παίζει να έχεις ιδέα?

 

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την Elephone EleCam Explorer Elite 4K, τελικά ποιο από τα δύο αυτά κάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα σε ολους, η Elephone Elite αξιζει τα χρηματα της; Την βρισκω περιπου 55-60 ευρω, θεωρειτε πως υπαρχει κατι καλυτερο στα χρηματα αυτα;

Το stabilizer κανει δουλεια; Καποιος που την εχει μπορει να μου πει την γνωμη του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

elephone και firefly είναι τίμιες επιλογές σε αυτά τα χρήματα μέχρι 1080p αλλά μην περιμένεις και την άψογη ποιότητα. Την ημέρα με αρκετό φως μια χαρά είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

sorry για την καθυστερημενη απαντηση

 

η yi 4κ μαζι με τα παρελκομενα πηγε στο 300αρι

 

και η τυχη ηρθε ξαφικα....εκει που σερφαρα τρωω μια κατραπακια και μου καρφωνεται το gimbal. διαβαζοντας καταληγω ατο rider m. το ψαχνω στα γνωριμα site απο κινα. και βρισκω προσφορα απο banggood 160 euro!!!!!!!!!!!! τριβω τα ματια τα ξανατριβω και φυσικα το αγοραζω :)

Επεξ/σία από blu3_orion
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα την explorer pro, έχει και remote control, πολλά mounts μέσα στο κουτί. Διάρκεια μπαταρίας μέχρι 40 λεπτά υπολογίζω, έχω πάρει και δυο εφεδρικές. Στο βίντεο που ανεβάζω, ανάλυση FHD 60fr, κάνει κάποια κολλήματα, θα δοκιμάσω και με μικρότερες αναλύσεις. Για 70$ σε flash sale απο gearbest, καλά είναι.

Επεξ/σία από driver4
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα την explorer pro, έχει και remote control, πολλά mounts μέσα στο κουτί. Διάρκεια μπαταρίας μέχρι 40 λεπτά υπολογίζω, έχω πάρει και δυο εφεδρικές. Στο βίντεο που ανεβάζω, ανάλυση FHD 60fr, κάνει κάποια κολλήματα, θα δοκιμάσω και με μικρότερες αναλύσεις. Για 70$ σε flash sale απο gearbest, καλά είναι.

Πως και δεν πήρες την Elite που έχει καλύτερο τσιπάκι και ίσως γλύτωνες αυτά τα κολλήματα;

 

edit: μάλλον βλακείες λέω, δεν έχω καταλάβει καλά ακόμα τις διαφορές..

Επεξ/σία από Jastonas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως και δεν πήρες την Elite που έχει καλύτερο τσιπάκι και ίσως γλύτωνες αυτά τα κολλήματα;

 

edit: μάλλον βλακείες λέω, δεν έχω καταλάβει καλά ακόμα τις διαφορές..

Την elite είχα παραγγείλει, αλλά το gearbest αργούσε οπότε πήρα την pro. Το βίντεο είναι αξιοπρεπές νομίζω για τα χρήματα που κόστισε, ήθελα κάτι φθηνό να δω αν αξίζει για μηχανή, θάλασσα. Θα κάνω βιντεάκια και με τις άλλες αναλύσεις να δω ποιά "γράφει" καλύτερα. Το ίδιο τσιπάκι πρέπει να έχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για οποίον έχει πάρει την  Elite θέλω να ρωτήσω αν έχει δοκιμάσει πόσο αυτονομία έχει για time lapse και αν δουλεύει το motion αν είναι μέσα στη θήκη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, ποια η γνώμη σας για αυτήν;

 

Link.png Site: ElephoneELECAM Explorer S 4K

 

Κι εγώ ενδιαφέρομαι, την έχει presale στο bang με 38€, αν δηλαδή είναι οκ για να έχεις κάτι να παίζεις στην θάλασσα μου κάνει, γιαυτό και δεν θέλω να δώσω χρήματα. Τύπου αν μείνει και στον πάτο μια μέρα να μην με νοιάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...