Προς το περιεχόμενο

Διαφορές Elephone ELE Explorer 4K Ultra HD με Elephone EleCam Explorer Elite 4K


tziminhio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τα λεφτά της είναι παραπάνω από μια χαρά. την έχω από πέρυσι, είναι καλό καμεράκι, με κάποια μικροπροβληματάκια ειδικά στο app της, αλλά δεν νομίζω να σε απογοητεύσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια παραλαβατε την  elite? Γνωμες? Εγω παρελαβα  προχθες και κατι δεν μου καθεται καλα... Σε full hd 60fps και τραβαει καποιες φορες θολα... Ειδικα οταν ειναι στην θηκη της παντα... Επισης παρατηρησα οτι ορισμενες φορες εμφανιζεται στην οθονης στο κατω μερος μια γραμμη της να τρεμοπαιζει... τι παιζει, εχει κανεις καμμια γνωμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια παραλαβατε την  elite? Γνωμες? Εγω παρελαβα  προχθες και κατι δεν μου καθεται καλα... Σε full hd 60fps και τραβαει καποιες φορες θολα... Ειδικα οταν ειναι στην θηκη της παντα... Επισης παρατηρησα οτι ορισμενες φορες εμφανιζεται στην οθονης στο κατω μερος μια γραμμη της να τρεμοπαιζει... τι παιζει, εχει κανεις καμμια γνωμη?

Μια χαρά τραβάει εμένα η elite. Ο ήχος δεν είναι καθόλου καλός βέβαια ειδικά μέσα στη θήκη της. όσο για τη γραμμή  που τρεμοπαίζει κάτω μου την εμφανίζει και εμένα!

Επεξ/σία από kopeli
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά τραβάει εμένα η elite. Ο ήχος δεν είναι καθόλου καλός βέβαια ειδικά μέσα στη θήκη της. όσο για τη γραμμή  που τρεμοπαίζει κάτω μου την εμφανίζει και εμένα!

Ωραια πιστεω να μην ειναι κατι το σημαντικο τοτε η γραμμη... Ποια εκδοση φορας? Σημερα την δοκιμασα καλυτερα και καταλαβα οτι απλως πρεπει να κανει focus αλλου αν την κουνησεις και γι αυτο φαινεται θολο το πισω, επισης πρεπει να ειναι καθαρο πολυ το τζαμακι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδια ... Ειχα δει το post πριν 5 μηνες και τωρα που την εβγαλε flash το gear το σκευτομαι ασχημα για την Elite ...Γνωμες ? Εχετε να προτεινετε τπτ αλλο στα ιδια λεφτα ? 

Αξιζει να βαλεις το χερι στην τσεπη για go pro 5 ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά πείτε καμιά γνώμη γιατί έχω μπει στην πρίζα κ εγώ... λετε για Elephone EleCam Explorer Elite 4Κ η να πάω σε αυτήν http://www.geekbuying.com/item/Xiaoyi-YI-4K-Action-Camera-2-Ambarella-A9SE-Sony-IMX377-1400mAh-372197.html ?

Επεξ/σία από Frag13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά πείτε καμιά γνώμη γιατί έχω μπει στην πρίζα κ εγώ... λετε για Elephone EleCam Explorer Elite 4Κ η να πάω σε αυτήν http://www.geekbuying.com/item/Xiaoyi-YI-4K-Action-Camera-2-Ambarella-A9SE-Sony-IMX377-1400mAh-372197.html ?

 

Αν εισαι διατεθειμένος να δωσει τοσα , γιατι δεν πας σε Gopro 4 black (μεταχειρησμενη) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ ότι είδα δεν έχει διαφορές η yi 4k με go pro 4 επίσης και μεταχειρησμενη η go pro 4 ξεφεύγει στην τιμή..

Η EleCam Explorer Elite 4Κ αξίζει?

Εγώ την έχω. Για τα λεφτά της είναι άριστη. Το βίντεο στα 1080p είναι κομπλέ (σε 4k δεν έχω δοκιμάσει αλλά έχω ακούσει ότι είναι μέτριο έως κακό). Το wifi δουλεύει αλλά η εφαρμογή είναι μέτρια. Τραβάει περίπου 1 ώρα σε 1080p μέχρι να τελειώσει η μπαταρία. Για αυτό σου προτείνω να πάρεις δεύτερη μπαταρία. Το μόνο παράπονο μου είναι ότι δεν τα πάει καλά με τις νυκτερινές λήψεις Επεξ/σία από fatsas2222
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απ ότι είδα δεν έχει διαφορές η yi 4k με go pro 4 επίσης και μεταχειρησμενη η go pro 4 ξεφεύγει στην τιμή..

Η EleCam Explorer Elite 4Κ αξίζει?

 

Η διαφορα ειναι στα 60Ε (280 η hero 4 Β απο τι την Yi στα 220) ναι σιγουρα λεφτα ειναι και αυτα ...Δεν εχω καμια απο τις 2 οπότε δεν ξερω και τι διαφορές μπορει να εχουν. Βασει των youtube benchmark μιλαω πάντα και βάζω την GP πανω απο την άλλη ...Την Elecam που ανέφερες την περιμένω απο Gearbest  :-D στα 55Ε .Απότι είδα είναι αρκετά καλη ,για τα λεφτα της πάντα. Με μια 2η μπαταρια +5ε όπως είπε και ο φίλος ειναι καλό value. (Η go pro και αυτη έχει την ιδια αυτονομία 1H ).

 

Αν την θέλεις άμεσα ,για απλά πράγματα ,θάλασσα ,ταξιδια κτλπ θα σου πρότεινα την Turbo-X ACT 60 απο πλάισιο. Την είχα πάρει πριν 2 χρόνια στα 75 τοτε (50 τωρα ) έρχεται με 2 μπαταριες και πολά mounts. Δεν με πρόδωσε ποτέ ,σκι ,ποδήλατο , ταξίδια και πολύ θαλασσα και λειτουργει ακομα πολύ καλα! Μέσω της εφαρμογης Symagic 2 που δουλευει πολύ καλα έχει live εικόνα με πολύ μικρη καθυστέριση ,αρκετά καλή εγγραφη στα 1080 με 150 μοίρες αν δεν κάνω λαθος, δέν εχει οθόνη αλλα η αυτονομια της κάθε μπαταρια περίπου στις 2ωρες + την δικαιώνει.

Επεξ/σία από drmanakias
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η elite είναι η καλύτερη; Πόσες μέρες κάνει να φτάσει;

Αν αργεί, να πάω εδώ https://www.skroutz.gr/s/8157228/Elephone-Ele-Explorer-4K.html#specs

τι χάνω;

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...