Προς το περιεχόμενο

[Τηλεοραση UHD] Panasonic TX 40 DX603E 349 ευρω [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Perfect

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Πάντως τα μοντέλα DX600 και DX650 έχουν ips panel  http://www.flatpanels.dk/artikel.php?subaction=showfull&id=1456744898

Κακο αυτο για τους σινεφιλ και "νυχτερινους". Πριν μιση ωρα σε σελιδα αλλη ειδα οτι η 603 απο την 600 δεν εχουν αλλη διαφορα περα απο το dvb-s.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ειρωνεία. Πριν από μισή ώρα παρήγγειλα την 40αρα Samsung που έχει προσφορά το Πλαίσιο.(Fhd 600Hz Smart 369E). Και τώρα βλέπω αυτό. Δίλημμα.

Επεξ/σία από pantelis20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ειρωνεία. Πριν από μισή ώρα παρήγγειλα την 40αρα Samsung που έχει προσφορά το Πλαίσιο.(Fhd 600Hz Smart). Και τώρα βλέπω αυτό. Δίλημμα.

Thanks τώρα έχω και γω..Όταν καταλήξεις ενδιαφέρομαι για την επιλογή σου και τους λόγους.

 

Αλλά με προβληματίζει το αν τα ελληνικά κανάλια θα φαίνονται χειρότερα στο 4κ (για τους γονείς) και ότι έτσι και αλλιώς καθόμαστε στα 3 μέτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks τώρα έχω και γω..Όταν καταλήξεις ενδιαφέρομαι για την επιλογή σου και τους λόγους.

Θα χρειαστούμε κάποιον που γνωρίζει την οθόνη γιατί δεν την ξέρω καθόλου. Απλά σκέφτομαι γιατί να πουλάει μια αλυσίδα τόσο φτηνά ένα φετινό μοντέλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα entry level μοντέλα Panasonic δεν είναι ακριβώς Panasonic αλλά made by Vestel στην Τουρκία, λογικά θα είναι και αυτή. Γκουγκλάρετε τι μπορεί να σημαίνει αυτό.

Εγώ πήρα πέρσι την TX-40CXM710E (χωρις να ξέρω για τη Vestel) με σκοπό τη χρήση ως 2ο μόνιτορ και tv υπνοδωματίου αλλά κατέληξε για άσχετο λόγο βασική tv στο σαλόνι.

Σαν μόνιτορ θέλει λίγο συνήθεια στην αρχή αλλά όταν μετα 2 μήνες την πήγα στο σαλόνι και ξέμεινα με την 24αρα μου ξενέρωσα. Όταν πάρω άλλη μεγάλη θα ξαναγυρίσει στο γραφείο άμεσα (αν δουλεύει ακόμα :D ).

Σαν βασική tv έχει ένα θέμα που με ενοχλεί αρκετά.

Όταν παίζω 720 ή 1080p content, στις σκοτεινές σκηνές όταν υπάρχει μια πηγή φωτός, το φως φαίνεται αφύσικα "πιξελιασμένο" πάνω στο σκοτεινο background.

Αν εξαιρέσεις αυτό το (σοβαρό για μένα) θέμα ως tv είναι αξιοπρεπέστατη.

Δεν ξέρω πόσο συγκρίσιμη είναι η δικιά μου με αυτή του θέματος, η δικιά μου είναι VA panel και active 3D, αλλά προτείνω οπωσδήποτε να τη δει κάποιος από κοντά πριν αγοράσει.

Για μένα μόνο για βασική χρήση μόνιτορ αφου 40αρα 4κ δεν έχει νόημα στο σαλόνι, και μην ξεχνάτε ότι 4κ υλικό ουσιαστικά δεν υπάρχει.

Από την άλλη η τιμή είναι πραγματικά σκότωμα και αμφίβολο αν θα ξαναπαίξει σύντομα τόσο χαμηλά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα entry level μοντέλα Panasonic δεν είναι ακριβώς Panasonic αλλά made by Vestel στην Τουρκία, λογικά θα είναι και αυτή. Γκουγκλάρετε τι μπορεί να σημαίνει αυτό.Εγώ πήρα πέρσι την TX-40CXM710E (χωρις να ξέρω για τη Vestel) με σκοπό τη χρήση ως 2ο μόνιτορ και tv υπνοδωματίου αλλά κατέληξε για άσχετο λόγο βασική tv στο σαλόνι.Σαν μόνιτορ θέλει λίγο συνήθεια στην αρχή αλλά όταν μετα 2 μήνες την πήγα στο σαλόνι και ξέμεινα με την 24αρα μου ξενέρωσα. Όταν πάρω άλλη μεγάλη θα ξαναγυρίσει στο γραφείο άμεσα (αν δουλεύει ακόμα :D ).Σαν βασική tv έχει ένα θέμα που με ενοχλεί αρκετά.Όταν παίζω 720 ή 1080p content, στις σκοτεινές σκηνές όταν υπάρχει μια πηγή φωτός, το φως φαίνεται αφύσικα "πιξελιασμένο" πάνω στο σκοτεινο background.Αν εξαιρέσεις αυτό το (σοβαρό για μένα) θέμα ως tv είναι αξιοπρεπέστατη.Δεν ξέρω πόσο συγκρίσιμη είναι η δικιά μου με αυτή του θέματος, η δικιά μου είναι VA panel και active 3D, αλλά προτείνω οπωσδήποτε να τη δει κάποιος από κοντά πριν αγοράσει.Για μένα μόνο για βασική χρήση μόνιτορ αφου 40αρα 4κ δεν έχει νόημα στο σαλόνι, και μην ξεχνάτε ότι 4κ υλικό ουσιαστικά δεν υπάρχει.Από την άλλη η τιμή είναι πραγματικά σκότωμα και αμφίβολο αν θα ξαναπαίξει σύντομα τόσο χαμηλά.

Δε νομίζω ότι αυτή ανήκει στην entry level κατηγορία. Πρέπει να είναι mid range στις 4Κ. Εντωμεταξυ η DX600 είναι 100Ε φθηνότερη στο skroutz παρόλο που δε φαίνεται να έχουν διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ΤΕΛΟΣ και ψηνόμουν να την χτυπήσω. Δεν πειράζει, 350 ευρώ οικονομία :P

Το εβαλα στον τιτλο.

 

Δε νομίζω ότι αυτή ανήκει στην entry level κατηγορία. Πρέπει να είναι mid range στις 4Κ. Εντωμεταξυ η DX600 είναι 100Ε φθηνότερη στο skroutz παρόλο που δε φαίνεται να έχουν διαφορές.

Οπως ειπαμε η διαφορα ειναι το επιπλεον δορυφορικο tuner. Αν και δεν εχω δει αλλου (εξω) τιμη, τα 650 νομιζω οτι μαλλον ειναι υπερβολικα ως τιμη. Ειναι οπως ειπα νεο μοντελο. Τα 500 ειναι πιο κοντα στην λογικη τιμη για νεο μοντελο, σε λιγο χαμηλοτερα. Το τιουνερ δεν δικαιολογει αυτη την διαφορα. Στα 499€ εκτος απο την DX600 που υπαρχει τωρα, εχει παιξει πριν λιγες μερες και αυτη του θεματος αν δειτε ιστορικο σκρουτζ. Απο 5 Αυγουστου μεχρι 22.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...