Προς το περιεχόμενο

Επίσημο το Xiaomi Redmi Note 4 με Helio X20 SoC και μπαταρία 4100mAh


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα δεν χάνουν κάπου σε σχέση με αυτά που έγραψες. Ίσα ίσα που δίνει 4100 μπαταρία και τα xiaomi έχουν πολύ καλή υποστήριξη από την xiaomi. Αν τα βάλεις κάτω η Xiaomi πουλάει με πολύ μικρό κέρδος όπως και One plus Meizu για αυτό και έχουν εδραιωθει στην αγορά της Κίνας Ινδίας και αν έρθουν και κατά δυτικό κόσμο θα γίνει χαμός αν και θα ανέβουν λίγο οι τιμές λόγω φόρων διαφημίσεις κτλ.

 

1) Χάνουν σε ποιότητα κατασκευής, δεν είναι το ίδιο μέταλλο και όσο "άσχετος" με μέταλλα και να είσαι καταλαβαίνεις πολύ εύκολα τη διαφορά. (μιλάω εκ πείρας)

2) Κάμερες

3)Πολύ μικρό Upgrade Lifecycle (μιλάω γι' αυτούς που δεν θέλουν ούτε να φλασάρουν απλά μια ROM στο Xiaomi όσο εύκολο κι είναι

4) (Κατ' εμέ πολύ βασικό) Ποιότητα οθόνης

 

EDIT: Η Χiaomi στοχεύει στην ποσότητα των συσκευών σε χαμηλές τιμές και όχι στις λίγες και στην απόλυτη ποιότητα και μάλιστα είναι ένας στόχος που τον καταφέρνει τέλεια νομίζω. Δεν θα βρεις κάτι καλύτερο στα λεφτά αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι υπέρ του ενός ή του άλλου, δεν καταλαβαίνω γιατί θαβετε τους ΜΤΚ. Έχω το redmi note 3g 2 χρόνια και δουλεύει χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Η συσκευή έχει βάρος 175 γραμμάρια, διαστάσεις 151 x 76 x 8,35 χιλιοστά και είναι κατασκευασμένη από μέταλλο, το οποίο δέρνει αρμονικά με το γυαλί που προστατεύει την οθόνη 5,5 ιντσών και το οποίο σχηματίζει καμπύλες στις άκρες (2.5D)."

 

Αμα είναι να με δείρει η συσκευή δεν το πέρνω...

 

Βασικά κάποιος mod να το κάνει δένει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Χάνουν σε ποιότητα κατασκευής, δεν είναι το ίδιο μέταλλο και όσο "άσχετος" με μέταλλα και να είσαι καταλαβαίνεις πολύ εύκολα τη διαφορά. (μιλάω εκ πείρας)

2) Κάμερες

3)Πολύ μικρό Upgrade Lifecycle (μιλάω γι' αυτούς που δεν θέλουν ούτε να φλασάρουν απλά μια ROM στο Xiaomi όσο εύκολο κι είναι

4) (Κατ' εμέ πολύ βασικό) Ποιότητα οθόνης

 

EDIT: Η Χiaomi στοχεύει στην ποσότητα των συσκευών σε χαμηλές τιμές και όχι στις λίγες και στην απόλυτη ποιότητα και μάλιστα είναι ένας στόχος που τον καταφέρνει τέλεια νομίζω. Δεν θα βρεις κάτι καλύτερο στα λεφτά αυτά.

Για το μέταλλο έχεις δίκιο δεν υπάρχει το περιθώριο να μπει καλύτερο ανεβαίνει το κόστος. Και στις κάμερες δίκιο αλλά πάλι καλά τραβάνε απλά όχι σαν τα τοπ s7 g5. Στο 3 τα περισσότερα κινητα έχουν θέμα αλλά τα xiaomi έχουν αρκετά καλή υποστήριξη.

 

Για το 4 είναι λίγο υποκειμενικό. Εμένα εκτός amoled όλες οι άλλες δεν μου κάνουν κλικ. Άλλους τους αρέσει η ips των LG.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε king με την υποστήριξη όντως υπάρχει θέμα αν ο άλλος δεν ξέρει να περνάει rom όπως εγώ τι γίνεται???

http://xiaomiadvices.com/eligible-xiaomi-mobiles-to-get-android-60-marshmallow-upgrade/

 

Η xiaomi έχει καλή υποστήριξη για την ώρα. Εφόσον κάποια στιγμή δεν πέρνει άλλες αναβαθμίσεις η το δουλεύεις έτσι όπως ο περισσότερος κόσμος στα κινητά του ή μαθαίνεις να περνάς Rom που είναι υπόθεση 10 λεπτών.

 

Για τις τιμές τους τα xiaomi έχουν πολύ καλή υποστήριξη ας μην έχουμε παράπονο τη στιγμή που samsung LG Sony στα μικρά τους μοντέλα δεν τα υποστηρίζουν καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ρωτήσω κάτι??Πες ότι εγώ έμαθα να περνάω την ρομ αν μια στιγμή το κινητό πάθει κάτι κατά την εγκατάσταση τη γίνεται υπάρχει θέμα με την εγγύηση η δεν την καλυβει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε king με την υποστήριξη όντως υπάρχει θέμα αν ο άλλος δεν ξέρει να περνάει rom όπως εγώ τι γίνεται?

 

Τίποτα δεν γίνεται.

Το παίρνεις με Official Global developer rom και κάθε Παρασκευή έχεις Update.

Το μόνο αρνητικό ως ώρας είναι η μετάφραση στα Ελληνικά η οπόια έχει φτάσει στο 50% περίπου.

Κάθε βδομάδα δηλαδή θα έχει όλο και περισσότερα Ελληνικά.

Για να ρωτήσω κάτι??Πες ότι εγώ έμαθα να περνάω την ρομ αν μια στιγμή το κινητό πάθει κάτι κατά την εγκατάσταση τη γίνεται υπάρχει θέμα με την εγγύηση η δεν την καλυβει??

Δεν χάνεις τιποτα.

Μόνο που θα πρέπει να το στείλεις πισω στιν Κίνα.

Να θυμάσαι όμως ότι τα Xiaomi είναι πολύ σκληρά για να πεθάνουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άλλη μια ερώτηση μια που εσείς έχετε τα κινητά αυτά από SAR πως τα πάει είναι iphone που παθαίνεις πονοκέφαλο με μισή ώρα ομιλίας??

Στo Redmi Note 3 Pro που έχω είναι στο 0,5%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ σκέφτομαι να είναι το επόμενο κινητό απλός φοβάμαι 2πραγματα:1)ενημερώσεις

2)service λόγω ότι θα τα στέλνουν Κίνα και σωθήκαμε Πόσο καιρό θα κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ σκέφτομαι να είναι το επόμενο κινητό απλός φοβάμαι 2πραγματα:1)ενημερώσεις

2)service λόγω ότι θα τα στέλνουν Κίνα και σωθήκαμε Πόσο καιρό θα κάνει

Στις ενημερώσεις δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα. Στο θέμα service μακάρι να μην το χρειαστείς αλλιώς θέλει υπομονή να πάει κίνα και να έρθει. Το κινητό θα παίξει και skroutz σε λίγο καιρό αλλά θα έχει καπέλο.

Αλλά από bloatware δεν νομίζω να είναι σαν τα samsung έτσι?? :P

Οχι έχει καθαρές ρομ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...