Προς το περιεχόμενο

Η Dell ανακοίνωσε την νέα ultra-wide και curved οθόνη UltraSharp U3417W


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συγνώμη,δεν θέλω να προσβάλω,αλλά μόνο νιώθω τόσο φτωχός εδώ μέσα?1200?

 

Καλως ή κακως οι τιμες διαμορφωνονται χωρις να λαμβανουν υποψη τις οικονομικες συνθηκες της καθε χωρας και ποσο μαλλον μιας μικρης χωρας οπως η Ελλαδα. Επιπλεον εχουν ενα συγκεκριμενο target group το οποιο μπορει να διαθεσει αυτο το ποσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προκατοχος U3415W που μεχρι στιγμης δεν εχω αντιμετωπισει διαφορες με την καινουρια ξεκιναει στα 832€ και πιστεψτε με αξιζει τα χρηματα της

 

στα παιχνιδια "εισαι μεσα" δε μπορω να το περιγραψω

https://www.skroutz.gr/s/6233932/Dell-UltraSharp-U3415W.html?from=catspan&keyphrase=U3415W

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Συγνώμη,δεν θέλω να προσβάλω,αλλά μόνο νιώθω τόσο φτωχός εδώ μέσα?1200?

Γιατί παίρνεις ως δεδομένο ότι στοχεύει τους πάντες η οθόνη?

34 ίντσες είναι μεγάλη, πρέπει να την κοιτάς από μεγαλύτερη απόσταση. Για γραφείο το πολύ μέχρι 29 ίντσες.

Πόσο μεγαλύτερη δλδ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προκατοχος U3415W που μεχρι στιγμης δεν εχω αντιμετωπισει διαφορες με την καινουρια ξεκιναει στα 832€ και πιστεψτε με αξιζει τα χρηματα της

 

στα παιχνιδια "εισαι μεσα" δε μπορω να το περιγραψω

https://www.skroutz.gr/s/6233932/Dell-UltraSharp-U3415W.html?from=catspan&keyphrase=U3415W

Τη ζυγιαζω καθε μερα :P Τι διαφορες εχει με την νεα ξερεις?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η προκατοχος U3415W που μεχρι στιγμης δεν εχω αντιμετωπισει διαφορες με την καινουρια ξεκιναει στα 832€ και πιστεψτε με αξιζει τα χρηματα της

 

στα παιχνιδια "εισαι μεσα" δε μπορω να το περιγραψω

https://www.skroutz.gr/s/6233932/Dell-UltraSharp-U3415W.html?from=catspan&keyphrase=U3415W

Οταν επιτελους αποφασισω να χτισω ενα gaming pc ειναι απο τις οθονες που ζαχαρωνω πιο πολυ. Βεβαια οντας χρονια consolας θα πρεπει να κανω μια καλη ερευνα αγορας πρωτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LG 34UC98 3440x1440 IPS Curved +75Hz +FreeSync +Game"TheDivision"  = 1009€

+++++++++++

Ειναι στο wishlist πολυ καιρο και περιμενω να πεσει λιγακι για να μπορεσω να την αποκτησω...

Βασικα την LG 34UC88 non thunderbolt!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ ενας που θελει παιχνιδια θα παρει gaming πολλα hz ,ενας που θελει επεξεργασια φωτο -βιντεο θα παρει επαγγελματικο μονιτορ με καλη %rgb καλυψη ,ενας που θελει απλα χωρο θα παρει μια τηλεοραση 4κ σε πολλες ιντσες..κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πιθανότητες να φορα το ιδιο πανελ με την LG και να μπορει να φτασει τα 75ΗΖ ειναι πολλες. Γενικα η Dell δεν δινει και πολυ συμασια στο refresh rate για καποιο λογο και αρκετα απο τα panel της μπορουν να γινουν OC με σχετικη ασφάλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την 3415. Απλά, υπέροχη!

Δουλεύω επαγγελματικά video σε αυτή και είναι απόλαυση. Αλλά ποτέ ο χώρος δεν είναι αρκετός, θα παίξει με μια 27ρα παρέα το συντομότερο δυνατό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To πάνελ της UltraSharp U3417W υποστηρίζει 1,07 δισεκατομμύρια χρώματα αλλά το refresh rate περιορίζεται στα 60Hz, και ενδεχομένως αρκετοί gamers αφού την θαυμάσουν στο πλησιέστερο κατάστημα ή έκθεση θα την... προσπεράσουν χωρίς ίχνος ενοχής (είναι και αυτά τα $1199 που θα πρέπει επίσης να λάβουν υπόψη τους) .

Εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι γενικα να ενδιεφερε καποιο gamer η εν λογω οθονη αφου δεν εχει τιποτα το ιδιαιτερο....

 

Επισης οι απαιτησεις για οποιον δεν γνωριζει για να αξιοποιηθει αυτο το Monitor στο μεγιστο σε παιχνιδια ειναι τεραστιες ουτως ή αλλως αρα το προβλημα δεν ειναι το κοστος αγορας της οθονης ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...