Προς το περιεχόμενο

Ανακοίνωση του Sony Xperia X Compact στη φετινή IFA 2016


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ παρατηρώ αυτά τα εξογκώματα στην κάτω δεξια πλευρα τα οποία μοιάζουν πολύ με κουμπιά και ανησυχω...

 

Και δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο. Εκεί έχει τα κουμπιά και το Ζ5 Premium και ενώ είναι φοβερή συσκευή τα κουμπιά της είναι τελείως άβολα. Δεν μπορώ να καταλάβω πραγματικά ποια σκέψη τους οδήγησε να βάλουν εκεί τα κουμπιά. Είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα της συσκευής κατά τη γνώμη μου που κατά τα άλλα είναι εξαιρετική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πια bezzels ρε γαμωτο θα τρελλαθω.αφου δεν τα εχετε πιασει γιατι την λετε;εχει bezzels το z5c;εχει ξεθωριασμενη οθονη χωρίς γωνιες θέασης; Υπαρχει αλλο android που κοίτα το z5c στα ματια με απόλυτη φορητοτητα; Αφου δεν τα θελετε κ ακομα χειρωτερα δεν ΤΑ ΕΧΕΤΕ ΠΙΑΣΕΙ γιατι το χαλατε το post με γκρινια κ ανακρίβειες. Μονο ενα μειον εχει η sony ΕΝΑ τις τιμες που βαρα αδικαιολογητα σαν την htc με την sammy να δινει κ αυτη συσκευαρες κ τις έχει παρει μπαλα κ τις εξαφάνισε. Μα γινετε να υπαρχει το s7 κατω απο 500 κ εσυ θα ελθεις τωρα με το ιδιο chipset να ζητησεις ποσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πουμε δημοσια ενα μεγαλο μπραβο στην Sony που εν ετη 2016 εχουμε κινητο hd(720p)αναλυσης και 2gb ram στα 370+ευρω....Γελανε και οι πετρες πραγματικα με αυτη την εταιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore μη τα παρεις ποτε.εγω παντως δε γελαω με το κινητο μου.ειμαι καταευχαριστημενος τα κανει ολα αψογα κ γρηγορα.αν θες το πιστευεις αν δε θες στα εεεεμ δε με ενδιαφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει αλλο μικρο με αυτο το soc; που να εθναι αδιάβροχο, να εχει τοσο ελαφρύ λογισμικό; μπορω να συνεχισω εως αυριο την λιστα μου. Η απαντηση ειναι όχι. Έχετε δει την αναλυση που ακομα και για 720π δεν βλεπεις ίχνος πιξελ; για εμας που τους αρεσει η φορητοτητα σε συνδυασμό με μπαταρία ειναι οτι καλύτερο. Ειναι μια κατηγορια μονο του. Ασχοληθείτε με τις παντόφλες οι υπόλοιποι. Μετα απο ολη την κομπακτ σειρα θα δοκιμασω και αυτό. Ασχολειθειτε οι λοιποι με το πως να περασετε καμμια ρομ μπας και δουλέψει το κινεζικο σας, με το πως ραγιζει το κινητο σας η μπας και βρειτε λυση για κανα μπουτλουπ μετα απο χρονια απο το να σχολιάζετε εδω με τετοιο τρόπο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fulgore μη τα παρεις ποτε.εγω παντως δε γελαω με το κινητο μου.ειμαι καταευχαριστημενος τα κανει ολα αψογα κ γρηγορα.αν θες το πιστευεις αν δε θες στα εεεεμ δε με ενδιαφερει.

 

Υπαρχει αλλο μικρο με αυτο το soc; που να εθναι αδιάβροχο, να εχει τοσο ελαφρύ λογισμικό; μπορω να συνεχισω εως αυριο την λιστα μου. Η απαντηση ειναι όχι. Έχετε δει την αναλυση που ακομα και για 720π δεν βλεπεις ίχνος πιξελ; για εμας που τους αρεσει η φορητοτητα σε συνδυασμό με μπαταρία ειναι οτι καλύτερο. Ειναι μια κατηγορια μονο του. Ασχοληθείτε με τις παντόφλες οι υπόλοιποι. Μετα απο ολη την κομπακτ σειρα θα δοκιμασω και αυτό. Ασχολειθειτε οι λοιποι με το πως να περασετε καμμια ρομ μπας και δουλέψει το κινεζικο σας, με το πως ραγιζει το κινητο σας η μπας και βρειτε λυση για κανα μπουτλουπ μετα απο χρονια απο το να σχολιάζετε εδω με τετοιο τρόπο

Συγνωμη κιολας που ειμαστε σε τεχνολογικο forum και αρα λογικο να κοιταμε παραπαπερα απο εμφανιση και μικρη οθονη....

 

Επισης συγκρινε κανεις τις 4.6ιντσες με phablet κινητα και να ειπε οτι τα phablet ειναι καλυτερα λογω μεγαλυτερης οθονης?

Αλλα κινητα μεταξυ phablet και των 4.5ιντσων κινητα δηλαδη δεν υπαρχουν?

Οτι δηλαδη εχει οθονη μεγαλυτερη απο του compact(ακομα και τα 5ιντσα) ειναι παντοφλα,επειδη????Επειδη καποιος προσπαθει να δικαιολογησει την αγορα του.

 

Ειπε επισης κανεις οτι τα compact κινητα της sony ειναι μαπα το καρπουζι?

 

Αυτονοητα και συγκεκριμενα πραγματα λεμε.Οτι δηλαδη 

1)Οτι απο το Z1 compact η μνημη ram εχει μεινει στα 2gb

2)Οτι φυσικα ειναι οπως και τα περισσοτερα κινητα της εταιριας τα τελευταια χρονια υπερκοστολογημενο.

 

Οσο για το τελευταιο που λες μην τσουβαλιαζεις ολα τα κινεζικα τηλεφωνα αγαπητε. Υπαρχουν εταιριες που θα επρεπε να δινουν μαθηματα στην Sony για το τι κινητα πρεπει να βγαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη κιολας που ειμαστε σε τεχνολογικο forum και αρα λογικο να κοιταμε παραπαπερα απο εμφανιση και μικρη οθονη....

 

Επισης συγκρινε κανεις τις 4.6ιντσες με phablet κινητα και να ειπε οτι τα phablet ειναι καλυτερα λογω μεγαλυτερης οθονης?

Αλλα κινητα μεταξυ phablet και των 4.5ιντσων κινητα δηλαδη δεν υπαρχουν?

Οτι δηλαδη εχει οθονη μεγαλυτερη απο του compact(ακομα και τα 5ιντσα) ειναι παντοφλα,επειδη????Επειδη καποιος προσπαθει να δικαιολογησει την αγορα του.

 

Ειπε επισης κανεις οτι τα compact κινητα της sony ειναι μαπα το καρπουζι?

 

Αυτονοητα και συγκεκριμενα πραγματα λεμε.Οτι δηλαδη 

1)Οτι απο το Z1 compact η μνημη ram εχει μεινει στα 2gb

2)Οτι φυσικα ειναι οπως και τα περισσοτερα κινητα της εταιριας τα τελευταια χρονια υπερκοστολογημενο.

 

Οσο για το τελευταιο που λες μην τσουβαλιαζεις ολα τα κινεζικα τηλεφωνα αγαπητε. Υπαρχουν εταιριες που θα επρεπε να δινουν μαθηματα στην Sony για το τι κινητα πρεπει να βγαζει.

Τι σκεπτικό είναι αυτό, γιατί κάποιος να θέλει να δικαιολογησει την αγορά του; Αφού το διάλεξε έναντι κάποιου άλλου σημαίνει πως το θεωρεί καλύτερο για τις ανάγκες του. Είχα και 5'' και χωρίς να λέω ότι ήταν παντόφλα, σαν τα compact δεν ήταν. Όσον αφορά τη μνήμη από την στιγμή που δεν κολλάει πουθενά δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα, χωρίς αυτό να σημαίνει πως στο καινούργιο καλό θα ήταν να είναι περισσότερη. Τέλος όσον αφορά τα κινέζικα καλά και άγια, είχα κι εγώ κάποια στιγμή αλλά όταν χάλασε αναγκάστηκα να πάρω κινητό από Ελλάδα, το z3 compact, γιατί δεν γινόταν να είμαι χωρίς κινητό για 2 μήνες ή όσο θα χρειαζόταν τέλος πάντων. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν θα ξανασχοληθω με κινέζικο, μπορεί να το παίρνεις φθηνά αλλά αν πάθει κάτι στην ουσία το πετάς, άρα σου η έννοια του φθηνου πάει περίπατο, συν βέβαια τις ώρες που χρειάζονται για να το στήσεις στα μέτρα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σκεπτικό είναι αυτό, γιατί κάποιος να θέλει να δικαιολογησει την αγορά του; Αφού το διάλεξε έναντι κάποιου άλλου σημαίνει πως το θεωρεί καλύτερο για τις ανάγκες του. Είχα και 5'' και χωρίς να λέω ότι ήταν παντόφλα, σαν τα compact δεν ήταν. Όσον αφορά τη μνήμη από την στιγμή που δεν κολλάει πουθενά δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα, χωρίς αυτό να σημαίνει πως στο καινούργιο καλό θα ήταν να είναι περισσότερη. Τέλος όσον αφορά τα κινέζικα καλά και άγια, είχα κι εγώ κάποια στιγμή αλλά όταν χάλασε αναγκάστηκα να πάρω κινητό από Ελλάδα, το z3 compact, γιατί δεν γινόταν να είμαι χωρίς κινητό για 2 μήνες ή όσο θα χρειαζόταν τέλος πάντων. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν θα ξανασχοληθω με κινέζικο, μπορεί να το παίρνεις φθηνά αλλά αν πάθει κάτι στην ουσία το πετάς, άρα σου η έννοια του φθηνου πάει περίπατο, συν βέβαια τις ώρες που χρειάζονται για να το στήσεις στα μέτρα σου.

Μην τα λες σε μενα αλλα σε αυτους που νομιζουν οτι τους θιξαμε την αγορα τους επειδη κριτικαρουμε τις επιλογες της εταιριας που την εχουν φτασει στο σημειο που ειναι. Ουτε εγω ημουν αυτος που ειπε οτι κινητα μεγαλυτερα του Z5 compact ειναι παντοφλες(δηλαδη τσουβαλιασε μεσα ακομα και μικροτερα κινητα),αλλα ουτε εγραψα εγω πουθενα''γιατι πηρες το Z5 compact και δεν πηρες το ταδε αλλο κινητο που ψηνει και καφε και κανει οσο μια σοκολατα'' ουτε τπτ.

 

Ειπα οτι το Z5 compact για αυτα που προσφερει στο συνολο και για τα χρηματα που ζηταει ειναι το ακριβοτερο android κινητο της αγορας,πραγμα που ειναι γεγονος.

Επισης ειναι γεγονος οτι εν ετη 2016 και με βαση του τι υπαρχει πλεον στην αγορα απο πλευρας ανταγωνισμου η Sony προσφερει λιγα αλλα ζηταει πολλα.

Κλασσικο παραδειγμα το Xperia X Performance σε σχεση με τον ανταγωνισμο τι προσφερει και ποσα χρηματα ζηταει.

Αλλο κλασσικο παραδειγμα το Z5 περυσι οταν βγηκε παλι σε σχεση με τον ανταγωνισμο και φυσικα για τα χρηματα που ζητουσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...