Προς το περιεχόμενο

Κρυφή παρακολούθηση ήχου


kogi4ever

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλει μια φίλη μου να βάλει στο αμάξι μια συσκευή που θα ηχογραφεί τι λένε στο αμάξι σε μέρος που να μην φαίνέται και μετά να το βγάζει να το ακούει στο υπολογιστή. Ποια συσκευή προτεινετε.?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΑΠΑΓΟΡΕΎΕΤΑΙ να ηχογραφείς κάποιον χωρίς την συγκατάθεση του.

 

Πες της φίλης σου αν το μάθουν να είναι ετοιμη και για τις μηνύσεις που θα τις κάνουν αν το μάθουν και να είναι ετοιμη να πληρώσει το λάθος της....

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο δημοσιογραφικό σαν αυτό: http://www.plaisio.gr/fotografia-video/hxos/voice-recorders/Olympus-Voice-Recorder-VN-731PC-2GB-V405231TE00.htm

 

Έχει πολύ μεγάλη ευαισθησία και μπορείς να το βάλεις να καταγράφει μόνο όταν ακούει κάποιο ήχο (voice activated recording)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο άλλος προχθές έψαχνε τρόπο, να παρακολουθεί την κόρη του. Η φίλη σου, ψάχνει τρόπο να ακούσει αν μάλλον της τα φοράει ο λεγάμενος (απ' ότι καταλαβαίνω). Που πάμε ωρε παιδιά??

 

post-127874-0-52187100-1472666046_thumb.jpg

 

Όπως είπαν και οι προηγούμενοι, είναι παράνομο και αν την ανακαλύψουν, από "κερατάς" θα βγει και "δαρμένος"...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι παράνομο.

 

Ωστοσο θα σου απαντήσω

 

http://s.aliexpress.com/q6B3aA3I

 

Δεν καταγράφει απο όσο θυμάμαι (το εχω οπως και άπειρα εξιςου άχρηστα gadget) αλλα καλείς και ακούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παίζει τελευταία ο άλλος ήθελε να βάλει gps tracker για να παρακολουθει αν ο γιος του πηγαινει οντως εκει που λέει ο άλλος για την κόρη του εσύ θες να ηχογραφείς.Έγω μετά άνετα και γονιός μου να ήσουν ή κολητός αδερφός ή δεν ξέρω τι άνετα θα σου τραβούσα μια μινησούλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε δεν με νοιάζει και πολύ αν είναι παράνομο ή όχι εγώ να την βοηθήσω να το αγοράσει θέλω. Δεν θέλω κάτι σε λαιβ μια απλή συσκευή θέλω να ηχογραφεί για πολλές ώρες με πολύ μπαταρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 7 χρόνια αργότερα...

Καποια τετοια συσκευη καταγραφης μονο ηχου που να πιανει ολοκληρο τον χωρο ενος σπιτιου 80τμ υπαρχει?

Η ακροαση  καταγαρφης γινεται μονο μεσω υπολογιστη με usb θυρα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 minutes ago, Γιάννης Platano said:

Καποια τετοια συσκευη καταγραφης μονο ηχου που να πιανει ολοκληρο τον χωρο ενος σπιτιου 80τμ υπαρχει?

Η ακροαση  καταγαρφης γινεται μονο μεσω υπολογιστη με usb θυρα ?

θέλεις κάτι με πολύ υψηλή ευαισθησία. Και το σπίτι φαντάζομαι θα έχει δωμάτια. Ε δε νομίζω να βρεις κάτι που να πιάνει συνομιλίες σε άλλο δωμάτιο. Εκτός να μαλώνουν και φωνάζουν.

Εγώ είναι πάρει ένα Micro usb μικρόφωνο. Οπτικά ήταν ακριβώς το ίδιο με τα κλασικά micro usb wifi. Οι περισσότεροι θα το μπέρδευαν με wifi αλλά δυστυχώς δεν έπιανε τίποτα. Έκανα δοκιμές και ενω στο ίδιο σημείο είχα αυτό και μια κάμερα με mic, η κάμερα κατέγραφε πεντακάθαρα και η άλλη βλακεία ίσα ίσια που έπιανε τον ήχο. Επίσης το κινητό είχε πολύ καλύτερο αποτέλεσμα. Συμπέρασμα, πεταμένα λεφτά. Αν και νομίζω δεν έκανε πάνω από 5€.

Ένας φίλος είχε πάρει ένα Usb stick το οποίο ήταν και μικρόφωνο αλλά δε τον ρώτησα ποτέ τι ψάρια έπιανε.

Λύσεις υπάρχουν πολλές, πχ στυλό κάμερα και μπρελοκ κάμερα. Είχα πάρει κάποτε για χαβαλέ. Αλλά τα περισσότερα είναι παιχνίδια.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Γιάννης Platano είπε

 

Η ακροαση  καταγαρφης γινεται μονο μεσω υπολογιστη με usb θυρα ?

Να ξαναρωτησω γι αυτο .Μπορει ισως η αναπαραγωγη να γινει και απο κινητο που συνδεεται με καλωδιο ενα  στικακι 

Με κάτι τέτοιο ίσως; 

 

https://www.plaisio.gr/anavathmisi-diktia/ilektrologika-ergaleia/kalodia/turbo-x-kalodio-micro-usb-male-to-female-usb-otg_2565439?gclid=CjwKCAjwvrOpBhBdEiwAR58-3Do4k2vX4IvWxELFXcOxq6QL_YxiM20L1mPUeiLVWzhZNOX97N2JwRoCZtQQAvD_BwE

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...