Προς το περιεχόμενο

Nexbox A95X Amlogic S905X 2G DDR3 RAM 16G - 29€ - Banggood [ΤΕΛΟΣ]


IcemanGr71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημα wifi εχει καμπανα αλλα αν κανεις ενα speed test θα δεις οτι εχει πολυ χαμηλο download σε αντιθεση με το upload που ειναι μια χαρα.

 

Εγω στο προηγουμενο με VDSL ειχα 1.6 Download και 5.0 Upload

Το λεω γενικά οχι μόνο σε εσένα.

 

Κάνε ping απο το κουτι η και από κινητό ΣΤΟ MODEMMM (συνήθως 192.168.1.1),αλλάζοντας καναλι στο modem.

Οταν βρεις τις χαμηλότερες τιμές 1-3ms.

ΚΑΝΕ speedtest.

θα εκπλαγείς, δεν θα το πιστεύεις.

 

ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΊΠΟΤΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΗΜΑ ΈΧΕΤΕ Η ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΟΝΤΆ ΕΊΣΤΕ αν το κανάλι εχει θέμα.

 

Επαναλαμβάνω..

ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΤΊΠΟΤΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΗΜΑ ΈΧΕΤΕ Η ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΟΝΤΆ ΕΊΣΤΕ αν το κανάλι εχει θέμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 237
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάνε ping απο το κουτι η και από κινητό ΣΤΟ MODEMMM (συνήθως 192.168.1.1),αλλάζοντας καναλι στο modem.

Οταν βρεις τις χαμηλότερες τιμές 1-3ms.

ΚΑΝΕ speedtest.

θα εκπλαγείς, δεν θα το πιστεύεις.

 

ΔΕΝ ΛΛΕΕΙ ΤΊΠΟΤΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΗΜΑ ΈΧΕΤΕ Η ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΟΝΤΆ ΕΊΣΤΕ αν το κανάλι εχει θέμα.

 

Και καναλι ειχα αλλαξει και firmware στο 905 που ελεγε οτι διορθωνει το προβλημα τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω για αυτο εκανα πισω ειχα το 905 με αργο wifi και φοβηθηκα το 905Χ και ακομα φοβηθηκα το 912 γιατι ειναι ιδια εταιρια Amlogic

η amlogic κατασκευάζει μόνο το soc, ούτε το wifi ic ούτε το pcb ούτε την κεραία ούτε την rom.  Άλλες υλοποιήσεις με amlogic δεν έχουν πρόβλημα wifi

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καναλι ειχα αλλαξει και firmware στο 905 που ελεγε οτι διορθωνει το προβλημα τιποτα.

Φιλε εχω τα mini.

παίρνω internet μέσω 10 προβληματικών κόμβων.

οταν εχω τα θέματα που λες αμέσως κοιτάω το κανάλι και διορθώνεται αμέσως .

 

Θες να πεις οτι ειχες vdsl, εκανες ping στο modem, και άλλαξες 13 κανάλια επιλέγοντας κανάλι με τιμές 1-3ms και είχες download 1.6????

Συγγνώμη αλλα για να γίνει αυτο θα έπρεπε να μην εχεις δυνατό σήμα κάτι το οποίο απέκλεισες.

Αρα απλά αλλαξες κανάλι χωρις να ξέρεις αν αυτο που πηγες ειναι καλύτερο η χειρότερο.

Δεν γίνονται αυτα έτσι.

Τα ms θα σου δείξουν που πρέπει να μείνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η amlogic κατασκευάζει μόνο το soc, ούτε το wifi ic ούτε το pcb ούτε την κεραία ούτε την rom.  Άλλες υλοποιήσεις με amlogic δεν έχουν πρόβλημα wifi

 

Αρκετες φορες το σημα wifi οπως και το σημα gps στα κινητα εχει να κανει με το system on chip

 

Αδερφε εγω καηκα στο γιαουρτι και φυσαω και τον χυλο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε εχω τα mini.

παίρνω internet μέσω 10 προβληματικών κόμβων.

οταν εχω τα θέματα που λες αμέσως κοιτάω το κανάλι και διορθώνεται αμέσως .

 

Θες να πεις οτι ειχες vdsl, εκανες ping στο modem, και άλλαξες 13 κανάλια επιλέγοντας κανάλι με τιμές 1-3ms και είχες download 1.6????

Συγγνώμη αλλα για να γίνει αυτο θα έπρεπε να μην εχεις δυνατό σήμα κάτι το οποίο απέκλεισες.

Αρα απλά αλλαξες κανάλι χωρις να ξέρεις αν αυτο που πηγες ειναι καλύτερο η χειρότερο.

Δεν γίνονται αυτα έτσι.

Τα ms θα σου δείξουν που πρέπει να μείνεις.

 

Σε καποια στιγμη επειδη το ειχα στην κρεβατοκαμαρα και λεω μπα εικονικο σημα εχει το πηγα στο σαλονι που εκει ειναι το ρουτερ δηλαδη στο ενα μετρο.

 

Δεν εκανα ping γιατι ειχα μπει απο τον explorer του mini αλλα δοκιμασα ολα απο το 1 μεχρι το 9 τωρα αν ειχα καλυτερο ms στα 10-13 δεν ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι παλαιότερη γενιά. Επίσης μην δίνετε βάση στην CPU αν σας ενδιαφέρει το κουτί ως media player. Τον μεγαλύτερο ρόλο τον παίζει η GPU.

Μα για αυτό πήρα το 8πυρηνο, έχει ασύγκριτα καλύτερη GPU!

Δε πιστεύω ότι δεν κάνεις τη δουλειά σου και με το άλλο, αλλά ή διάφορα δεν είναι τόσο μεγάλη στην τιμή. Και ένα εξάμηνο παραπάνω να αντέξει το έχει βγάλει το 10€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση :

π

ποιό αξίζει να πάρω μαζί ??

 

1) 

Measy GP800 2.4G QWERY Wireless Air Smart Mouse Handheld Keyboard στα 9 €

http://www.banggood.com/Measy-GP800-2_4G-QWERY-Wireless-Air-Smart-Mouse-Handheld-Keyboard-p-973960.html

 

2)

Vensmile i8 2.4G Wireless Fly Air Mouse Keyboard Touchpad Control For TV Box Mini PC στα € 8,5

http://www.banggood.com/Vensmile-i8-2_4G-Wireless-Fly-Air-Mouse-Keyboard-Touchpad-Control-For-TV-Box-Mini-PC-p-986256.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καποια στιγμη επειδη το ειχα στην κρεβατοκαμαρα και λεω μπα εικονικο σημα εχει το πηγα στο σαλονι που εκει ειναι το ρουτερ δηλαδη στο ενα μετρο.

 

Δεν εκανα ping γιατι ειχα μπει απο τον explorer του mini αλλα δοκιμασα ολα απο το 1 μεχρι το 9 τωρα αν ειχα καλυτερο ms στα 10-13 δεν ξερω.

Έχω κάνει άπειρα ping στο ένα μέτρο (ειδικά εδω που ειμαι αμφιθεατρικά) και βρήκα κανάλι με τα χιλια ζόρια.

Ειδικά αυτό του τίτλου εχει και wifi στους 5 .

Σημαίνει ότι ειδικά αν είσαι στο ίδιο δωμάτιο θα βρεις κανάλι εύκολα αν το router υποστηρίζει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά άλλη αξιόλογη πρόταση έχει κανείς; Γλυκαθήκαμε καλά καλά με την ιδέα και τώρα ξενερώσαμε με το WiFi. Το Octacore μοντελο δεν έχει και καμιά αξιολόγηση, και όχι μόνο στο συγκεκριμένο κατάστημα αλλά πουθενά. Έχουμε κάτι καλύτερο σε προσιτή τιμή; Δοκιμασμένο όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...