Προς το περιεχόμενο

Ποση ησυχια εχετε στο σπιτι σας;


livefreeordie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο απο κάτω είναι ένα βλαμμένο 40 ετών που κάθε μέρα μεθάει και βάζει την τηλεόραση τέρμα όλη τη νύχτα κλπ κλπ Του το είπα κάμποσες φορές και το μετρίασε.

 

Απέναντι στο φωταγωγό ήταν μια τρελή που της είχαν πεθάνει παιδιά σκυλιά κλπ και απο τις 6 το πρωι έβαζε μουσική τέρμα, εσπαγε το σπίτι της κάθε τόσο με σφυρί γιατί την ενοχλούσε η ύπαρξη των αλβανών απο κάτω (που ήταν η πιο ήσυχη οικογένεια που υπάρχει) κλπ Γενικά αν δεν έχετε ζήσει φασαρία σε φωταγωγό δεν έχει ζήσει την κόλαση. Τόση φασαρία που τελικά δεν έμενα στο σπίτι και πήγαινα μόνο για άραγμα. Ευτυχώς πριν κανα χρόνο την βρήκαν πεθαμένη μετά απο ένα δίμηνο.

 

Στην απέναντι πολυκατοικία είναι ένα τσουλάκι και κάθε λίγες μέρες κάποιος νέος γκόμενος την πηδάει και την ακούει όλη η γειτονιά (ανοιχτά παραθυρα κλπ)

 

Μόνο έναν σοβαρό ήσυχο γείτονα είχα στο διπλανό διαμέρισμα, και τελικά πριν ένα μηνα αυτοκτόνησε με καραμπίνα στο διαμέρισμα μέσα...

Ο Χριστος κι η Παναγια! Η γειτονιας σου ειναι πολυ περιεργη.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 498
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ξέχασα. Στην είσοδο της πολυκατοικίας έχω μια εκκλησία κάποιας θρησκείας όπου γίνεται χαμός κάθε ημέρα. Οι πρώτοι 2 όροφοι δεν υπάρχει περίπτωση να έχουν ησυχία, ημέρα, ποτέ.  Ευτυχώς δεν με αφορά γιατί είμαι πιο πάνω.

 

Και ανάμεσα σε όλα αυτά μου έχουν ανοίξει τους τελευταίους 12 μήνες το αυτοκίνητο 3 φορές, μου έχουν σπάσει τον καθρέπτη με κλοτσια, ενα φορτηγό μου ανέβασε το αυτοκίνητο πάνω στο πεζοδρόμιο ένω έκανε όπισθεν και φυσικά εφυγε κλπ κλπ κλπ!!!

 

...και μετά υπάρχουν κάποιοι που σου λένε, γιατί έχει νευρα? Γιατί σε ενοχλεί το σκυλάκι? Γιατί κυκλοφορείς με μια καραμπίνα στον ώμο? Έλαμου ντε...


Ο Χριστος κι η Παναγια! Η γειτονιας σου ειναι πολυ περιεργη.

 

Και ευτυχώς είμαι και σε καλό μέρος της περιοχής σε πολυκατοικία με ιδιοκτήτες!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Να θυμάστε αδέρφια, ειναι ευχή να έχεις μεγάλο δρόμο δίπλα με αρκετή κίνηση. Αυτή τη συνεχόμενη φασαρία τη συνηθίζεις. Μετά όλοι οι θόρυβοι καλύπτονται απο αυτήν. Αν άλλαζα σπίτι, θα το σκεφτόμουν σαν θετική παράμετρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Χριστος κι η Παναγια! Η γειτονιας σου ειναι πολυ περιεργη.

 

Γιατι το λές αυτο ρε φιλε? :cry:

Ο απο κάτω είναι ένα βλαμμένο 40 ετών που κάθε μέρα μεθάει και βάζει την τηλεόραση τέρμα όλη τη νύχτα κλπ κλπ Του το είπα κάμποσες φορές και το μετρίασε.

 

Απέναντι στο φωταγωγό ήταν μια τρελή που της είχαν πεθάνει παιδιά σκυλιά κλπ και απο τις 6 το πρωι έβαζε μουσική τέρμα, εσπαγε το σπίτι της κάθε τόσο με σφυρί γιατί την ενοχλούσε η ύπαρξη των αλβανών απο κάτω (που ήταν η πιο ήσυχη οικογένεια που υπάρχει) κλπ Γενικά αν δεν έχετε ζήσει φασαρία σε φωταγωγό δεν έχετε  ζήσει την κόλαση. Τόση φασαρία που τελικά δεν έμενα στο σπίτι και πήγαινα μόνο για άραγμα. Ευτυχώς πριν κανα χρόνο την βρήκαν πεθαμένη μετά απο ένα δίμηνο γιατί βρώμαγε.

 

Στην απέναντι πολυκατοικία είναι ένα τσουλάκι και κάθε λίγες μέρες κάποιος νέος γκόμενος την πηδάει και την ακούει όλη η γειτονιά (ανοιχτά παραθυρα, απολύτως γυμνοί  στα μπαλκόνια κλπ)

 

Φυσικά υπάρχουν random σκυλιά (απο σκυλιά φλοκάτες έως τσοπανόσκυλα) σε μπαλκόνια που γαυγίζουν όλο το 24ωρο επειδή κανεις δεν ασχολείται μαζί τους, παρα μόνο αυτοί που τους ενοχλεί το γαυγισμα.

 

Μόνο έναν σοβαρό ήσυχο γείτονα είχα στο διπλανό διαμέρισμα, και τελικά πριν ένα μηνα αυτοκτόνησε με καραμπίνα στο διαμέρισμα μέσα...

 

χαχαχαχα :cry: :cry:

 

στο Τέξας μενεις ρε φιλε? :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο compton μενετε όλοι;

 

Γκέτο είναι ;

 

 

Σε διάφορες περιόδους τα τελευταία χρόνια που το λες, έχουν μπει οπαδοί ομάδων σε καφενεία, προπροτζίδικα κλπ και οσους ήταν μέσα (ηλικίας 50+) τους έχουν σαπίσει στο ξύλο με ρόπαλα και λοστούς γιατί υποστηρίζουν άλλη ομάδα. Το ξαναλέω, οι θαμώνες ήταν οικογενειάρχες απο 50 ετών και πάνω!!!!!!!!!!!!!!

Γιατι το λές αυτο ρε φιλε? :cry:

 

χαχαχαχα :cry: :cry:

 

στο Τέξας μενεις ρε φιλε? :-D

 

Γαμισέτα... Ο μόνος λόγος που πάω διακοπές οπουδήποτε είναι για να ξεχνιέμαι...

 

Παλιότερα (τα τελευταία 10 χρόνια) δεν πήγαινα σπίτι, παρά μόνο για υπνο. Ή θα δουλευα απο επιλογή όλη την ημέρα, ή θα έτρωγα τα λεφτά που εβγαζα τις υπόλοιπες μέρες. Έτσι γέμιζε η μέρα μου. Τώρα που έχω οικογένεια είμαι υποχρεωμένος να είμαι ώρες μέσα στο σπίτι και είναι κάπως περίεργο...!!!! Τα ψυχοφάρμακα είναι νομίζω αρκετά κοντά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδα, σας εχει τυχει να ακουτε θορυβο καθε βραδυ, σαν να μετακινουνε βαρια επιπλα σε καποιο διαμερισμα;

καπου διαβασα οτι τετοιος θορυβος ειναι συνηθισμενος στις πολυκατοικιες αλλα δεν εχω καταλαβει απο που προερχεται.

εδω που μενω, παλια τουλαχιστον, καθε βραδυ στον επανω οροφο, ακουγα να μετακινουν επιπλα. καθε βραδυ.

ενας φιλος μου που μενει σε αλλη περιοχη, εχει και αυτος το ιδιο θεμα. να ακουει να μετακινουν επιπλα τα βραδια.

 

σας εχει τυχει αυτο; τι στο διαολο ειναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε διάφορες περιόδους τα τελευταία χρόνια που το λες, έχουν μπει οπαδοί ομάδων σε καφενεία, προπροτζίδικα κλπ και οσους ήταν μέσα (ηλικίας 50+) τους έχουν σαπίσει στο ξύλο με ρόπαλα και λοστούς γιατί υποστηρίζουν άλλη ομάδα. Το ξαναλέω, οι θαμώνες ήταν οικογενειάρχες απο 50 ετών και πάνω!!!!!!!!!!!!!!

 

Γαμισέτα... Ο μόνος λόγος που πάω διακοπές οπουδήποτε είναι για να ξεχνιέμαι...

 

Παλιότερα (τα τελευταία 10 χρόνια) δεν πήγαινα σπίτι, παρά μόνο για υπνο. Ή θα δουλευα απο επιλογή όλη την ημέρα, ή θα έτρωγα τα λεφτά που εβγαζα τις υπόλοιπες μέρες. Έτσι γέμιζε η μέρα μου. Τώρα που έχω οικογένεια είμαι υποχρεωμένος να είμαι ώρες μέσα στο σπίτι και είναι κάπως περίεργο...!!!! Τα ψυχοφάρμακα είναι νομίζω αρκετά κοντά...

 

γαμημένα λεφτά φιλε! Πάς πανω θρακομακεδονες αγοράζεις ενα οικοπεδο. Αραιοκατοικημενα πιάτο ολη η αθηνα.... δεν σε ενοχλει κανεις. Στο δικο σου σπιτι εισαι. Αν εισαι στο ενοικιο και σε πυκνοκατοικημενη περιοχη δυστυχως εισαι αναγκασμενος να ανέχεσαι πραγματα και μαλακιες του καθενος. Αυτη ειναι η πραγματικοτητα. Το μονο που σου μένει ειναι να δεις πως θα το διαχειριστεις εκει που εισαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδα, σας εχει τυχει να ακουτε θορυβο καθε βραδυ, σαν να μετακινουνε βαρια επιπλα σε καποιο διαμερισμα;

καπου διαβασα οτι τετοιος θορυβος ειναι συνηθισμενος στις πολυκατοικιες αλλα δεν εχω καταλαβει απο που προερχεται.

εδω που μενω, παλια τουλαχιστον, καθε βραδυ στον επανω οροφο, ακουγα να μετακινουν επιπλα. καθε βραδυ.

ενας φιλος μου που μενει σε αλλη περιοχη, εχει και αυτος το ιδιο θεμα. να ακουει να μετακινουν επιπλα τα βραδια.

 

σας εχει τυχει αυτο; τι στο διαολο ειναι;

Ζωα που δεν δουλευουν. Αν δουλευουν φυσιολογική δουλειά, συνηθως κοιμούνται φυσιολογικές ώρες.

 

Ζωα δεν είναι γιατί δεν δουλευουν, ζωα είναι που δεν σέβονται

 

Και ναι είναι σύνηθες αν έχεις ζωα γείτονες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζωα που δεν δουλευουν. Αν δουλευουν φυσιολογική δουλειά, συνηθως κοιμούνται φυσιολογικές ώρες.

 

Ζωα δεν είναι γιατί δεν δουλευουν, ζωα είναι που δεν σέβονται

 

Και ναι είναι σύνηθες αν έχεις ζωα γείτονες

 

Ναι αν έχει φτασει ο αλλος ο αχαϊρευτος 40 χρονων και δεν δουλευει επειδη τον τρέφει η γιαγια ή ο μπαμπας ή η μαμα απο πισω ειναι σιγουρα ενδιαφερουσα προσωπικοτητα και συνενοήσιμος ανθρωπος :cry: :cry:

 

κάποια ψυχολογικα διορθωνονται μονο με την καθημερινη τριβη και ενασχοληση. Η δουλεια ειναι μια μορφη κοινωνικοποιησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γαμημένα λεφτά φιλε! Πάς πανω θρακομακεδονες αγοράζεις ενα οικοπεδο. Αραιοκατοικημενα πιάτο ολη η αθηνα.... δεν σε ενοχλει κανεις. Στο δικο σου σπιτι εισαι. Αν εισαι στο ενοικιο και σε πυκνοκατοικημενη περιοχη δυστυχως εισαι αναγκασμενος να ανέχεσαι πραγματα και μαλακιες του καθενος. Αυτη ειναι η πραγματικοτητα. Το μονο που σου μένει ειναι να δεις πως θα το διαχειριστεις εκει που εισαι.

Αν δεν ήταν δικό μου το σπίτι, θα είχα σηκωθεί να πάω όπου αλλού, όπως έχουν κάνει όλοι οι φίλοι μου. Η κρίση όμως χτύπησε τον καθένα μας σε διαφορετικό σημείο...

 

Πλέον ο μοναδικός μου στόχος είναι να κοιμάμαι απλά λίγες ώρες το βράδυ. Αν το έχω, είμαι ευχαριστημένος. Μόνο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδα, σας εχει τυχει να ακουτε θορυβο καθε βραδυ, σαν να μετακινουνε βαρια επιπλα σε καποιο διαμερισμα;

καπου διαβασα οτι τετοιος θορυβος ειναι συνηθισμενος στις πολυκατοικιες 

 

Moυ έχει τύχει, μόνο που δεν περιοριζόταν στο βράδυ 

Όταν λες συνηθισμένος δηλαδή κάτι σαν φυσικό φαινόμενο φάση; Kαι γω που νόμιζα ότι οι άνθρωποι ήταν βόδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παλιά εθνική οδός(Λάρισα-Φάρσαλα Δομοκός-Λαμία)που διασχίζει το χωριό στην μέση ακριβώς βρίσκεται πάνω από 200 μέτρα μακριά 

Σε ποιό χωριό μένεις ,αν επιτρέπεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν ήταν δικό μου το σπίτι, θα είχα σηκωθεί να πάω όπου αλλού, όπως έχουν κάνει όλοι οι φίλοι μου. Η κρίση όμως χτύπησε τον καθένα μας σε διαφορετικό σημείο...

 

Πλέον ο μοναδικός μου στόχος είναι να κοιμάμαι απλά λίγες ώρες το βράδυ. Αν το έχω, είμαι ευχαριστημένος. Μόνο αυτό.

 

Γιατι δεν το πουλας να πας να κτισεις αλλου? το οικοπεδο να βρεις και κτιζεις μετα σπιτι σε ενα επιπεδο αρχικά. Λειτουργικο σπιτι με χωρους χωρις πολλους οροφους και περιττά δωμάτια. Πσο να πάρει συνολο? 200.000 ευρω? ως εκει. Μαζι με οικοπεδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιό χωριό μένεις ,αν επιτρέπεται ;

Το χωριό λέγεται Χαρά, όπως ακριβώς το ακούς και είναι 20 km από την Λάρισα.Τα χάλια αυτά τα έχει την τελευταία 15ετία το χωριό πίσω από αυτήν την εποχή αριθμούσε εως και 800 κατοίκους.Τώρα αριθμεί το ένα δέκατο από το πιο πάνω νούμερο με τους περισσότερους να είναι από 60 και πάνω τραγική κατάσταση δηλαδή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...