Προς το περιεχόμενο

Ποση ησυχια εχετε στο σπιτι σας;


livefreeordie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοιγω αυτο το θρεντ απο περιεργεια να δω αν εγω κουβαλαω γκαντεμια ή τα περισσοτερα σπιτια ειναι σαπια! Μεχρι τωρα δεν εχω μεινει σε σπιτι με αρκετη ησυχια κι εχω αλλαξει 4 σπιτια. Ολες τις φορες ειχα κακιστους γειτονες,ακομη και τωρα που μενω σε δικο μου σπιτι πλεον. Εσεις εχετε ησυχους γειτονες,ησυχη γειτονια κτλ; Σας εχει τυχει ποτε να μεινετε σε σπιτι που να ειναι ανυποφορη η φασαρια και να θελετε να ανοιξετε κεφαλια; :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 498
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχουμε ενα βλαμμενο εδω που νομιζει πως ειναι τραγουστης. Εχει παει και στην ανιτα...

30 φευγα αεργος, πιο χαζος και απο σπανακοπιτα.

Τραγουδαει, κατουραει στη πιλοτη, χαλαει τα αμαξια ολων αυτων που παιρνουν την μανα του τηλ. Ασε δραμα η κατασταση.

  • Like 24
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χειρότερη εμπειρία που είχα σε σπίτι ήταν πριν κάμποσα χρόνια, ανάμεσα σε εκκλησία (με λειτουργία το σκ σε μεγάφωνο), τζαμί (ιμάμης πέντε φορές τη μέρα επίσης μεγάφωνο) και σχολείο με πρωινή προσευχή και καλημέρες (χα, φυσικά σε μεγάφωνο). Το ότι άκουγα ακόμη και το λόξυγγα της διπλανής δεν με πείραζε τόσο όσο τα παραπάνω.

Bonus η πρόβα για τη σχολική παρέλαση για εβδομάααδες κάτω από το σπίτι... εκεί με τα ταμπούρλα και τα εμβατήρια κόντευα όντως να πάθω νευρικό κλονισμό.

 

Χαηλάητ από τα τελευταία και ευτυχώς με μικρή διάρκεια ήταν η σοπράνο σε σπίτι ακριβώς από πάνω.

  • Like 7
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε ενα βλαμμενο εδω που νομιζει πως ειναι τραγουστης. Εχει παει και στην ανιτα...

30 φευγα αεργος, πιο χαζος και απο σπανακοπιτα.

Τραγουδαει, κατουραει στη πιλοτη, χαλαει τα αμαξια ολων αυτων που παιρνουν την μανα του τηλ. Ασε δραμα η κατασταση.

 

χαχαχα αυτοι περνανε καλυτερα από ολους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτους που εχω τωρα πανω απο το κεφαλι μου,τους ακουω ολη μερα. Οταν μιλανε,οταν περπατανε,ακομη κι οταν κλανουνε που λεει ο λογος! Φυσικα φταιει που ειναι εντελως γιδια και δε τους νοιαζει τιποτα,μιλανε δυνατα,σερνουν επιπλα,περπατανε σα ρινοκεροι κι αυτα ακομη και σε ωρες κοινης ησυχιας. Η τιβι στη διαπασων καθε μερα. Σε 2 προηγουμενα σπιτια και τις 2 φορες ειχα διπλα γειτονες που μαζευονταν καθ μερα 6-7 ατομα και χαλουσαν τον κοσμο για ωρες μεχρι το πρωι,φυσικα οταν εκανε ζεστη εβγαιναν και στις βεραντες! 



Bonus η πρόβα για τη σχολική παρέλαση για εβδομάααδες κάτω από το σπίτι... εκεί με τα ταμπούρλα και τα εμβατήρια κόντευα όντως να πάθω νευρικό κλονισμό.

 

Χαηλάητ από τα τελευταία και ευτυχώς με μικρή διάρκεια ήταν η σοπράνο σε σπίτι ακριβώς από πάνω.

χαχαχα κι αυτα τα εχω παθει!! ποτε ξανα σχολειο απεναντι απο το σπιτι!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτήν την περίοδο όλα είναι υπερβολικά ήσυχα,αν εξαιρέσεις την φασαρία του δρόμου από αμάξια αλλά εκεί κλείνεις παράθυρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θέμα άνοιξες τώρα... μένω σε σπίτι του '60 με πλάκα 10 εκ. Ακούω τα ΠΑΝΤΑ... ευτυχώς το διπλανό κι ο πάνω όροφος είναι άδειοι αλλά όλοι οι κάτω κατοικούνται. Δεν κάνει κάποιος ιδιαίτερη φασαρία αλλά με μηδέν ηχομόνωση όλοι λίγο πολύ υποφέρουμε. Η γειτονιά έχει απίστευτη φασαρία, Μέχρι πριν μερικούς μήνες η οικογένεια γύφτων που μένει στο ημιυπόγειο της διπλανής πολυκατοικίας έβαζε κάθε σ/κ μουσική με ενισχυτή και μας τρέλαναν. Ευτυχώς καλώντας αστυνομία συμμαζεύτηκαν κι η μουσική δεν ξανακούστηκε. Εχουν όμως αμολυμένα τα 5 παιδάκια τους που παιζουν-ουρλιάζουν όλη μέρα. Επίσης στον απέναντι δρόμο η ιδιοκτήτρια του καφενείου μαλώνει κάθε βραδυ με καποιον (ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί, έχω ακούσει από πολιτικά μέχρι θέση πάρκινγκ). Να μη μιλησω για το γείτονα που βγαίνει στο μπαλκόνι μιλώντας στο τηλέφωνο κι ακούμε όλοι τα (τραγελαφικά )προσωπικά του. Μηχανάκια κι αυτοκίνητα που περνάνε συνέχεια. Δυστυχως, το βασικό πρόβλημα είναι η κακή ηχομόνωση και το γεγονός ότι μένω σε ένα στενάκι όπου όλοι οι ήχοι μεγιστοποιούνται οπότε κανείς δεν μπορεί να κάνει κάτι.Είναι κατά βάση η φυσιολογική φασαρία  (με εξαιρεση τη μουσική των γύφτων, αλλά τακτοποιήθηκε), που απλά μεγιστοποείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μένω δίπλα σε δημοτικό, έχω γείτονες που τσακώνονται στα μπαλκόνια, το δίπλα σπίτι έχει κότες, ακούω τα νερά από τα καζανάκια των πάνω και ΓΟΥΣΤΑΡΩ.

Μου τη σπάει ή ησυχία. Μόνο θόρυβος από αυτοκίνητα με ενοχλεί και ευτυχώς δεν έχω.

  • Like 7
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι θέμα άνοιξες τώρα... μένω σε σπίτι του '60 με πλάκα 10 εκ. Ακούω τα ΠΑΝΤΑ... ευτυχώς το διπλανό κι ο πάνω όροφος είναι άδειοι αλλά όλοι οι κάτω κατοικούνται. Δεν κάνει κάποιος ιδιαίτερη φασαρία αλλά με μηδέν ηχομόνωση όλοι λίγο πολύ υποφέρουμε. Η γειτονιά έχει απίστευτη φασαρία, Μέχρι πριν μερικούς μήνες η οικογένεια γύφτων που μένει στο ημιυπόγειο της διπλανής πολυκατοικίας έβαζε κάθε σ/κ μουσική με ενισχυτή και μας τρέλαναν. Ευτυχώς καλώντας αστυνομία συμμαζεύτηκαν κι η μουσική δεν ξανακούστηκε. Εχουν όμως αμολυμένα τα 5 παιδάκια τους που παιζουν-ουρλιάζουν όλη μέρα. Επίσης στον απέναντι δρόμο η ιδιοκτήτρια του καφενείου μαλώνει κάθε βραδυ με καποιον (ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί, έχω ακούσει από πολιτικά μέχρι θέση πάρκινγκ). Να μη μιλησω για το γείτονα που βγαίνει στο μπαλκόνι μιλώντας στο τηλέφωνο κι ακούμε όλοι τα (τραγελαφικά )προσωπικά του. Μηχανάκια κι αυτοκίνητα που περνάνε συνέχεια. Δυστυχως, το βασικό πρόβλημα είναι η κακή ηχομόνωση και το γεγονός ότι μένω σε ένα στενάκι όπου όλοι οι ήχοι μεγιστοποιούνται οπότε κανείς δεν μπορεί να κάνει κάτι.Είναι κατά βάση η φυσιολογική φασαρία  (με εξαιρεση τη μουσική των γύφτων, αλλά τακτοποιήθηκε), που απλά μεγιστοποείται.

Λοιπον εσυ με νιωθεις σιγουρα! Το σπιτι μου εχει σκατενια ηχομονωση κι εμενα με την διαφορα οτι σκεψου οτι εχω ακριβως πανω απο το κεφαλι μου ατομα! Ειναι η χειροτερη ηχομονωση που ειχα ποτε σε σπιτι. Τα αμαξια κτλ ακουγονται κι εδω πολυ γιατι ειναι και πανω στο δρομο,αλλα εμενα δε με ενοχλει αυτο ιδιαιτερα,αυτο που δε παλευεται ειναι οι απο πανω επι 24ωρου βασεως που ακουγονται ασταματητα! Και δε φτανει που δεν εχει τη σουπερ ηχομονωση,αλλα κι αυτοι δε σεβονται τιποτα και κανουν οτι τους γουσταρει.

Εγώ μένω δίπλα σε δημοτικό, έχω γείτονες που τσακώνονται στα μπαλκόνια, το δίπλα σπίτι έχει κότες, ακούω τα νερά από τα καζανάκια των πάνω και ΓΟΥΣΤΑΡΩ.

Μου τη σπάει ή ησυχία. Μόνο θόρυβος από αυτοκίνητα με ενοχλεί και ευτυχώς δεν έχω.

Εγω παλι το αντιθετο! ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ με την φασαρια,ειδικα γιατι εχω και διαβασματα και γενικα ενα προγραμμα το οποιο χαλαει διαρκως εξαιτιας των γειτονων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αυτους που εχω τωρα πανω απο το κεφαλι μου,τους ακουω ολη μερα. Οταν μιλανε,οταν περπατανε,ακομη κι οταν κλανουνε που λεει ο λογος! Φυσικα φταιει που ειναι εντελως γιδια και δε τους νοιαζει τιποτα,μιλανε δυνατα,σερνουν επιπλα,περπατανε σα ρινοκεροι κι αυτα ακομη και σε ωρες κοινης ησυχιας. Η τιβι στη διαπασων καθε μερα.

 

Σεχ καθολου κανουν?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεχ καθολου κανουν?

Ειναι οικογενεια :P Το κορυφαιο ειναι οτι ειναι δικο μου και το απο πανω,ειναι δηλαδη δικοι μου ενοικιαστες! Θα μου πεις γιατι δε τους διωχνεις! Εμ εχω μπλεξει. Εγω ελειπα κι αυτοι μενουν εδω 4 χρονια. Ειναι καλοπληρωτες (που στην εποχη μας αυτο δυσκολο πλεον) και πριν το νοικιασουν ηταν καιρο ξενοικιαστο. Αντε τωρα να τους διωξω και να βρω αλλους,που δε θα ξερω και τι καπνο θα φουμαρουν κι αυτοι (αν θα ειναι ησυχοι) και δε θα ξερω καν αν θα ειναι και καλοπληρωτες! Δυστυχως ετσι οπως μας εχει κανει η Ελλαδαρα το χρειαζομαι το ενοικιο γιατι αλλιως δε βγαινουν με τιποτα τα σπιτια! Προφανως κι αυτοι κατι εχουν καταλαβει και με γραφουν στα παλια τους τα παπουτσια! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη χειρότερη ηχομόνωση τη συνάντησα σε σπίτι στα Γιάννενα. Οι τοίχοι ήταν μάλλον από χαρτί, δεν εξηγείται αλλιώς.Σπούδαζε η ξαδέρφη μου εκεί κι όσες φορές με είχε φιλοξενήσει, το δικό μου σπίτι μου φαινόταν ησυχαστήριο. Ανοιγε την πόρτα του ο διπλανός και νόμιζες ότι έμπαινε στο δικό σου σπίτι. Το διαμερισμα ήταν αναμεσα σε δύο άλλα, στο ένα έμενε ένα ζευγάρι παπούδων που όταν δεν μιλούσαν στο skype (συγγνώμη ούρλιαζαν ήθελα να πω, κι η γιαγιά είχε και φωνή σαν κάκαριστή κότα), και δεν είχαν τα εγγόνια τους που έβλεπαν το πρωινό προγραμμα καρτουν του σταρ (μια φορά μέσα στον ύπνο της η ξαδέρφη μου έψαχνε το τηλεχειριστήριο να κλεισει τη φωνη!), ο παππούς επαιζε με το θυροτηλέφώνο γιατί το νόμιζε χαλασμένο και το πατούσε επί μισή ώρα να σιγουρευτεί ότι λειτουργεί. Στο άλλο διαμέρισμα ήταν ένας νεαρός που (νόμιζε ότι) μαθαινε κιθάρα κι έπαιζε τις ίδιες τρεις συγχορδίες ΣΥΝΕΧΕΙΑ, και μεταμεσονύχτια έκανε σεξ με την κοπέλα να ουρλιάζει και να βαράει και τον τοίχο. Από πάνω το σκυλί έβγαινε στο διάδρομο γαυγίζοντας όποτε άνοιγε η πόρτα του σπιτιού κι η αφεντικίνα του, που κυκλοφορούσε αποκλειστικά με τακούνια, το μάλωνε στο διαδρομο , έτσι για να ακούγεται η ηχώ μέχρι το υπόγειο,ότι ώρα και να ήταν. Και τέλος ο Αντωνάκης. Το τρίχρονο του απέναντι διαμερίσματος που η μαμά του (που ήταν λίγο γ@μώ τη ζωή μου) το άφηνε στο μπαλκόνι να παίζει, κι αυτό είτε ούρλιαζε μόνο του είτε φώναζε όποιον έπαιρνε το μάτι του να βγαίνει στο μπαλκόνι,κι ακούγαμε συνέχεια ένα ¨κύριε, κύριε" ή "κυρία, κυρία".Αυτα σε συνδυασμό με τους καθημερινούς ήχους που ακούγονταν πεντακάθαρα. Αναλογα τη διάθεση είτε πεθαίναμε στο γέλιο, είτε σιχτιρίζαμε... το χαμηλό ενοικίο και το δωρεάν wifi την κρατούσε σε εκεινο το σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζίζας

:cry:

Τη χειρότερη ηχομόνωση τη συνάντησα σε σπίτι στα Γιάννενα. Οι τοίχοι ήταν μάλλον από χαρτί, δεν εξηγείται αλλιώς.Σπούδαζε η ξαδέρφη μου εκεί κι όσες φορές με είχε φιλοξενήσει, το δικό μου σπίτι μου φαινόταν ησυχαστήριο. Ανοιγε την πόρτα του ο διπλανός και νόμιζες ότι έμπαινε στο δικό σου σπίτι. Το διαμερισμα ήταν αναμεσα σε δύο άλλα, στο ένα έμενε ένα ζευγάρι παπούδων που όταν δεν μιλούσαν στο skype (συγγνώμη ούρλιαζαν ήθελα να πω, κι η γιαγιά είχε και φωνή σαν κάκαριστή κότα), και δεν είχαν τα εγγόνια τους που έβλεπαν το πρωινό προγραμμα καρτουν του σταρ (μια φορά μέσα στον ύπνο της η ξαδέρφη μου έψαχνε το τηλεχειριστήριο να κλεισει τη φωνη!), ο παππούς επαιζε με το θυροτηλέφώνο γιατί το νόμιζε χαλασμένο και το πατούσε επί μισή ώρα να σιγουρευτεί ότι λειτουργεί. Στο άλλο διαμέρισμα ήταν ένας νεαρός που (νόμιζε ότι) μαθαινε κιθάρα κι έπαιζε τις ίδιες τρεις συγχορδίες ΣΥΝΕΧΕΙΑ, και μεταμεσονύχτια έκανε σεξ με την κοπέλα να ουρλιάζει και να βαράει και τον τοίχο. Από πάνω το σκυλί έβγαινε στο διάδρομο γαυγίζοντας όποτε άνοιγε η πόρτα του σπιτιού κι η αφεντικίνα του, που κυκλοφορούσε αποκλειστικά με τακούνια, το μάλωνε στο διαδρομο , έτσι για να ακούγεται η ηχώ μέχρι το υπόγειο,ότι ώρα και να ήταν. Και τέλος ο Αντωνάκης. Το τρίχρονο του απέναντι διαμερίσματος που η μαμά του (που ήταν λίγο γ@μώ τη ζωή μου) το άφηνε στο μπαλκόνι να παίζει, κι αυτό είτε ούρλιαζε μόνο του είτε φώναζε όποιον έπαιρνε το μάτι του να βγαίνει στο μπαλκόνι,κι ακούγαμε συνέχεια ένα ¨κύριε, κύριε" ή "κυρία, κυρία".Αυτα σε συνδυασμό με τους καθημερινούς ήχους που ακούγονταν πεντακάθαρα. Αναλογα τη διάθεση είτε πεθαίναμε στο γέλιο, είτε σιχτιρίζαμε... το χαμηλό ενοικίο και το δωρεάν wifi την κρατούσε σε εκεινο το σπίτι.

χαχαχαχαχαχαχαχαχα!! καλα κοιμοταν ποτε;; καταφερνε επισης και διαβαζε; κι εμενα το 1ο φοιτητικο μου σπιτι ηταν ετσι,απο χαρτονι οι τοιχοι! αλλα εμεινα μονο 1 χρονο φυσικα μολις καταλαβα τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουμε ενα βλαμμενο εδω που νομιζει πως ειναι τραγουστης. Εχει παει και στην ανιτα...

30 φευγα αεργος, πιο χαζος και απο σπανακοπιτα.

Τραγουδαει, κατουραει στη πιλοτη, χαλαει τα αμαξια ολων αυτων που παιρνουν την μανα του τηλ. Ασε δραμα η κατασταση.

 

Πόσο δύσκολο είναι να τον κλείσουν σε ίδρυμα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...