Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 3 Pro από €124 με 6πύρηνη CPU, οθόνη 5,5 ιντσών, Full HD ανάλυση και 16MP κάμερα


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Η Xiaomi έχει αρκετές δημοφιλείς προτάσεις smartphone που ξεχωρίζουν ακόμα και κάτω από τα €150, με το Redmi Note 3 Pro να είναι μία από τις δημοφιλέστερες αφού συνδυάζει πολύ καλή κατασκευή, τεχνικά χαρακτηριστικά και φυσικά επιδόσεις.

 

Το Redmi Note 3 Pro κυκλοφορεί αυτό το διάστημα σε προφορά από το ηλεκτρονικό κατάστημα Geekbuying σε δύο εκδόσεις με τιμές στα €124 και €147 αντίστοιχα, με την πρώτη να έρχεται με 2GB και 16GB αποθηκευτικού χώρου έναντι 3GB και 32GB αποθηκευτικού χώρου της μεγαλύτερης έκδοσης.

 

Ως συσκευή, το Redmi Note 3 Pro διαθέτει μεταλλική κατασκευή στο μεγαλύτερο μέρος κάτι που δε συνηθίζουμε να βλέπουμε σε smartphones σε αυτό το επίπεδο κόστους. Παράλληλα αν και με οθόνη 5,5 ιντσών με Full HD ανάλυση, το κράτημα της συσκευής είναι αρκετά άνετο κάτι που βοηθάει ο σχεδιασμός με πάχος μόλις 8,65 χιλιοστών αλλά και το βάρος των μόλις 164 γραμμαριών. Στο πίσω μέρος ξεχωρίζει εκτός από την κύρια κάμερα, και ο αισθητήρα ανάγνωσης δακτυλικών αποτυπωμάτων που είναι σε θέση να ξεκλειδώσει με ασφάλεια τη συσκευή σας σε χρόνο μόλις 0,3 δευτερολέπτων.

 

xiaomi-redmi-note-31-1.jpg

 

Στο εσωτερικό, η Xiaomi έχει στηριχτεί σε μία από τις καλύτερες προτάσεις της Qualcomm, το Snapdragon 650 με εξαπύρηνο επεξεργαστή, χρονισμένο στο 1.8GHz.  Ένα ακόμη από τα χαρακτηριστικά του Redmi Note 3 Pro που το κάνουν να ξεχωρίζει, είναι η μπαταρία των 4.000mAh, κάτι που μπορεί να του δώσει αυτονομία δύο ημερών με έντονη χρήση.

 

Η κύρια κάμερα των 16MP είναι σε θέση να κάνει πολύ καλές λήψεις φωτογραφιών και βίντεο σε συνδυασμό με το two-tone flash, διάφραγμα f/2.0 και δυνατότητα ευρυγώνιων λήψεων. Η δεύτερη κάμερα στο εμπρόσθιο μέρος έρχεται με ικανοποιητική ανάλυση 5MP για τις selfies σας. Επιπλέον η συσκευή έρχεται με Android 5.1 Marshmallow, σε συδυνασμό με το πολύ καλό γραφικό περιβάλλον της Xiaomi, το MIUI 8.0, ένα από τα καλύτερα κατά γενική ομολογία που βλέπουμε σε Android smartphone.

 

Όπως αναφέρθηκε στην αρχή, το Redmi Note 3 Pro κυκλοφορεί σε δύο εκδόσεις, με την έκδοση των 2GB/16GB αποθηκευτικού χώρου να κοστίζει €124 και τη δεύτερη με διπλάσιο αποθηκευτικό χώρο και 3GB μνήμη, να έχει κόστος ελαφρά μεγαλύτερο, στα €147.

post-1-0-75576600-1474536918_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μιας και το έχω αρκετό καιρό, επιβεβαιώνω την εξαιρετική του ποιότητα και εμπειρία χρήσης. Και μία μικρή διόρθωση: έχει android 5.1 και όχι 6. Και ίσως το μόνο αρνητικό του, η κάμερα η οποία υστερεί στις νυχτερινές λήψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιωνω και εγω οτι ειναι τρελο VFM το κινητο αυτο. Και με φανταστικη μπαταρια (θα το γραφω παντου οπου αναφερομαι σε αυτο)!

 

Δυστυχως με το Daydream η Google θα με βαλει σε εξοδα, αλλιως δεν θα ειχα λογο να το αλλαξω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πρώτος Κινέζος που αγόρασα, επιβεβαιώνω και γω με τη σειρά μου την τρομερή μπαταρία (και είμαι και heavy user με πολλές premium συσκευές να έχω δουλέψει) και από τα καλύτερα vfm. Μόνο μειονέκτημα με άλλες συσκευές ή ναυαρχίδες καλύτερα είναι η κάμερα που είναι λίγο πίσω από τον ανταγωνισμό αλλά στα 140-160€ δεν έχει αντίπαλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Ελλαδα... αγοραστε το international edition... ειναι λιγο ακριβοτερο και λιγο μεγαλυτερο αλλα εχει την 800 μπαντα και ερχεται με EU plug και σφραγισμενο , χωρις να εχει παρεμβει κανεις στο λογισμικο του...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Ελλαδα... αγοραστε το international edition... ειναι λιγο ακριβοτερο και λιγο μεγαλυτερο αλλα εχει την 800 μπαντα και ερχεται με EU plug και σφραγισμενο , χωρις να εχει παρεμβει κανεις στο λογισμικο του...

 

αυτο που λες, με κανει να αναρωτιεμαι...!!    αν ειναι θεμα λογισμικου το "ξεκλειδωμα" της 800αρας, και δεν ειναι περιορισμος του HW, γιατι δεν εχουν βγαλει μια ROM, που να λειτουργει την 800αρα μπαντα......????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παραγγείλει και εγώ 4 για φίλους, μόνο το ένα είχε θέμα που λύθηκε με αναβάθμιση! Βέβαια για να το αναβαθμίσω μου έβγαλε τη ψυχή.....

 

αυτο που λες, με κανει να αναρωτιεμαι...!!    αν ειναι θεμα λογισμικου το "ξεκλειδωμα" της 800αρας, και δεν ειναι περιορισμος του HW, γιατι δεν εχουν βγαλει μια ROM, που να λειτουργει την 800αρα μπαντα......????????

Νομίζω πως είναι καθαρά θέμα hardware η 800αρα μπάντα, υπάρχει διαφορά ακόμα και στο μέγεθος μεταξύ κινέζικου και international κατα 2mm.  (152x76x8.65)

Στην 800άρα όμως, μόνο η wind δεν παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το κινητό είναι πολύ καλό και όχι μόνο για τα χρήματά που δίνεις για να το αποκτήσεις.Αν κάπου πάσχει,αυτό είναι η κάμερα,ιδίως σε νυχτερινές λήψεις,αλλά νομίζω είναι αναμενόμενο,δεν μπορείς να τα έχεις όλα και σε αυτή την τιμή.Σε παιχνίδια δεν γνωρίζω απόδοση,αλλά σε browsing,emails,κλήσεις κλπ. δεν έχει να ζηλέψει κάτι από πολύ ακριβότερες συσκευές.Και το μεγάλο συν του είναι η τεράστια μπαταρία του! Καλή οθόνη,με άριστη φωτεινότητα,ράδιο,υπέρυθρες. Επίσης,πήρε πρόσφατα android 6.0.1. Είμαι πολύ ικανοποιημένος μπορώ να πω,μόνο η κάμερα μου λείπει από το Samsung S6 edge που είχα πριν από αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εναν μηνα χρησης μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αποδοση του.Περιμενω να δω τι θα κανει οταν παρει την επομενη εκδοση android.Σε αυτα τα χρηματα η πρωτη επιλογη για vfm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Στο Ελλαδα... αγοραστε το international edition... ειναι λιγο ακριβοτερο και λιγο μεγαλυτερο αλλα εχει την 800 μπαντα και ερχεται με EU plug και σφραγισμενο , χωρις να εχει παρεμβει κανεις στο λογισμικο του...

 

 

αυτο που λες, με κανει να αναρωτιεμαι...!!    αν ειναι θεμα λογισμικου το "ξεκλειδωμα" της 800αρας, και δεν ειναι περιορισμος του HW, γιατι δεν εχουν βγαλει μια ROM, που να λειτουργει την 800αρα μπαντα......????????

 

 

Έχω παραγγείλει και εγώ 4 για φίλους, μόνο το ένα είχε θέμα που λύθηκε με αναβάθμιση! Βέβαια για να το αναβαθμίσω μου έβγαλε τη ψυχή.....

 

Νομίζω πως είναι καθαρά θέμα hardware η 800αρα μπάντα, υπάρχει διαφορά ακόμα και στο μέγεθος μεταξύ κινέζικου και international κατα 2mm.  (152x76x8.65)

Στην 800άρα όμως, μόνο η wind δεν παίζει?

 

 

μάγκες μπορεί κάποιος να εξηγήσει τα παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...