Προς το περιεχόμενο

καρτες γραφικων ολες προβληματικες


kingtsol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το να βγαζουν και οι 3 ακριβως το ιδιο προβλημα 99.9 % καποιο θεμα παιζει με το υπολοιπο hardware οπως ειπαν  και οι απο πανω . 

Μαρεσει που καποιοι απλα λενε παρε nvidia χωρις να σκεφτουν οτι φταιει κατι αλλο . Ναι παρε nvidia να την κλαις και αυτην 

Δεν εβγαζαν ακριβως τα ιδια προβληματα

 

1η καρτα r9 280x pixel παγωματα ακομα και στην επιφανεια εργασιας και στο ανοιγμα pc υπηρχε θεμα που εκανε μπαμ

 

2η καρτα r9 280x επαιξε μια μερα κανονικα και μετα μου εκανε ανα 8 ωρες παγωματα στα games (την κρατησα 10 μερες)

 

3η καρτα rx 480 το προβλημα παρουσιαστηκε κατεφθειαν και η καρτα δοκιμαστικε και σε πυργο φιλου και σε αλλα παιχνιδια και αλους drivers ( ειναι και το βιντεο που ανεβασα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

το να βγαζουν και οι 3 ακριβως το ιδιο προβλημα 99.9 % καποιο θεμα παιζει με το υπολοιπο hardware οπως ειπαν  και οι απο πανω . 

Μαρεσει που καποιοι απλα λενε παρε nvidia χωρις να σκεφτουν οτι φταιει κατι αλλο . Ναι παρε nvidia να την κλαις και αυτην 

Δικιο εχεις αλλα πιστευω η nvidia ειναι και πιο εγγυηση

πρωτα σε σενα δεν την εβαλες ομως ; αν κατι επαθε ζημια σε οποιο pc και να την εβαλες μετα το ιδιο θα εκανε . 

αν την εκαψε ετσι απλα τι να πω υποτιθεται στο e-shop οτι κοιταξαν ολο το pc κομματι κομματι και μου ειπαν ολα οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα αποκλείεται και οι τρεις κάρτες να ήταν προβληματικές εξαρχής. Ούτε μία στο δισεκατομμύριο !!

 

Το πιο πιθανό είναι να μην πηγαίνει κατι καλά με το τροφοδοτικό σου και να τις μαμάει την μάνα!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα αποκλείεται και οι τρεις κάρτες να ήταν προβληματικές εξαρχής. Ούτε μία στο δισεκατομμύριο !!

 

Το πιο πιθανό είναι να μην πηγαίνει κατι καλά με το τροφοδοτικό σου και να τις μαμάει την μάνα!

αυτο ειναι το πιο λογικο αλλα οταν τους ειχα παει πιο πριν και τους ειπα να το κοιταξουν κομματι κομματι τους ειχα πει να εστιασουν πιο πολυ στο τροφοδοτικο και μετα μου ειπαν οτι ολα ειναι οκ οποτε τωρα να δω τι θα μου πουν παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικιο εχεις αλλα πιστευω η nvidia ειναι και πιο εγγυηση

αν την εκαψε ετσι απλα τι να πω υποτιθεται στο e-shop οτι κοιταξαν ολο το pc κομματι κομματι και μου ειπαν ολα οκ

 

Σου εγγυώμαι ότι ακριβώς το ίδιο για την NVIDIA αν η μητρική σου υποθετικά (δεν ξέρουμε φυσικά τι φταίει ακόμα...) σου είχε καταστρέψει 3 GeForce. Στο e-shop να υπάρχει άλλο πρόβλημα και δεν το εντόπισαν δικό τους πρόβλημα.

 

Φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις ότι μοναδικός μας στόχος είναι να σε βοηθήσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Προσωπικά θα την πήγαινα άμεσα σε τεχνικό την μητρική αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εγγυώμαι ότι ακριβώς το ίδιο για την NVIDIA αν η μητρική σου υποθετικά (δεν ξέρουμε φυσικά τι φταίει ακόμα...) σου είχε καταστρέψει 3 GeForce. Στο e-shop να υπάρχει άλλο πρόβλημα και δεν το εντόπισαν δικό τους πρόβλημα.

 

Φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις ότι μοναδικός μας στόχος είναι να σε βοηθήσουμε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Προσωπικά θα την πήγαινα άμεσα σε τεχνικό την μητρική αυτή.

τεχνικο εκτος e-shop??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς. Εκτός αν η μητρική είναι αγορασμένη από e-shop και την καλύπτει εγγύηση ακόμα, δεν θα ήθελες να ανακαλύψουν ότι για όλα φταίει η μητρική (εξακολουθεί να είναι υπόθεση μέχρι να βρούμε τι πονάει....).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς. Εκτός αν η μητρική είναι αγορασμένη από e-shop και την καλύπτει εγγύηση ακόμα, δεν θα ήθελες να ανακαλύψουν ότι για όλα φταίει η μητρική (εξακολουθεί να είναι υπόθεση μέχρι να βρούμε τι πονάει....).

εχω εγγυηση σε ολα για αυτο πηγα ολο τον πηργο ξανα στο e-shop να ρωτησω ομως υπαρχει πιθανοτητα να εχει προβλημα η μπρηζα μου και να μην το ξερω απλα στα games που τραβαει πιο πολυ ρευμα να μην μπορει να το δωσει για καποιον λογο?? μπορει να ειναι περιεργα αυτα που λεω απλα για να ειμαι καλημενος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο εγγυηση σε τι ;  Το εργοστασιο βαζει καλυτερη συλικονη στις nvidia σε σχεση με τις amd ; Aν ξερεις κατι πες το και σε εμας να μαθουμε . 

απλα εχουν βγαλει πολλα θεματα γενικως σε πολυ κοσμο απο οσο βλεπω αλλα ισως ειναι και αυτα που εχω παθει + οτι ειχα nvidia παντα και δεν ειχα ποτε θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μου λέει ότι έχει "ξεχάσει" να αναφέρει την κλόκα στο υπόλοιπο pc...

καρτα γραφικων: sapphire rx 480 4gb

 

επεξεργαστης: i7 4790

 

motherboard : asus h87-plus

 

τροφοδοτικο : coolmaster 700w

 

ram : 8 giga

τις nvidia τις ειχες σε αλλο pc ομως ετσι ;

ναι στα 2 προηγουμενα στα οποια επαιξα λιγο games γενικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω εγγυηση σε ολα για αυτο πηγα ολο τον πηργο ξανα στο e-shop να ρωτησω ομως υπαρχει πιθανοτητα να εχει προβλημα η μπρηζα μου και να μην το ξερω απλα στα games που τραβαει πιο πολυ ρευμα να μην μπορει να το δωσει για καποιον λογο?? μπορει να ειναι περιεργα αυτα που λεω απλα για να ειμαι καλημενος :P

 

Χλωμό το κόβω να έχεις πρόβλημα στην ηλεκτρολογική εγκατάσταση, εκτός αν ο πίνακας του ηλεκτρικού είναι από την κατοχή αλλά και πάλι θα το είχατε παρατηρήσει και αλλού. ΄Ασχετο αλλά όποιος από εσάς στην εποχή μας λειτουργεί έναν σχετικά ακριβό υπολογιστή χωρίς UPS το θεωρώ εγκληματική αμέλεια. Δεν είμαστε Σουηδία να θυμάστε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...