Προς το περιεχόμενο

καρτες γραφικων ολες προβληματικες


kingtsol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είμαστε Σουηδία να θυμάστε....

Καλά έχω φάει voltage spike εδώ στα βόρεια (Σουηδία) που μου έκαψε το 70% των ηλεκτρικών/ ηλεκτρονικών μου συσκευών! Αλλά είναι τα καλά εδώ. Όπως το ότι η εταιρεία ηλεκτροδοτησης (ιδιωτικη) με αποζημείωσε στο 100% χωρίς πολλά πολλά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

LOL μα τις τυχών αποζημιώσεις εννοούσα. Ευτυχώς που η χέστρα μου δεν λειτουργεί με ρεύμα γιατί θα είχα βάλει και εκεί UPS. Πέρυσι το χειμώνα μου έκαψε κατά την διάρκεια καταιγίδας και την "αντικεραυνική" (πολύ αποτελεσματικές είναι αυτές οι άτιμες πια....) πρίζα τηλεφώνου του ΟΤΕ και το router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω να ρωτησω κατι αλλο οι 3 καρτες γραφικων ηταν ολες σφραγισμες; αν εστω και μια απο τις 3 ηταν σφραγισμενες τοτε κατι αλλο φταιει, εμενα οτι καρτα με εδινε το πλαισιο για παραδειγμα καιγονταν μεχρι τωρα μετραω 17 και δεν κανω πλακα, μολις αλλαξα καταστημα ομως και πηρα καρτα σφραγισμενη δουλευει εδω και 3 χρονια μια χαρα (r7 260x gigabyte)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να ήταν καμία σφραγισμένη γι αυτό του επιστήσαμε την προσοχή η επόμενη που θα του δώσουν να είναι σφραγισμένη αλλά αυτό δεν σημαίνει σον και καλά ότι και οι 3 κάρτες που του δώσανε ότι ήταν ελαττωματικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου ηταν ελατωματικες και οι 3 οταν ενα κουτι ειναι ανοιχτο και δεν ειναι σφραγισμενο τοτε πολλα παιζουν μια φορα που ειχα παρει την 9600gt γιατι την παλια την εχασα (ναι ειχε γινει κι αυτο καπου την ειχα βαλει και ξεχασα) μολις την ανοιξα μοιριζε σαν φαρμακο σαν μπουρλοτο εεε αμεσως καταλαβαινει καποιος οτι η καρτα δεν θα αντεχε πανω απο μηνα και οντως μετα απο μια εβδομαδα τελος αφηνω να ενοηθει το λεγομενο (φουρνακι της καρτας rebaling ) μηπως και στο παιδι κανανε τα ιδια αυτοι εκει μεσα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χλωμό το κόβω να έχεις πρόβλημα στην ηλεκτρολογική εγκατάσταση, εκτός αν ο πίνακας του ηλεκτρικού είναι από την κατοχή αλλά και πάλι θα το είχατε παρατηρήσει και αλλού. ΄Ασχετο αλλά όποιος από εσάς στην εποχή μας λειτουργεί έναν σχετικά ακριβό υπολογιστή χωρίς UPS το θεωρώ εγκληματική αμέλεια. Δεν είμαστε Σουηδία να θυμάστε....

εχεις δικιο σε αυτο

εγω να ρωτησω κατι αλλο οι 3 καρτες γραφικων ηταν ολες σφραγισμες; αν εστω και μια απο τις 3 ηταν σφραγισμενες τοτε κατι αλλο φταιει, εμενα οτι καρτα με εδινε το πλαισιο για παραδειγμα καιγονταν μεχρι τωρα μετραω 17 και δεν κανω πλακα, μολις αλλαξα καταστημα ομως και πηρα καρτα σφραγισμενη δουλευει εδω και 3 χρονια μια χαρα (r7 260x gigabyte)

Δεν γνωριζω διοτι ο υπολογιστης ειναι στα κεντρικα την τοποθετουν εκει αλλα δεν μπορω να τους πω να την δω σφραγισμενη γτ φοβαμαι οτι αν την βαλω παλι θα υπαρχει θεμα και θα φταιει κατι αλλο και ετσι θα ξανα φαω ταλεπωρια και θα παω για 5η φορα e-shop οποτε τους ειπα οταν ειναι ετοιμο θα δοκιμασω τον υπολογιστη στο καταστημα σας και αν δεν παιζει σωστα θελω πιστωση τα λευτα μου να παρω αλλον υπολογιστη σωστος?? εχω κανει κατι λαθος?? δεν ξερω πραγματικα τι αλλο να κανω οσο για τις 17 φορες αυτος δεν ειναι πραγματικος αρηθμος ετσι?? αν πηγαινες και εσυ συνεχεια τοτε δυσκολα θα βγαλω ακρη....

αφου ηταν ελατωματικες και οι 3 οταν ενα κουτι ειναι ανοιχτο και δεν ειναι σφραγισμενο τοτε πολλα παιζουν μια φορα που ειχα παρει την 9600gt γιατι την παλια την εχασα (ναι ειχε γινει κι αυτο καπου την ειχα βαλει και ξεχασα) μολις την ανοιξα μοιριζε σαν φαρμακο σαν μπουρλοτο εεε αμεσως καταλαβαινει καποιος οτι η καρτα δεν θα αντεχε πανω απο μηνα και οντως μετα απο μια εβδομαδα τελος αφηνω να ενοηθει το λεγομενο (φουρνακι της καρτας rebaling ) μηπως και στο παιδι κανανε τα ιδια αυτοι εκει μεσα;

Τωρα που το ειπες αυτο ειναι κατι που δεν εχω αναφερει εδω στο site. Μου ειπαν οτι η καρτα θα ειναι διαθεσιμη μεσα σε 4 με 7 μερες και την 6ημερα οπου και ηταν αυτη η δευτερα που μας περασε μου ειπαν οτι θα κανει λιγο παραπανω απο το αναμενομενο και θα ερθει στα κεντρικα την πεμπτη δλδ σημερα και θελει αλλη μια μερα να παει στο καταστημα ωστε να γινει επισκευει και ξαφνικα μια μερα μετα την τριτη δλδ μου εστειλαν μηνυμα οτι ο υπολογιστης ειναι ετοιμος μπορω να τον παραλαβω ΕΛΕΟΣ?? ειναι ιδεα μου οτι κατι βρωμαει εδω?? ας πουμε καποιος γυρισε την καρτα του και την πασαραν σε εμενα με την πιθανοτητα να λητουργει σε εμενα?? παιζει κατι τετοιο?? παντως η καρτα ελαμπε δεν υπηρχε υχνος σκονης η κατι που να διχνει οτι ειναι μεταχειρισμενη ΤΙ ΝΑ ΠΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το μηχανακι σου ειναι ετοιμο θα πας απο εκει και θα τους πεις μπρωστα σου να τρεξουν ενα τεστ για δοκιμη την καρτα γραφικων κοινως ενα (valey bencmark ή ακομα καλυτερα το φουρμαρκ) εκει θα φανει αν εχει προβλημα η καρτα, και το 17 νουμερο για τις καρτες μου ειναι αληθινο αλλα εμενα το καταστημα απεχει κατι μετρα απο το σπιτι μου το πλαισιο με τα ποδια ειναι 10 λεπτα οποτε δεν ειχα προβλημα, μαλον εσυ εισαι πιο μακρια να υποθεσω απο το καταστημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το μηχανακι σου ειναι ετοιμο θα πας απο εκει και θα τους πεις μπρωστα σου να τρεξουν ενα τεστ για δοκιμη την καρτα γραφικων κοινως ενα (valey bencmark ή ακομα καλυτερα το φουρμαρκ) εκει θα φανει αν εχει προβλημα η καρτα, και το 17 νουμερο για τις καρτες μου ειναι αληθινο αλλα εμενα το καταστημα απεχει κατι μετρα απο το σπιτι μου το πλαισιο με τα ποδια ειναι 10 λεπτα οποτε δεν ειχα προβλημα, μαλον εσυ εισαι πιο μακρια να υποθεσω απο το καταστημα

Εσυ ησουν μεσα στην εγγυηση σινεχεια δλδ και στο τελος πηρες απο αλλο καταστημα ? με εχεις φρικαρει αλλα τεσπα θα τους πω να κανουν της δωκιμες απλα το θεμα ειναι ειχαν τρεξει και εκει ενα προγραμμα για να δουν αν ολα ειναι οκ και τους ειχε βγει οτι ολα ειναι μια χαρα και μετα αφου τους ειπα δεν γινεται αυτο να γινει καλυτερος ελεγχος τοτε βρηκαν μετα απο λιγες μερες προβλημα στην καρτα γραφικων στην 2η για την ακριβεια (r9 280x) που ειχε το πιο υπουλο προβλημα δλδ παγωνε ανα 8 ωρες στο περιπου η οθονη μου και αυτος ειναι ο ΜΕΓΑΣ ΦΟΒΟΣ ΜΟΥ ΜΗΝ ΔΩ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΚ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΙΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΒΗΜΑ δλδ θα ειναι το απολυτο ξενερωμα να παιζει μια χαρα στο σπιτι μου και μετα ξαφνικο παγωμα. Πες μου και κατι αλλο ειχες με ολες της καρτες το ιδιο ακριβως προβλημα? στο καταστημα τι σου ελεγαν που ειχες παει τοσες φορες??? και επισης ειναι πολυ μακρια το e-shop απο το σπιτι μου μονο με μεσο μπορω να παω αρα ταλεπωρια σινεχεια τρωω αστα να πανε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου ελεγαν τιποτα απλα οτι ειναι ηλεκτρονικα και χαλανε, η καρτα με το ζορι εβγαζε εναν μηνα, και τα προβλημματα της ηταν εμφανης γραμμες πιξελς και τετοια, και ηταν ολες απο το πλαισιο και εγω το eshop που εχω μακρια ειναι γι αυτο δεν παιρνω τιπτοα απο κει αντε κανενα στικακι κανενα φωτιστικο για το γραφειο που πηρα, εναν ανεμηστηρα usb αυτα που τελος παντων ξερω οτι δεν χαλανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι πήρα μια καταπληκτική μηχανή εσπρέσσο από το e-shop στα crazy sundays. Στοίχισε μόνο 33 ευρώπουλα, έχει 15bar και το μόνο κακό της είναι ότι όταν βγάζει καφέ πρέπει να την κρατάς να μην σου φύγει....της έβαλα λοιπόν και εγώ ένα χοντρό μπλοκ μάρμαρο από πάνω και δουλεύει εδώ και 1.5 χρόνο άψογα :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν απάντησες στον οκαλτιστ αν έχεις κλοκάρει το υπόλοιπο σύστημα

Πράγμα που είναι πολύ σχετικό για την συγκεκριμένη περίπτωση. Άνετα θα μπορούσε να έχει ακριβώς τέτοια συμπεριφορά hardware από κλόκα (της πλάκας) στον cpu. Ναι, ας το βλέπει στα γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως να κλοκάρει μωρέ στην Η?

 

Απορία κυρίως...

Δεν κοίταξα ποιο είναι το υπόλοιπο build, αλλά ακόμα χειρότερα. Μπορεί να του είπε κανένας πως να σηκώσει χωρίς πολλαπλασιαστή, αν με εννοάς - να βλέπουν νουμεράκια :P Γενικώς, φαίνεται να φταίει κάτι από το υπόλοιπο σύστημα - ότι και να είναι αυτό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν απάντησες στον οκαλτιστ αν έχεις κλοκάρει το υπόλοιπο σύστημα

δεν εχω καταλαβει για αυτο δεν απαντησα λιγo help 

Δεν κοίταξα ποιο είναι το υπόλοιπο build, αλλά ακόμα χειρότερα. Μπορεί να του είπε κανένας πως να σηκώσει χωρίς πολλαπλασιαστή, αν με εννοάς - να βλέπουν νουμεράκια :P Γενικώς, φαίνεται να φταίει κάτι από το υπόλοιπο σύστημα - ότι και να είναι αυτό...

Δεν γνωριζω πολλα σχετικα με pc για αυτο δεν απανταω δυσκολευομαι να καταλαβω τα τελευταια που εχετε γραψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...