Προς το περιεχόμενο

Το Candy Crush Saga φτάνει στο level 2000


St_Petros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε στέκομαι σε άτομα, στέκομαι στην εταιρεία σαν σύνολο.

 

 

Συγγνώμη αλλά εγώ έχω μάθει πλέον να παίζω δωρεάν. Η λογική των freemium είναι να σου δώσουν δωρεάν το παιχνίδι, όχι να δώσεις 5 ευρώ ΚΑΙ να πληρώνεις και in-app. Θα πρέπει να έχει τρελά έξοδα το παιχνίδι για να σε αναγκάσουν να το κάνεις αυτό. Τα dlc και τα "episodes" είναι άλλη φιλοσοφία, δεν είναι η freemium, και συμφωνώ. Είναι για γρήγορα κέρδη ή αρπαχτές.

Το broken sword και όλα τα παιχνίδια του παρελθόντος ήταν μια κι έξω - ότι πλήρωνες έπαιρνες. Για σκέψου ένα broken sword όμως που συνεχώς του προσθέτουν νέα "chapters" και δεν τελειώνει ποτέ. Θα το κάνουν είτε με DLC, είτε με in-app pay (στα adventures βέβαια δεν έχει νόημα το in-app)

 

 

Ε και; Αυτό είναι το τίμημα που πληρώνεις αντί για χρήματα - χρόνο. Ξέρω πολλούς που προτιμούν τα "πληρώσουν" χρόνο παρά χρήματα. Και το ανάποδο. Παίζω clash of clans αραιά και που εδώ και 4 χρόνια και δεν είμαι κοντά στο "max". Άσε που αυτή η λογική σε κάνει να μην "κολλάς" στα παιχνίδια. Πολλές φορές θα συνέχιζα να παίζω πχ άλλη μισή ώρα, αλλά μου τελείωσαν οι ζωές και τέλος. Το ξεχνάς μετά.

Καποια παιχνιδια οπως τα kingdom rush frontiers/origins που ειναι επι πληρωμη αλλα εχουν και in app αν θελεις να περασεις πιο ευκολα τις πιστες δεν σε περιοριζουν πουθενα.Καποια αλλα οπως clash of clans league of legends και να θες να παιξεις χωρις χρηματα δεν μπορεις γιατι εσυ θα παιζεις χωρις χρηματα και ο διπλανος θα σκασει ενα χιλιαρικο και θα μεινεις μηνες πισω.Αυτα τα παιχνιδια που κυριως ειναι online μονο τιμια δεν ειναι προς τον παιχτη και αν δεν δωσεις λεφτα δεν γινεται τιποτα.Σε αυτα πρεπει να ριξουμε ολοι μαυρο μηπως και βγαλουν κανενα σοβαρο.

 

Προτιμαω τα broken swords οπως ειναι.Ειναι 4 επεισοδια απο 5 ευρω το καθενα ενα 20αρικο συνολο αλλα εχω ολο το πακετο ουτε να ξανα πληρωσω για επιπλεον chapters ουτε τιποτα.Ουτε εχουν επι πληρωμη hints οπως καποια hitman go/lara croft go quell κτλ puzzle παιχνιδια.Πιστευω οτι η πλειοψηφια θα συμφωνησει μαζι μου ειδικα οι παλιοτεροι gamers 25+ που μεγαλωσαν με πραγματικο gaming σε χρυσες εποχες και οχι τα 15χρονα που εχουν μαθει σε ολα αυτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Καποια παιχνιδια οπως τα kingdom rush frontiers/origins που ειναι επι πληρωμη αλλα εχουν και in app αν θελεις να περασεις πιο ευκολα τις πιστες δεν σε περιοριζουν πουθενα.Καποια αλλα οπως clash of clans league of legends και να θες να παιξεις χωρις χρηματα δεν μπορεις γιατι εσυ θα παιζεις χωρις χρηματα και ο διπλανος θα σκασει ενα χιλιαρικο και θα μεινεις μηνες πισω.Αυτα τα παιχνιδια που κυριως ειναι online μονο τιμια δεν ειναι προς τον παιχτη και αν δεν δωσεις λεφτα δεν γινεται τιποτα.Σε αυτα πρεπει να ριξουμε ολοι μαυρο μηπως και βγαλουν κανενα σοβαρο.

 

Προτιμαω τα broken swords οπως ειναι.Ειναι 4 επεισοδια απο 5 ευρω το καθενα ενα 20αρικο συνολο αλλα εχω ολο το πακετο ουτε να ξανα πληρωσω για επιπλεον chapters ουτε τιποτα.Ουτε εχουν επι πληρωμη hints οπως καποια hitman go/lara croft go quell κτλ puzzle παιχνιδια.Πιστευω οτι η πλειοψηφια θα συμφωνησει μαζι μου ειδικα οι παλιοτεροι gamers 25+ που μεγαλωσαν με πραγματικο gaming σε χρυσες εποχες και οχι τα 15χρονα που εχουν μαθει σε ολα αυτα.

δίκιο έχεις ,εγώ παίζω το armored warfare τελευταία και ξέρεις πόσο είναι το premium acount......90  euro το τρίμηνο χαχαχαχα δεν πάνε καλά και σε κανονικό λογαριασμό μια χαρά παίζω όπως όλοι σχεδόν,μόνο καμένοι τα δίνουν όλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μανα μου παντως εχει ξεπερασει το level 1900 και δεν εχει πληρωσει τιποτα. Δεν εχει καν πιστωτικη. Δεν καταλαβαινω τι λετε σε τοσα σχολια για τα χρηματα που σε υποχρεωνει να πληρωσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μανα μου παντως εχει ξεπερασει το level 1900 και δεν εχει πληρωσει τιποτα. Δεν εχει καν πιστωτικη. Δεν καταλαβαινω τι λετε σε τοσα σχολια για τα χρηματα που σε υποχρεωνει να πληρωσεις

ε αργείς πολύ χωρίς να πληρώσεις,αλλά απο την άλλη κάπως πρέπει να ζήσουν και οι devs που φτιάχνουν το παιχνίδι πάντως,όμως οι υπερβολές του τύπου 30 ευρώ το μήνα και τέτοια για μερικά παιχνίδια είναι τρομερά ασύμφορες.

εγώ είχα δώσει κάπου 30 ευρώ για το left 4 dead 2 κάποτε πριν χρόνια και θα παίζω μέχρι να σβήσει το steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχουν μελέτες για το θέμα. ¨Ενα πολυ μικρό ποσοστό τελικά πληρώνει και στηρίζει το μοντέλο. Είναι συνήθως άτομα με ψυχική και γονιδιακή προδιάθεση σε εθισμούς. Έχουν στηθεί ώστε να δίνουν συνεχώς μικρο επιβραβεύσεις με το τυπικό grinding ώστε να εθίζουν όσουν έχουν πρόβλημα. Είναι το ίδιο ανήθικο με τα φρουτάκια, τον τζόγο γενικότερα, και εκεί μακροπρόθεσμα πάλι χαμένος είσαι, δεν υπάρχει αντικειμενικό όφελος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2.000 πίστες. Και θα είναι όλες τους το ίδιο. Γουάου!

 

Παίξτε κανά Pokemon Shuffle αν θέλετε να παίξετε κανά f2p puzzle game της προκοπής.

Ο κόσμος θέλει χαζα παιχνίδια με No brain δυνατότητες. Τέτοια βγαίνουν συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθιστε ρε παιδιά.. Υπαρχουν και ατομα που απλα παιζουν το παιχνιδι χωρις να σκανε λεφτά. Προσωπικα έχω φτασει στο 995 περιπου και δεν τους εχω δωσει ουτε μισο ευρώ. και δεν παιζω τοσο συστηματικα. οποτε το θυμαμαι, μπαινω και περνάω 1-2-3-5-10 πιστες and that's it. To ίδιο σε ολα τα games με μικροαγορες που εχω παιξει.

 

πχ μια εποχη επαιζα ogame και ήμουν πραγματικά ενεργός κ ήμουν μέσα στην 50αδα του σερβερ χωρις να χρειαζεται να πληρώσω.

 

Δεν σε αναγκάζει κανεις να πάρεις in-game αγορες..

Στην 1575 είμαι  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνιδι "τερματιζει" αυτη τη στιγμη στο level 2030....Πλεον με την δυνατοτητα που σου δινει να κερδιζεις βοηθειες καθημερινα ΔΕΝ υπαρχει λογος να δωσεις λεφτα...Χρησιμοποιεις τις βοηθειες και "τερματιζεις" σε μηδενικο χρονο...οσο δυσκολα και αν ειναι τα level δεν μου παιρνει πανω απο 2 ημερες να "τερματισω"...χρησιμοποιωντας βεβαια (χωρις να το σκεφτομαι) τις απειρες βοηθειες που εχω μαζεψει ΔΩΡΕΑΝ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι στην 1986 (2 ώρες συγκοινωνίες την ημέρα, για πολλά χρόνια) και δεν έχω δώσει ούτε ένα ευρώ....

 

Επίσης να πώ την αλήθεια, ποτέ δεν έπαιζα παιχνίδια εκτός από το candy... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...