Προς το περιεχόμενο

Γίνεστε γεροπαράξενοι όσο μεγαλώνετε?


idomeneas7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και πλησιάζουν τα γενέθλια μου, παρατηρώ πως κάθε χρονο τέτοια εποχή συνειδητοποιώ πως έχω αποκτήσει μερικές ακόμα ιδιοτροπίες σε σχέση με πέρυσι. Αυτό που με παραξενεύει περισσότερο είναι πως αναπτύσσω και αντίθετες συμπεριφορές, πχ κάνω περισσότερες καλές πράξεις/φιλανθρωπίες και ταυτόχρονα είμαι πολύ πιό σκύλα/αγενής αν νιώσω ότι αδικούμαι.

 

Επίσης έχω γίνει σιχασιάρα και εκεί που μου έπεφτε το τσιγάρο στην Πατησίων και ατάραχη το ξαναέβαζα στο στόμα, πλέον είμαι με τα σφουγγαρόπανα στο χέρι μην τυχόν έχει το πάτωμα κανένα κόκκο σκόνης.

 

Νιώθω ότι κάθε χρόνος που περνάει είμαι λιγότερο "εγω". Αναμένω ανάλογους προβληματισμούς για να νιώσω καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραδοξως στα 36 μου για πρωτη φορα συγκατοικω με άλλους. Και συμπεριφερομαι οπως θα ημουν φοιτητής σε εστια. Πχ ρουχα σε πλυντηριαδικο κλπ.

 

Συνειδητοποιω ομως ολο και περισσοτερο οτι ο κόσμος γυρω αρρωσταινει ή "φεύγει". Και με απασχολεί περισσοτερο το πως θα ειμαι στα γεραματα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όσο μεγαλώνουμε γινόμαστε ποιο "παράξενοι".

Όσο μεγαλώνουμε συνειδητοποιούμε ότι  πήραμε τις παραξενιές των γονιών μας .

Όσο μεγαλώνουν τα παιδιά μας είμαστε εμείς οι οπισθοδρομικοί που δεν καταλαβαίνουμε τους νέους.

Εγώ τα έχω πάθει τα παραπάνω αλλά δεν τα έχω χωνέψει ακόμα , δεν θέλω .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω αν οφειλεται στο μεγαλωμα αλλα πολλα πραγματα που περναγα στο ντουου παλια πλεον μ ενοχλουν, οπως η αδικαιολογητη φασαρια, οι φωνες, κλπ. σιχασιαρα με το πατωμα κλπ ημουν και ειμαι αλλα σε λογικα πλαισια( πχ αν πεσει το φρουτο στο πατωμα τ σπιτιου θα το ξαναπλυνω απλα, αλλα οχι απο πεζοδρομιο). ισως απλα κουραζομαστε απο καποια πραγματα κ δεν θελουμε α τα τρωμε αλλο στη μαπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης έχω γίνει σιχασιάρα και εκεί που μου έπεφτε το τσιγάρο στην Πατησίων και ατάραχη το ξαναέβαζα στο στόμα[..]

:shock:  οκ κοπελια, εσυ το ξεφτυλισες. Αν το να παρεις τσιγαρο απο κατω δεν το θεωρουσες σιχασια, και το θεωρεις τωρα, ε μαλλον απλα αργησες λιγο, οχι οτι μεγαλωσες και γεροπαραξενεψες.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω τα κουλά έτσι είναι (ή γίνονται) οι γυναίκες vs έτσι είναι (ή γίνονται) οι άνδρες.Εκτός από σεξιστικές γενικευτικές παπάτζες ταράζουν κ το τσί μου τέτοια κουραστικά στερεότυπα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:shock:  οκ κοπελια, εσυ το ξεφτυλισες. Αν το να παρεις τσιγαρο απο κατω δεν το θεωρουσες σιχασια, και το θεωρεις τωρα, ε μαλλον απλα αργησες λιγο, οχι οτι μεγαλωσες και γεροπαραξενεψες.

 

Όσο μεγαλώνει, τόσο γερνάει το ανοσοποιητικό. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίμαι παράξενο παιδί

λένε οι φίλοι κι οι γνωστοί

Παράξενο παιδί θα μείνω

όμως με καθαρή ψυχή.

 

Θα έρθει κάποια στιγμή που ο μεγάλος μουσικός του μέλλοντος θα το μελοποιήσει και θα σαρώσει στα τσαρτς, εδώ είστε κι εδώ είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένω ανάλογους προβληματισμούς για να νιώσω καλύτερα.

 

Απλα δεν εχεις χορτασει το "παγωτο" της ζωης και το λαχταρας καθε φορα,πιο πολυ απο ποτε.

Συμπτωμα,ξεθωριασματος ματαιοδοξιων και μακροχρονης καταπιεσης,

Το παθαινουν ολοι,αργα η γρηγορα. :-)

 

G28RwDD.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...