Προς το περιεχόμενο

Πωληση αλκοολ σε μπαρ


likor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε καμιά εικοσαριά ανοιχτά μπουκάλια αλκοόλ απο την δεκαετία του 70. Είναι ουίσκι, λικέρ και βότκα. Τα μπαράκια αγοράζουν ανοιχτά μπουκάλια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιχτά? Μπορεί να έχουν χαλάσει. Το λικέρ ίσως πιο εύκολα,

 

Άμα πίνονται ακόμα, κάντε ένα παρτάκι και στην υγειά σας.

 

 

Δεν πιστεύω να ασχοληθεί κανένας να αγοράσει τόσο παλιά μπουκάλια και μάλιστα ανοιχτά, ακόμα και αν πίνονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μπουκάλια είναι σχεδόν γεμάτα. Μιλάμε για 300-400 ευρώ αξια από το σουπερμάρκετ καινούργια. Δοκίμασα λίγο λικέρ και είναι εντάξει. Δεν χαλανε αυτα τα ποτα ειναι σαν το χρυσό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πού ξερει ο αλλος αν εσυ εχεις πιεί απο το μπουκάλι η εισαι κανενας ψυχακιας και εχεις ριξει μεσα τιποτα? Μπορει να βρηκες αδεια μπουκαλια απο ακριβα ποτα και να κατουρησες μεσα. Δεν παιζει να τα παρει κανεις.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μπουκάλια είναι σχεδόν γεμάτα. Μιλάμε για 300-400 ευρώ αξια από το σουπερμάρκετ καινούργια. Δοκίμασα λίγο λικέρ και είναι εντάξει. Δεν χαλανε αυτα τα ποτα ειναι σαν το χρυσό.

 

Σιγά μην είναι και διαμάντι. Τρόφιμο είναι. Εάν πάρει αέρα αλλοιώνεται. Εάν ήταν σφραγισμένα να σου πω ναι, δε θα πάθουν τίποτα μετά από 30 χρόνια. Τώρα όχι. Μπορεί να μην είναι "επικίνδυνα" για κατανάλωση, αλλά σίγουρα δεν θα είναι όπως πρέπει να είναι (ίσως να έχει χαλάσει η γεύση, ή η περιεκτικότητα σε αλκοόλ, οτιδήποτε).

 

Κατά τα άλλα ανοιγμένο προϊόν δε το αγοράζει καμία επιχείρηση. Γιατί να ασχοληθεί μαζί σου (και να ρισκάρει) αντί να τα πάρει απ' τον προμηθευτή της; 

 

Σε αγγελίες ίσως, αλλά και πάλι δύσκολο - δεδομένου ότι έχουν ανοιχτεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την δεκαετία του 70 λέει ανοιχτό μπουκάλι, δηλητήριο να πιεις περισσότερες πιθανότητες έχεις να ζήσεις αχχαχαααχαχ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα κράτα τα σπίτι να κερνάς :)

 

Zίο έχεις κάτι με τους φίλους του likou? Θα τους αυτοκτονήσεις τους ανθρώπους d015.gifd015.gif

:P

 

απορώ μερικοί τι παίρνεται εδώ μέσα..

 

Για τον likor πάντως ξέρουμε, λικέρ 45 χρόνια ανοιγμένο φρεσκότατο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι έχουμε καταχωνιασμένο κάπου ένα μπουκαλάκι με cherry που το είχε φτάξει η γιαγιά μου, πρέπει να είναι 30-35 ετών. Το κρατούσε ο πατέρας μου κάπου κλειδωμένο και δεν ήθελε να το πετάξει, έπινε λίγο για κάποια χρόνια αλλά το σταμάτησε μετά. Μου έχει πει η μάνα μου οτι το cherry δεν αλλοιώνεται με τον χρόνο αλλά δεν την πίστεψα φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...