Προς το περιεχόμενο

Πωληση αλκοολ σε μπαρ


likor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε καμιά εικοσαριά ανοιχτά μπουκάλια αλκοόλ απο την δεκαετία του 70. Είναι ουίσκι, λικέρ και βότκα. Τα μπαράκια αγοράζουν ανοιχτά μπουκάλια;

 

όχι, και πέτα τα.

Αν είναι ανοιχτά ακόμα και μερικούς μήνες, πόσο μάλλον χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει αυτό που λέτε για αλλοίωση ουίσκι και λικερ . Υπάρχουν διάφοροι "ειδικοί" στο Ιντερνετ που υποθέτουν οτι υπάρχει αλλοίωση αλλά δεν υπάρχει καμιά απόδειξη για αυτό. Αντίθετα θα βρείτε σε Αγγλικα φορουμς άτομα που δοκιμάζουν ανοιγμένα ποτά δεκαετιών όλοι λένε οτι η γεύση είναι εντάξει, αν οχι καλύτερη.

 

Μολις τωρα ειδα οτι το Chivas Regal 12 εχει εκπληκτικό μηχανισμό σφράγισης. Αντι για μεταλλικό πώμα έχει ενα πλαστικό μηχανισμό που με το που το γυρνάς κλείνει αεροστεγώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ ρε παιδιά. Εϊπαμε κρίση. Ανεργία. Σφιχτοκόλιασμα.

Αλλά πραγματικά έχω εντυπωσιασθεί από τις ιδέες που πέφτουν από διαφόρους για κάνα φραγκάκι.

Και για την ακρίβεια όχι μόνο είμαι εντυπωσιασμένος αλλά και ανήσυχος..

Τουλάχιστον παλιά (50s, 60s) αν και δύσκολες εποχές, τέτοιες ιδέες σατυρίζονταν στις ελληνικές ταινίες της εποχής ξεκαθαρίζοντας ότι άλλο η ανέχεια και άλλο η μιζέρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ισχύει αυτό που λέτε για αλλοίωση ουίσκι και λικερ . Υπάρχουν διάφοροι "ειδικοί" στο Ιντερνετ που υποθέτουν οτι υπάρχει αλλοίωση αλλά δεν υπάρχει καμιά απόδειξη για αυτό. Αντίθετα θα βρείτε σε Αγγλικα φορουμς άτομα που δοκιμάζουν ανοιγμένα ποτά δεκαετιών όλοι λένε οτι η γεύση είναι εντάξει, αν οχι καλύτερη.

 

Μολις τωρα ειδα οτι το Chivas Regal 12 εχει εκπληκτικό μηχανισμό σφράγισης. Αντι για μεταλλικό πώμα έχει ενα πλαστικό μηχανισμό που με το που το γυρνάς κλείνει αεροστεγώς.

 

Ωραία, αφού είσαι τόσο σίγουρος και εδώ μέσα γράφουν βλακείες και στα αγγλικά φόρουμς γράφουν οτι τα ποτά γίνονται καλύτερα πήγαινε σε ένα bar και ρώτα τους. Πες μας και τι σου είπαν...

 

:-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα μην τα αγορασουν ,ετσι και αλλιως μπομπες σερβιρουν που τους βγαινει ακομα πιο φτηνα, δεν διακινδυνευουν να αλλοιωσουν την γευση και το αρωμα  της μπομπας με γνησιο εστω και 30ετιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να βρεις να τα πουλησεις αλλα πολυ δυσκολα επειδη ειναι ανοιχτα τοσα χρονια, τους περισσοτερους δεν τους νοιαζει πλεον αν ειναι πειραγμενα τα ποτα, τους νοιαζει μονο το κοστος. Υπαρχουν πολλοι που προμηθευονται ποτα παραεισαγωγης για τα μαγαζια τους χωρις τιμολογιο, και δεν τους νοιαζει ποσο κατωτερης ποιοτητας ειναι ή αν ειναι νοθευμενοο. Και πολλοι ερχονται χυμα στο μαγαζι και σου λενε να σου φερουν ποτα και σου δινουν και τυπομενο καταλογο σε Α4.

 

Ειναι αναλογα τι μαγαζι θες να εχεις, ή πιο σωστα τι φημη θες να εχει το μαγαζι σου.

Π.Χ. θες να λενε "παμε εκει αλλά θα πιουμε μονο μπυρα" ή "παμε εκει να περασουμε καλα";

Αν θες το δευτερο δεν μπαινεις καν σε συζητηση να αγορασεις απο τον οποιοδηποτε, εγω αφου εχω δοκιμασει 3 διαφορετικες καβες, εχω καταληξει σε μια και για μικροποσοτητες παω στο Μακρο αν εχουν καμια προσφορα, ξερω ομως πολλους που κοιτανε μονο τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...