Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR Topic [PS VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 698
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν εξαιρέσεις τα ακουστικά είναι πιο μαζεμένο από το τωρινό! Νομίζω θα δυσκολευόμουν να καταλάβω πιο κυκλοφόρησε πρώτο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εντάξει είναι γνωστό ότι εδώ και χρόνια έγιναν προσπάθειες και πάντα λέγαμε κάποτε τα παιχνίδια θα είναι vr. Θυμάμαι το 1994 είχα παιξει στα λεγόμενα ηλεκτρονικάδικα ένα που φορούσες μάσκα και έβλεπες κάτι γεωμετρικά σχήματα και καλά διαστημικο. Ποιος δε θυμάται τα VR σκάφη που ανεβαιναμε καμιά 10 άτομα και καλά ήταν vr. Αν θα είναι τώρα η εποχή πραγματικά θα το δείξει ο χρόνος.Δείχνει παντως θετικά.

Επεξ/σία από takisdemi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα άπο μερες ενασχολησει να πω οτι το εχω συνηθισει πληρως και απλα ειναι απολαυση....ο ιλιγγος δεν υπαρχει πλεον και παιχνιδια που στην αρχη ελεγα ορι άποκληετε να τα παιξω πανω απο ενα τεταρτο τωρα τα συνεχιζω κανονικα...σημερα επεξα μιαμιση ωρα here the lie.....ακομα κλανω πατατες!......το vr γενηθηκε για τα παιχνιδια τρομου!...ξαναλεω μην απογοητευτητε οσον αφορα τον ιλιγγο που κανει στην αρχη σε οσους κανει...πεζετε λιγο καθε μερα και μετα απο μερικες μερες δεν θα καταλαβαινετε τιποτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά το χω απτην προηγούμενη Δευτέρα... Νταξει είναι φοβερό σαν εμπειρία ΑΛΛΑ η Sony πιστεύω ότι λίγο πολύ μας κοροιδεψε γιατί δεν έδειχνε αυτά που βλέπουμε στο headset αλλά στην social screen....δλδ και false advertising το λες αυτό στεγνά... Κάποιες φορές βγάζω λίγο τη μάσκα και βλέπω τι ωραία που τα δείχνει στη TV και λέω αχ να το δείχνε έτσι... Κάποιοι λένε για το rush of blood... Ναι πολύ ωραίο αλλά όλα πάνω από 30 εκατοστά μπροστά σου φαίνονται θολά... Γενικά πολύ θολούρα στο μακρινό περιβάλλοντα χώρο του παιχνιδιού... Θα προτιμούσα να είχε χειρότερα ακόμα γραφικά αλλά να ταν ΚΑΘΑΡΑ... Υπάρχουν παιχνίδια που είναι στατική η εικόνα (πχ headmaster) που είναι χάρμα οφθαλμών...στην αρχή παιδιά νόμιζα ότι είναι ελλατωματικο ειδικά που βλεπα τις κουκιδες λες και κάποιος έχει βάλει ταινία στους φακούς αλλά μπήκα σε φόρουμ και έτσι είναι δυστυχώς... Ελπίζω να υπαρξει αναβάθμιση στις ρυθμίσεις ipd τουλάχιστον...αλλά να ξέρετε είναι φοβερή εμπειρία και επένδυση γιατί πιστεύω θα σοβαρεψει η Sony με τους devs... Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ απλά το 1080p είναι ανεπαρκές αν είναι λίγα εκατοστά μπροστά από τα μάτια σου. Ίσως και το 4K να μην φτάνει.

 

optimal-viewing-distance-television-grap

 

Εν πάσει περιπτώσει αυτό είναι το headset για τώρα, οπότε το θέμα είναι να παίζουν όλα ει δυνατόν στην native ανάλυση και όχι subHD (όπως π.χ. το Driveclub). Εδώ θα μπορούσε να βοηθήσει το Pro, αλλά δεν βλέπω να βγάζουν όλοι patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα το VR σε ένα seven, πριν λίγες μέρες. Τρομερή εμπειρία , ουρλιαξα σε κάποιες φάσεις! Αξίζει να τη ζήσεις έστω για μια φορά... Με χάλασε λίγο οι χαμηλές αναλύσεις, αν και τα γραφικά του γενικώς ήταν αξιοπρεπή , όπως και το ότι μου έφερε ζαλάδα. Έγραψα και ενα πιο αναλυτικό review, όποιος θέλει ας του ρίξει ένα βλέφαρο

 

http://www.sport-chicas.gr/el/tech-games/playstationVR_review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρεται υπαρχουν 8 διαθέσιμα PS Vr στο Amazon uk. Μολις παράγγειλα....

Τα ´´τσιμπησαν´´ ! 14 Νοεμβρίου επόμενη παραλαβή. Όταν παραλάβεις γράψε εντυπώσεις φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ´´τσιμπησαν´´ ! 14 Νοεμβρίου επόμενη παραλαβή. Όταν παραλάβεις γράψε εντυπώσεις φίλε.

 

Τα ´´τσιμπησαν´´ ! 14 Νοεμβρίου επόμενη παραλαβή. Όταν παραλάβεις γράψε εντυπώσεις φίλε.

Από την στιγμή πού το είδα μέχρι να παραγγείλω πήγε απο 10 κομμάτια στα 6 διαθέσιμα vr. Δλδ. 3 λεπτα το πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωρίζουμε πότε είναι η 2η παραλαβή στην Ελλάδα?

Στο public που ρώτησα σήμερα μου είπε μέχρι τον Δεκέμβριο θα έχουν παραλάβει. Άλλοι λένε για αρχές του 2017.... Δεν νομίζω πάντως να χάσουν την ευκαιρία να μας απαλλάξουν απο το επίδομα των Χριστουγέννων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...