Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR Topic [PS VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει κανεις αν υπάρχει κάπου διαθέσιμο η μεταχειρισμένο;

Χλωμο γιατι εφεραν ελαχιστα κομματια.

 

ΥΓ. Αν εχει παιξει κανεις psvr με pro ας γραψει καμια αποψη. Ειναι ο μονος λογος που θα το σκεφτομουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 698
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και εγώ το ζαχαρωνω πολύ το PS VR. Μπήκα και στο PS store να δω τι παίζει από τίτλους κτλ. Είναι ακόμα πολύ πρώιμο.

Αν δώσει βάση η Sony και οι developers ασχοληθουν θα δούμε πολύ ωραία πράγματα. Υπάρχουν πολλές δυνατότητες.

 

Τώρα για το ps4 pro σίγουρα θα δίνει κάποιο boost παραπάνω στο VR είτε έχει να κάνει με περισσότερες λεπτομέρειες είτε με παραπάνω framerate(;)

 

Η ανάλυση από ότι εχω καταλάβει όσο αφορά το VR παραπάνω από 1080p δεν θα πάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ το ζαχαρωνω πολύ το PS VR. Μπήκα και στο PS store να δω τι παίζει από τίτλους κτλ. Είναι ακόμα πολύ πρώιμο.

Αν δώσει βάση η Sony και οι developers ασχοληθουν θα δούμε πολύ ωραία πράγματα. Υπάρχουν πολλές δυνατότητες.

 

Τώρα για το ps4 pro σίγουρα θα δίνει κάποιο boost παραπάνω στο VR είτε έχει να κάνει με περισσότερες λεπτομέρειες είτε με παραπάνω framerate( ;)

 

Η ανάλυση από ότι εχω καταλάβει όσο αφορά το VR παραπάνω από 1080p δεν θα πάει.

Mε supersampling θα βελτιωθει η θολουρα οπως εγραψα και στο αλλο thread. Ακομα και στην περιορισμενης αναλυσης οθονη του PSVR. Aπλα δεν ξερουμε ακομα κατα ποσο αξιζει αυτη η διαφορα την μεταβαση σε pro.

Καπου διαβασα οτι θα φερουν καποια κομματια ακομα πριν τα χριστουγεννα αλλα δεν θα ειναι πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εγώ έχω το vr και κάθεται γιατί δεν έχω κάμερα..ψάχνω να βρω εδώ μτχ αλλά τίποτα..σκέφτομαι να πάω να πάρω την καινούργια. Γιατί και την παλιά ίδια τιμή την έχουν τα μαγαζια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το έχω και κάθεται... Ζήτημα να έχω παίξει 4-5 ωρες. Και το έχω απο την πρώτη μέρα.

Πέρα απο τα τεχνικά θέματα (μέτρια γραφικά κτλ), το μεγάλο προβλημα τελικά για μένα ειναι το περιεχόμενο, τα παιχνίδια.

Πρώτον ολα ειναι τύπου παίζω λιγο το βλεπω και μετα βαριέμαι να συνεχίσω (βασικά μια ενοικίαση ειναι αρκετή) και δεύτερον οι τιμές τους (retail και digital) ειναι εξωφρενικές σε σχέση με το τι παίρνεις. Προτιμώ να δώσω τα λεφτά να πάρω battlefield 1, final fantasy 15 παρά eve valkyrie και rigs. Ελεγα να πάρω το Robinson αλλα για αυτο διάβασα πολλα παράπονα για motion sickness (στο Reddit κυρίως).

 

Επίσης περιμένω πότε θα βάλει η Sony ενα slider για το eye to eye distance να μπορούμε να πειραματιστούμε και να μην περνάμε αυτο το μαρτύριο κάθε φορά που θέλουμε να τσεκάρουμε διαφορετικές τιμές.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα...ο καθενας εχει την αποψη του και ειναι σεβαστη....εμενα παλυ με εχει ενθουσιασει το vr και ειμαι ευχαριστημενος με αυτο που προσφερει αυτη τη στιγμη....οσον αφορα το robinson kai το motion sickness δεν εχω κανενα θεμα και αυτο επειδη το εχω συνηθισει....στην αρχη ασπουμαι ειχα πολυ εντονο motion sickness...οχι στο robinson στα υπολοιπα παιχνιδια ιδικα σε αυτα που κινησε σε ανοιχτο χορο..αν παιζεις καθε μερα απο λιγη ωρα μετα απο δυο τρεις τεσσερια μερες δεν νιωθεις τιποτα...στο robinson ασπουμαι με το που το επαιξα δεν νιωθω καμια ζαλαδα η ναυτια..ενω ξερω οτι αν ηταν το πρωτο μου παιχνιδι σε vr δεν θα μπορουσα να παιξω πανω απο 5 λεπτα....απλα πανε καπου το δοκιμαζουν για λιγο χωρις να εχουν ξαναασχοληθει με vr και λογικο να εχουν πολλα ατομα οπως εγω που ειχα στην αρχη ζαλαδα..ο εγγεφαλος <εκπαιδευεται> και συνηθιζεις και δεν νιωθεις καμια ενοχληση μετα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^Αυτό πολλοί το λένε. Στην αρχή είναι λίγο περίεργη η αίσθηση και είναι κάπως όλη η φάση, μετά από κάποιες χρήσεις συνηθίζεις. Τα έλεγαν και με το oculus αυτά, δεν είναι κάτι καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψηνομουν για το robinson αλλα απ'οτι διαβασα, τα γραφικα του ειναι χαλια (καμια σχεση με τα βιντεακια). ωστοσο, ειναι μια αρχη και το story mode του εχει πολυ καλες κριτικες. μακαρι να βγει καποιο demo να το δοκιμασουμε

πιστευω οτι εχει πολυ ψωμι η πλατφορμα, εχουμε δει τουλαχιστον δειγματα οτι μπορουμε και καλα γραφικα να εχουμε και καλο gameplay (batman arkham vr, cod jackal assault, eve κλπ) οποτε ειναι θεμα χρονου να δουμε κανονικες full version εκδοχες και οχι απλα mini-games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 10 πιο δημοφιλή παιχνίδια του Playstation VR

 

 

 

Παρόλο που το PlayStation VR έχει ξεκινήσει να διατίθεται εδώ και λίγες εβδομάδες, εκατοντάδες χιλιάδες παιχνίδια έχουν ήδη αγοραστεί από τους χρήστες παγκοσμίως.
Η εταιρεία ανακοίνωσε τα πιο δημοφιλή παιχνίδια Εικονικής Πραγματικότητας, βάσει των downloads που έχουν, μέχρι σήμερα :
  • Job Simulator
  • Batman Arkham VR
  • Until Dawn
  • Playstation VR worlds
  • Here they lie
  • Keep talking and nobody explodes
  • Eve Valkyrie
  • Gunjack
  • Harmonix Music VR
  • Sports Bar VR

Δείτε αναλυτικά στο παρακάτω link :
http://www.vrnews.gr/vr-games/ta-deka-pio-dimofili-paixnidia-tou-playstation-vr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε προχτές και έπαιξα συνολικά 6 ώρες από τότε. Η ποιότητα εικόνας πολύ καλύτερη από ότι περίμενα. Το μόνο που με χαλάει είναι το φίλτρο που έχουν βάλει στην οθόνη, θα προτιμούσα να βλέπω pixels από ότι "ριζόχαρτο". Το tracking από την άλλη είναι αρκετά μέτριο με drift issues κατά διαστήματα. Το software είναι αρκετά πρόχειρο αλλά σίγουρα σε καλύτερη μοίρα από το PC.

 

Screen quality: 9

Image quality: 8

Comfort: 10

Tracking: 6

Games: 7

Overall: 8/10

 

Το μόνο σίγουρο είναι πως το VR αυτή τη φορά ήρθε για να μείνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κανένα τιπ για την ρύθμιση του vr headset?

Έκανα το eye to eye measurement πολύ προσεκτικά κ μου βγήκε 71.

Με αυτή την ρύθμιση είναι λίγο καλύτερο από το default αλλά κ πάλι μερικά γράμματα στην οθονη τα βλέπω θολά κ out of focus...

Προσπαθώ σύνολο 5 ώρες να το ρύθμιση για να βλέπω καλά αλλά τπτ...μήπως φταίνε τα μάτια μου κ δεν κάνει για όλους???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...