Προς το περιεχόμενο

Μου σκίστηκε το χαρτονόμισμα κατά την αναληψη


Fu Manchu

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα

 

Σήμερα που πήγα στη δουλειά, όπου έχουμε ΑΤΜ της ΕΘνικής από το

οποίο κάνω αναλήψεις, όταν πήγα να βγάλω ένα 50αρικο μου το μάσησε

και δεν τό έβγαλε ολόκληρο.

 

Στην προσπάθεια να το τραβήξω μου εμεινε στο χέρι το μισό και το άλλο μισό το

"ρούφηξε" πίσω το μηχάνημα.

 

Στην υποστήριξη πελατών που κάλεσα, μου είπαν να πάω σε ένα κοντινότερο κατάστημα

της Εθνικής και να κάνω ένα αίτημα παρουσιάζοντας το κομμένο χαρτονόμισμα.

 

Κανείς με παρόμοια εμπειρία; Υπάρχει περίπτωση να μου πιστωθεί το ποσό ή το κλαίω το 

50αρικο μιας και το πρόβλημα οφείλεται στο μηχάνημα και όχι δικια μου υπαιτιότητα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις πανω απο το 51% του μισου στο αλλαζουν και στην Τραπεζα της Ελλαδος (κανονικα νομιζω και σε ολες τις ιδιωτικες).

 

Δεν παιζει να χασεις το 50αρικο.

 

https://www.thelab.gr/forums/topic/132542-υποχρεωτική-η-αντικατάσταση-φθαρμένων-χαρτονομισμάτων-από-τις-τράπεζες/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις πανω απο το 51% του μισου στο αλλαζουν και στην Τραπεζα της Ελλαδος (κανονικα νομιζω και σε ολες τις ιδιωτικες).

 

Δεν παιζει να χασεις το 50αρικο.

 

https://www.thelab.gr/forums/topic/132542-υποχρεωτική-η-αντικατάσταση-φθαρμένων-χαρτονομισμάτων-από-τις-τράπεζες/

 

Εχω κάτι λιγότερο από 50%.

 

Και γω πάντως πιστεύω ότι δεν θα το χάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη γενικα αμα εχεις ενα σκισμενο στην ακρη πχ ειναι σιγουρο οτι θα στο αλλαξουν? μια φορα πηγα να ξεφορτωθω ενα 50αρικο που ηταν σκισμενο στην ακρη που γραφει το νουμερο και δεν το επαιρνε η ταμιας...

 

στην τραπεζα θα μου το αλλαζαν σιγουρα αμα το πηγαινα? επισης αμα του θεματοθετη δεν το μασαγε το μηχανημα και το ειχε και το υπολοιπο μισο θα μπορουσε να το χρησιμοποιησει αμα το κολλαγε με σελοτειπ? θυμαμαι παλια τα χιλιαρικα ολα κολλημενα με σελοτειπ ηταν και τα δεχοντουσαν ολοι τωρα το παιζουν βαρυ πεπονι αμα τους πας κανα φθαρμενο και γενικοτερα ταλαιπωρημενο και το περνανε 50 φορες μπας και ειναι πλαστο λες και τα μηχανηματα που εχουν ειναι αξιοπιστα,λιγο τσαλακωμενο να ειναι βαραει το μηχανημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη γενικα αμα εχεις ενα σκισμενο στην ακρη πχ ειναι σιγουρο οτι θα στο αλλαξουν? μια φορα πηγα να ξεφορτωθω ενα 50αρικο που ηταν σκισμενο στην ακρη που γραφει το νουμερο και δεν το επαιρνε η ταμιας...

 

στην τραπεζα θα μου το αλλαζαν σιγουρα αμα το πηγαινα? επισης αμα του θεματοθετη δεν το μασαγε το μηχανημα και το ειχε και το υπολοιπο μισο θα μπορουσε να το χρησιμοποιησει αμα το κολλαγε με σελοτειπ? θυμαμαι παλια τα χιλιαρικα ολα κολλημενα με σελοτειπ ηταν και τα δεχοντουσαν ολοι τωρα το παιζουν βαρυ πεπονι αμα τους πας κανα φθαρμενο και γενικοτερα ταλαιπωρημενο και το περνανε 50 φορες μπας και ειναι πλαστο λες και τα μηχανηματα που εχουν ειναι αξιοπιστα,λιγο τσαλακωμενο να ειναι βαραει το μηχανημα

 

Όσον αφορά την πρώτη ερώτηση σου, η αντικατάσταση γίνεται από την ΤΤΕ.

Όσον αφορά την δεύτερη ερώτηση σου, πάλι πρέπει να γίνει αντικατάσταση του σκισμένου στην ΤΤΕ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά θα πάει με το σκισμένο και θα του δώσουν άλλο; Τόσο απλά;

 

Λέω εγώ τώρα με το μικρό μυαλό μου, αν πάρω ένα 50αρικο το σκίσω στα 2 και δώσω το ένα μισό σε ένα φίλο και το άλλο το κρατήσω και πάμε και οι 2 στην τράπεζα θα μας δώσουν 2 50αρικα; :D

 

Το πιο πιθανό είναι ότι θα πρέπει να ανοίξουν το μηχάνημα για να βρουν το υπόλοιπο μισό αλλιώς δεν νομίζω να κάνεις κάτι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά θα πάει με το σκισμένο και θα του δώσουν άλλο; Τόσο απλά;

 

Λέω εγώ τώρα με το μικρό μυαλό μου, αν πάρω ένα 50αρικο το σκίσω στα 2 και δώσω το ένα μισό σε ένα φίλο και το άλλο το κρατήσω και πάμε και οι 2 στην τράπεζα θα μας δώσουν 2 50αρικα; :D

 

Το πιο πιθανό είναι ότι θα πρέπει να ανοίξουν το μηχάνημα για να βρουν το υπόλοιπο μισό αλλιώς δεν νομίζω να κάνεις κάτι.

Και πως θα έχετε και οι δύο το 51% + του χαρτονομίσματος; Εξηγησέ μου το μαθηματικώς αν μπορείς :D

 

Οπότε έτσι κι αλλιώς αυτό που λες δεν ισχύει ούτε καν θεωρητικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ανοίξουν το μηχάνημα θα εντοπίσουν το σκισμένο 50ρικο. Δεν φαντάζομαι ότι μόλις 

το βρούν θα το πετάξουν

 

Και αφού κάνω την αίτηση για αλλαγή θεωρητικά θα πρέπει να ταυτοποιθεί το μισό μου με το άλλο μισό.

Θεωρητικά παντα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως θα έχετε και οι δύο το 51% + του χαρτονομίσματος; Εξηγησέ μου το μαθηματικώς αν μπορείς :D

Για την ακριβεια το χαρτονόμισμα πρέπει να είναι 60% +

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...