Προς το περιεχόμενο

τιμες καταστηματων


alxlightning

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 57
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Moderators

συγκριτικα με το ποσο διατειθενται να πουλησουν το προιον.

Στο ιδιο ταμειο πληρωνουν ολοι

η τιμη που διατίθενται ειναι η αναγραφόμενη. Το οτι μπορει να κοψει επειδη δεν θα κοψει αποδειξη δεν ειναι τι διατιθεται να δωσει αλλα τι διατιθεται να κλεψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η τιμη που διατίθενται ειναι η αναγραφόμενη. Το οτι μπορει να κοψει επειδη δεν θα κοψει αποδειξη δεν ειναι τι διατιθεται να δωσει αλλα τι διατιθεται να κλεψει

δε λεμε για αποφυγή απόδειξης λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι ειχα παει στην Ηλεκτρονικη και σε ο,τι κοιταζα, ερχοταν ο υπαλληλος απο πισω και ελεγε: μην κοιτατε την τιμη, θα σας το δωσω φθηνοτερο. Δηλαδη τοτε ποιο το νοημα να αναγραφονται οι τιμες στο καρτελακι; Κι ολα αυτα χωρις παζαρια  :fear:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελλαδισταν ειμαστε και λειτουργουμε σαν ΑΝΑΤΟΛΙΤΕΣ της οθομανικης αυτοκρατοριας!!!!! Γιαυτο εχουν δωσει το ΟΚ στους υπαλληλους  σε μαγαζια στυλ κοτσοβολος να κοβουν 20-30-40 ευρω αν το ζητησει ο πελατης (αλλωστε αυτοι παλι κερδιζουν). 

 

Παζαρι και ελληνας πανε μαζι. Ελλας το μεγαλειο σου!!!

Δεν είναι μόνο ελληνικό χαρακτηριστικό, υπάρχει παντού! :)

 

(Aμέσως να κράξετε :P ).

 

Γενικά, ναι παίρνει παζάρι ακόμα και στα μεγάλα καταστήματα. Εδώ ο Κωτσόβολος το έχει βάλει και στο site του, παζάρεψέ το λέει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν είναι μόνο ελληνικό χαρακτηριστικό, υπάρχει παντού! :)

 

(Aμέσως να κράξετε :P ).

 

Γενικά, ναι παίρνει παζάρι ακόμα και στα μεγάλα καταστήματα. Εδώ ο Κωτσόβολος το έχει βάλει και στο site του, παζάρεψέ το λέει!

 

Ναι παζάρεψε στο site, μια τιμή πχ από 5000 στην πάει 2000 και λες, "ποοο δες πόσο κόβει!". Μετά κοιτάς skroutz και το προϊόν παίζει στα 1800 :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ο Κωτσόβολος το έχει βάλει και στο site του, παζάρεψέ το λέει!

 

Καλά αυτό του Κωτσό, μεγάλη failιά. Έχει μία fixed τιμή που θέλει να σου δώσει το προϊόν και το scriptάκι απλά πετάει διάφορες ατάκες μέχρι να την πετύχεις. Και το κορυφαίο είναι ότι αν προσφέρεις περισσότερα από την "κρυφή" τιμή, σου λέει να κατέβεις κι άλλο!

 

:blink:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παζάρεψε στο site, μια τιμή πχ από 5000 στην πάει 2000 και λες, "ποοο δες πόσο κόβει!". Μετά κοιτάς skroutz και το προϊόν παίζει στα 1800 :P

 

 

Καλά αυτό του Κωτσό, μεγάλη failιά. Έχει μία fixed τιμή που θέλει να σου δώσει το προϊόν και το scriptάκι απλά πετάει διάφορες ατάκες μέχρι να την πετύχεις. Και το κορυφαίο είναι ότι αν προσφέρεις περισσότερα από την "κρυφή" τιμή, σου λέει να κατέβεις κι άλλο!

 

:blink:

 

Συμφωνώ και με τους δύο, απλά ήθελα να δείξω ότι είναι και επίσημα αποδεκτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κωτσοβολος (αναλογα το καταστημα) κανει "παζαρια" του στυλ σου δινουν την εκπτωση που δικαιουνται οι προισταμενοι.Το ιδιο μου εχει συμβει και 3-4 φορες στο πλαισιο οταν ψωνιζα ακομα απο εκει ερχοταν ο υπευθυνος του καταστηματος και σου εκανε μια εκπτωση περιπου 10% απο την τιμη του ραφιου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση ειναι εξαρταται απο ποιον αγοράζω... για το αν θα κανω παζάρια. 

 

Πλαισια, Markt, Κωτσοι... πάντα μα πάντα θα τους πω οτι το βρισκω χαμηλοτερα (γιατι το βρισκω, αλλα μπορει να ναι στου διαολου το κερατο). Η κάνε μου ενα καλυτερο offer ή το παιρνω απο αλλου. Αλλες φορες μου κάνουν αλλες πάλι οχι.

 

Φυσικα δεν μιλάμε για να πας να παρεις μια λάμπα... αλλα πχ σε μια οθονη των 200 ευρώ, σε ενα ψυγειο... κλπ.  

 

Αν μιλάμε για μικρο μαγαζι κλπ, πληρωνω στο ακέραιο και πιθανα να του πω να κοψει και μικροτερη αποδειξη να βγαλει και τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι ειχα παει στην Ηλεκτρονικη και σε ο,τι κοιταζα, ερχοταν ο υπαλληλος απο πισω και ελεγε: μην κοιτατε την τιμη, θα σας το δωσω φθηνοτερο. Δηλαδη τοτε ποιο το νοημα να αναγραφονται οι τιμες στο καρτελακι; Κι ολα αυτα χωρις παζαρια  :fear:

 

Υπάρχουν και δωροεπιταγές που στις δίνουν και απλά εσύ τις κοτσάρεις στο προϊόν που θες να αγοράσεις. Αλλη τιμή η τηλεόραση, άλλη ο σκληρός δίσκος. Εμένα που πρόσφεραν δωροεπιταγή 30 ευρώ για αγορά κονφλέρ 250 ευρώ. Οπότε ναι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν και δωροεπιταγές που στις δίνουν και απλά εσύ τις κοτσάρεις στο προϊόν που θες να αγοράσεις. Αλλη τιμή η τηλεόραση, άλλη ο σκληρός δίσκος. Εμένα που πρόσφεραν δωροεπιταγή 30 ευρώ για αγορά κονφλέρ 250 ευρώ. Οπότε ναι... 

 

 

Διάβασα κορν-φλάουρ. Αγορά κορν-φλάουρ 250 ευρώ.

 

Πήγε να μου φύγει το μπριζολικό από τη μύτη.

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχει περίπτωση να πας στον Χ που έχει κάτι ποιο φθηνά από όλους και να σου κόψει? Νομίζω πως όχι

Μπα δεν παιζει. Αυτος που το εχει πιο φθηνα μπορει να παιξει ανετα το χαρτι "Φιλε το εχω πιο φθηνα απο ολους, ψαξε το". 

Βεβαια κι εκει παιζουν παραμετροι αναμεσα στις οποιες ειναι το οτι εσυ μπορει φευγοντας να πας "παρακατω" που θα το εχει 10 ευρω πιο ακριβα και να το παρεις απο κει επειδη βαριεσαι να γυρισεις πισω, ή στο αλλο καταστημα να σε πεισουν να αγορασεις κατι αλλο...

Οποτε αναλογα πως θα σε ψυχολογησει ο Χ μπορει και να σου κανει κατι "ετσι για να μη λες οτι δε σου εκοψα και τιποτα" :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...