Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμίσεις για το Android στα κινητά Pixel μέχρι το 2018 εγγυάται η Google


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενταξει ρε παιδια χαλαρωστε με τα apple που ειναι τα μονα κινητα που δεν κολλανε.Και το G2 βγηκε πριν το s δεν κολλαει πουθενα εχει καλυτερη καμερα και οθονη και μπαταρια και πιο σημερινο μεγεθος!Βεβαια το g2 ειναι θρυλος οποτε ειναι αδικη συγκριση

 

Ναι αν το κρατησεις στην 4.4.2. Με την ιδια λογικη κι αν κρατησεις ενα 5S στην αρχικη του εκδοση σφαιρα θα πηγαινει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αιώνια μάχη μεταξύ iphonακιδων και androidακιδων. Αφού ο καθένας θα πάρει αυτό που γουστάρει και αυτό που θεωρεί καλύτερο. Τι ζοριζεσται? Όσο υπάρχον λεφτά θα βγαίνουν και καινούριες συσκευές για ανταγωνισμό. Όλα καλά θα πάνε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότερες rom στο xda έχουν σαν βάση τις rom του κατασκευαστή και όχι μόνο είναι stable αλλά μερικές φορές διορθώνουν και προβλήματα της stock.

 

Μόνο οι roms που αφορούν ports από άλλες συσκευές είναι unstable αλλά και εκεί τα bugs διορθώνονται σύντομα.

 

Αφού μιλάμε για bugs και βλέπω αναφέρεις τις αναβαθμίσεις του iPhone, να μιλήσουμε για το iOS 10?

Έχει τόσα bugs που μπορείς ακόμα και στους φίλους σου να κάνεις φάρσες!

 

Πες μας τι bugs έχεις εσύ στο δικό σου iphone με το 10 γιατί έχω δύο, συν pad και πάνε αεροπορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά οι αναβαθμίσεις μου είναι λίγο αδιαφορες καθως αυτό που με ενδιαφέρει κατά κύριο λόγο είναι το κινητό να λειτουργεί υποδειγματικα από την πρώτη μέρα και να ανταποκρινεται στις απαιτήσεις μου και αν στην πορεία πάρει και κάποια επιπλέον αναβάθμιση καλώς να έρθει.

Γιατί ειλικρινά απο την 4.0 και μετά δεν έχω δει καμία τεράστια διαφορά από έκδοση σε έκδοση.

 

 

Πες τα, να γειάσει το στόμα σου! Ή τελοσπάντων το keyboard σου! Συμφωνώ 110%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ετσι ελεγα κ εγω για τις αναβαθμισεις μεχρι που ειδα στην πραξη ποσο καλο ειναι το doze στο android 6 (στο 7 γινεται ακομα καλυτερο)

 

ενα χαρακτηριστικο ανεφερα θα μπορουσα να πω καμια 10ρια πραγματικα χρησιμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eτσι οπως το καταλαβαινω εγω ειναι σαν να λεει. Παιδια 700 ευρω κινητο αλλα θα το βαρυνουμε κιαλλο το android. Μην περιμενετε να αντεξει για πανω απο 2 χρονια. Μετα παλι 700 ευρω για αλλο hardware για να τρεξετε το Pasta flwra.

Eντελως αντικειμενικα μιας και αν εκανε αλλη τιμη, θα σκεφτομουν την αγορα ενως pixel

Κανεις δεν επιβαλει στον αλλο για το ποτε θα αναβαθμισει. Εδω ο κοσμος στην Ελλαδα αλλαζει τις ναυαρχιδες επειδη τις βαριεται(ακομα και σε Iphone αρκετοι αναβαθμιζουν απο 6s σε 7 και ας παιρνουν ενημερωσεις τα κινητα κανονικα)αυτο σε πειραξε εσενα?

2 έτη lol. Και μετά αναρωτούνται γιατί πουλάει η Apple.

Ε ναι γιατι ως γνωστον ολοι οι αγοραστες της Apple την προτιμανε την εταιρια κυριως για τις ενημερωσεις της.....Δεν!

A K Y Ρ Ο Σ   σε ολα!   και ναι.....υπαρχουν πολλα 4 και 4s που πανε ακομα ποοολυυυ καλα!

Ναι εχεις δικιο τα iphone 4 και 4s πανε παρα πολυ καλα με τις τελευταιες αναβαθμισεις.Γιαυτο και εφαγε μυνησεις η εταιρια μετα την τελευταια ενημερωση σε iphone 4s επειδη τους χαλασε την εμπειρια χρησης.....

Στα περι του θεματος,και η Motorola/Lenovo εχουν δωσει εγγυηση οτι το Moto G4 Plus(συσκευη των 250ευρω)που κυκλοφορησε με Android 6 θα παρει(εντος ημερων περιπου)και Android 7 Nougat,αλλα και την επομενη αναβαθμιση Android 8το 2017 μεχρι το 2018.

 

Αρα η google πρεπει να προσπαθησει λιγο παραπανω να πεισει τον κοσμο να τα σκασει χοντρα για το pixel σε σχεση με τον ανταγωνισμο. Ζηταει τα διπλασια χρηματα απο το OnePlus3 αλλωστε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μυλο τσουλαει οντως για 23 λεπτα χρηση κ μετα πριζα κιαν παιξεις κανενα παιχνιδακι φτιαχνεις και δυο αυγα στο πισω μερος ετσι για την ορεξη!!@????????????????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αστο ,4 δευτερα για να μπορεσεις να τραβηξεις φωτο ειναι βαφτο μπλε

 

το κακο ειναι οτι τα πιστευετε κ παιρνετε κ κοσμο στον λαιμο σας

Μόλις το τσέκαρα και μου πήρε γύρα στα 2.

Το μυλο τσουλαει οντως για 23 λεπτα χρηση κ μετα πριζα κιαν παιξεις κανενα παιχνιδακι φτιαχνεις και δυο αυγα στο πισω μερος ετσι για την ορεξη!!@????????????????

Τα 23 λεπτά τα χρονομετρισες ?
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μυλο τσουλαει οντως για 23 λεπτα χρηση κ μετα πριζα κιαν παιξεις κανενα παιχνιδακι φτιαχνεις και δυο αυγα στο πισω μερος ετσι για την ορεξη!!@????????????????

Ο καλός μύλος όλα τα αλέθει. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο καλό είναι ότι θα μπορούμε να το δούμε στα καταστήματα από κοντά, αν είναι τόσο καλό όσο το nexus 6p, που επερνε 9,5σε όλους του τομείς, τότε ναι θα το τιμήσω,αν δω έστω και κάτι λιγότερο απλά θα προσπερασω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα και την samsung με την σειρα note2...
600+ Κινητο τοτε και σταματησε στην εκδοση 4.4.2.

To θεμα ποιο ειναι ; Οτι ναι μεν κανω ακομα την δουλεια μου..το κινητο τσουλαει ακομα.Αλλα οχι μια χαρα δεν ειναι.
Σε καποιες φασεις αργει απιστευτα πολυ.Πχ να ανοιξει το πληκτρολογιο σε εφαρμογες η πχ να ανοιξει η καμερα.
Αλλα το ιδιο ευκολα για να εντυπωσιασω μπορω να γραψω "μια χαρα πηγαινει" επειδη εχω συμβιβαστει..

Υ.Γ ειμαι με στοκ ρομ.(σβησμενα τα περισσοτερα της samsung) και με λιγα προγραμματα εγκατεστημενα δικα μου.FB / messenger δεν εχω.
Αν κανω φορματ ισως παρει τα πανω του.αλλα για ποσο ; :P


 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότερες rom στο xda έχουν σαν βάση τις rom του κατασκευαστή και όχι μόνο είναι stable αλλά μερικές φορές διορθώνουν και προβλήματα της stock.

 

Μόνο οι roms που αφορούν ports από άλλες συσκευές είναι unstable αλλά και εκεί τα bugs διορθώνονται σύντομα.

 

Αφού μιλάμε για bugs και βλέπω αναφέρεις τις αναβαθμίσεις του iPhone, να μιλήσουμε για το iOS 10?

Έχει τόσα bugs που μπορείς ακόμα και στους φίλους σου να κάνεις φάρσες!

 

Το 1ο hack δεν ισχύει.

Το 2ο hack δεν ισχύει.

Το 3ο hack δεν ισχύει.

Το 4ο hack δεν ισχύει.

Το 5ο hack δεν ισχύει.

Το 6ο hack δεν μπήκα καν στο κόπο να το δοκιμάσω με τα από 10 χαμένα λεπτά της ζωής μου.

 

iPhone 6s Plus, 10.1 beta4 .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει λογική που λέει αναβαθμίσεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ για 18 μήνες

 

Πέρα από το προφανές με την ενημέρωση drivers για κάθε υποεξάρτημα το βασικό "πρόβλημα" είναι οτι λογικά "προβλέπουν" οτι πιθανότατα σε 2 χρόνια τα κινητά θα απαιτούν λειτουργίες που δεν θα μπορούν να υποστηρίξουν τα κινητά τώρα.

 

πχ. Project tango, VR και ΚΥΡΙΩΣ AI based interface

 

Αυτό που θα δούμε συντομότατα στα κινητά είναι σταδιακή ενσωμάτωση AI στοιχείων από το προγραμμα deeplearning με το tensorflow στα κινητά μας, χωρίς να είναι απαραίτητη η online σύνδεση

 

Αν σε 2 χρόνια λοιπόν το κινητό που σκοπεύουν να έχουν, και σαφώς είναι σε ανάπτυξη ήδη, είναι άλλης "λογικής" θα είναι πολύ δύσκολο απλά να βγάλουν με κουτσουρεμένη έκδοση χωρίς αυτές τις λειγουργείες σε παλιότερα κινητά που στο κάτω κάτω μπορεί να χειροτερεύουν την εμπειρία.

 

Κακά τα ψέμματα η τεχνολογία των κινητών κάθε άλλο παρά όριμη είναι, όχι στο κομμάτι των επεξεργαστών τόσο, όσο στον αισθητήρων και υποσυστημάτων που υποστηρίζουν.

 

Και εγώ θέλω το Nexus μου να έχει 10 χρόνια υποστήριξη, αλλά οκ.... Καταλαβαίνω οτι σαν developer την ίδια επιλογή 

 

Εξάλλου το xda  να είναι καλά αν νομίζω οτι μου λείπει κάτι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...