Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο το iOS 10.1 με τη λειτουργία Portrait για κατόχους iPhone 7 Plus


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 86
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως εγω και που εχω και dslr την εχει φαει η ντουλαπα. Εφε απο photoshop;;; δεν παμε καλα.... Σιγα να μην μπω στη διαδικασια. Το κινητακι μου μ@μ@ει που εχει αυτη τη λειτουργια και ολα τελειωνουν εκει. Και οσοι το χλευαζεται το ξερετε πολυ καλα πως οταν και αν πεσει στα χερια σας θα βγαλετε μια "θωλη" φωτογραφια, θα εντυπωσιαστειτε απο το γρηγορο αμεσο και απλο αποτελεσμα και τελος θα το συγκρινετε με τη dslr σας που εννοειται ειναι 1000 καλυτερη οοομως μονο και μονο που συγκρινετε αυτες τις δυο συσκευες τα λεει ολα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως με το τελευταιο update  διορθωθηκε και ενα θεματακι που υπηρχε με τα bt ακουστικα απο τριτους κατασκευστες ,  εκανε καποια παρασιτα  η' eχανε την συνδεσιμοτητα για κλασματα του δευτερολεπτου .

Πλεον εχει την προτερη απροβληματιστη λειτουργια .

Well done !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

65 post για να διαβάσουμε και κάτι τεχνικό,και αυτό είναι πως συνδέεται χωρίς προβλήματα με bt ακουστικά.Ξανά.

Όχι μπράβο.Είναι και ο ζίο που έχει χαμηλές απαιτήσεις εδώ μέσα.

#1000 ευρώ για ίνσταγκραμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

65 post για να διαβάσουμε και κάτι τεχνικό,και αυτό είναι πως συνδέεται χωρίς προβλήματα με bt ακουστικά.Ξανά.

Όχι μπράβο.Είναι και ο ζίο που έχει χαμηλές απαιτήσεις εδώ μέσα.

#1000 ευρώ για ίνσταγκραμ

Τελικα το πηρες το κινητο με 89 ευρω που κοιταγες  στο αλλο τοπικ εισαι ευχαριστημενος?

instagram το εβαλες?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iPhone 7 Plus Portrait mode gallery: it's called "beta" for a reason

 

 

Even though iOS 10.1 as a whole is no longer in beta, Apple's clear that it still considers Portrait mode to be a beta effort

 

 

Τι ωραία το σερβίρανε στην παρουσίαση σαν major new feature, αλλλλλάααα θα είναι διαθέσιμο σε λίγο, αγοράστε τώρα και μετά τα βρίσκουμε, μόλις ο αναβρασμός των πρώτων ημερών τελείωσε, πέσαν οι προπαραγγελίες και κάτσανε οι πωλήσεις...

 

Ίδιο σκηνικό με το Jet Black, σο αμειζινγκ, σο κουλ, σο μπιουτιφουλ, αλλλλλάαα γρατσουνιέτε γιαυτό κρύψτε το σε μία θήκη.

 

Ίδιο σκηνικό με την αδιαβροχοποίηση αλλλλλααααά, liquid damages on iPhone 7 isn't covered by warranty

 

Apple-iPhone-7-Plus-camera-Portrait-mode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mirrorless ειναι και η διαφορα ειναι οτι εγω βγαζω φωτογραφιες ενω εσυ πιστευεις πως βγαζεις φωτογραφιες.

 

Σε λιγο θα μας πειτε οσοι εχουμε Mirrorless και DSLR να τις πουλησουμε για να παρουμε αιφονι :lol:

Παραπάνω γράφεις πως ο 35άρης (που νομίζεις πως είναι 50άρης, κλασικό λάθος ερασιτέχνη) δεν βγάζει καλό bokeh (ενώ θα μπορούσες να πάρεις έναν 50άρη με 1.4 και καλή τύχη με την εστίαση) και μετά γράφεις για το 2.8f 80mm και γράφεις πως έχεις mirroless άρα κουβαλάς ένα μικρό σώμα. Δηλαδή κυκλοφορείς μόνο με φακό 85mm; Και το 35άρη τί τον πήρες; Α, ναι. Τους κουβαλάς και τους δύο. Και πρέπει να σε περιμένουμε να τους αλλάξεις ε;

 

Αλλά υπάρχει κάτι καλύτερο. Μάλλον έχεις μόνο τον 35άρη (που όπως γράφεις) δεν κάνει bokeh. Η ενδιαφέρουσα άχρηστη σύγκριση της ημέρας. 35άρης που δεν βγάζει bokeh (ενώ βγάζει) με iOS10.1 που βγάζει bokeh.

 

Με 3.5f σε 85mm ζορίζομαι με την εστίαση, αφού ακόμη και η παραμικρή κίνηση στο σώμα (μου) την χαλάει, αλλά εδώ προτείνεις 2.8f. Δηλαδή για να βγάλει ο άλλος μία φωτογραφία πρέπει να είναι επαγγελματίας και να δώσει 600€ μόνο για φακό. Ευτυχώς υπάρχει η Apple και στα κάνει με ένα κουμπί.

 

imoaix, χρησιμοποίησε photoshop και όταν φτάσεις στις τρίχες: περαστικά σου. Ήδη το έγραψα πως το έκανα ΜΙΑ φορά για μία φωτογραφία που εκτύπωσα από το κινητό και δεν το ξαναέκανα αν και το ήθελα.

 

Μετά από 17 βήματα και 1000 κλικς θα το καταφέρεις. Άσε τους άλλους να πατάνε ένα κουμπάκι. Τώρα αν έχεις κάποιο tutorial με λιγότερα κλικς (καμμιά 50αριά) θα μας βοηθήσεις να το δούμε.

http://www.obsidiandawn.com/creating-faux-bokeh-backgrounds-in-photoshop-tutorial

 

 

Πασχίζεις να μου εξηγήσεις το bokeh, όταν δεν θες να κατάλαβεις πως ο ΑΛΓΟΡΙΘΜΟΣ δεν αφορά επιλογή, αλλά εστίαση. Δες βήμα 14 και θα καταλάβεις. (αν θες να καταλάβεις).

 

Σιγουρα η φωτογραφικη των 10.000 ευρω ειναι 100 φορες καλυτερη απο την δικια μου.

Δεν ισχύει αυτό.

 

 

Εγραψα οτι για bokeh θελεις καλο φακο 80-90mm δεν ξερω αν αυτο το διαβασες;

Το θεμα δεν παρουσιαζει το ποσο καλο ειναι το iphone η τι καλη φωτογραφικη εχει αλλα οτι πλεον με το καινουριο firmware μπορει να βγαλει και bokeh και αυτοι που ξερουν 5 πραγματα παραπανω στην φωτογραφια απο μενα και απο σενα λενε οτι ειναι ενα ψευτικο bokeh που μπορεις να το κανεις με το Photoshop ακομα και σε φωτογραφια κινητου 2MP

Ούτε αυτό ισχύει. Έχει σχέση με την αναλογία αισθητήρα, βάθος πεδίου (mm) και τις λεπίδες (αριθμός / σχεδίαση) του φακού (διάφραγμα).

 

Ένα από τα άπειρα παραδείγματα (που καλύπτει ελάχιστες περιπτώσεις). Εδώ το 4f είναι αρκετό, δεν χρειάζεται να πάμε σε 2.8f.

https://cdn.photographylife.com/wp-content/uploads/2007/12/bokeh-comparison.jpg

 

Έτσι ενώ υπάρχουν οι επιλογές 2, 3 για ένα φακό / αισθητήρα κινητού, εσύ επιλέγεις να κριτικάρεις μόνο τον συνδυασμό 4 + 6. Υπάρχουν κάτι τύποι που ξέρουν να φωτογραφίζουν με οποιαδήποτε συσκευή.

https://photographylife.com/how-to-obtain-maximum-bokeh

Για κάποιο λόγο δεν αναφέρει το Photoshop για bokeh. Γιατί άραγε; Μήπως επειδή δεν είναι πρακτικό;

Τί πάει να πει ψεύτικο; Και το διάφραγμα (ο αρθμός λεπίδων και η μορφή τους) τεχνητά είναι του κατασκευαστή! Τί σημασία έχει αν η θολούρα έρχεται από μηχανικά μέσα (λεπίδες) και όχι από αλγόριθμο; Παιδάκια είμαστε να μαλώνουμε: το δικό μου είναι με λεπίδες, το δικό σου με αλγόριθμο; Ο ένας διαθλά το φως με λεπίδες, ο άλλος με αλγόριθμο! Το μέτρο είναι η λεπίδα, το ψηφιακό, ή το αποτέλεσμα;

 

Διαλέγει και παίρνει ο καθένας.

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Πρωτον δεν γραφω πουθενα οτι ειμαι εππαγελματιας δεν ειμαι ουτε καν ερασιτεχνης απλα εχω μιλησει με πολλους επαγγελματιες και μου εχουν πει πολλα πανω στο θεμα φωτογραφικης και φωτογραφιας.

 

Δεν πηρα τον 35αρη για να βγαζω bokeh αλλα γιατι ηθελα μικρο F οταν τραβαω βιντεο αλλα και αφλασες φωτογραφιες.

Αν ειχα λεφτα δεν θα αγοραζα τον 35αρη αλλα τον 24αρη Zeiss αλλα ο πρωτος ειχε 400 και ο δευτερος 900 ευρω.

ΟΙ Sony Mirrorless ειναι crop X1.5 αρα ο 35αρης σε σχεση με μια DSLR εχει πεδιο ιδο με εναν 50αρη.

 

Δεν εχω 80αρη απλα εγραψα οτι αυτοι εχουν το καλυτερο bokeh εγω μονο τον 35αρη εχω ακομα και τον 16-50 που ειχε πανω το σωμα τον πουλησα.

 

Δεν ειπα οτι ο 35αρης δεν βγαζει bokeh αλλα οτι ενας 80αρης βγαζει καλυτερο, εχω ηδη βαλει σε spoiler φωτογραφια της κορης μου με τον 35αρη. http://www.insomnia.gr/topic/625504-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF-%CF%84%CE%BF-ios-101-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7-%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1-portrait-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CF%8C%CF%87%CE%BF%CF%85%CF%82-iphone-7/page-4?do=findComment&comment=55221573

 

Πιστεψε με πολλες φορες βαριεμαι να κανω κατι και το μονο που βαζω στην φωτογραφικη ειναι αν θα εχει ευρεια εστιαση για να βγαλω μια απλη φωτογραφια η στο κεντρο η σε καποιο σημειο πχ αριστερα για να εχω bokeh δεν κανω φωτομετρησεις διαφραγματα και διαφορα αλλα.

 

Το ξερω οτι το 4F πολλες φορες ειναι αρκετο γραφω καπου οτι επειδη θα παρεις 2.8 θα πρεπει αν τον εχεις καρφωμενο στα 2.8 δηλαδη εγω που εχω 1.8 τον εχω παντα 1.8? οχι φυσικα απλα αυτο ειναι το μικροτερο διαφραγμα που εχει ο φακος και οσο μικροτερο εχει τοσο καλυτερος φακος ειναι ειναι για αυτο εγραψα για 2.8 και δεν εγραψα για 4 πχ φυσικα ο 2.8 παει και 4 και 6 και 8 και 10

 

Αληθεια τι ταχυτητα κλειστρου εχει ενα iphone μπορει να βγαλει κατι που κινειται ακινητο οπως ο ανεμιστηρας της παρακατω φωτογραφιας που ειναι απο τον υπολογιστη μου.

 

DSC00908.jpg

iPhone 7 Plus Portrait mode gallery: it's called "beta" for a reason

 

 

 

Τι ωραία το σερβίρανε στην παρουσίαση σαν major new feature, αλλλλλάααα θα είναι διαθέσιμο σε λίγο, αγοράστε τώρα και μετά τα βρίσκουμε, μόλις ο αναβρασμός των πρώτων ημερών τελείωσε, πέσαν οι προπαραγγελίες και κάτσανε οι πωλήσεις...

 

Ίδιο σκηνικό με το Jet Black, σο αμειζινγκ, σο κουλ, σο μπιουτιφουλ, αλλλλλάαα γρατσουνιέτε γιαυτό κρύψτε το σε μία θήκη.

 

Ίδιο σκηνικό με την αδιαβροχοποίηση αλλλλλααααά, liquid damages on iPhone 7 isn't covered by warranty

 

Apple-iPhone-7-Plus-camera-Portrait-mode

 

Αστα πηγε φιλος για επισκευη Sony αδιαβροχο ασχετα αν δεν το εβρεξε ποτε ουτε το εβαλε σε ποτηρι για να δει αν ειναι πραγματι αδιαβροχο και του το εβγαλαν εκτος εγγυησης γιατι ειπαν οτι πηρε υγρασια.

 

Αδιαβοχο ειναι αλλα υγρασια παιρνει :lol:

 

Πιασε το αυγο και κουρευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

hint: δύο κάμερες - ένα κλικ, όταν ο άλλος θέλει επιπλέον ρυθμίσεις ("high quality") και δύο κλικ.

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑ και μιλάει για ιθαγενείς!

 

It just works you know.

[sarcasm]

Επειδη καθε φορα που πρεπει να κανεις το συγκεκριμενο, πρεπει να κανεις αυτα τα 2 κλικς.

[/sarcasm]

 

Η ευκολια σε αυτην την περιπτωση ειναι στο οτι υπαρχει ηδη 2η καμερα για να βγαλει το αντικειμενο μπροστα, στα περισσοτερα android δεν υπαρχει για αυτο πρεπει να κανεις αυτην την κινηση. Αν και η εφαρμογη απο samsung μερια ειναι ακομα top για εμενα.

[offtopic]

Αυτό που αγαπώ στην Apple είναι τα update της που δεν τα έχει φτάσει κανείς άλλος ακόμη. Έβγαλε μια νέα έκδοση του λειτουργικού και ταυτόχρονα κάνουν update αυτή τη στιγμή: το iphone, το macbook, το apple watch και το apple tv! :)

Και η google εβγαλε το 7.1 και κανει συνεχεια αναβαθμισεις τις δικιες τις εφαρμογες, κατι που στο iOS πρεπει να βγει ολοκληρη αναβαθμιση για αυτο το πραγμα.

[/offtopic]

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτον δεν γραφω πουθενα οτι ειμαι εππαγελματιας δεν ειμαι ουτε καν ερασιτεχνης απλα εχω μιλησει με πολλους επαγγελματιες και μου εχουν πει πολλα πανω στο θεμα φωτογραφικης και φωτογραφιας.

 

Δεν πηρα τον 35αρη για να βγαζω bokeh αλλα γιατι ηθελα μικρο F οταν τραβαω βιντεο αλλα και αφλασες φωτογραφιες.

Αν ειχα λεφτα δεν θα αγοραζα τον 35αρη αλλα τον 24αρη Zeiss αλλα ο πρωτος ειχε 400 και ο δευτερος 900 ευρω.

ΟΙ Sony Mirrorless ειναι crop X1.5 αρα ο 35αρης σε σχεση με μια DSLR εχει πεδιο ιδο με εναν 50αρη.

 

Δεν εχω 80αρη απλα εγραψα οτι αυτοι εχουν το καλυτερο bokeh εγω μονο τον 35αρη εχω ακομα και τον 16-50 που ειχε πανω το σωμα τον πουλησα.

 

Δεν ειπα οτι ο 35αρης δεν βγαζει bokeh αλλα οτι ενας 80αρης βγαζει καλυτερο, εχω ηδη βαλει σε spoiler φωτογραφια της κορης μου με τον 35αρη. http://www.insomnia.gr/topic/625504-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B8%CE%AD%CF%83%CE%B9%CE%BC%CE%BF-%CF%84%CE%BF-ios-101-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7-%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%B3%CE%AF%CE%B1-portrait-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CF%8C%CF%87%CE%BF%CF%85%CF%82-iphone-7/page-4?do=findComment&comment=55221573

 

Πιστεψε με πολλες φορες βαριεμαι να κανω κατι και το μονο που βαζω στην φωτογραφικη ειναι αν θα εχει ευρεια εστιαση για να βγαλω μια απλη φωτογραφια η στο κεντρο η σε καποιο σημειο πχ αριστερα για να εχω bokeh δεν κανω φωτομετρησεις διαφραγματα και διαφορα αλλα.

 

Το ξερω οτι το 4F πολλες φορες ειναι αρκετο γραφω καπου οτι επειδη θα παρεις 2.8 θα πρεπει αν τον εχεις καρφωμενο στα 2.8 δηλαδη εγω που εχω 1.8 τον εχω παντα 1.8? οχι φυσικα απλα αυτο ειναι το μικροτερο διαφραγμα που εχει ο φακος και οσο μικροτερο εχει τοσο καλυτερος φακος ειναι ειναι για αυτο εγραψα για 2.8 και δεν εγραψα για 4 πχ φυσικα ο 2.8 παει και 4 και 6 και 8 και 10

 

Αληθεια τι ταχυτητα κλειστρου εχει ενα iphone μπορει να βγαλει κατι που κινειται ακινητο οπως ο ανεμιστηρας της παρακατω φωτογραφιας που ειναι απο τον υπολογιστη μου.

 

DSC00908.jpg

 

Αστα πηγε φιλος για επισκευη Sony αδιαβροχο ασχετα αν δεν το εβρεξε ποτε ουτε το εβαλε σε ποτηρι για να δει αν ειναι πραγματι αδιαβροχο και του το εβγαλαν εκτος εγγυησης γιατι ειπαν οτι πηρε υγρασια.

 

Αδιαβοχο ειναι αλλα υγρασια παιρνει :lol:

 

Πιασε το αυγο και κουρευτο.

Δηλαδη συγνωμη, ο κατασκευαστης δινει συγκεκριμενες προδιαγραφες για την αδιαβροχοποιηση, δηλαδη στο ενα μετρο για μιση ωρα παραδειγματος χαρην. 

Παω εγω για ψαροντουφεκο και το παιρνω μαζι μου για να βγαζω σελφι με τα χταποδια και το κινητο επειδη το εχω πανω απο μιση ωρα μεσα στο νερο, παρουσιαζει διαρροη. Δικαιουμαι αντικατασταση; οχι.

Πας και συ να δοκιμασεις την αδιαβροχοποιηση του κινητου και το βαζεις μεσα σε ενα ποτηρι, επειδη ομως ειναι ελαττωματικο, σου παιρνει νερο. Δικαιουσαι αντικατασταση; ναι (επειδη δεν ξεπερασες τις προδιαγραφες).

Πως ομως ο κατασκευαστης θα ξερει ποιος απο τους δυο το παρατραβηξε, ωστε να του δωσει την δωρεαν επισκευη που δικαιουται; Αρα το κοβει σε ολους απο την αρχη για να μην εχει παρατραγουδα. Δε μου φαινεται παραλογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ομως ο κατασκευαστης θα ξερει ποιος απο τους δυο το παρατραβηξε, ωστε να του δωσει την δωρεαν επισκευη που δικαιουται; Αρα το κοβει σε ολους απο την αρχη για να μην εχει παρατραγουδα. Δε μου φαινεται παραλογο.

Ενώ από τεχνικής άποψης δεν είσαι τελείως λάθος (όντως παίζει να έιναι σχεδόν αδύνατον να καταλάβεις), από άποψης διαχείρισης ικανοποίησης πελάτη, δυνητικών κερδών και δεοντολογικής εταιρικής πολιτικής, το τερματίζεις. Άσε που από την μεριά του πελάτη είναι ο ορισμός του παράλογου.

Δηλάδη επειδή υπάρχουν κάποιοι μ@κ@κες που ζητάνει και τα ρέστα όταν δεν φέρονται στο κινητό τους όπως πρέπει, πρέπει να την πληρώσουν οι άλλοι τα κορόϊδα, που φτάνουν την συσκευή μέχρι και τα όριά της - και όχι παραπέρα - και τελικά μένουν ξεκρέμαστοι από την ίδια την εταιρία στην οποία επένδυσαν (γιατί πλέον τα κινητά από 500 € και πάνω είναι μια μικρή επένδυση εκτός από αγορά για τους περισσότερους).

Αν η εταιρία καλύπτει βλάβες από εισχωρή ή εισγωρή (  :P :P :P ) νερού μέχρι και κάποιες συνθήκες πίεσης, τότε ΟΦΕΙΛΕΙ να σε καλύψει.

 

και για το ξεχού, για να μην με πουν και τελείως off topic, συμφωνώ απόλυτα με το παλικάρι που είπε ότι με την αγορά τόσο κορεσμένη, το μόνο που μας έμεινε είναι αυτά τα ψίχουλα gimmicks, ίσα ίσα για να προσποιούμεθα ότι άξιζε να πάρουμε το τελευταίο μοντέλο και όχι το προηγούμενο ή να επιβεβαιώσουμε το κόμπλεξ κατωτερότητάς μας (κάποιος είπε ότι η αγορά iphone είναι για να αδείξεις ανωτερότητα - μάλλον το έχει πιάσει ανάποδα το θέμα).

 

Νομίζω το πραγματικό innovation έχει σταματήσει. Πήγα να γράψω 2 πράγματα που ίσως θεωρούνται ακόμα, αλλά τελικά τα έσβησα και αυτά (π.χ. 64bit επεξεργαστές στα κινητά). Όλα πλέον είναι προσπάθεια για παράταση  του κύκλου ζωής κάποιων τεχνολογιών ή καλύτερη και βέλτιστη υλοποίηση ήδη υπαρχουσών (2 ανοιχτές εφαρμογές  να τρέχουν ταυτόχρονα στο ipad, airpods, κάμερες, ram, σχεδιασμός, touch ID). Ούτε καν το force touch που έχω στο 6s δεν θεωρώ τόσο innovative.

 

Αλλά, επειδή μας κάνουν την ζωή μας καλύτερη και ασυγκριτα πιο αποτελεσματική, προτείνω λιγότερη γκρίνια και περισσότερη υπομονή. Το μέλλον δεν θα έχει καν smartphones, θα έχει smarter people, γιι αυτό χαλαρώστε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@LLLEFTERIS, για το bokeh είναι το θέμα που εσύ θα πρέπει να δώσεις επιπλέον 400€ (για την δική μου κάνει 600€) και να κουβαλάς δύο φακούς + σώμα και ο άλλος θα δώσει 1000€ για να το έχει στην τσέπη του, με stabilization, HDR και άμεση δημοσίευση (πολλοί δημοσιογράφοι δουλεύουν με κινητά).

 

Δεν έχω δοκιμάσει τα όρια κλείστρου από iPhone. Μιά που το ανέφερες κάπου στα 1/400 φτάνει (βλ. link). Προτιμώ από το να ακινητοποιώ αντικείμενα ένα κινητό με HDR αντί για dSLR. Όλοι οι αισθητήρες (και στις φωτογραφικές) έχουν θέμα στο dynamic range, αλλά στα κινητά με HDR το διορθώνεις με ένα κουμπάκι (πολλά το κάνουν και αυτόματα). Οπότε πάγωμα κίνησης σε dSLR, dynamic range στα κινητά.

 

Εδώ ένας φωτογράφος προτιμά το κινητό του για οικογενειακές φωτογραφίες, γιατί απλά έχουν ξεφύγει και έχουν υπεραρκετές δυνατότητες. Τώρα και bokeh.

"38% of my photos taken in the last year were taken with the iPhone iSight camera."

http://improvephotography.com/30019/iphone-6-camera-depth-review/

 

Οι υπόλοιποι καλή μάχη με το Photoshop ή υπομονή μέχρι να το αντιγράψουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...