Προς το περιεχόμενο

Το iPod κλείνει τα 15 του χρόνια


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς αυτή η κατηγορία εξαφανίστηκε. Η παρουσίαση του Steve ήταν όλα τα λεφτά. Την είδα πάλι και με έκανε να ανυπομονώ λες και θα το δείξει σήμερα πρώτη φορά. Αναντικαταστατος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτοχος ενός iPod classic 160gb θα πω ότι είναι μια συσκευή κόσμημα ακόμα κ σήμερα!!!
Όσο για το iTunes..;ατέλειωτες ώρες να τακτοποιήσω τα άλμπουμ να φτιάξω χρονολογίες είδος κλπ κλπ...ακόμα κ lyrics φόρτωνα κ φορτώνω...
Για μένα το iTunes είναι το προγραμμα που με έκανε να αγαπήσω τα MP3!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ipod touch 4ης γενιας το εχω ακομα και πραγματικα δουλευει σαν καινουριο. Σαν ποιοτητα κατασκευης ειναι σουπερ αλλα βεβαια το αφησανε με το ios 6. Δεν πειραζει. Το μεγαλο αγκαθι βεβαια ειναι αυτο το itunes που ακομα και τωρα μπερδευομαι! Βαλτε ρε παιδια ενα drag&drop!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα (νομιζω τη δευτερη γενια που επαιζε και με PC) και το σουταρα σε ενα συρταρι την 2-3η μερα. Ηταν και παραμένει αδιανόητο για μενα να χρησιμοποιώ το itunes για κατι τοσο απλό... ακόμα και σημερα με 2 iPhone συσκευες δε χρησιμοποιώ itunes καθως απλα δε με βολευει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μόνο μείον του, είναι η έλλειψη equalizer.

Αλλά απ' την άλλη... όταν έχει κάποιος iPhone τορινής γενιάς (ή και παλιότερης) ή έχει γενικά κάποιο σύγχρονο smartphone...

...τί να το κάνει το ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ mp3 player;;;;

 

Εγώ έχω περάσει στο 6άρι μου, περί των 1000+ τραγουδιών και μεταξύ άλλων (κλήσεων, σερφάρισμα, μηνύματα κτλ) που κάνω με το κινητό, φυσικά και ακούω και μουσική.

 

Μόνο στην κόρη μου (που 'ναι μικρούλα για να 'χει από τώρα κινητό!), σ' εκείνη ίσως να αγόραζα ένα mp3 player -  και πιθανότατα ένα iPod, να συγχρονίζει μ' όλα τα Apple devices που διαθέτουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ipod classic 80Gb και είναι ικανοποιητικό.Πολύ καλή μπαταρία,αποθηκευτικός χώρος και ποιότητα ήχου.

Το κύριο πρόβλημα είναι το πανάθλιο itunes(ιδίως τότε που ήταν ακόμη χειρότερο) και το νταβατζιλίκι των apple γενικά που δεν με αφήνει στην συσκευή μου να κάνω ότι θέλω.

Από τότε δεν ξανασχολήθηκα με apple, και εάν δεν υπάρξει κάποιος σοβαρός λόγος, ποτέ δεν θα ξανασχοληθώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ipod touch 4ης γενιας το εχω ακομα και πραγματικα δουλευει σαν καινουριο. Σαν ποιοτητα κατασκευης ειναι σουπερ αλλα βεβαια το αφησανε με το ios 6. Δεν πειραζει. Το μεγαλο αγκαθι βεβαια ειναι αυτο το itunes που ακομα και τωρα μπερδευομαι! Βαλτε ρε παιδια ενα drag&drop!

 

Υπαρχει και μεσω iTunes το drag and drop. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Eχω και εγώ ένα ipod 160 6th gen και απλά πληροφοριακά για κάποιον που έχει τρέλα μπορεί να περάσει άλλο λειτουργικο και να έχει και equalizer και drag & drop κανονικά . Το όνομα του  Rockbox και γλιτώνεις απο το άθλιο itunes , καθώς και οτι παίζει και flac αρχεία πλέον !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iTunes!

Η χειρότερη (με διαφορά) εφαρμογή οργάνωσης - διαχείρισης αρχείων πολυμέσων.

 

Θυμάμαι κάτι γελοίες ανακοινώσεις του Steve (για διαφημιστικούς λόγους), ότι με το iTunes θα έδινε τέλος στην πειρατεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

iTunes!

Η χειρότερη (με διαφορά) εφαρμογή οργάνωσης - διαχείρισης αρχείων πολυμέσων.

 

Θυμάμαι κάτι γελοίες ανακοινώσεις του Steve (για διαφημιστικούς λόγους), ότι με το iTunes θα έδινε τέλος στην πειρατεία.

 

 

Ούτε που κατάλαβες τι είπε τότε, προφανώς. 

Δεν αναφερόταν στο πρόγραμμα αλλά στο iTunes Store. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...