Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με φορτιστη LG


technology_guy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Εδω και μια εβδομαδα εχω παρατηρισει πως το κινητο μου (lg g4) με τον φορτιστη που ειχε απο το κουτι του, φορτιζει σε 30 λεπτα περισσοτερο απ' οτι πριν 1 μηνα, ενω οταν το χρησιμοποιω κατα τη φορτιση αντι να ανεβαινει λιγοτερο γρηγορα η μπαταρια, αυτη πεφτει. Σκεφτομαι μηπως δημιουργησε θεμα, ενα lg l90 που φορτιζω με τον ιδιο φορτιστη. Υπαρχει οντως θεμα κι αν ναι ποιον φορτιστη να αγορασω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα είναι πάντα να φορτιζουμε τα κινητά με τον μαμά φορτιστη. Τώρα αν θες να πάρεις καινούργιο κοίταξε να είναι 2mah για να φορτίζει γρήγορα

 

 

*του g4 ο φορτιστής είναι fast charging καλύτερα να μην το χρησιμοποιείς σε "παλαιότερης γενιάς κινητά, ίσως καούν"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*του g4 ο φορτιστής είναι fast charging καλύτερα να μην το χρησιμοποιείς σε "παλαιότερης γενιάς κινητά, ίσως καούν"

νοπ,υπάρχει ειδικό chip για την ενεργοποιήση του fast charging.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα. Εδω και μια εβδομαδα εχω παρατηρισει πως το κινητο μου (lg g4) με τον φορτιστη που ειχε απο το κουτι του, φορτιζει σε 30 λεπτα περισσοτερο απ' οτι πριν 1 μηνα, ενω οταν το χρησιμοποιω κατα τη φορτιση αντι να ανεβαινει λιγοτερο γρηγορα η μπαταρια, αυτη πεφτει. Σκεφτομαι μηπως δημιουργησε θεμα, ενα lg l90 που φορτιζω με τον ιδιο φορτιστη. Υπαρχει οντως θεμα κι αν ναι ποιον φορτιστη να αγορασω;

το ειχα και εγω αυτο το θεμα..κατεβασα το ampere και παρατηρησα οτι καποιες φορες δεν εφτανε τα 1100+ mah που χρειαζονται για να φορτισει στον κανονικο χρονο (ειναι 1100 επειδη αφαιρειται και η καταναλωση του κινητου εκεινη την ωρα)..εχω παρατηρησει επισης οτι ειναι λιγο χαλαρο το βυσμα κατι το οποιο ειναι απο το ακρο του φορτιστη γιατι και σε αλλες συσκευες ειναι το ιδιο..υποθετω φταιει το καλωδιο του φορτιστη δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, τελικα το παρατηρησα τωρα λιγο καιρο και προσεξα πως ωρες ωρες φορτιζει κανονικα μεσα σε 1:30 ωρα και αλλες θελει 2:30 ωρες... Παραξενο πραγμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...