Προς το περιεχόμενο

Inalan Megathread


Προτεινόμενες αναρτήσεις

17 ώρες πριν, taslikos είπε

Μου κάνει περισσότερο για θέμα υπολογιστή.. σε άλλη συσκευή στο κάνει; 

Δεν εχω δοκιμασει αλλη συσκευη να σου πω την αληθεια αλλα δεν νομιζω πως ειναι θεμα υπολογιστη γιατι ειχα και την adsl συνδεση στον ιδιο υπολογιστη χωρις να μου κανει τετοια θεματακια. Το κανει μονο σε browsing και σε video streaming . Η τουλαχιστον εκει ειναι αισθητο , σε κατεβασμα δεν κανει καμια διακοπη ουτε και σε online games

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 8/12/2018 στις 10:35 ΜΜ, villasg είπε

S0tWaSa.png

;;; τι  φάση; έχει γίνει αυτό κ σε άλλες εταιρίες η μόνο σε αυτήν; αν καταργήσουν τα torrents τι να το κάνω το vdsl; λολ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
On 29/04/2019 at 10:44, Νικος Μετε said:

Αν βαλω inalan 100/100 στην αθηνα συγκεκριμενα Νεο ψυχικο  η ταχυτητες θα μυοθουν; 

Γιατί να μειωθούν? Οπτική ίνα μέχρι την πρίζα θα έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 29/10/2016 στις 10:47 ΜΜ, soudas είπε

καλησπέρα - ήθελα να κάνω μία ερώτηση. Στο Γαλάτσι έχει αρχίσει τις παροχές μέσω οπτικών ινών πριν λίγο καιρό η INALAN. Είδα στη σελίδα τους στο fb ότι προσφέρουν ταχύτητες 100 up/down, κάτι που δεν έχουμε ξανακούσει. Έχω διαβάσει όμως και σ'άλλα φόρουμ, αλλα και fb ότι έχουν για οικιακούς πελάτες ογκοχρέωση και αυτό λίγο με ξενερώνει. Μήπως έχει συνδεθεί κανένας gamer να μου πει αν του ακρούν τα 3,3TB; θέλω να συνδεθώ από την μία, αλλά ο περιορισμός λίγο με σταματάει.

Φίλε μου ξέρεις πόσο είναι 3.5?? Ούτε 50γιγα δεν μπορείς να ξοδέψεις για gaming. Έχω εδώ και μερικούς μήνες και απλά λέω πως ζούσα πριν με βονταφον στα 5.5...α ξέχασα να σου πω ότι κατεβάζω 4κ ταινίες σχεδόν κάθε μέρα και δεν έχω περάσει ποτέ το οριο

Στις 28/10/2017 στις 11:10 ΠΜ, ikonst είπε

οποιος εχει βαλει Inalan  στη θεσσαλονικη παρακαλω ας κανει καποια κριτικη

150down 160up. Ότι πιο γρήγορο κυκλοφορεί ... Και κανονικά θα έπρεπε να κλειδώνω στα 100 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Theofi είπε

Φίλε μου ξέρεις πόσο είναι 3.5?? Ούτε 50γιγα δεν μπορείς να ξοδέψεις για gaming. Έχω εδώ και μερικούς μήνες και απλά λέω πως ζούσα πριν με βονταφον στα 5.5...α ξέχασα να σου πω ότι κατεβάζω 4κ ταινίες σχεδόν κάθε μέρα και δεν έχω περάσει ποτέ το οριο

150down 160up. Ότι πιο γρήγορο κυκλοφορεί ... Και κανονικά θα έπρεπε να κλειδώνω στα 100 :)

Ανατολικά έχουν δίκτυο αυτοί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
54 λεπτά πριν, vairass είπε

Ανατολικά έχουν δίκτυο αυτοί; 

Δεν νομίζω.ακομη τουλάχιστον. Έχει όμως η hcn που είναι εξίσου καλή . Έχουν αρκετοί φίλοι και λένε τα καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Theofi είπε

Δεν νομίζω.ακομη τουλάχιστον. Έχει όμως η hcn που είναι εξίσου καλή . Έχουν αρκετοί φίλοι και λένε τα καλύτερα

Δεν έχει στην περιοχή μου και χρειάζεται δύο χρόνια για να πάρει άδεια από ΟΤΕ κλπ. Κλαιν. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 minutes ago, vairass said:

χρειάζεται δύο χρόνια για να πάρει άδεια από ΟΤΕ κλπ

Δεν χρειάζεται άδεια από ΟΤΕ γιατί δεν έχει καμία σχέση με τον ΟΤΕ. Μόνο από τον δήμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Δεν χρειάζεται άδεια από ΟΤΕ γιατί δεν έχει καμία σχέση με τον ΟΤΕ. Μόνο από τον δήμο.

για την HCN ηταν το σχολιο φιλε...τους πηρα τηλεφωνο και εμαθα αναλυτικα !!

6 μηνες ΚΑΙ ΑΝ ΔΩΣΕΙ αδεια ο ΟΤΕ .

Συν 6 μηνες να σκαψουν το λιγοτερο ...

Συν συν συν...φεξε μου και γλυστρισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ThReSh είπε

Πρώτη φορά ακούω να χρειάζεται άδεια από τον ΟΤΕ ένας ISP...

Έτσι μου είπαν,μάλιστα θέλει άδεια και από τον Δήμο για να σκάψουν!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, vairass said:

Έτσι μου είπαν,μάλιστα θέλει άδεια και από τον Δήμο για να σκάψουν!!! 

Από τον δήμο είναι λογικό γιατί είναι μέσα στη δικαιοδοσία του. Από τον ΟΤΕ όμως γιατί? Ειδικά η HCN κι η Inalan δεν χρησιμοποιούν ΤΙΠΟΤΑ από το δίκτυο του. Είναι 100% δικό τους το δίκτυο από τη πρίζα σου μέχρι αυτούς...

Το πιο πιθανό είναι να χρησιμοποιούν τον ΟΤΕ ως δικαιολογία για την αργοπορία...

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Από τον δήμο είναι λογικό γιατί είναι μέσα στη δικαιοδοσία του. Από τον ΟΤΕ όμως γιατί? Ειδικά η HCN κι η Inalan δεν χρησιμοποιούν ΤΙΠΟΤΑ από το δίκτυο του. Είναι 100% δικό τους το δίκτυο από τη πρίζα σου μέχρι αυτούς...

Το πιο πιθανό είναι να χρησιμοποιούν τον ΟΤΕ ως δικαιολογία για την αργοπορία...

Η να έκανε λάθος ή κοπέλα; το λιγότερο μου είπε... 1 έτος έως 2 να περιμένω.

Ότι νάναι... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...