Προς το περιεχόμενο

Nintendo Classic Mini: Nintendo Entertainment System


Mazinga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ε βρε γλέντια.

Να τους κάνουμε και αλλη διαφήμιση; εδω 9 σελιδες εχει φτάσει το νήμα....

Δειτε και αυτο το νεο χαρακτηριστικο....

 

Και για τους σιτευμενους του ειδους μου....

 

δειτε εδω : http://www.ebay.com/itm/112204554418

 

 

s-l1600.jpg

 

 
 
Δειτε τι κανει εαν εχετε την αρχικη κονσολα :  This is the best new multi cart for the Nintendo NES, combining the greatest games on both the 150 in 1 and 30 in 1 carts plus many more excellent titles.
All menus are in alphabetical order, no more hunting for one title among hundreds.
Click on the second pic to enlarge it for full games list. Text list below as well.
Works in any NES system except the Retron 5 (1/2/3/4 OK). PAL and NTSC compatible.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 663
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

livefreeordie, οταν σου ερθει ειδοποιηση παντος, αξιζει να το προτεινεις εδω η σε αλλον που καιγονταν. Ειδικα σε περιπτωσεις οικογενειων-γκαιμερ θα τους ειναι δωρο χριστουγεννων...

Πιστευω το αργοτερο 15-12 να σου ερθει.

Εχεις παρει επεκταση εγγυησης; (με αυτα τα χειριστηρια μαλλον θα την χρειαστουμε)

Όχι γενικά δεν έχω δοκιμάσει να πάρω επέκταση εγγύησης μέχρι στιγμής σε οποιοδήποτε προϊόν, το θεωρώ λίγο απάτη. Μπορεί να κάνω και λάθος όμως.

 

Σε περίπτωση που κάτσει στραβή έχω 2 wii classic controllers για backup. Να πω την αλήθεια μου το 2ο χειριστήριο μάλλον θα το κρατήσω στο κουτί του γι' αργότερα.

 

Ας ελπίσουμε μέσα στο Δεκέμβρη να έρθει.

Με το βρώμικο μυαλό μου σκέφτομαι μήπως τυχόν τρύπες της κονσόλας πατσαριστούν με κάποιο τρόπο από την Nintendo σε μελλοντικές παρτίδες και δεν μπορούμε να χακάρουμε αυτό που θα μας έρθει :P

 

Θα δείξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετα για τους πολυ πορωμενους....http://www.retrousb.com/index.php?cPath=36&osCsid=8cab82e243065719542396bcff7954b7


Όχι γενικά δεν έχω δοκιμάσει να πάρω επέκταση εγγύησης μέχρι στιγμής σε οποιοδήποτε προϊόν, το θεωρώ λίγο απάτη. Μπορεί να κάνω και λάθος όμως.

Σε περίπτωση που κάτσει στραβή έχω 2 wii classic controllers για backup. Να πω την αλήθεια μου το 2ο χειριστήριο μάλλον θα το κρατήσω στο κουτί του γι' αργότερα.

Ας ελπίσουμε μέσα στο Δεκέμβρη να έρθει.

Με το βρώμικο μυαλό μου σκέφτομαι μήπως τυχόν τρύπες της κονσόλας πατσαριστούν με κάποιο τρόπο από την Nintendo σε μελλοντικές παρτίδες και δεν μπορούμε να χακάρουμε αυτό που θα μας έρθει :P

Θα δείξει.

 

2 wii classic controllers....χμμ δεν εισαι ο μονος.

Πατσαρισμα σε αυτη την γραμμη παραγωγης δεν προφταινουν προ εορτων (εχει ηδη παραχθει-φλασαριστει το τσιπ)

ισως σε επανεκδοση του χρονου.

Μετα, εαν ισχυει οτι μπορουμε να κανουμε εγκατασταση στην πλακετα, αμα χρειαζεται συγκολληση δεν θα εχουμε εγγυηση πια.

Εαν μου μεινουν φραγκα και υπαρχει το μηχανακι, ισως με πιασει το βιτσιο και αγορασω ενα για πατεντες. (τωρα θα το στερουσα απο καποιον πανω στις γιορτες)


Και να ξερεις το wii classic controller σε βγαζει στο κεντρικο μενου για save πατωντας κουμπι σπιτιου.

 

Μαλλον θα γινει το βασικο σου χειριστηριο. (εχει και πιο μακρυ καλωδιο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

livefreeordie, οταν σου ερθει ειδοποιηση παντος, αξιζει να το προτεινεις εδω η σε αλλον που καιγονταν. Ειδικα σε περιπτωσεις οικογενειων-γκαιμερ θα τους ειναι δωρο χριστουγεννων...

 

το χειριστηριο θα παω να το παραλαβω παντως! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χειριστηριο θα παω να το παραλαβω παντως! 

Oh yes dear.

Μονο που το κοβω να το δουμε απο γεναρη.

Εδω δεν εχει φερει ουτε 1 τεμαχιο η κακομοιρη cd media....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελαβα κι εγω σημερα! το χειριστηριο απελπιστικα κοντο -.-

Καλοπαιχνιδο!

Ναι, ειναι φτιαγμενο καθαρα για γραφειο...

Μαλλον θα καταληξω με κολλητιρι να προσθεσω 2-3 μετρα μηκος....

Εαν φτασω εκει θα σας αφησω ενα παραδειγμα με φωτογραφιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοπαιχνιδο!

Ναι, ειναι φτιαγμενο καθαρα για γραφειο...

Μαλλον θα καταληξω με κολλητιρι να προσθεσω 2-3 μετρα μηκος....

Εαν φτασω εκει θα σας αφησω ενα παραδειγμα με φωτογραφιες...

thnx. καταφέρνω να παιξω στο κρεβάτι αλλά έχω κολλήσει τηβ τηλεόραση κυριολεκτικά πάνω του. Επίσης επειδή έχω μεγάλες τηλεοράσεις μου βγαίνουν τα μάτια χαχα. αν βρεις κάποια πατέντα πες μας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί κολλάτε με το μήκος του χειρηστιρίου?

ειναι απλά τα πράγματα:

http://www.ebay.co.uk/itm/311738789683?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί κολλάτε με το μήκος του χειρηστιρίου?

ειναι απλά τα πράγματα:

http://www.ebay.co.uk/itm/311738789683?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Όντως αυτή είναι η πιο απλή και σίγουρη λύση. Μόνο η αναμονή να έρθει το προϊόν, πάνω-κάτω 2-3 βδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έκλεισα το καλόδιο μαζί με την προπαραγγελία. και με βάση το στοκ του κοτσόβολου προβλέπω να μου έρχεται το καλόδιο πριν απο την κονσόλα.

 

αλλά δεν καιγομαι κιολλας. το mini nes πιο πολύ είναι για να θυμηθείς τα παλιά παρά για να κατσεις να λιώσεις με τις ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έκλεισα το καλόδιο μαζί με την προπαραγγελία. και με βάση το στοκ του κοτσόβολου προβλέπω να μου έρχεται το καλόδιο πριν απο την κονσόλα.

 

αλλά δεν καιγομαι κιολλας. το mini nes πιο πολύ είναι για να θυμηθείς τα παλιά παρά για να κατσεις να λιώσεις με τις ώρες.

Εισαι σωστος,απλα ειναι το γ£"$£"$%&το της υποθεσεως. Γιατι ουτε 0.1 ευρω δεν κανουν τα καλωδια, για το θεο. Εκει λεω να αρχισω ξανα πατεντες και μοντινγκ με κολλητηρια....

 

Μιλαμε για 4 καλωδιακια πανω σε γεφυρα...πφφφφ

Ειδαλλως, και εδω αναφερομαι σε κατι εντελως παρανομο και ποινικα κολασιμο, οταν και εαν χακαριστει πληρως η κονσολιτσα αυτη, εαν κυκλοφορησει πηγαίος κωδικας του προσομοιωτή κονσολας, θα μπορει οποιοσδηποτε, σε καθε πλατφορμα λινουξ να τρεχει τον καλυτερο προσομειωτη για ΡΟΜς εκ νιντεντο. Μιλαμε για ανοιγμα στα χωραφια των παραδοσιακων VC της εταιριας. Θα δειξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...