Προς το περιεχόμενο

P9,HTC 10,iPhone 6s ή Pixel?


PaRaNo1d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και εγω αυτο πιστευω. Πρως τα εκει καταλήγω. Το θεωρώ καλύτερο απο το 6s

Αν θες καλύτερη οθόνη, ήχο και κάμερα πας Htc

Αν θες iOS πας iPhone 6s

 

Ήμουν κι εγώ σε αυτό το δίλημμα και τελικά προτίμησα iPhone 6s μόνο και μόνο για το iOS

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες καλύτερη οθόνη, ήχο και κάμερα πας Htc

Αν θες iOS πας iPhone 6s

 

Ήμουν κι εγώ σε αυτό το δίλημμα και τελικά προτίμησα iPhone 6s μόνο και μόνο για το iOS

Θα συμφωνησω μαζι σου αλλα καλυτερη καμερα το htc 10?? εχει ξανασυζητηθει οκ ειναι πολυ κοντα αλλα το 6s δεν ειναι τυχαιο που πηγαινε κοντρα με το s7 πριν βγει το iphone 7. και που βγηκε δηλ το 7, το s7 για μενα εχει ακομη την κορυφαια φωτογραφικη.. αλλα το htc 10 θα το εβαζα 3η θεση στην καμερα.. οθονη και ηχο θα συμφωνησω αλλα το iphone μια χαρα οθονη εχει και ηχειο οκ απλα ειναι στο κατω μερος. τελος συμφωνω μαζι σου για το ios πρεπει να σου αρεσει σαν λογισμικο για να αγορασεις iphone..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω μαζι σου αλλα καλυτερη καμερα το htc 10?? εχει ξανασυζητηθει οκ ειναι πολυ κοντα αλλα το 6s δεν ειναι τυχαιο που πηγαινε κοντρα με το s7 πριν βγει το iphone 7. και που βγηκε δηλ το 7, το s7 για μενα εχει ακομη την κορυφαια φωτογραφικη.. αλλα το htc 10 θα το εβαζα 3η θεση στην καμερα.. οθονη και ηχο θα συμφωνησω αλλα το iphone μια χαρα οθονη εχει και ηχειο οκ απλα ειναι στο κατω μερος. τελος συμφωνω μαζι σου για το ios πρεπει να σου αρεσει σαν λογισμικο για να αγορασεις iphone..

Εμένα του iPhone 6s μου η κάμερα δε μου αρέσει. Δεν έχει ούτε pro ρυθμίσεις ούτε σταθεροποιητή, ούτε μου αρέσει η ποιότητα των χρωμάτων. Είχα το s6 παλιά και δε χόρταινα να βγάζω όμορφες φωτογραφίες τώρα τη κάμερα δεν την ανοίγω ποτέ. Το Htc 10 το είδα σε reviews λένε ότι είναι καλύτερη κι από s7. Αλλά ναι, το iPhone 6s έχει iOS. Δεν το αλλάζω πλέον το iOS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος θέλει να δείγμα φωτογραφικά δείγματα του HTC 10 μπορεί να πάρει μια ιδέα απ το album μου.

 

https://flic.kr/s/aHskBjaqpR

Τρομερες φωτογραφιες φιλε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα του iPhone 6s μου η κάμερα δε μου αρέσει. Δεν έχει ούτε pro ρυθμίσεις ούτε σταθεροποιητή, ούτε μου αρέσει η ποιότητα των χρωμάτων. Είχα το s6 παλιά και δε χόρταινα να βγάζω όμορφες φωτογραφίες τώρα τη κάμερα δεν την ανοίγω ποτέ. Το Htc 10 το είδα σε reviews λένε ότι είναι καλύτερη κι από s7. Αλλά ναι, το iPhone 6s έχει iOS. Δεν το αλλάζω πλέον το iOS.

Ειναι λογικο να γινεται λογος για τα περι Ios για τον πολυ απλο λογο οτι οι περισσοτεροι στην Ελλαδα εχουν συνηθισει και συνδεσει το Android με lag λογω Samsung και μερικων κινεζικων εταιριων. Λιγοι ειναι αυτοι που εχουν δουλεψει για καιρο pure android συσκευες και να εχουν κανει παραπονο για το λειτουργικο και τη σταθεροτητα.

 

Το ios υπο αλλες συνθηκες ουτε εγω θα το αλλαζα,αλλα εχουν τοσα αλλα που σε περιοριζουν τα προηγουμενα iphone που δεν θελει και πολυ για να κοιταξει καποιος αλλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω μαζι σου αλλα καλυτερη καμερα το htc 10?? εχει ξανασυζητηθει οκ ειναι πολυ κοντα αλλα το 6s δεν ειναι τυχαιο που πηγαινε κοντρα με το s7 πριν βγει το iphone 7. και που βγηκε δηλ το 7, το s7 για μενα εχει ακομη την κορυφαια φωτογραφικη.. αλλα το htc 10 θα το εβαζα 3η θεση στην καμερα.. οθονη και ηχο θα συμφωνησω αλλα το iphone μια χαρα οθονη εχει και ηχειο οκ απλα ειναι στο κατω μερος. τελος συμφωνω μαζι σου για το ios πρεπει να σου αρεσει σαν λογισμικο για να αγορασεις iphone..

 

Τώρα τρελά μας πουλάς? Το htc έχει κατά πολύ ανώτερη κάμερα από το iPhone 6s είναι στα ίδια επίπεδα με το s7..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πήγαινε στο 5:30.

Αντε παλι τα ιδια.....Εχει αναφερθει απειρες φορες οτι οταν πρωτο κυκλοφορησε το 10 η καμερα του ηταν χειροτερη απο οτι μετα απο 1-2μηνες που βγηκαν updates που την βελτιωναν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε παλι τα ιδια.....Εχει αναφερθει απειρες φορες οτι οταν πρωτο κυκλοφορησε το 10 η καμερα του ηταν χειροτερη απο οτι μετα απο 1-2μηνες που βγηκαν updates που την βελτιωναν. https://www.youtube.com/watch?v=Y53prRRWd6g

Δηλαδή από εκεί που ήταν στην δεκάδα των τοπ smartphones cameras, μέσα σε 2 μήνες με software update λύθηκε το πρόβλημα και έγινε number 1. Δεν θα διαφωνήσω ότι βγάζει καλές φωτο αλλά μην το βάζουμε και νούμερο 1 είναι βαριά κατηγοριοποίηση όταν υπάρχει galaxy s7 και iPhone 7 στην αγορά πλέον.

 

https://www.cnet.com/topics/phones/best-phones/camera/

 

http://www.digit.in/top-products/best-camera-phones-12.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή από εκεί που ήταν στην δεκάδα των τοπ smartphones cameras, μέσα σε 2 μήνες με software update λύθηκε το πρόβλημα και έγινε number 1. Δεν θα διαφωνήσω ότι βγάζει καλές φωτο αλλά μην το βάζουμε και νούμερο 1 είναι βαριά κατηγοριοποίηση όταν υπάρχει galaxy s7 και iPhone 7 στην αγορά πλέον.

 

https://www.cnet.com/topics/phones/best-phones/camera/

 

http://www.digit.in/top-products/best-camera-phones-12.html

Τα περι ποιος την εχει μεγαλυτερη την καμερα στο κινητο ανοικουν σε ατομα που εχουν ψυχολογικα με την επιδειξη. Αλλωστε οι περισσοτεροι σοβαροι ανθρωποι αυτο ακριβως λενε και για την καμερα του S7 και για του Htc 10 και για πολλων αλλων κινητων. Την δουλεια τους την κανουν για καμερες κινητων τηλεφωνων. Αλλωστε οποιος θελει να δει περι Htc 10 φωτογραφιων,στο γειτονικο forum (myphone) εχουν ανεβει αρκετες φωτογραφιες απο χρηστες που ειχαν και τα 2 κινητα.

Οσο για το δευτερο site κραταω μικρο καλαθι με αυτα που βλεπω.Το note 5 αποκλειεται να εχει χειροτερη καμερα απο το Oneplus3 και σιγουρα το Xperia X δεν εχει τοσο καλη καμερα για να ειναι μεσα στο top 10.Τα αναφερει αυτα αρκετος κοσμος οτι εκτως του xperia Xz τα προηγουμενα xperia υστερουν αισθητα σε σχεση με τον ανταγωνισμο.

Και για το πρωτο site εχει βαθμολογιες στις καμερες και εχει δωσει 8 στην καμερα του S7 αλλα 9 στην καμερα του P9 και δεν εχει ουτε ενα Lg κινητο μεσα?Νομιζω λεει πολλα για τα περι αξιοπιστιας....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μιλάω από προσωπική εμπειρία..

Είχα το 6s τώρα έχω το s7 edge και ο κολλητός μου έχει το htc 10 και όταν τα έχουμε δοκιμάσει είναι στα ίδια επίπεδα..

Και το htc είναι πανέμορφο και ποιοτικό κινητό αν έβγαινε σε μεγαλύτερη οθόνη θα πήγαινα στο htc γιατί παιδιά κακά τα ψέματα αν είχε κατεβάσει την τιμή του από την αρχή και δεν την είχε στο Θεό θα ηταν στης πρώτες θεσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...