Προς το περιεχόμενο

Zuk Z2 4GB - 64GB (SD820, 5") - 189.19$ / 171€ - Banggood


vgiozo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 333
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι, αν μπορείτε, φωτογραφίες που έχετε βγάλει με το κινητό (κα ιμπορείτε/θέλετε να τις μοιραστείτε) για να πάρουμε κι εμείς μια ιδέα για τα θετικά και τις αδυναμίες τις κάμερας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αν μπορείτε, φωτογραφίες που έχετε βγάλει με το κινητό (κα ιμπορείτε/θέλετε να τις μοιραστείτε) για να πάρουμε κι εμείς μια ιδέα για τα θετικά και τις αδυναμίες τις κάμερας.

https://www.flickr.com/photos/139577409@N03/albums/72157676134441994

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δίνει μια αίσθηση έλλειψης λεπτομέρειας, εδώ που τα λέμε....

Και αυτές είναι με φουλ φωτισμό απο τον ήλιο ντάλα μεσημέρι. Οτι είναι εκτός focus, είναι απλά χάλια. αυτά που είναι in focus απλά παλεύονται. Είμαι με την τελευταία Ινδική αν παίζει κάποια σημασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε μένα δε φαίνονται καθόλου κακές, ειδικά για κινητό ;

 

Το πρωί είναι για μένα πολύ κομπλέ. Το βράδυ είναι ψιλοχαλια με το noise που βάζει, αλλά τουλάχιστον είναι ψιλοφωτεινες. Πάντως εγώ έχω πει την άποψή μου,περί ορεξεως ... DSLR

 

Θα ανεβάσω όταν μπορέσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω παραγγείλει από την περασμένη εβδομάδα και ακόμη να κάνουν αποστολή.

εάν ήξερα θα το αγόραζα απο gearbest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την εποχή όλες οι αποστολές από Κίνα καθυστερούν. Έχουν τις αργίες τις Πρωτοχρονιάς και για περίπου 10 μέρες (25 Γενάρη με 3 Φλεβάρη) δεν κινείται τίποτα.

 

Αν προσέξεις, το αναφέρουν και όλα τα κινεζομάγαζα στην πάνω μεριά με ένα μπανεράκι, ότι οι αποστολές από τις κινέζικες αποθήκες τους θα καθυστερήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το έχω παραγγείλει από την περασμένη εβδομάδα και ακόμη να κάνουν αποστολή.

εάν ήξερα θα το αγόραζα απο gearbest.

και το gearbest για μια βδομαδα και κατι δεν στελνει.

ολα τα κινεζικα μαγαζια απεχουν λογω αλλαγης ετους στο κινεζικο ημερολογιο.

το γραφουν στην πρωτη σελιδα.

και εγω πηρα κατι απο gearbest και ακομα δεν εχει φυγει.

οποτε υπομονη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει,τι περιμενατε?κινεζος κ καμερα,δε πανε μαζι

 

Ασφαλώς, αλλά όταν το άθλιο κινητό που αγόρασα στα 125€ το 2013 δεν έχει και πολύ χειρότερη κάμερα από αυτή, ξενερώνεις λίγο.

 

Και πολύ μέτρια γενικά και ασφαλώς πολύ μέτρια για κινητό με τέτοιες προδιαγραφές.

 

Να πω την αλήθεια ζήτησα ακύρωση της παραγγελίας μου από Banggood αλλά μου έδωσαν tracking σήμερα το πρωί και είπαν ότι το "έστειλαν"...

Ξενέρωσα αρκετά είναι η αλήθεια...λες έχει 64γίγα, θα χωρέσει πολλά βιντεάκια και φωτογραφίες της κάμερας κτλ, δεν θα χρειαστεί να το συνδέω συνέχεια στο σταθερό για να "ξεφορτώνω", αλλά με αυτή τη κάμερα τί να τραβήξεις το καλοκαίρι πχ;

 

Η 3mp κάμερα που είχε ένα sony κινητό που είχα πριν 8-9 χρόνια ήταν πολύ καλύτερη από την 13mp του zuk z2, πολύ κατώτερη από οποιαδήποτε φωτογραφι΄κη μηχανή, αλλά πραγματι΄κα αποδεκτή για κινητό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το gearbest για μια βδομαδα και κατι δεν στελνει.

ολα τα κινεζικα μαγαζια απεχουν λογω αλλαγης ετους στο κινεζικο ημερολογιο.

το γραφουν στην πρωτη σελιδα.

και εγω πηρα κατι απο gearbest και ακομα δεν εχει φυγει.

οποτε υπομονη :)

Το λέω αυτό γιατί μαζί με το κινητό πήρα κι'αλλα πράματα από το banggood και τα έκαναν αποστολή μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασφαλώς, αλλά όταν το άθλιο κινητό που αγόρασα στα 125€ το 2013 δεν έχει και πολύ χειρότερη κάμερα από αυτή, ξενερώνεις λίγο.

 

Και πολύ μέτρια γενικά και ασφαλώς πολύ μέτρια για κινητό με τέτοιες προδιαγραφές.

 

Να πω την αλήθεια ζήτησα ακύρωση της παραγγελίας μου από Banggood αλλά μου έδωσαν tracking σήμερα το πρωί και είπαν ότι το "έστειλαν"...

Ξενέρωσα αρκετά είναι η αλήθεια...λες έχει 64γίγα, θα χωρέσει πολλά βιντεάκια και φωτογραφίες της κάμερας κτλ, δεν θα χρειαστεί να το συνδέω συνέχεια στο σταθερό για να "ξεφορτώνω", αλλά με αυτή τη κάμερα τί να τραβήξεις το καλοκαίρι πχ;

 

Η 3mp κάμερα που είχε ένα sony κινητό που είχα πριν 8-9 χρόνια ήταν πολύ καλύτερη από την 13mp του zuk z2, πολύ κατώτερη από οποιαδήποτε φωτογραφι΄κη μηχανή, αλλά πραγματι΄κα αποδεκτή για κινητό...

δεν ξερω και εγω το εψαξα απο θεμα καμερας και οι αποψεις διιστανται. δεν λεω οτι εχει την τελεια καμερα. αλλα για κινεζικο κανεις τη δουλεια σου αξιοπρεπεστατα.

αν θες καλη καμερα σε ολες τις συνθηκες πας σε samsung, apple κλπ. πρεπει να τα σκασεις με αλλα λογια.

ακομη και τα ακριβα κινεζικα πασχουν σε καμερα.

πχ το mi5s αν και εχει ισως τον καλυτερο αισθητηρα (sony imx 378 σαν του google pixel) δεν εχει σωστο software να τον αξιοποιησει και λειπει και το OIS και εχει θεματακια στο βιντεο.

εγω το πηρα προσωπικα σαν δευτερο και δεν ειχα προτεραιοτητα την καμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μη το ξεφτυλιζουμε για τη καμερα.

Μια χαρα φωτο βγαζει.Ειδικα στην οθονη του κινητου δε παιζει να προσεξεις καμια ατελεια.

Αν θες υπερουαου καμερα για σελφις,τοτε σκαστα για iphone/s7.

Μας δινουν το γαιδαρο και τον κοιταμε και στα δοντια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...