Προς το περιεχόμενο

Zuk Z2 4GB - 64GB (SD820, 5") - 189.19$ / 171€ - Banggood


vgiozo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 333
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υποστηρίζει και στις δύο SIM 4G ή μόνο στη μία; Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος;

Λογικά και στις 2: εγώ, χωρίς να δω έβαλα τη SIM μου στη θέση 2 και παίζει κανονικά 4G

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω γιατί στα σχόλια του gsmarena (των χρηστών δλδ) κάποιος λέει ότι μόνο στη SIM1 υποστηρίζει 4G....

 

...το να υποστηρίζει μόνο σε μία θύρα ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ δεν είναι πρόβλημα, αλλά αν πρέπει να αλλάξω θέση SIM για να έχω 4G από τη δεύτερη κάρτα, τότε σαφώς είναι πρόβλημα.

 

Πάντως και στον σύνδεσμο στο φόρουμ που έδωσε ο φίλος παραπάνω, υπάρχει κάποια μικρή ασυμφωνία ως προς το αν και οι δύο SIM υποστηρίζουν τις ίδιες ακριβώς λειτουργίες...πχ ένας λέει ότι LTE υποστηρίζεται μόνο στην 1η

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στις δυο θύρες υποστηριξει το 4G. Απλά όταν είναι συνδεδεμένη η σύνδεση που έχεις δεδομένα στο 4G η άλλη δε συνδέεται με 4G αλλά με 3G. Ίσως αυτό παίζει ρόλο αργότερα οταν ενεργοποιηθεί το VoLTE αλλα προς το παρόν δεν επηρεάζει κατι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρήγγειλα το μαύρο (το λευκό δεν είχε στοκ) από banggood με χρήση του κωδικού PHONE, τελική τιμή 166,16 ευρώ.

το παρηγγειλα και εγω απο bangood 174 δολλαρια.

μου βγηκε 164,03 ευρω στην καρτα με την ισοτιμια.

thanks για τον κωδικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρήγγειλα το μαύρο (το λευκό δεν είχε στοκ) από banggood με χρήση του κωδικού PHONE, τελική τιμή 166,16 ευρώ.

 

Φτου μακάρι να τον ήξερα κι εγώ νωρίτερα...ένα 4ευρω παραπάνω χρεώθηκα, όχι τύποτα φοβερό, αλλά ό,τι γλιτώσουμε καλό είναι.

 

Το συγκεκριμένο κινητό υποστηρίζει fast charging, λέει...

 

Ερωτήματα:

 

- Αξίζει η αγορά Φορτιστή / Καλωδίου 3ου κατασκευαστή;

 

- Υπάρχει διαφορά αν ο φορτιστής έχει απλή θυρα USB και συνδεεται το κινητό με καλώδιο USB-A > USB-C ή καλύτερα να είναι USB-C > USB-C;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που εχω

 

Φτου μακάρι να τον ήξερα κι εγώ νωρίτερα...ένα 4ευρω παραπάνω χρεώθηκα, όχι τύποτα φοβερό, αλλά ό,τι γλιτώσουμε καλό είναι.

 

Το συγκεκριμένο κινητό υποστηρίζει fast charging, λέει...

 

Ερωτήματα:

 

- Αξίζει η αγορά Φορτιστή / Καλωδίου 3ου κατασκευαστή;

 

- Υπάρχει διαφορά αν ο φορτιστής έχει απλή θυρα USB και συνδεεται το κινητό με καλώδιο USB-A > USB-C ή καλύτερα να είναι USB-C > USB-C;;

αν δεν κανω λαθος θα το στειλουν με φορτιστη αμερικανικο.

εγω θα βαλω το καλωδιο σε κατι samsung 2A που εχω και θα κανω δουλεια

δεν νομιζω να εχει θεμα σε συμβατοτητα για τη φορτιση ειτε ειναι usb A ειτε usb-c

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ως προς την απόδοση, τελικά δεν φαίνεται να είναι συμβατό το τηλέφωνο με κάποια τεχνολογία quick charge

 

...ο εργοστασιακός τα καταφέρνει καλύτερα...λεπτομέρειες εδώ

http://zukfans.eu/community/threads/info-z2-quick-charge-speed-testing-discussion.3132/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ως προς την απόδοση, τελικά δεν φαίνεται να είναι συμβατό το τηλέφωνο με κάποια τεχνολογία quick charge

 

...ο εργοστασιακός τα καταφέρνει καλύτερα...λεπτομέρειες εδώ

http://zukfans.eu/community/threads/info-z2-quick-charge-speed-testing-discussion.3132/

ειναι quick charge με την εννοια οτι εχει καποια custom τεχνολογια γρηγορης φορτισης που πλησιαζει την quick charge 2 σε χρονο.

ας μας πει καποιος που το εχει παραλαβει και το εχει δοκιμασει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι quick charge με την εννοια οτι εχει καποια custom τεχνολογια γρηγορης φορτισης που πλησιαζει την quick charge 2 σε χρονο.

ας μας πει καποιος που το εχει παραλαβει και το εχει δοκιμασει

 

O σύνδεσμος τα εξηγεί όλα αναλυτικότατα...

..δλδ φορτιστές 3ων κατασκευαστών δεν θα λειτουργήσουν όπως πρέπει (δλδ δεν έχει νόημα να πάρει κανείς QC 2.0/3.0 φορτιστή) και οι καλύτερες επιδόσεις εξασφαλίζονται μόνο με τον εργοστασιακό.

 

Αφενός κρίμα, τουλάχιστον θεωρητικά θα αύξανε η "αξία" του κινητού και σίγουρα δεν θα ήταν υποχρεωμένος κάποιος να εξαρτάται από έναν συγκεκριμένο φορτιστή, που έρχεται και σε us plug μάλιστα.

...αφετέρου, δεν υπάρχει σκοπιμότητα για περαιτέρω έξοδα επ΄αυτού, τσάμπα θα πάνε τα χρήματα, 

 

Αμφιβάλλω αν είναι οι περισσότεροι σε θέση να κάνουν τέτοιες εκτεταμενες δοκιμές όπως ο χρήστης στον σύνδεσμο παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O σύνδεσμος τα εξηγεί όλα αναλυτικότατα...

..δλδ φορτιστές 3ων κατασκευαστών δεν θα λειτουργήσουν όπως πρέπει (δλδ δεν έχει νόημα να πάρει κανείς QC 2.0/3.0 φορτιστή) και οι καλύτερες επιδόσεις εξασφαλίζονται μόνο με τον εργοστασιακό.

 

Αφενός κρίμα, τουλάχιστον θεωρητικά θα αύξανε η "αξία" του κινητού και σίγουρα δεν θα ήταν υποχρεωμένος κάποιος να εξαρτάται από έναν συγκεκριμένο φορτιστή, που έρχεται και σε us plug μάλιστα.

...αφετέρου, δεν υπάρχει σκοπιμότητα για περαιτέρω έξοδα επ΄αυτού, τσάμπα θα πάνε τα χρήματα, 

 

Αμφιβάλλω αν είναι οι περισσότεροι σε θέση να κάνουν τέτοιες εκτεταμενες δοκιμές όπως ο χρήστης στον σύνδεσμο παραπάνω.

εναν ανταπτορα us-->eu λυνεται το θεμα :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...