Προς το περιεχόμενο

Spot mechanic.


naperas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα! Έχει γνώμη κάποιος για τους Spot mechanic? Διενεργουν έλεγχο του μελλοντικου σου αυτοκινήτου χωρίς να είσαι εσύ μπροστά! Έλεγχο σε 180 σημεία λέει και σου στέλνουν την 10σελιδη αναφορά στο mail σου. Αξίζει να πάρεις μεταχειρισμένο αυτοκίνητο μέσο αυτούς? Έχει κανείς γνώμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε μου δεν πουλάνε αυτοκίνητα απλά κάνουν τον ελενχο στο αμάξι που θέλεις να αγορασεις και το πας εκεί,σου κάνουν τον ελενχο,δινεις τα 60€ και σου στελνουν την αναφορά στο μαιλ σου.

 

Αν αξίζει να πας το μελλοντικό σου αμάξι να το τσεκαρουν; Αξίζει 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη πριν λιγες μερες πηρα μεταχειρισμενο τους απευγα γιατι φοβαμαι μηπως τα κανουν πλακακια με τον ιδιοκτητη του αυτοκινητουειδικα αν ειναι εμπορος και δεν πουν την αληθεια για το αμαξι . Τους ειχα παρει τηλεφωνο και δεν μου αρεσε που απο την αρχη με ρωτησαν το ονομα του εμπορου.

Πηγα δικο μου μαστορα και το ελεγξε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To όνομα του εμπόρου το ζητάνε, γιατί κάποιοι δεν τους αφήνουν πλέον να πηγαίνουν να κάνουν έλεγχο στα αμάξια τους. Αυτοί οι κάποιοι είναι αυτοί που πέρνουν αμάξια απο leasing (που έχουν πάει στο φεγγάρι και έχουν γυρίσει) και όταν πας να τα δεις εσύ έχουν 30Κ στο κοντέρ. Μαζεύτηκαν λοιπόν όλα τα λαμόγια, και αποφάσισαν να κάνουν ban την spotmechanic. Άρα όταν πηγαίνετε σε κάποια μάντρα και τους λέτε θα φέρω την spotmechanic να το τσεκάρει, και σας λένε όχι, φεύγετε με γοργά πηδηματάκια...


Φίλε μου δεν πουλάνε αυτοκίνητα απλά κάνουν τον ελενχο στο αμάξι που θέλεις να αγορασεις και το πας εκεί,σου κάνουν τον ελενχο,δινεις τα 60€ και σου στελνουν την αναφορά στο μαιλ σου.

 

 

πλέον πουλάνε και αμάξια

https://www.spotawheel.gr/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως ζητούσαν το όνομα για καθαρά γραφειοκρατικους λόγους? Αν ήταν ιδιωτης δεν θα ζητούσαν και το όνομα αυτού για να δούνε σε ποιον ανήκει το αμάξι? Μην πάνε αλλού για αλλου.... Απλά λέω εγώ... Δεν ξέρω

Timour πολύ ωραία η τοποθέτηση σου....

Timour πολύ ωραία η τοποθέτηση σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα θεωρουσα πιο ασφαλες αν και οχι απολυτα να διναμε ραντεβου καπου στην περιοχη και να πηγαιναμε μαζι εκει που ηταν το αμαξι .

 

Βεβαια μπορει να εχουν κωδκα "επικοινωνιας" που παλι δεν θα καταλαβαινα..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματι ξερω και εγω εναν μεγαλο μαντρα,απατεωνα με καταδικες,οτι εχει μπαναρει την spotmechanic απο το μαγαζι του.

Τωρα ακουω απο τον συμφορουμιτη οτι το κανουν αρκετοι αυτο.

ΜΗΝ αγοραζεται απο μαντραδες που δεν αφηνουν να κανετε ελεγχο στο αυτοκινητο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι μαντραδες επικαλουντε οτι το αυτοκινητο ειναι ανασφαλιστο και δεν αφηνουν τον μαστορα να τα κανει εστω μια μικρη βολτα που για μενα ειναι παρα πολυ σημαντικη.

 

Εγω που πηγα την Δευτερα  που μας περασε μας αφησε και το πηγαμε μεσα στην Ελευσινα αν και ανασφαλιστο και μας το ανεβασε και σε ραμπα να το δει απο κατω.

 

Αφου πηρα το ΟΚ απο τον μαστορα την αλλη μερα εδωσα προκαταβολη και την Τεταρτη το πηρα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις μαστορα που γνωριζεις ειναι οτι καλυτερο.

Αν ομως δεν εχεις ειναι μονοδρομος η spotmechanic.

Πολλες φορες οι μαντραδες προτεινουν εναν μαστορα (ακομα και αντιπροσωπεια)που ειναι κοντα σε αυτους.

Μην τους προτιμησετε γιατι τις πιο πολλες φορες ειναι μιλημενοι.

Εγω εδωσα το αυτοκινητο μου σε μαντρα που ειχε φαει δυο γερες στουκες και ειχε μπει δυο φορες σε καλιμπρα και αυτος κατεβασε 30000 χλμ (απο 90000 σε 60000)εβαλε δυο σφραγιδες service που ελειπαν και το εδινε ως ατρακαριστο κελεπουρι!

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχεις μαστορα που γνωριζεις ειναι οτι καλυτερο.

Αν ομως δεν εχεις ειναι μονοδρομος η spotmechanic.

Πολλες φορες οι μαντραδες προτεινουν εναν μαστορα (ακομα και αντιπροσωπεια)που ειναι κοντα σε αυτους.

Μην τους προτιμησετε γιατι τις πιο πολλες φορες ειναι μιλημενοι.

Εγω εδωσα το αυτοκινητο μου σε μαντρα που ειχε φαει δυο γερες στουκες και ειχε μπει δυο φορες σε καλιμπρα και αυτος κατεβασε 30000 χλμ (απο 90000 σε 60000)εβαλε δυο σφραγιδες service που ελειπαν και το εδινε ως ατρακαριστο κελεπουρι!

 

 

Αυτο το αυτοκινητο το πουλησα εγω σε μαντρα 4000 ευρω.Ειναι εισαγωγης και οχι ελληνικο , δεν εχει service book , τα χλμ ειναι 142.000 (φαινεται και στις φωτογραφιες ) και ειναι 3πορτο

 

Ειναι 1/2006 και οχι απο πρωτο χερι

 

Ηρθε Ελλαδα τον 1/2016

 

Ξεχασε να γραψει οτι εχει αισθητηρες παρκαρισματος και φωτα xenon .

 

http://pantazis.car.gr/cars/view/8972625/

 

Κανενα αλλο σχολιο ......

 

Διορθωση : Τωρα το διορθωσε οτι ειναι εισαγωγης .Το εγραφε ελληνικο .Εχω κανε print screen που το ελεγε ελληνικο

 

Για ολα αυτα εχω αποδεικτικα στοιχεια .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...