Προς το περιεχόμενο

Spot mechanic.


naperas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή σύντομα θα βάλω τη γκολφο για πούλημα, και βαριέμαι τη διαδικασία να τρέχω με κάθε @@αρα στο μηχανικό του γίνεται να βγάλω εγώ το χαρτί και να το δείχνω στους πιθανούς αγοραστές να ξεμπερδεύω?

 

Συνεχίζει να είναι 60€ και έρχονται στο χώρο του πελάτη?

 

Να βγάλεις το χαρτί σαφώς και γίνεται, το κόβω χλωμό όμως ο υποψήφιος αγοραστής(@@ρας για σένα) να θεωρήσει το χαρτί ευαγγέλιο και να μην θελήσει να ελέγξει το αυτοκίνητο στο δικό του συνεργείο.

 

Όσο για το αν ζητάνε ακόμα 60 μπορείς να τους ρωτήσεις, επίσης ο έλεγχος δεν γίνεται στο χώρο του πελάτη, μόνο το ραντεβού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο επισκεψεις που εκανα σε ματρες πολλους δε τους νοιαζει αν ειναι τρακαρισμενο κτλ αρκει να φαινεται οκ.

Στο spotawheel παντως τα αυτοκινητα τα βρισκω ακριβα και τηλεφωνικα το παιζαν γαμάτοι  οταν τους ρωτησα τι ωρα ειναι ανοιχτα μου λεει εμεις δεν ειμαστε μαντρα δε μας ξερετε καλα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βγάλεις το χαρτί σαφώς και γίνεται, το κόβω χλωμό όμως ο υποψήφιος αγοραστής(@@ρας για σένα) να θεωρήσει το χαρτί ευαγγέλιο και να μην θελήσει να ελέγξει το αυτοκίνητο στο δικό του συνεργείο.

 

Όσο για το αν ζητάνε ακόμα 60 μπορείς να τους ρωτήσεις, επίσης ο έλεγχος δεν γίνεται στο χώρο του πελάτη, μόνο το ραντεβού.

 

Δεν είπα να μην το πάει αυτός που θα το θέλει σοβαρά στον μηχανικό / φαναρτζη του. Απλα να γλιτώσω ενα ποσοστό από τους όχι τόσο σίγουρους. 

 

Επειδή εχω πουλήσει τα προηγούμενα golf μέσω car.gr , εχω ακούσει οτι περίεργο μπορεί να σκεφτεί κάποιος (για αυτο και το @@αρας) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα να μην το πάει αυτός που θα το θέλει σοβαρά στον μηχανικό / φαναρτζη του. Απλα να γλιτώσω ενα ποσοστό από τους όχι τόσο σίγουρους. 

 

Επειδή εχω πουλήσει τα προηγούμενα golf μέσω car.gr , εχω ακούσει οτι περίεργο μπορεί να σκεφτεί κάποιος (για αυτο και το @@αρας) 

χαχα

μου θυμισες εναν που με πηρε εμενα 3 φορες, ηρθε το ειδε μια και μου λεει "μου το δινεις να παω ενα ταξιδι με την οικογενεια μου να δω αν με καλυπτει;;". Ναι του λεω και ασε τα παιδια σου σε εμενα και την πεθερά σου και τα κλειδια να σου καθαρίσω το σπιτι, αντε γεια!

Στο spotawheel παντως τα αυτοκινητα τα βρισκω ακριβα και τηλεφωνικα το παιζαν γαμάτοι  οταν τους ρωτησα τι ωρα ειναι ανοιχτα μου λεει εμεις δεν ειμαστε μαντρα δε μας ξερετε καλα κτλ.

εκανε η μυγα ***

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα να μην το πάει αυτός που θα το θέλει σοβαρά στον μηχανικό / φαναρτζη του. Απλα να γλιτώσω ενα ποσοστό από τους όχι τόσο σίγουρους. 

 

Επειδή εχω πουλήσει τα προηγούμενα golf μέσω car.gr , εχω ακούσει οτι περίεργο μπορεί να σκεφτεί κάποιος (για αυτο και το @@αρας) 

 

Το χαρτί αυτό δεν πρόκειται να σε γλιτώσει από τους "όχι και τόσο σίγουρους", το μόνο που θα σε βοηθήσει είναι το πως θα χειριστείς εσύ την κατάσταση. Πχ εδώ είναι το αυτοκίνητο, έλα πρώτα δες το, σιγουρέψου πως σου κάνει, αν σου κάνει και η τιμή τότε μόνο θα πάμε στα τελευταία βήματα της δοκιμής και ελέγχου από συνεργείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η γενική μου εντύπωση με spotmechanic είναι ότι από αλλού ξεκίνησε και αλλού έφθασε. Αρχικά έκανε κάτι πολύ χρήσιμο  δηλ. εκτίμηση της μηχανολογικής και φανοποιητικής κατάστασης μεταχειρισμένων αυτοκινήτων με τυποποίηση υπηρεσιών και λογική τιμή και μετά αυτοί που την είχαν το είδαν διαφορετικά δηλαδή να μπουν στη μεταπώληση μέσω του σχήματος Spotwheel (μεσιτεία) που έχει πιο πολλά κέρδη. Αυτό όμως σημαίνει markup δηλ. αύξηση της τιμής πώλησης του ίδιου αυτοκινήτου για να βγαίνει το κέρδος τους συν υπερεκτίμηση της αξίας του αυτοκινητου για να λένει στους υποψήφιους πωλητές ότι 'Είδες εμείς καταφέρνουμε να στο πουλήσουμε ακριβά"

Για αυτό παρατηρώ ότι τα αυτοκίνητα στο spotwheel  είναι αισθητά ακριβότερα. Δεν ξέρω πόσο γρήγορα τα πουλάνε όσοι βάζουν το αυτοκίνητό τους στο Spotwheel αλλά οι τιμές είναι αρκετά υπερεκτιμημένες και όχι αυτό που θα έλεγα ρεαλιστικές ενόψει μάλιστα της κρίσης ρευστού. Αν τα καταφέρνουν μαγκιά τους. 

ΥΓ αν βάλεις το αυτοκίνητο σου για πώληση στο Spotwheel το δεσμεύεις και δεν μπορείς να πουλήσεις αλλιώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω το ποιο πάνω σχόλιο. Όταν έψαχνα μεταχειρισμένο, το ίδιο αυτοκίνητο το είχε η βελμαρ και η spotawheel, στη τελευταία ήταν 1000€ ακριβότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω το ποιο πάνω σχόλιο. Όταν έψαχνα μεταχειρισμένο, το ίδιο αυτοκίνητο το είχε η βελμαρ και η spotawheel, στη τελευταία ήταν 1000€ ακριβότερα.

φίλε ξέχασες μιά σημανικοτάτη λεπτομέρεια ....η spotweel λέει οτι σού δίνει (αν ειναι βέβαια αλήθεια καί ισχύει ) εως 5 χρόνια εγγύηση στό μετ/νο αμάξι πού αγοράζεις κάτι πρωτόγνωρο δηλ. γιά την ελλάδα ...η βελμάρ τί εγγύηση δίνει ? (αν δίνει ) ο μαντράς τίποτα ο ιδιώτης τίποτα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε ξέχασες μιά σημανικοτάτη λεπτομέρεια ....η spotweel λέει οτι σού δίνει (αν ειναι βέβαια αλήθεια καί ισχύει ) εως 5 χρόνια εγγύηση στό μετ/νο αμάξι πού αγοράζεις κάτι πρωτόγνωρο δηλ. γιά την ελλάδα ...η βελμάρ τί εγγύηση δίνει ? (αν δίνει ) ο μαντράς τίποτα ο ιδιώτης τίποτα ...

Η βελμαρ δίνει κ αυτή εγγύηση και στην πόλη μου σίγουρα σε φτιάχνει πριν την αγορά σε σέρβις λάστιχα κτλ που ο μάντρας δε στα κανει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή σύντομα θα βάλω τη γκολφο για πούλημα, και βαριέμαι τη διαδικασία να τρέχω με κάθε @@αρα στο μηχανικό του γίνεται να βγάλω εγώ το χαρτί και να το δείχνω στους πιθανούς αγοραστές να ξεμπερδεύω?

 

Συνεχίζει να είναι 60€ και έρχονται στο χώρο του πελάτη?

Εάν ήσουν εσυ στη θέση του αγοραστή και σου έδειχνε το χαρτί , δεν θα ήθελες να το ελένξεις καλύτερα, πρωτού το αποφασίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν ήσουν εσυ στη θέση του αγοραστή και σου έδειχνε το χαρτί , δεν θα ήθελες να το ελένξεις καλύτερα, πρωτού το αποφασίσεις.

Απάντησα ποιό πάνω, θέλω να γλιτώσω ένα ποσοστό που θα με πάνε για πλάκα στο μηχανικό τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...