Προς το περιεχόμενο

socket 1151 η socket 2011 v3??


dimi5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ι socket 1151 υποστηριζει μονο dual channel ενοοω η 2011 v3 quad channel αυτο ισχύει? δεν ειναι καλυτερο το quad channel?

Αυτο αφορα το bandwith κυριως, και δεν θα δεις καποια διαφορα σε gaming. Επισης δεν σημαινει οτι δεν μπορεις να βαλεις 4 στικακια ραμ. Θα εχεις 2* dual channel.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 134
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Απλά ο ts γέρνει προς την x99 πλαφόρμα από τα λεγόμενά του.....όπως είπα και παραπάνω για gaming πας καρφί σε 1151 και 6700Κ και τα χώνεις τα λεφτά σε 16gb ram + μία καλή gpu + ένα πολύ καλό μόνιτορ (αναλόγως το budjet πάντα).Τώρα αν πας σε x99 δεν είναι ότι θα υστερείς κάπου απλά θα πρέπει να φτάσεις τον cpu σε μία καλή συχνότητα π.χ. 4.5ghz για να έχεις ένα καλό ipc στα games....αλλά είναι πέταμα χρημάτων αν την θες μόνο για games την x99 πλατφόρμα.Βασικά ότι σου είπε ο pano συμπλήρωσε πρώτα την φόρμα και έπειτα υπάρχουν λύσεις.....αλλά ξαναλέω αποκλειστικά gaming πας σε socket 1151 και 6700Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ι socket 1151 υποστηριζει μονο dual channel ενοοω η 2011 v3 quad channel αυτο ισχύει? δεν ειναι καλυτερο το quad channel?

Οχι γιατι ουτως ή αλλως το socket 1151 υποστηριζει μεχρι 32gb αν δεν κανω λαθος(για παραπανω δεν ξερω) τα οποια ειναι παραπανω απο αρκετα για παρα πολλα χρονια.Σκεψου μονο οτι τα τελευταια χρονια ειδαμε παιχνιδια να ξεπερνανε τα 8gb ram και παλι τα 16Gb ειναι υπεραρκετα ηδη. Με λιγα λογια περισσοτερο πρεπει να σε προβληματιζει η καρτα γραφικων και η αναλυση/οθονη παρα ο επεξεργαστης,οι ram και η ψυκτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι γιατι ουτως ή αλλως το socket 1151 υποστηριζει μεχρι 32gb αν δεν κανω λαθος(για παραπανω δεν ξερω) τα οποια ειναι παραπανω απο αρκετα για παρα πολλα χρονια.Σκεψου μονο οτι τα τελευταια χρονια ειδαμε παιχνιδια να ξεπερνανε τα 8gb ram και παλι τα 16Gb ειναι υπεραρκετα ηδη. Με λιγα λογια περισσοτερο πρεπει να σε προβληματιζει η καρτα γραφικων και η αναλυση/οθονη παρα ο επεξεργαστης,οι ram και η ψυκτρα.

64 πλεον :P , αλλα ναι, ειναι υπεραρκετα τα 16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά σε 1151 θα πήγαινα μέχρι τον Core i5 6600K, μετά θα πήγαινα σε 2011-v3 και Core i7 6800Κ.

 

Βέβαια σήμερα απλά θα περίμενα να βγουν οι καινούργιοι Intel Skylake και οι AMD ZEN τον Ιανουάριο και μετά θα διάλεγα πλατφόρμα.


Οχι γιατι ουτως ή αλλως το socket 1151 υποστηριζει μεχρι 32gb αν δεν κανω λαθος(για παραπανω δεν ξερω) τα οποια ειναι παραπανω απο αρκετα για παρα πολλα χρονια.Σκεψου μονο οτι τα τελευταια χρονια ειδαμε παιχνιδια να ξεπερνανε τα 8gb ram και παλι τα 16Gb ειναι υπεραρκετα ηδη. Με λιγα λογια περισσοτερο πρεπει να σε προβληματιζει η καρτα γραφικων και η αναλυση/οθονη παρα ο επεξεργαστης,οι ram και η ψυκτρα.

 

Τι όχι ??? το 1151 έχει Dual Channel και το 2011-v3 έχει Quad Channel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι σε παρομοιο δειλλειμμα. ομως εγω εκτος απο gaming κανω και ερασιτεχνικο photoshop kai video editing με το adobe premiere και after effects. πιστευεται με καλυπτει i7 6700K ή θα αξιζε να παω στον i7 5820Κ σε 2011-3 soket δηλαδη.??
ειμαι πραγματικα σε δειλλειμμα αυτες τις μερες και δεν ξερω τι να επιλεξω.
 


Προσωπικά σε 1151 θα πήγαινα μέχρι τον Core i5 6600K, μετά θα πήγαινα σε 2011-v3 και Core i7 6800Κ.

 

Βέβαια σήμερα απλά θα περίμενα να βγουν οι καινούργιοι Intel Skylake και οι AMD ZEN τον Ιανουάριο και μετά θα διάλεγα πλατφόρμα.


 

Τι όχι ??? το 1151 έχει Dual Channel και το 2011-v3 έχει Quad Channel.

για 1151 γιατι μεχρι i5 6600Κ? 6700Κ ι7 δεν ειναι πιο δυνατος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι μία ανάσα όμως από τα λεφτά του 5820 ????

Προσωπικά βαρέθηκα αυτή την καραμέλα με τους 2 και 4 πυρήνες.

Όσοι ασχολούνται με παιχνίδια θα έχουν διαβάσει και 1-2 πράγματα γιατί μέχρι τώρα γράφονταν χωρίς ουσιαστικά multi core υποστήριξη και γιατί πλέον αυτό αλλάζει.

Δυστυχώς ή τιμές στις μητρικές 2011-3 είναι τσιμπημενες αλλά ή αλήθεια είναι ότι όταν βλέπω την Hero πχ στα 220€ ε χίλιες φορές να πάω στο 2011-3, αν από την άλλη μιλάμε για 80€ μητρική εκεί μάλλον αφήνουμε το OC και δεν πάμε ούτε καν σε Κ.

Όταν συγκρίνουμε να βάζουμε ίδιες κατηγορίες, δεν βάζεις Lada με Mercedes απλά γιατί και τα 2 έχουν ρόδες....

Όσο για τα 6core πχ 3930Κ μιας και κατά τύχη έχω ένα θέλω να δω που είναι ο i5 2400 τώρα και μετά να ακούσω για IPC και άλλες αμπελοφιλοσοφιες.

Εάν ο ts θέλει να δώσει τα 100-150€ παραπάνω που ακριβώς είναι το κόλλημα; Γιατί το μόνο μειονέκτημα είναι αυτό.

Εγώ πάντως θα περίμενα την AMD που όπως και να έχει ακόμη και φανατικός Intel να ειμουν πάλι κερδισμένος θα έβγαινα μιας και λογικά θα αναγκαστεί ή Intel να ρίξει τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι μία ανάσα όμως από τα λεφτά του 5820 ????

Προσωπικά βαρέθηκα αυτή την καραμέλα με τους 2 και 4 πυρήνες.

Όσοι ασχολούνται με παιχνίδια θα έχουν διαβάσει και 1-2 πράγματα γιατί μέχρι τώρα γράφονταν χωρίς ουσιαστικά multi core υποστήριξη και γιατί πλέον αυτό αλλάζει.

Δυστυχώς ή τιμές στις μητρικές 2011-3 είναι τσιμπημενες αλλά ή αλήθεια είναι ότι όταν βλέπω την Hero πχ στα 220€ ε χίλιες φορές να πάω στο 2011-3, αν από την άλλη μιλάμε για 80€ μητρική εκεί μάλλον αφήνουμε το OC και δεν πάμε ούτε καν σε Κ.

Όταν συγκρίνουμε να βάζουμε ίδιες κατηγορίες, δεν βάζεις Lada με Mercedes απλά γιατί και τα 2 έχουν ρόδες....

Όσο για τα 6core πχ 3930Κ μιας και κατά τύχη έχω ένα θέλω να δω που είναι ο i5 2400 τώρα και μετά να ακούσω για IPC και άλλες αμπελοφιλοσοφιες.

Εάν ο ts θέλει να δώσει τα 100-150€ παραπάνω που ακριβώς είναι το κόλλημα; Γιατί το μόνο μειονέκτημα είναι αυτό.

Εγώ πάντως θα περίμενα την AMD που όπως και να έχει ακόμη και φανατικός Intel να ειμουν πάλι κερδισμένος θα έβγαινα μιας και λογικά θα αναγκαστεί ή Intel να ρίξει τιμές.

αν σκεφτεις οτι ο i7 6700Κ που κοιταω αν παω σε 1151 σοκετ εχει 351 ευρω και ο i7 5820Κ εχει 408 ευρω. η διαφορα δεν ειναι και χαοτικη στην τιμη πιστευω. μητρικη z170 1151 σοκετ βρισκω στα 130 ευρω περιπου. ενώ 218 βρισκω την πιο φθηνη σε 2011-3 (εκει εχει διαφορα τιμης. ωστοσο αν με βοηθησει οντως καπου ή με κανεινα αναβθμισω αρκετα αργοτερα απο οτι ενα 1151 σοκετ τοτε ναι να παω σε 2011-3 και να δωσω τα παραπανω. χοντρικα μιλαμε για 150 ευρω διαφορα περιπου...αξιζει? τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο θα αλλαξουν τα πραγματα στα παιχνιδια δεν το καταλαβα αυτο.Το pc θα εξακολουθει να εχει console ports(αφου θα συνεχιζουν τα παιχνιδια να βγαινουν με κεντρικη πλατφορμα το παλιο και αδυναμο Ps4) και μαλιστα αρκετα εχουν τα χαλια τους.Μια βολτα απο το καινουργιο Dishonored 2(αλλα και το Mafia 3) αρκει για να δουμε σε τι κατασταση ειναι το Pc gaming τα τελευταια χρονια.

 

Οποιος ασχολειται στα θεματα των pc games στο insomnia εχει δει απο πρωτο χερι και γνωριζει την κατασταση . Εμενα αλλωστε αυτο ειναιπου με ενδιαφερει. Να μην νομιζουν ορισμενοι οτι αν δωσουν μια περιουσια σε επεξεργαστες,καρτες γραφικων,μητρικες κλπ θα παιζουν νερο οτι παιχνιδι βγαινει.

 

Οσο για το παραπανω bold προφανως μπορει να κανει οτι θελει αλλα με αυτη την λογικη τοτε κακως ανοιχτηκε το παρον θεμα.


Συνεχεια οταν προκειται για αγορα επεξεργαστη τα ιδια και τα ιδια γραφονται,ενω το Pc gaming εχει ολο και χειροτερα ports οσο περναει ο καιρος.Γιαυτο αλλωστε και τα reviews των παιχνιδιων γινονται παντα στις κατωτερες εκδοσεις των κονσολων. Γιατι πολυ απλα γνωριζουν τα site οτι τις περισσοτερες φορες οι Pc εκδοσεις των περισσοτερων παιχνιδιων τον πρωτο καιρο ειναι προβληματικες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο θα αλλαξουν τα πραγματα στα παιχνιδια δεν το καταλαβα αυτο.Το pc θα εξακολουθει να εχει console ports(αφου θα συνεχιζουν τα παιχνιδια να βγαινουν με κεντρικη πλατφορμα το παλιο και αδυναμο Ps4) και μαλιστα αρκετα εχουν τα χαλια τους.Μια βολτα απο το καινουργιο Dishonored 2(αλλα και το Mafia 3) αρκει για να δουμε σε τι κατασταση ειναι το Pc gaming τα τελευταια χρονια.

 

Οποιος ασχολειται στα θεματα των pc games στο insomnia εχει δει απο πρωτο χερι και γνωριζει την κατασταση . Εμενα αλλωστε αυτο ειναιπου με ενδιαφερει. Να μην νομιζουν ορισμενοι οτι αν δωσουν μια περιουσια σε επεξεργαστες,καρτες γραφικων,μητρικες κλπ θα παιζουν νερο οτι παιχνιδι βγαινει.

 

Οσο για το παραπανω bold προφανως μπορει να κανει οτι θελει αλλα με αυτη την λογικη τοτε κακως ανοιχτηκε το παρον θεμα.

Συνεχεια οταν προκειται για αγορα επεξεργαστη τα ιδια και τα ιδια γραφονται,ενω το Pc gaming εχει ολο και χειροτερα ports οσο περναει ο καιρος.Γιαυτο αλλωστε και τα reviews των παιχνιδιων γινονται παντα στις κατωτερες εκδοσεις των κονσολων. Γιατι πολυ απλα γνωριζουν τα site οτι τις περισσοτερες φορες οι Pc εκδοσεις των περισσοτερων παιχνιδιων τον πρωτο καιρο ειναι προβληματικες.

για μενα που κανω και video editing kai photoshop ερασιτεχνικα εκτος απο gaming δεν βοηθαει? να πω οτι εχω σκοπο cpu,ram,motherboard να μην τα αλλαξω για καμια 4-5 χρονια γιαυτο κοιταω και για τον 6πυρηνο που ισως να με καλυψει πιο πολλα χρονια. μιλαμε για 150 ευρω γιαυτο το σκεφτομαι πιο θερμα...αν η διαφορα ηταν για 300 ευρω δεν θα το συζητουσα καν θα ειχα παει σε 1151. αλλά για 150 ευρω μηπως αξιζει η διαφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα που κανω και video editing kai photoshop ερασιτεχνικα εκτος απο gaming δεν βοηθαει? να πω οτι εχω σκοπο cpu,ram,motherboard να μην τα αλλαξω για καμια 4-5 χρονια γιαυτο κοιταω και για τον 6πυρηνο που ισως να με καλυψει πιο πολλα χρονια. μιλαμε για 150 ευρω γιαυτο το σκεφτομαι πιο θερμα...αν η διαφορα ηταν για 300 ευρω δεν θα το συζητουσα καν θα ειχα παει σε 1151. αλλά για 150 ευρω μηπως αξιζει η διαφορα?

και το 1151 - 6700 θα σε καλυψει. Το θεμα ειναι και τι προγραμματα δουλευεις.

δες το παρακατω.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για μενα που κανω και video editing kai photoshop ερασιτεχνικα εκτος απο gaming δεν βοηθαει? να πω οτι εχω σκοπο cpu,ram,motherboard να μην τα αλλαξω για καμια 4-5 χρονια γιαυτο κοιταω και για τον 6πυρηνο που ισως να με καλυψει πιο πολλα χρονια. μιλαμε για 150 ευρω γιαυτο το σκεφτομαι πιο θερμα...αν η διαφορα ηταν για 300 ευρω δεν θα το συζητουσα καν θα ειχα παει σε 1151. αλλά για 150 ευρω μηπως αξιζει η διαφορα?

Προφανως και στην περιπτωση σου μπορεις να κοιταξεις σε socket 2011-3.

 

Βεβαια κανονικα για να γινει μια ολοκληρωμενη προταση πρεπει να γνωριζουμε και το υπολοιπο συστημα που ειναι να μπουν αυτα. Αν ειναι δηλαδη να μιλαμε για τοσο ακριβο combo επεξεργαστη-μητρικης και στο υπολοιπο συστημα να γινουν περικοπες απο παντου και να μπουν κατωτερα πραγματα δεν εχει νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκληρους και τροφοδοτικο θα κρατησω απο το παλιο συστημα.
 

i) Το ποσό που διαθέτουμε: για motherboard, cpu, ram και καρτα γραφικών ειμαι διατεθειμένος να δώσω 750-800 ευρώ, τωρα αν για κατι καλυτερο παει και 850 ευρω οκ. αλλά μεχρι εκει οχι παραπάνω για αυτά. και αν βγαινει και φθηνοτερα ακομα καλυτερα.

 

ii) Tη χρήση του υπολογιστή (εάν πρόκειται για gaming pc, αναφέρετε τι είδους παιχνίδια παίζετε/θα παίξετε και δώστε από ένα παράδειγμα.)

gaming σιγουρα (Gta V online, witcher 3, cod,payday 2, nba2k17, pes, fifa, racing games (dirt rally, asseto corsa, κλπ.), cs go επισης αν και αυτο δεν εχει απαιτησεις τρελες. και οτι νεο βγει απο δω και περα να μπορει να ανταπεξελθει στα ultra με πανω απο 50fps, αξιοπρεπως δηλαδη για 2 χρονια τουλαχιστον. (εννοω η καρτα γραφικών για 2 χρονια τουλαχιστον).
Επίσης ο υπολογιστης εκτός απο Gaming θα χρησιμοποιηθει για ερασιτεχνικη χρηση σε επεξεργασια εικονων και βιντεο. με photoshop, adobe premiere, after effects, sony vegas. θελω να τα εχει για πλακα αυτα, να μην μασαει με αυτα τα προγραμματα...καθως και σε render κλπ να ειναι καλο το συστημα.

iii) Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιηθούν:αυτα που ειπα ακριβως απο πανω για επεξεργασια βιντεο-εικονας. δεν μου ρχετε κατι αλλο που να ειναι πολυ ιδιατερο.

 

iv) Στη σύνθεση θέλουμε να συμπεριληφθεί οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε? Υπάρχει πιθανότητα για μελλοντική αγορά άλλης? (απαραίτητη η διευκρίνηση της οθόνης μας για κάθε είδος συστήματος και αναβάθμισης. Εάν δεν γνωρίζετε τον κωδικό μοντέλου, αναφέρετε τουλάχιστον μάρκα, ίντσες και ανάλυση.) οθονη όχι δεν χρειάζομαι, έχω δυο οθόνες για το pc μια 24αρα dell p2414h και μια lg 1080p gaming οθονη 23 ιντσες. για τα επομενα 2 χρονια τουλαχιστον θα μαι σε 1080p gaming αρα με καλυπτουν αυτες οι οθονες δεν θελω κατι αλλο μιας και ειμαι για 1080p.

 

v) Στη σύνθεση θέλουμε να συμπεριληφθούν και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? οχι

 

vi) Το Hardware-περιφερειακά-οθόνη που θέλουμε να αγοράσουμε, θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα (διευκρινίστε ποιο) ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα? (Αναφέρετε και την περιοχή στην οποία βρίσκεστε για περαιτέρω διευκόλυνση). και απο διαφορετικα δεν εχω θεμα. την καλυτερη τιμη θελω να εχω. αρκει καταπροτιμηση να ειναι Αθηνα τα μαγαζια. δεν θελω θεσσαλονικη και τετοια. ωστε αν χρειαστει κατι να ειναι πιο αμεση η επικοινωνια.

 

vii) Επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα (στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο? το συναρμολογω εγω ο ιδιος γιαυτο και δεν εχω θεμα να τα παρω απο ξεχωριστα μαγαζια.

 

viii) Επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα? Αν ναι ποιο? οχι θα του βαλω εγω windows 8.1 pro 64bit (υπαρχουν ηδη).

 

ix) Στο νέο σύστημα θα γίνουν πιθανές μελλοντικές αναβαθμίσεις στο Hardware? Αν ναι, υπάρχει πιθανότητα για διπλές κάρτες γραφικών (sli/crossfire)? -> συμβάλλει στην επιλογή κατάλληλου τροφοδοτικού και παίζει ρόλο και στην επιλογή κουτιού

sli/crossfire δεν θα κανω οχι.

x) Θα γίνει oc στο CPU (επεξεργαστής)? Αν ναι σε τί μέγεθος? (μικρό, μεσαίο, μεγάλο) -> συμβάλλει στην επιλογή κατάλληλου τροφοδοτικού, μητρικής και φυσικά κατάλληλης ψύκτρας   θα κανω μετα απο λιγο καιρο που θα το εχω στην κατοχη μου oc σιγουρα. απο μεσαιο ως μεγαλο σκεφτομαι. βλεποντας και κανοντας. τροφοδοτικο να πω πως εχω ενα corsair RM750. απο το παλιο συστημα το οποιο θα μπει στο καινουριο. για ψυξη μιας και εχω στοχο για oc θελω υδρόψυξη. (διπλή τουλαχιστον όχι μονή)

 

xi) Θα γίνει oc στη GPU (κάρτα γραφικών)? Αν ναι θα γίνει με πείραγμα της τάσης για stability (μεγάλο oc) ή απλά θα ανεβάσετε λίγο τις συχνότητες με stock voltage? -> συμβάλλει στην επιλογή κατάλληλου τροφοδοτικού

gpu δεν ξερω αν θα την πειραξω. μπορει να μην την πειραξω ή θα την πειραξω ελαχιστα.

xii) Αναφέρετε αν θα χρησιμοποιήσετε ή όχι κάποιο κομμάτι Hardware από άλλο/παλιό σύστημα:
όπως ειπα και στην αρχη θα χρησιμοποιήσω το τροφοδοτικο μου το corsair RM750, εναν ssd 240gb ιντελ και 2 hdd απο το παλιο συστημα.

μια δικια μου συνθεση για 2011-3 οσον αφορα motherboard,cpu,ram και καρτα γραφικων ειναι η εξης:

 

motherboard: http://www.skroutz.g...lus-USB3-1.html
υπαρχει και χωρις sli νομιζω η ιδια που κανει 218 (αν ειναι μονο αυτη η διαφορα μιας και δεν προκειται να κανω sli ή crossfire θα παω σε αυτη: http://www.skroutz.gr/s/6779844/MSI-X99A-Raider-USB3-1.html
η διαφορα με την απο πανω της ειναι μονο το sli? ΄΄η και κατι αλλο?
cpu: http://www.skroutz.g...-5820K-Box.html

ram: http://www.skroutz.g...2A2400C14R.html

για ram δεν ξερω αν μπορει να διαβασει παραπανω απο 2400 mhz στα 2011-3 sockets (πειτε μου αν ξερετε...ποσο μπορει να διαβασει ωστε να τις φτασω με xmp. αν μπορει παραπανω κοιταω πιο πολλα mhz τοτε.)

θα βοηθησει ομως αυτο το συστημα παραπανω απο οτι ενα 1151 με i7 6700K? αξιζουν τα 150+ για αυτα δηλαδη?
καρτα γραικων λεω να παω σε αυτη: http://www.skroutz.gr/s/9593999/Asus-Radeon-RX470-4GB-Strix-OC-Gaming-90YV09J2-M0NA00.html#sku-info

γιατι καθε 2 χρονια το πολυ τις αλλαζω οποτε για 1080p πιστευω ειναι μια χαρα, τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο θα αλλαξουν τα πραγματα στα παιχνιδια δεν το καταλαβα αυτο.Το pc θα εξακολουθει να εχει console ports(αφου θα συνεχιζουν τα παιχνιδια να βγαινουν με κεντρικη πλατφορμα το παλιο και αδυναμο Ps4) και μαλιστα αρκετα εχουν τα χαλια τους.Μια βολτα απο το καινουργιο Dishonored 2(αλλα και το Mafia 3) αρκει για να δουμε σε τι κατασταση ειναι το Pc gaming τα τελευταια χρονια.

 

Οποιος ασχολειται στα θεματα των pc games στο insomnia εχει δει απο πρωτο χερι και γνωριζει την κατασταση . Εμενα αλλωστε αυτο ειναιπου με ενδιαφερει. Να μην νομιζουν ορισμενοι οτι αν δωσουν μια περιουσια σε επεξεργαστες,καρτες γραφικων,μητρικες κλπ θα παιζουν νερο οτι παιχνιδι βγαινει.

 

Οσο για το παραπανω bold προφανως μπορει να κανει οτι θελει αλλα με αυτη την λογικη τοτε κακως ανοιχτηκε το παρον θεμα.

Συνεχεια οταν προκειται για αγορα επεξεργαστη τα ιδια και τα ιδια γραφονται,ενω το Pc gaming εχει ολο και χειροτερα ports οσο περναει ο καιρος.Γιαυτο αλλωστε και τα reviews των παιχνιδιων γινονται παντα στις κατωτερες εκδοσεις των κονσολων. Γιατι πολυ απλα γνωριζουν τα site οτι τις περισσοτερες φορες οι Pc εκδοσεις των περισσοτερων παιχνιδιων τον πρωτο καιρο ειναι προβληματικες.

 

 

Fulgore για αυτο ειπα εαν το εχεις ψαξει το θεμα  :-( Tελος παντων..... δεν ειναι του παροντος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...