Προς το περιεχόμενο

ΔΟΑΤΑΠ - πρακτικά βήματα για αναγνώριση master


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχουν καποια θεματα για τον ΔΟΑΤΑΠ εδω, αλλα οχι με τον προσανατολισμο που θελω να το θέσω.

Θα ηθελα με την βοηθεια οσων εχουν περάσει απο αυτο το...κανάλι(!), να δωσετε πρακτικές οδηγιες, σε απλα βηματα, ισως και με χρονικη σειρα, για τις ενεργειες που πρεπει να κανει καποιος, αν θελει να υποβαλλει master του εξωτερικου για αναγνωριση.

Μιλω για master που δεν υπαρχει καταχωρημενο στις λιστες του ΔΟΑΤΑΠ, και πιθανως λογω distant learning να μην εχει και επιτυχη καταληξη η ολη διαδικασια αναγνωρισης.
Ωστοσο, σε καθε περιπτωση, ενας πρακτικος οδηγος, για διαδικασιες/βηματα/προαπαιτουμενα(μην ζητανε χαρτια απο το πανεπιστημιο και τρεχει καποιος τελευταια στιγμη να τα μαζεψει), θα βοηθουσε στην καλυτερη οργανωση μας, για αποφυγη ασκοπων ταλαιπωριων και ατελειωτων χρονικων καθυστερησεων.

Βημα βημα λοιπον, βοηθειστε αν θελετε, να φτιαχτει ενας πρακτικος οδηγος, εστω με τα βασικα/γενικα βηματα για ολους, απο την αρχη που θα ξεκινησει κανεις τις διαδικασιες, ως το τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε φιλε, αφου το λεει ξεκαθαρα στην σελιδα του, οτι για να ειναι κατι αναγνωρισμενο, πρεπει να ειναι πρωτα στην λιστα του, και να πηγαινεις κιολας σαν φυσικη παρουσια , ειτε για μαθημα ειτε για εξετασεις εστω μια φορα, εσυ γιατι επελεξες το distant learning? φιλικα στο λεω γιατι ειμαι στο ιδιο λουκι για master Κι εγω, και μαλλον καταληγω στο ΕΑΠ, για να μην εχω στο μελλον το ιδιο προβλημα..

καλα ξεμπερδεματα, οποιος μπορει ας βοηθησει- θα εχουν το ιδιο θεμα και αρκετοι αλλοι :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλω για master που δεν υπαρχει καταχωρημενο στις λιστες του ΔΟΑΤΑΠ

Τωρα τι θελεις να σου πουμε;;; Αμα δεν υπαρχει στις λιστες,πολυ απλα δεν αναγνωριζεται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα τι θελεις να σου πουμε;;; Αμα δεν υπαρχει στις λιστες,πολυ απλα δεν αναγνωριζεται!

και για αυτα που υπαρχουν "στις λιστες" παλι δεν αναγνωριζουν μερικα, οσα δηλαδη δεν εχουν υποχρεωτικη φυσικη παρουσια στις εξετασεις, διαλεξεις, συμβουλευτικες κλπ... :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για αυτα που υπαρχουν "στις λιστες" παλι δεν αναγνωριζουν μερικα, οσα δηλαδη δεν εχουν υποχρεωτικη φυσικη παρουσια στις εξετασεις, διαλεξεις, συμβουλευτικες κλπ... :/

υπαρχουν πτυχια που δεν εχουν φυσικη παρουσια εστω στις εξετασεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφως και υπαρχουν , δεν τα αναγνωριζει ομως ο ΔΟΑΤΑΠ :confused: :confused: :confused:

και τι πτυχιο ειναι αυτο που το παιρνεις χωρις εξετασεις; :P αυτο σαν σεμιναρια μου ακουγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τι πτυχιο ειναι αυτο που το παιρνεις χωρις εξετασεις; :P αυτο σαν σεμιναρια μου ακουγεται.

ειναι αποκλειστικα εξ αποστασεως, οπως προφανως και αυτο που αναφερει ο φιλος... αλλα δεν αναγνωριζονται... γιαυτο ειπα οτι εγω με βλεπω για ΕΑΠ αν ειμαι τυχερος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι αποκλειστικα εξ αποστασεως, οπως προφανως και αυτο που αναφερει ο φιλος... αλλα δεν αναγνωριζονται... γιαυτο ειπα οτι εγω με βλεπω για ΕΑΠ αν ειμαι τυχερος

δεν μπορω να καταλαβω τι πτυχιο παιρνεις χωρις να εξεταζεσαι παντως :P ή ΕΑΠ ή ΑΠΚΥ ή το πανεπιστημιο της Λευκωσιας. Θα στα αναγνωρισει σιγουρα ο ΔΟΑΤΑΠ. Εχουν κανονικα εξεταστικες στα εξ αποστασεως με φυσικη παρουσια φυσικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοείτε να αναγνωρίζεται; να αναγνωρίζεται πού και γιατί; 

προφανως στην Ελλαδα. για οσους ενδιαφερονται φυσικα να αναγνωριζεται στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να καταλαβω τι πτυχιο παιρνεις χωρις να εξεταζεσαι παντως :P ή ΕΑΠ ή ΑΠΚΥ ή το πανεπιστημιο της Λευκωσιας. Θα στα αναγνωρισει σιγουρα ο ΔΟΑΤΑΠ. Εχουν κανονικα εξεταστικες στα εξ αποστασεως με φυσικη παρουσια φυσικα.

το ιδιο λεμε

δεν ξεκινησα εγω το τοπικ, ας μας πει τι εχει βγαλει ο OP...

εγω για μεταπτυχιακο στο εαπ με βλεπω, αν και αποτι καταλαβα θα πηγαινω μονο στις "εξετασεις" , και οταν θα γραψω διπλωματικη... το θεμα ειναι να με παρουν μονο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ιδιο λεμε

δεν ξεκινησα εγω το τοπικ, ας μας πει τι εχει βγαλει ο OP...

εγω για μεταπτυχιακο στο εαπ με βλεπω, αν και αποτι καταλαβα θα πηγαινω μονο στις "εξετασεις" , και οταν θα γραψω διπλωματικη... το θεμα ειναι να με παρουν μονο :P

γιαυτο κανε αιτηση και στα 3,καπου θα σε παρουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...