Προς το περιεχόμενο

H Apple κυκλοφορεί βιβλίο με φωτογραφίες των προϊόντων της και με τιμή $300


Panos1221

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν μπορώ να αγοράζω συχνά βιβλία σε τέτοιο επίπεδο τιμής. Γενικότερα όμως έχω ξοδέψει σημαντικά ποσά για βιβλία φωτογραφίας ή design. Τα περισσότερα τα κοιτάζω μόνο και γι'αυτό γνωρίζω και τις τιμές τους.

 

Ποιό ακριβώς είναι το πρόβλημά σου? Ή που πιστεύεις πως περιγράφω κάτι λάθος?

 

Μπορώ να καταλάβω πως έχουμε πλεον μια νέα γενιά με ελάχιστες επαφές με κανονικά βιβλία εκτυπωμένα, αλλά μην κάνετε πως δεν καταλαβαίνετε κιόλας μόνο και μόνο για να κάνετε το "κομμάτι" σας. Εκτίθεστε! 

Θα ήθελα πολύ να δω το ράφι σου σε φωτο κρατώντας και ένα χαρτί που να γράφει insomnia.gr

Πρόσεχε μόνο να μιλάμε για πρόσφατα βιβλία που διατίθενται στην αγορά όχι των προγόνων σου του 2ου παγκοσμίου πολέμου.

Αν πάλι δεν έχεις καταλάβενεις και εσύ πως είναι ένα ακριβό σπορ και η apple μπήκε γιατί βρήκε μεδούλι οπότε αστο να πάει στο καλό και παραδεξου ότι η τιμή για να δούμε το iPhone και ότι άλλο έχει βγάλει η apple παρά είναι τραγική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλάβετε ότι ένας κατάλογος - προσπέκτους διαφημίζει τα προϊόντα που πουλιούνται αυτή τη στιγμή στην αγορά. Ένα βιβλίο όπως το παραπάνω παρουσιάζει την εικονική σχεδίαση των προϊόντων που δεν κυκλοφορούν άλλο καθώς και άλλων ακυκλοφόρητων πρωτοτύπων. Είναι καθαρά ένα συλλεκτικό βιβλίο για συλλέκτες και σχεδιαστές. Ένα αντίστοιχο βιβλίο 100 χρόνια Leica κυκλοφόρησε το 2014 και τώρα 3 χρόνια μετά κοστίζει 100€ http://www.artbooksheidelberg.de/html/detail/en/eyes-wide-open-100-years-of-leica-photography-978-3-86828-523-9.html αλλά ξέχασα για εσάς δεν είναι τέχνη αυτό που κάνει ένας Designer, απλά μεγάλο στόμα πολλές αερολογίες και τίποτα παραπάνω.

Προσωπικά σέβομαι την άποψή σου και ταυτόχρονα παραθέτω έναν προβληματισμό.

Leica συλλεκτικό βιβλίο για τα 100 χρόνια, αξία 100€.

Apple "συλλεκτικό" "βιβλίο" (40 χρόνια 1976-2016), αξία 300€.

?????????

Αυτό που λέμε λογική τιμή (και γενικότερα λογική) για την Apple δεν υπάρχει πλέον, και αυτό γιατί έχει φουσκώσει και καμαρώνει σαν το παγόνι!

Θα μου πεις, υπάρχουν κορόιδα που θα το αγοράσουν. Ναι. Συμφωνώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στην αρχη παραθετεις ο ιδιος link απο το Αmazon για να υποστηριξεις αυτο που λες και μετα αναιρεις ο ιδιος τον εαυτο σου λεγοντας "ασε το Amazon"

Σοβαροτατο επιχειρημα, οχι αστεια....

Είναι θέμα αντίληψης. Δεν θα εξηγώ σε όλους το σκεπτικό μου. :)

Θα ήθελα πολύ να δω το ράφι σου σε φωτο κρατώντας και ένα χαρτί που να γράφει insomnia.gr

Πρόσεχε μόνο να μιλάμε για πρόσφατα βιβλία που διατίθενται στην αγορά όχι των προγόνων σου του 2ου παγκοσμίου πολέμου.

Αν πάλι δεν έχεις καταλάβενεις και εσύ πως είναι ένα ακριβό σπορ και η apple μπήκε γιατί βρήκε μεδούλι οπότε αστο να πάει στο καλό και παραδεξου ότι η τιμή για να δούμε το iPhone και ότι άλλο έχει βγάλει η apple παρά είναι τραγική.

LOL

 

Ακριβό ήταν πάντα. Εσείς έχετε πρόβλημα με αυτό όχι εγώ. Απλά σας εξηγώ πως η κοστολογηση ενός βιβλίου δεν γίνεται με την ποσότητα του χαρτιού. Αμφιβάλλω πόσοι διάβασαν από την αρχή τι έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβό ήταν πάντα. Εσείς έχετε πρόβλημα με αυτό όχι εγώ. Απλά σας εξηγώ πως η κοστολογηση ενός βιβλίου δεν γίνεται με την ποσότητα του χαρτιού. Αμφιβάλλω πόσοι διάβασαν από την αρχή τι έγραψα.

Ναι νταξει, μονα ζυγα δικα σου ομως. Οταν ο neg παρεθεσε ενα αντιστοιχο λευκωμα των 30 σελιδων που κοστιζε 45 ευρω, θεωρωντας πως 30 σελιδες = 45€ , αρα και η apple σωστα κοστολογει το δικο της στα 300 δεν σε ειδα να λες οτι η κοστολογηση  δεν παει με την ποσοτητα του χαρτιου. Οταν σε συμφερει, πεταγεσαι να το πεις, οταν δεν σε συμφερει απλα αποσιωπας. 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Και να σου πω κάτι; Σίγουρα δεν θα ξεκινήσω να αγοράζω τέτοια βιβλία με αυτό  :-D

Δε νομίζω να είπα πουθενά πως επιβάλλεται να το αγοράσει κάποιος το συγκεκριμένο. Εξηγώ πως η τιμή ενός βιβλίου και ειδικά με φώτο κλπ δεν εξαρτάται από τον αριθμό των σελίδων ή την ποιότητα κατασκευής. Απλά κάποιοι εδώ θολωνουν κάθε φορά που διαβάζουν τη λέξη Apple και δεν είναι ικανοί να καταλάβουν τι λέμε ή να συζητήσουν λογικά.

 

Μπορώ εύκολα να το γυρίσω στο τρολλάρισμα ή τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς αλλά από την άλλη έχω πιο σοβαρά πράγματα να κάνω.

 

Ps: Είναι κάποιος καμμενος που νομίζει πως ζει στο 1990 και πως μπορεί να μου δημιουργήσει θέμα γράφοντας με σε newsletter (γερμανικά νομιζω). Πείτε του κάποιος πως είναι άσχετος από αυτά και ας γυρίσει στην ανάγνωση περί ψεκασμων...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ εύκολα να το γυρίσω στο τρολλάρισμα ή τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς αλλά από την άλλη έχω πιο σοβαρά πράγματα να κάνω.

Το τρολαρισμα ήταν φυσικό επακόλουθο σε αυτό το θέμα με αυτό τον τίτλο και δεν είναι το πρώτο.

Για τα κλικς έχει ξεφτυλιστει ο τομέας των ειδήσεων. Και άντε οι χρήστες, η διαχειριστική ομάδα πετάει χαρταετό

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το τρολαρισμα ήταν φυσικό επακόλουθο σε αυτό το θέμα με αυτό τον τίτλο και δεν είναι το πρώτο.

Για τα κλικς έχει ξεφτυλιστει ο τομέας των ειδήσεων. Και άντε οι χρήστες, η διαχειριστική ομάδα πετάει χαρταετό

 

Δεν νομιζω φιλε μου να φταιει η διαχειριστικη ομαδα για το επιπεδο των χρηστων,δεν μπορει ουτε Τεστ iq να μας κανει και ουτε να επιβαλει λογοκρισια.Δεν ειμαι διαχειριστης απλα την γνωμη μου λεω,φιλικα παντα ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Το τρολαρισμα ήταν φυσικό επακόλουθο σε αυτό το θέμα με αυτό τον τίτλο και δεν είναι το πρώτο.

Για τα κλικς έχει ξεφτυλιστει ο τομέας των ειδήσεων. Και άντε οι χρήστες, η διαχειριστική ομάδα πετάει χαρταετό

Το συγκεκριμένο θέμα δημοσιεύτηκε στα περισσότερα σχετικά sites παγκοσμίως. Η ομάδα διαχείρισης δεν μπορεί να κάνει και πολλά όταν το 99,9% των μηνυμάτων είναι απο ...haters (γενικοτερα), εκτός από το να αφαιρεί τα εντελώς ηλιθια μηνύματα με προσβλητικό περιεχόμενο. Και το αστείο είναι πως πολλοί από αυτούς τους χρήστες έστελναν μηνύματα αγανάκτησης, όταν άλλοι χρήστες τρολλαραν εξίσου ασύστολα σε topics για το note 7 κλπ. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω φιλε μου να φταιει η διαχειριστικη ομαδα για το επιπεδο των χρηστων,δεν μπορει ουτε Τεστ iq να μας κανει και ουτε να επιβαλει λογοκρισια.Δεν ειμαι διαχειριστης απλα την γνωμη μου λεω,φιλικα παντα ε?

 

ναι δεν ξερει η διαχειριστικη ομαδα οτι τα νεα του ινσομνια ειναι κλιμπεητ πιασιαρικα αρθρα πολλες φορες χαμηλου επιπεδου που τα περισσοτερα οδηγουν αναποφευκτα σε τρολαρισμα κ τσακωμους

 

κινηση να υπαρχει κ μπουγιο να δουλευουν οι διαφημισεις

 

σε τι κοσμο ζειτε?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι δεν ξερει η διαχειριστικη ομαδα οτι τα νεα του ινσομνια ειναι κλιμπεητ πιασιαρικα αρθρα πολλες φορες χαμηλου επιπεδου που τα περισσοτερα οδηγουν αναποφευκτα σε τρολαρισμα κ τσακωμους

 

κινηση να υπαρχει κ μπουγιο να δουλευουν οι διαφημισεις

 

σε τι κοσμο ζειτε?

Δεν σε αναγκάζει κανείς να συμμετέχεις σε topics που δεν σε ενδιαφέρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...