Προς το περιεχόμενο

H Apple κυκλοφορεί βιβλίο με φωτογραφίες των προϊόντων της και με τιμή $300


Panos1221

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φήμες λένε ότι θα βγάλουν και iΔρακουλίνια που θα έχουν μέσα αυτοκόλλητα αλά Panini με τα προϊόντα τους.

 

To άλμπουμ θα κοστίζει 3000 δολάρια και αν συμπληρωθεί ο κάτοχός του κερδίζει 5 dongles της επιλογής του.

 

στον πρωτο που θα τα καταφερει θα του επιτραπει να πεσει κ να φιλησει το αγιο χωμα του κουπερτινο χωρις χρεωση 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 167
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Στο amazon.com έχει κυκλοφορήσει από το 2014 και ξεκινάει από 42$ καινούργιο. Είναι άλλο; Δεν γνωρίζω. Iconic και Apple innovation διαβάζω εγώ.

https://www.amazon.com/Iconic-Photographic-Tribute-Apple-Innovation/dp/098858171X/ref=sr_1_5?ie=UTF8&qid=1479306521&sr=8-5&keywords=iconic

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ είναι το θέμα μας λοιπόν.

 

Ό,τι πουλάει η apple το κοστολογεί βιβλίο,ενώ είναι κατάλογος.

Οι περισσότεροι το βλέπουν σαν το διαφημιστικό φυλλάδιο που είναι,ενώ εσύ και δυο τρεις άλλοι Γαλάτες εδώ μέσα επιμένουν πως είναι λεύκωμα,και μάλιστα από τα λίγα,που θα αλλάξουν το τρόπο που βλέπουμε τους καταλόγους.

Καταλάβετε ότι ένας κατάλογος - προσπέκτους διαφημίζει τα προϊόντα που πουλιούνται αυτή τη στιγμή στην αγορά. Ένα βιβλίο όπως το παραπάνω παρουσιάζει την εικονική σχεδίαση των προϊόντων που δεν κυκλοφορούν άλλο καθώς και άλλων ακυκλοφόρητων πρωτοτύπων. Είναι καθαρά ένα συλλεκτικό βιβλίο για συλλέκτες και σχεδιαστές. Ένα αντίστοιχο βιβλίο 100 χρόνια Leica κυκλοφόρησε το 2014 και τώρα 3 χρόνια μετά κοστίζει 100€ http://www.artbooksheidelberg.de/html/detail/en/eyes-wide-open-100-years-of-leica-photography-978-3-86828-523-9.html αλλά ξέχασα για εσάς δεν είναι τέχνη αυτό που κάνει ένας Designer, απλά μεγάλο στόμα πολλές αερολογίες και τίποτα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλάβετε ότι ένας κατάλογος - προσπέκτους διαφημίζει τα προϊόντα που πουλιούνται αυτή τη στιγμή στην αγορά. Ένα βιβλίο όπως το παραπάνω παρουσιάζει την εικονική σχεδίαση των προϊόντων που δεν κυκλοφορούν άλλο καθώς και άλλων ακυκλοφόρητων πρωτοτύπων. Είναι καθαρά ένα συλλεκτικό βιβλίο για συλλέκτες και σχεδιαστές. Ένα αντίστοιχο βιβλίο 100 χρόνια Leica κυκλοφόρησε το 2014 και τώρα 3 χρόνια μετά κοστίζει 100€ http://www.artbooksheidelberg.de/html/detail/en/eyes-wide-open-100-years-of-leica-photography-978-3-86828-523-9.html αλλά ξέχασα για εσάς δεν είναι τέχνη αυτό που κάνει ένας Designer, απλά μεγάλο στόμα πολλές αερολογίες και τίποτα παραπάνω.

 

καλώς τον έτερο Γαλάτη...και συνεχίζω λοιπόν.

 

Ωραίος και ο κατάλογος της Leica,σόρρυ συλλεκτικό βιβλίο για designer.

Γιατί τόσο φθηνό όμως;Κάτι παίζει,μην το πάρετε οι συλλέκτες.

 

Έχω όλους τους καταλόγους ΙΚΕΑ,στην αρχική πλαστική σακούλα τους.Να πούμε 200;

Και δώρο δύο φορές ο πρώτος,ο συλλεκτικός.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιτλος θέματος το οποίο εχει περασει το QA του insomnia και εχει μπει στην αρχικη σελίδα:

 

"H Apple κυκλοφορεί βιβλίο με φωτογραφίες των προϊόντων της και με τιμή $300"

 

itt users και moderator μαζι προσπαθουν να μας πείσουν οτι δεν ειναι ενα απλο βιβλιο με φωτογραφιες αλλα καποιου ειδους τεχνη, timeless piece, designed by apple, τοσο εχουν ολα τα σχετικα βιβλια κτλπ και δικαιολογούν απολυτα τα 300$. Γιατι δεν αλλαζετε τον τιτλο τοτε σε κατι καλυτερο οπως "Η apple κυκλοφορεί συλλεκτικό βιβλιο με το εικονικό design των συσκευών της" και βαλτε την τιμη με ψιλα γραμματα μεσα στο αρθρο η και καθολου για να μην υπαρχει τοσο flame?? Αλλα μηπως σας αρεσει στην τελικη? λεω εγω τωρα..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλώς τον έτερο Γαλάτη...και συνεχίζω λοιπόν.

 

Ωραίος και ο κατάλογος της Leica,σόρρυ συλλεκτικό βιβλίο για designer.

Γιατί τόσο φθηνό όμως;Κάτι παίζει,μην το πάρετε οι συλλέκτες.

 

Έχω όλους τους καταλόγους ΙΚΕΑ,στην αρχική πλαστική σακούλα τους.Να πούμε 200;

Και δώρο δύο φορές ο πρώτος,ο συλλεκτικός.

Καλά άστο δεν υπάρχει ελπίδα. Φαίνεται το επίπεδο, η Παιδεία και ο πολιτισμός του νεοέλληνα και υπάρχουν άπειρα παραδείγματα μέσα σε αυτό το άρθρο. Δεν πειράζει, δεν μπορούν όλοι οι άνθρωποι να καταλάβουν κάποια πράγματα. Γιαυτό και υπάρχουν και οι κατάλογοι του ΙΚΕΑ που παρέχονται δωρεάν και σας δίνουν και λίγη χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ τι κάθεστε και ασχολείστε με το τι κάνει η apple και η κάθε apple. Απευθύνεται σε συγκεκριμένο κοινό. Εάν της βγει το εγχείρημα, καλώς, και δικό της πρόβλημα. Εάν δεν της βγει, πάλι δικό της πρόβλημα. Το ότι θα μπαίνουμε να σχολιάζουμε το καθετί ανούσιο (δεν αναφέρομαι στα ουσιαστικά) που κάνει η apple και η κάθε apple, πραγματικά με ξεπερνάει. Ώρες-ώρες δεν μπορώ να καταλάβω.. υπάρχουν κάποιοι που κράζουν την εταιρία ετούτη (και εγώ προσωπικά αρκετές φορές) αλλά καθετί που κάνει η apple και βγαίνει ως είδηση εδώ (άλλο κουλό θέμα τούτο τώρα αλλά θα βγω off-topic) θα πρέπει να μπουν να σχολιάσουν.. γιατί έτσι. Όταν κάτι δεν το γουστάρεις ή το θεωρείς γελοίο ή whatever εγώ ένα πράγμα γνωρίζω. ΔΕΝ ασχολείσαι γιατί δεν γουστάρεις να δώσεις αξία. Εδώ κάποιοι την βρίζουν μεν αλλά την "ταίζουν" κιόλας. Ανωριμότητες..

Αυτά από κάποιον που δεν χώνευε ποτέ την apple, σε σημείο που μπορώ να πω ότι μου σπάει τα νεύρα σχεδόν σε οτιδήποτε, όχι λόγω iphone, ipad, ipod και συναφή αλλά από τα early '80s. Και έχω τους λόγους μου που όμως δεν θα κάτσω να αναλύσω εδώ τώρα. Ας σταματήσουμε να ασχολούμαστε με το καθετί (γελοίο ή μη) που κάνει μια εταιρία (ΔΕΝ αναφέρομαι μόνο στο μήλο) και ας επικεντρωθούμε στα ουσιώδη που αφορούν την εταιρία αυτή (καθώς και την οποιαδήποτε). Γενικά, ας σοβαρευτούμε λίγο.

Όσο για το τίτλο του thread, για άλλη μια φορά είναι ότι να 'ναι, με σκοπό το ανούσιο flame.
Kάτι σύνηθες -δυστυχώς- στο insomnia.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τρολ η Apple............ αν ήταν θα έβγαζε 2 βιβλία , ένα λευκό τελείως στα 10$ για εμάς ντε που δεν έχουμε να πάρουμε τα προιόντα της και ένα με 400$ για αυτούς που τα έχουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα και για design book η τιμη ειναι εξωπραγματικα υψηλη (συνηθως ειναι 35-70 ευρω) 

ασε κιολας που το design της apple ειναι κλοπιραιτ απο τον dieter rams, το σχεδιαστη της brown στα 60s-70s-80s.

καλυτερα να παρεις κατι απ αυτα (25-62$) αν σ ενδιαφερει πραγματικα το design:

https://www.amazon.com/Dieter-Rams-Little-Design-Possible/dp/0714849189/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1479309247&sr=8-1&keywords=dieter+rams

https://www.amazon.com/Dieter-Rams-Better-English-German/dp/3899555252/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1479309247&sr=8-2&keywords=dieter+rams

https://www.amazon.com/Dieter-Rams-Little-Design-Possible/dp/0714849189/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1479309247&sr=8-1&keywords=dieter+rams

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...