Προς το περιεχόμενο

[TV Box] Nexbox A95X S905X 2GB + 8GB @GearBest 30,96€


tomtoub

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορώ το βράδυ να δοκιμάσω κάποιο bluray iso sample για επιβεβαίωση

 

δοκίμασα το sample του sintel και έπαιξε, χωρίς αλλαγή frame rate στο android με spmc και με αυτόματη αλλαγή σε 24Hz στο libreelec

το ίδιο έπαιξε σε και ασθενέστερα μηχανήματα όπως το rikomagic 802iv με zdmc χωρίς αλλαγή frame και σε orange pi pc με openelec με αυτόματη αλλαγή σε 24Hz.

άρα γενικά το kodi παίζει bluray iso όπως αναφέρεται στα review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα το έλεγα με σιγουριά, ειδικά με την τιμή που έχει

 

http://mediaplayers.gr/zidoo-x9s/

 

Mε μεγάλη σιγουρια κιολας.

Blu ray menu, hd audio bitstream,καλη συμβατότητα με 4Κ αρχεία, σωστο κλειδωμα 23.976, auto frame rate προς 23.976,αλουμινιο,dual band ac, gigabit και εξαιρετική υποστηριξη.

Αυτο και το himedia q10/q5 ειναι τα καλύτερα android boxes.

 

Μετα πας σε Dune με vxp processor κλπ...

Τι ήχο περνάει από τα iso ? Κάποιος που να το έχει βάλει σε ενισχυτή ?

 

pcm δικάναλο απο το KODI.

Βεβαι τώρα λένε πως το έφτιαξαν και περνάει κανονικα DD/DTS.

Μην περιμένεις hd audio αλλα τουλάχιστον στην θεση τους θα παρεις πολυκάναλο pcm στο true hd και dts core αντι για master audio.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια ισως να ειμαι λιγο offtopic αλλα παρακαλω ειδα αυτο αξιζει?

παιζει 4κ ισο?

ειναι παρουσιαση απο τα παιδια 

   removed

Επεξ/σία από matrixxx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εφυγε το βιντεο αφου περιεχει referral!

 

Αν θες απαντηση, μπορεις να  γραψεις απλα το μοντελο που σε ενδιαφερει, χωρις συνδεσμους που περιεχουν ρεφεραλς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ισως να ειμαι λιγο offtopic αλλα παρακαλω ειδα αυτο αξιζει?

παιζει 4κ ισο?

ειναι παρουσιαση απο τα παιδια

removed

Γιατί δε Ρωτάς τα παιδιά εκεί που το είδες;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το 16αρι από προσφορά που είχε παίξει και παίζει κανονικά play store.

Πήρα και δεύτερο για την 2η τηλεόραση αν και σκέφτομαι και για 3ο να το κάνω δώρο αλλά βλέπω ότι είναι μόνο backorder και το σκέφτομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για βασικά πράγματα είναι ιδανικά τα μηχανάκια αυτά. Ειδικά αυτά που έχουν 2GB RAM. Τώρα, αν περιμένετε με 30€ να παίζουν τα πάντα και να ψήνουν και καφέ, μάλλον άδικα περιμένετε.

 

Για την ταπεινή τηλεόρασή μου που έχει τα βασικά, μια χαρά θα με βολέψει αντί να πηγαινοφέρνω το στικάκι στον υπολογιστή για να αντιγράψω αρχεία. Βέβαια εμένα μου βγήκε και μόνο 3€ με ένα πιστωτικό που είχα στο Gearbest. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για βασικά πράγματα είναι ιδανικά τα μηχανάκια αυτά. Ειδικά αυτά που έχουν 2GB RAM. Τώρα, αν περιμένετε με 30€ να παίζουν τα πάντα και να ψήνουν και καφέ, μάλλον άδικα περιμένετε.

 

Επομενως δεν ειναι προσφορα, αλλα παραμυθι. Οταν σου γραφει 100δολαρια αρχικη στη σελιδα τους, περιμενεις να κανουν οπωσδηποτε αν μη τι αλλο,  πραγματα που εκαναν μηχανακια των 99 δολαριων πριν 3-4 χρονια. Πχ το wdtv του 2013-14 στα 99 δολαρια  επαιζε Bluray ISO τοτε. :)

Αν λοιπον "ειναι των 30δολαριων/€" ως αξια, δεν εχει θεση στις προσφορες οταν πωλειται 30€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζουν για να βλέπεις ταινίες, να δεις βίντεο και αρχεία από εξωτερικό σκληρό/σύννεφο σε μια μη έξυπνη τηλεόραση και για να μην ανοίγεις πισι.λολ και τις λοιπές μλκς δεν θα τις παίξεις ούτε τις βαριές δουλειές θα κάνειςς.android παιχνίδια θα παίξεις όμως άνετα.τι πιο απλή και κατανοητή εξήγηση από αυτή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι δεν είσαι καινούργιος στο φόρουμ (:P) οπότε γνωρίζεις πολύ καλά ότι οι αρχικές τιμές των Κινέζων είναι πάντα εκτός πραγματικότητας.

 

Για μένα, τα 30€ είσαι προσφορά για μηχανάκι με 2GB RAM και αυτό το SoC. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...