Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με αποστολή ελτα


GeorgeDeAngelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έκανα αποστολή ενος κινητου σε ενα παιδί που το ηθελε για ανταλλακτικά 50€ αντικαταβολή.Ωστοσο ενω το εχει παραλαβει το παλικάρι δεν μου δείχνει στον εντοπισμο αντικειμενου οτι έχει γινει παραλαβή.Η ενημέρωση σταμάτησε εκει που φορτωθηκε στο τελευταίο αυτοκίνητο.Μου το εφαγαν το κινητό?Στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπανε να παω να κανω αίτηση στα ΕΛΤΑ για αναζήτηση.Μια με πέντε μερες είπανε οτι κάνουν τα λεφτα να έρθουν!Να περιμένω πρωτα και μετα να κανω αίτηση!Βοηθηστε οσοι Ξέρετε.Ευχαριστω εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αποστολή ενος κινητου σε ενα παιδί που το ηθελε για ανταλλακτικά 50€ αντικαταβολή.Ωστοσο ενω το εχει παραλαβει το παλικάρι δεν μου δείχνει στον εντοπισμο αντικειμενου οτι έχει γινει παραλαβή.Η ενημέρωση σταμάτησε εκει που φορτωθηκε στο τελευταίο αυτοκίνητο.Μου το εφαγαν το κινητό?Στην εξυπηρέτηση πελατών μου είπανε να παω να κανω αίτηση στα ΕΛΤΑ για αναζήτηση.Μια με πέντε μερες είπανε οτι κάνουν τα λεφτα να έρθουν!Να περιμένω πρωτα και μετα να κανω αίτηση!Βοηθηστε οσοι Ξέρετε.Ευχαριστω εκ των προτέρων

Πότε το παρέλαβε; Μπορεί να θέλει λίγη ώρα μέχρι να ενημερωθεί το σύστημα. Αν έχει μέρες που το παρέλαβε τότε πάω πάσο. Σε έχει ενημερώσει ότι πλήρωσε τον κούριερ και το έχει στα χέρια του;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έστειλα δέμα αντικαταβολή απο Αθήνα στην Κόρινθο.

Ο παραλήπτης με ενημέρωσε οτι παρέλαβε την μεθεπόμενη μέρα αλλά στο σύστημα των ΕΛΤΑ φάνηκε 2 μέρες μετά.

Η ειδοποίηση για να πάω να παραλάβω τα λεφτά μου ήρθε μετά απο 5-6 μέρες.

Δηλαδή, για μια τόσο μικρή απόσταση, η όλη διαδικασία διήρκεσε ~10μέρες

 

Επομένως έχω να ρωτήσω:

1. Πότε έγινε η αποστολή, απο ποιά πόλη και προς ποιά πόλη;

2. Πότε σε ειδοποίησε ο παραλήπτης οτι παρέλαβε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αποστολή έγινε Τετάρτη 16 του μηνα και 21 γραφει μόνο οτι φορτωθηκε σε οχημα στο ΜΔ Κορίνθου...απο κει και περα δεν υπάρχει ενημέρωση.Πηρα στα Ελτα και μου ειπανε οτι ισως δεν εχουν μηχανημα που ενημερωνει για τη συνεχεια της παράδοσης.Θα περιμενω μεχρι τη Δευτέρα και αν δεν ερθουν τα λεφτα θα παω να κανω αίτηση οπως μου ειπανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ όταν περίμενα αποστολή από το εξωτερικό το tracking των ΕΛΤΑ είχε κολλήσει στο τελωνείο και όταν το παρέλαβα μπαίνω και βλέπω άλλα 5-6 βήματα που είχαν συμπληρωθεί όλα μαζί, οπότε περίμενε λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...