Προς το περιεχόμενο

Black friday - ξεκινησαν οι προσφορες


dieccast

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eμενα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν εχουν αλλα κομματια και οτι δεν θα παραλαβουν αλλα, οποτε δεν θα με εξυπηρετησουν.Μου αντιπροτειναν ακριβοτερο bundle και δεν δεχτηκα. Επειδη ομως τους ειπα οτι εχω "screenshot" με αποθεμα (δεν εχω πραγματικα, ετσι το πεταξα και αναζητω αν εχεις εσυ) και οτι αν δεν μου φερουν θα κινηθω με καθε δυνατο μεσο, αναμενω το ακυρο σε 2-3 μερες που τελειωνει και το εκτιμωμενο διαστημα παραδοσης. Δεν ελπιζω σε κατι αλλο δυστυχως.

 

Παρομοια περιπτωση απο media και κοτσο με τo ps4+controller+2game.Τα media μου εστειλαν mail να παω να παραλαβω το Σαββατο απο το καταστημα ,παω και εγω ο καημενος το λεω στον υπαλληλο και με κοιτουσε σαν εξωγηινο μου λεει ρε φιλε τα ps4 τελιωσαν απο την Παρασκευη δεν εχω τιποτα να σου δωσω του δειχνω το mail  και μου λεει δεν μπορω να κανω τπτ.Γυρισα σπιτι εστειλα την ιστορια στη φορμα επικοινωνιας στο site και εχθες μου απαντησαν οτι καποια στιγμη στις επομενες μερες θα παραλαβω(ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΒΕΒΑΙΑ).

Στον κοτσο απο την αλλη παω να παραλαβω και μου το παιζανε τρελιτσα οτι ειχα ειδη παραλαβει την παραγγελια μου.Στελνω και εκει την ιστορια μεσω της φορμας του site ,αλλα ακομα δεν εχω λαβει απαντηση.

 

Ελληνικα καταστηματα ¨υποτιθεται μεγαλα¨ σου λεει ο αλλος ,Amazon και ξανα amazon για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο

Επεξ/σία από solton57010
  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμάτε να ενισχύετε στην Ελλάδα μικρά καταστήματα (τουλάχιστον όσα έχουν αποδειχτεί εντάξει στο παρελθόν), παρά μεγάλες αλυσίδες...

 

Είναι 1000 φορές προτιμότερο να αγοράσεις από το Amazon και να ξέρεις με ποιους έχεις να κάνεις, παρά από κάποιον Κοτσόβολο, KremmediaMarkt κλπ...

 

Ταπεινή μου γνώμη πάντα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμάτε να ενισχύετε στην Ελλάδα μικρά καταστήματα (τουλάχιστον όσα έχουν αποδειχτεί εντάξει στο παρελθόν), παρά μεγάλες αλυσίδες...

 

Είναι 1000 φορές προτιμότερο να αγοράσεις από το Amazon και να ξέρεις με ποιους έχεις να κάνεις, παρά από κάποιον Κοτσόβολο, KremmediaMarkt κλπ...

 

Ταπεινή μου γνώμη πάντα.

Σωστό, εξάλλου Τ λεφτά πάλι πίσω θα έρθουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως σήμερα με πήραν από το Public και μου πρότειναν Sony PlayStation 4 - 500GB Slim D Chassis + Call of Duty: Infinite Warfare + Uncharted 4 με 209€ και φυσικά δέχτηκα! Για την ιστορία, την μαύρη Παρασκευή είχα παραγγείλει online το PlayStation + συνδρομή πάλι με 209€ και είχα φάει άκυρο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι οπως παμε ομως γενικως, θα εχουμε κι αλλα συμβαντα τυπου "ηλεκτρονικης αθηνων" κλπ

 

Δε θα ήθελα να σχολιάσω το συγκεκριμένο, μόνο και μόνο επειδή είχα δεί τις πολιτικες της Ηελκτρονικής Αθηνών έναντι των καταναλωτών, όπως και τις τιμές της...

 

Στο δια ταύτα, το μόνο κακό κατά τη γνώμη μου από το κλείσιμο αυτό ήταν που έμεινε κόσμος χωρίς δουλειά.

Όμως, τις πραγματικές συνθήκες εργασίας, καθώς και το αν πληρώνονταν σωστά και στην ώρα τους, μόνο οι ίδιοι τα ξέρουν, υποθέσεις δε μπορώ να κάνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω και εγω την εμπειρια μου σχετικα με την αγορα ps4 απο το public την παρασκευη.Μπηκα να δω τιμες για τα πακετα και ενω αρχικα και το σκετο στα 199 ευρω αλλα και η εκδοση 1tb με 2 controllers στα 249 ευρω ηταν για αγορα μονο απο καταστημα λιγη ωρα αργοτερα (περιπου 6-7 πρωι παρασκευης) εδινε το 2ο πακετο για παραγγελια απο το site ετσι προχωρησα και εγω κανονικα στην αγορα του.Ελαβα σχεδον αμεσως μηνυμα επιβεβαιωσης ως συνηθως και περιμενα.Επειδη με ειχε προβληματισει η αληθεια ειναι κατα ποσο θα μπορεσουν να εξυπηρετησουν ολες αυτες τις παραγγελιες τους καλεσα 3 φορες (παρασκευη,σαββατο,δευτερα) και μου ειπαν πως προχωραει κανονικα και δεν γνωριζουν κατι περισσοτερο.Τους ανεφερα σχολια που ειχα διαβασει εδω οτι καποιους τους καλεσαν επειδη δεν εχουν και τους κανανε αντιπροταση και μου ειπε πως αν τυχον προκυψει προβλημα θα με καλεσουν. Ετσι και εγινε λοιπον χθες το μεσημερι νωρις βρηκα κληση τους πηρα πισω και μια κυρια ευγενικα μου ειπε πως δυστυχως δεν θα μπορεσουν να μου βρουν πακετο γιατι εξαντληθηκε αλλα ειχαν να μου αντιπροτεινουν το νεο ps4 slim 1tb με 2 controllers (τιμη λιανικης 359) ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΧΡΕΩΣΗ.Ετσι δεχτηκα και εγω και μαλιστα ζητησα αν μπορουσε να γινει αμεσα αυτη η αλλαγη τιμης (θα πρεπει να σταλθει οδηγια στο καταστημα που ειχα επιλεξει) και εφοσον υπαρχει διαθεσιμο εκει να μου το δωσουν. Πραγματι περιπου 2 ωρες αργοτερα ελαβα μηνυμα πως η παραγγελια μου ειναι ετοιμη για παραλαβη οποτε θεωρω πως τελικα ολα καλα και θα παω αυριο να το παρω. Ηθελα να ρωτησω οσοι αγορασανε απο κωτσοβολο η αν καποιος αλλος ξερει σε τι τιμη το εδινε (αν ειχε το ιδιο πακετο ι καποιο καλυτερο). Επισης ενας φιλος που ανεφερε οτι τον καλεσανε και του κανανε αντιπροταση δεν διευκρινισε αν του ζητησανε περισσοτερα χρηματα γιατι ειπε πως αρνηθηκε και μου κανει εντυπωση αν ζητησανε και αν οχι γιατι δεν δεχτηκε.

Επεξ/σία από Argkon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Επισης ενας φιλος που ανεφερε οτι τον καλεσανε και του κανανε αντιπροταση δεν διευκρινισε αν του ζητησανε περισσοτερα χρηματα γιατι ειπε πως αρνηθηκε και μου κανει εντυπωση αν ζητησανε και αν οχι γιατι δεν δεχτηκε.

Eαν εννοουσες εμενα μου ειπαν να δωσω 80€ παραπανω το bundle με τα 2 παιχνιδια και 1 χειριστηριο. Και φυσικα αρνηθηκα. Αναμενω μια νεα προσφορα. Οταν επιβεβαιωθει θα σου πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και φυσικα η Νvidia απειχε επιδεικτηκα απο τις προσφορες! ειδες για να μην υπαρχει ανταγωνισμος!

 

Γιατί δεν υπάρχει ανταγωνισμός? Μια χαρά κάρτες δε βγάζει ή AMD ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά δεν βγάζεις άκρη με τα ελληνικά καταστήματα. Οπως και στα προηγούμενα παιδιά έτσι και μένα μου αντιπρότειναν άλλο bundle με τα ίδια λεφτα και δέχτηκα. Το ζήτημα είναι οτι μαζί με το Ps4 είχα παραγγείλει και ενα game, το οποιο ήταν έτοιμο προς αποστολη στην αρχική παραγγελία. Ο υπάλληλος αντι να το προωθησει στη νεα παραγγελία το ακύρωσε και έγινε εκ νεου αναζητηση [κατι δηλαδη που θα τους κοστισει παραπάνω αφου ήταν έτοιμο για αποστολή τότε]. Το game ηταν διαθεσιμο και μετα τη νεα παραγγελια, μετα εξαντληθηκε , και για 2 μερες απο τοτε βγαινει για λιγη ωρα σε διαθεσιμοτητα και μετα ξαναεξαντλείται. Η κατάσταση στην παραγγελία μου είναι φυσικά σε διαδικασία συλλογής και σήμερα σε εκτεταμενη αναζήτηση. Δηλαδή κάποιος μπορει να το παραγγείλει και να το παραλάβει αυτη τη στιγμη [γιατι ειναι διαθέσιμο τώρα που γράφω], και εγω που το έχω παραγγείλει απο Πέμπτη βράδυ μάλλον θα πάρω τα φρύδια μου. Μίλησα και στο τηλ, και στο chat και το έπαιζαν κινέζοι. Τι να πω, λυπάμαι που εδω και τρία χρόνια εχω σταματήσει τις αγορές απο εξωτερικό. Αν και όποτε παραλάβω κάτι , θα σας ενημερώσω.

 

edit: Απλά παραθέτω μία αστεία απάντηση που έλαβα: "αν δειτε στη σελιδα μας αναγραφει τελευταια κομματια και οχι αμεσα διαθεσιμο που σημαινει οτι για τις παραγγελιες που θα γινουν εκ νεου τηρειται σειρα προταιρεοτητας και μεχρι εξαντλησεως των αποθεματων. ωστοσο συγκεκριμενα με την δικη σας παραγγελια για το 1 απο τα 2 προιοντα αναζητηται απο τον επισημο προμηθευτη θα ενημερωθειτε εφοσον βρεθει για τον εκτιμωμενο χρονο παραδοσης"

 

Αν κατάλαβε κανείς ας μου εξηγήσει. Δηλαδή έχουν τελευταία κομμάτια αλλα δε μου στέλνουν εμένα γιατι περιμένουν απο τον προμηθευτή και θα στείλουν πρώτα σε άλλους που θα παραγγείλουν τώρα [γιατι έτσι] ή ως τελευταία κομμάτια εννοούν κομμάτια που δεν διαθέτουν προς αποστολή τώρα και περιμένουν άλλο στοκ... 

Επεξ/σία από Stone Cold
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ιδια και απο το ΠΛΑΙΣΙΟ

Παραγγελια πρωι - πρωι στις 25/11 και παραλαβη στις 26/11

Επιβεβαιωση στο e-mail και μετα τιποτα

Στο καταστημα της Μεταμορφωσης που πηγα για παραλαβη δεν εφτασε ποτε

Στο site τους υπαρχει ετοιμοπαραδοτος ο εξωτερικος σκληρος με μεγαλυτερη τιμη

Στο τηλεφωνο εχασα 20 λεπτα να με πασαρουν ο ενας στον αλλο για να μου εξηγησουν τι εχει συμβει

ΠΛΑΙΣΙΟ και παλι ΠΛΑΙΣΙΟ  !!!!!!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...