Προς το περιεχόμενο

Black friday - ξεκινησαν οι προσφορες


dieccast

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Integral 120GB V Series 2.5" Sata III 6Gbps SSD £24.99 @ mymemory.co.uk

27 λίρες με τα μεταφορικά.

1 ανά κωδικό πελάτη/paypal.

 

https://www.mymemory.co.uk/SSD-Drives/Integral/Integral-120GB-V-Series-2.5INCH-Sata-III-6Gbps-SSD

 

Τσίμπησα 2 για συγγενείς και φίλους

 

πολυ καλη προσφορα. πηρα εναν, πληρωμη με paypal-virtual card (3% προμηθεια μου kρατησε ως συνηθως)

αλλα 33ε τελικη ειναι σουπερ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 577
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει περίπτωση όσοι παραγγείλαμε ps4 bundle απο Public με τα 250 ευρώ να φάμε άκυρο?  ...

 

Αν σκεφτεις οτι υπο κανονικες συνθηκες, χωρις δηλαδη τον χαμο του BF, εχουν πεσει "αμετρητα" ακυρα απο το μαγαζι ολα αυτα τα χρονια που ειμαστε εδω, μπορεις να καταλαβεις οτι σιγουρα "υπαρχει περιπτωση". Και κατι παραπανω απο αυτο.  :-)

Οπως βεβαια "υπαρχει περιπτωση" μεχρι και να παραλαβεις απο την αλλη πλευρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Υπάρχει περίπτωση όσοι παραγγείλαμε ps4 bundle απο Public με τα 250 ευρώ να φάμε άκυρο?  Παραγγελία κατάφερα να κάνω ηλεκτρονικά κατα τη μια το βράδυ της Πέμπτης, τότε που το site τους σερνόταν, και επέλεξα αποστολη στον χώρο μου. Και ενώ ένα παιχνίδι που παρήγγειλα μαζί με το Ps4 είναι έτοιμο για αποστολή, το ps4 είναι σε "διαδικασία συλλογής". Όσοι έχουν κάνει κάμποσες παραγγελίες απο εκεί γνωρίζουν οτι αυτο σημαίνει άκυρο αν το εμφανίζει για 2-3 μέρες. Είναι δυνατο όμως να ακυρώσουν αποστολή προιόντος που ήταν διαθέσιμο για ηλεκτρονική αγορά μεχρι τις πρώτες πρωινές ώρες της Παρασκευής,και γω να το χα παραγγείλει πολύ πιο πριν? Δηλαδή διέθεσαν όλο το στοκ στα καταστήματα και μετά ότι έμεινε θα το διαθέσουν στις ηλεκτρονικές παραγγελίες? Γιατι και με σειρά προτεραιότητας αν το δεις, όσοι έκαναν ηλεκτρονικές αγορές εκείνο το βράδυ προηγούνται, όσων επισκέφτηκαν την άλλη μέρα τα καταστήματα, αλλιώς δεν υπάρχει νόημα στην παραγγελία απο ίντερνετ. Αν τελικά επαληθευτούν οι φόβοι μου, τότε μιλάμε για πραγματική κοροιδία.

 

Eμενα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν εχουν αλλα κομματια και οτι δεν θα παραλαβουν αλλα, οποτε δεν θα με εξυπηρετησουν.Μου αντιπροτειναν ακριβοτερο bundle και δεν δεχτηκα. Επειδη ομως τους ειπα οτι εχω "screenshot" με αποθεμα (δεν εχω πραγματικα, ετσι το πεταξα και αναζητω αν εχεις εσυ) και οτι αν δεν μου φερουν θα κινηθω με καθε δυνατο μεσο, αναμενω το ακυρο σε 2-3 μερες που τελειωνει και το εκτιμωμενο διαστημα παραδοσης. Δεν ελπιζω σε κατι αλλο δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.mymemory.co.uk/USB-Flash-Drives/Lexar/Lexar-128GB-JumpDrive-S25-USB-3.0-Flash-Drive---150MB_s

κι αυτη καλη προσφορα και εχει κι αλλες παρομοιες και σε sd καρτες!

εντωμεταξυ λογω του οτι εχει πεσει η αγγλικη λιρα (ναναι καλα το βρεξιτ)

οι τιμες απο αγγλια φαινονται πολυ καλες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eμενα με πηραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν εχουν αλλα κομματια και οτι δεν θα παραλαβουν αλλα, οποτε δεν θα με εξυπηρετησουν.Μου αντιπροτειναν ακριβοτερο bundle και δεν δεχτηκα. Επειδη ομως τους ειπα οτι εχω "screenshot" με αποθεμα (δεν εχω πραγματικα, ετσι το πεταξα και αναζητω αν εχεις εσυ) και οτι αν δεν μου φερουν θα κινηθω με καθε δυνατο μεσο, αναμενω το ακυρο σε 2-3 μερες που τελειωνει και το εκτιμωμενο διαστημα παραδοσης. Δεν ελπιζω σε κατι αλλο δυστυχως.

 

Είσαι απο τους τυχερούς που τους έχουν ενημερώσει τουλάχιστον. To screenshot δεν νομίζω να βοηθήσει πουθενά, το site τους τότε ήταν με το ένα πόδι στον τάφο, οπότε μπορούν να επικαλεστούν αυτό. Και μην ξεχνάμε οτι μιλάμε για προιόντα που ήταν διαθέσιμα για ηλεκτρονική αγορά μέχρι τις πρώτες πρωινές ώρες και μετά υπήρχαν διαθέσιμα μόνο σε καταστήματα, επομένως θα μπορούσαν να κρατήσουν στοκ απο εκεί για όσους πρόλαβαν να κάνουν ηλεκτρονικές αγορές. Συγκεκριμένα αυτό που παρήγγειλα, νομίζω έμεινε διαθέσιμο τουλάχιστον σε ένα κατάστημα μέχρι το τέλος των προσφορών. Επομένως, αν δεν θέλουν να αντιπροτείνουν κάποιο αλλο bundle στα ίδια λεφτά, προχωράω σε αρνητική στο σκρουτζ και καταγγελία στην γ.γ.κ. Διότι θα μπορούσα να προμηθευτώ το ίδιο bundle απο τουλάχιστον άλλα 2 καταστήματα στην πόλη μου, αλλά νομίζοντας ότι το έχω εξασαφαλίσει απο public δεν ασχολήθηκα. Σίγουρα σιγά μη νοιαστούν οι του Public για τις διάφορες αρνητικές αξιολογήσεις και μεμονωμένες καταγγελίες, αλλα φασούλι το φασούλι γεμίζει το σακούλι. Δεν εχουμε καταλάβει ακόμα στην Ελλάδα τι δύναμη έχουμε ως καταναλωτές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
Εχεις κατι υποψιν σου για σημερα?

 

Για hosting είχα πάρει πέρυσι hostgator (έφυγα επιτέλους από bluehost) για 3 χρόνια hosting με USD 88.12. Έβγαινε δηλαδή ο μήνας USD 2.45, τιμή ότι καλύτερο είχα βρει ως τότε. Τώρα σε 2 χρόνια με βλέπω πάλι για αλλού με restore cpanel backup (τεράστιο πράγμα αυτό). Δεν το έχω δει φέτος αν βγάζει ανά 2 ώρες όπως πέρυσι αυτά τα flash deals, αλλά πέρυσι δεν ήταν συγκεκριμένος αριθμός, απλά είχες 20 λεπτά να τελειώσεις την αγορά σου (χωρίς κολλήματα στο site ευτυχώς).

 

Γενικά hostgator είναι λίγο χειρότερα από bluehost σε support και με λίγο χειρότερα κάποια features τύπου backup, αλλά η τιμή του είναι απίστευτα καλή για να μην ασχοληθείς (αν σκεφτείς ότι στον λογαριασμό μου υπάρχουν 8 sites αυτή την στιγμή).

 

ΥΓ: Namecheap συνεχίζει γερά ενημερωτικά, σε 18 λεπτά ξαναδίνει .com/.org/.net στο 1.10 ευρώ ο 1ος χρόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω για gtx 1060 6gb κοιταω αλλα τιποτα. Δεν το κοβω να την βαζουν μιας και δεν εχει πολυ καιρο που χει βγει.

http://www.pcgamer.com/the-best-cyber-monday-pc-gaming-deals-for-2016/ 

κοίτα αυτό. αν και δεν έχει κάτι τρελό. (έχει section GPU -καταστήματα από UK)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.mymemory.co.uk/USB-Flash-Drives/Lexar/Lexar-128GB-JumpDrive-S25-USB-3.0-Flash-Drive---150MB_s

κι αυτη καλη προσφορα και εχει κι αλλες παρομοιες και σε sd καρτες!

εντωμεταξυ λογω του οτι εχει πεσει η αγγλικη λιρα (ναναι καλα το βρεξιτ)

οι τιμες απο αγγλια φαινονται πολυ καλες!

 

Απλά στο συγκεκριμένο lexar, αν ειναι αυτό με τον πλαστικό συρομενο κονέκτορα, αρκετοί έχουν διαμαρτυρηθεί ότι στραβώνει ευκολα ή οτι λογω της ελαστικοτητας του πλαστικου πολλες φορες δεν κανει καλη επαφη στη θυρα usb.

 

Για τη λιρα πραγματικά αναπολώ τις εποχές (δεν θυμάμαι ποια χρονιά ήταν) που είχε φτάσει σχεδόν 1:1 και τότε οι αγορές από Αμαζον ηταν ευκαιρια κωψοχρονια. Αν θυμαμαι καλα ειχαμε και δωρεαν μεταφορικα τοτε για πανω απο 20 λιρες. Ωραιες εποχες....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω micro sd για την action camera που περιμένω στα 64gb και ταχύτητα u3 αν είναι δυνατόν. Έχετε δει τίποτα καλό; εδώ την βρίσκω κοντά στα 35€

https://www.mymemory.co.uk/Micro-SDXC/Toshiba/Toshiba-128GB-Exceria-Micro-SDXC-4K-Card-with-Adapter-UHS-I-U3---90MB_s

πιο μεγαλη και γρηγορη στα ιδια λεφτα σχεδον

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Namecheap συνεχίζει γερά ενημερωτικά, σε 18 λεπτά ξαναδίνει .com/.org/.net στο 1.10 ευρώ ο 1ος χρόνος.

 

Εγώ πάντως είχα πάρει θέσεις μάχης και ευτυχώς πρόλαβα και πήρα μόλις 1x .com και 1x 'value hosting' από αυτούς - με πολύ ζόρι όμως! Να δω τι θα τα κάνω που δεν έχω ακόμα αξιωθεί να φτιάξω site και είμαι τόσα χρόνια με ετοιματζίδικο από web builder :)

Brocas, ευχαριστώ πολύ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.mymemory.co.uk/Micro-SDXC/Toshiba/Toshiba-128GB-Exceria-Micro-SDXC-4K-Card-with-Adapter-UHS-I-U3---90MB_s

πιο μεγαλη και γρηγορη στα ιδια λεφτα σχεδον

 

μεχρι 64gb λεει οτι διαβαζει η καμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως οι άγγλοι καλά έπαιξαν το παιχνιδι.

Στις αρχές Νοεμβρίου ήταν στο 1.10 Και τώρα στο 1.17.Εντάξει βοήθησαν και οι αμερικανικές εκλογές αλλά δεν μπορώ να μην το σκεφτώ μιας που όλος ο κόσμος ταξιδεύει και ψωνίζει ,Χριστούγεννα στην Αγγλία.Θα δούμε την πορεία της Λίρας στο νέο έτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.mymemory.co.uk/USB-Flash-Drives/Lexar/Lexar-128GB-JumpDrive-S25-USB-3.0-Flash-Drive---150MB_s

κι αυτη καλη προσφορα και εχει κι αλλες παρομοιες και σε sd καρτες!

εντωμεταξυ λογω του οτι εχει πεσει η αγγλικη λιρα (ναναι καλα το βρεξιτ)

οι τιμες απο αγγλια φαινονται πολυ καλες!

 

 

Θα σε στεναχωρέσω αλλά ΔΕΝ είναι καλή η τιμή.

 

Καλή ήταν η τιμή που έβαλε το Amazon την περασμένη Πέμπτη στο Lexar S75 128GB στις 17,5 λίρες (που ευτυχώς κατάφερα και πρόλαβα να πάρω ένα).

 

Το S75 είναι ανώτερο φλασάκι έναντι του πλαστικού και ψεύτικου S25.

Από πέρσυ έχω ένα S75 256GB (αγορασμένο πάλι κοντά στο black friday από Άμαζον στις 45 λίρες) και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος, το χρησιμοποιώ για HDD snapshots με Acronis (πλέον έχω και το μικρό του αδερφάκι).

 

 

Κι από ό,τι βλέπω έχουν ξαναπαίξει και πρίν από 3 μήνες...

 

http://www.hotukdeals.com/deals/lexar-jumpdrive-s75-s25-128gb-usb-3-0-for-17-99-prime-s25-with-64gb-for-9-99-prime-2495964

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...